Co z powrotem od lutego dzieci do szkół?

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Na 99 proc. od początku lutego starsi uczniowie nie wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jednocześnie wyraził nadzieję na powrót uczniów do szkół w lutym, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

W ubiegłym tygodniu w poniedziałek po feriach zimowych uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, tak jak przed feriami, kontynuują naukę zdalną. Mają zajęcia stacjonarne zawieszone do 31 stycznia.

Minister edukacji i nauki pytany był w środę w Radiu Plus o to, czy planowany jest w lutym powrót do nauki stacjonarnej uczniów starszych, którzy obecnie uczą się zdalnie.

"Planujemy cały czas i to jest w wariantach, które opracowaliśmy już w grudniu, kiedy zaplanowaliśmy dłuższą przerwę świąteczną i ferie zimowe, ale wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa" - powiedział Czarnek. Jednocześnie zaznaczył: "Od początku lutego na pewno nie, w moim przekonaniu, albo przynajmniej na 99 proc. nie. Natomiast w lutym mam nadzieję, że będą takie okoliczności pandemiczne, w których epidemiolodzy i wirusolodzy będą wyrażali zgodę do pójścia do nauczania stacjonarnego".

Dopytywany, jakie to mają być te okoliczności pandemiczne, odpowiedział, że to jest pytanie do epidemiologów i wirusologów. "To nie jest tylko kwestia spłaszczenia liczby zachorowań dziennych, czy zakażeń dziennych. To jest kwestia dynamiki rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce i za granicami. Trzeba brać pod uwagę wszystkie okoliczności, które się dzieją w Europie i zagrożenie uderzenia trzecią falą, nową mutacją wirusa. To wszystko razem jest ważone i podejmowane są na podstawie tego decyzje. To są ważenia i decyzje, które podejmują epidemiolodzy i wirusolodzy, zwłaszcza ci, którzy są w radzie medycznej przy panu premierze" - wskazał.

Minister podał, że MEiN monitoruje sytuację w szkołach i przekazuje dane radzie. "A w szkołach dzieje się dobrze teraz" - ocenił Czarnek.

We wtorek - jak podał resort edukacji i nauki - nauka stacjonarna odbywa się w 14 310 szkołach podstawowych w klasach I-III, czyli w 99,1 proc. szkół podstawowych. W 17 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 116 w trybie mieszanym. O przejściu szkoły na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce

Czarnek powtórzył też, że gdy zapadnie decyzja o powrocie kolejnych roczników uczniów do nauki stacjonarnej, to w pierwszej kolejności do niej wrócą uczniowie klas VIII i maturzyści, następnie klasy IV-VII i pozostałe klasy szkół ponadpodstawowych, jak zaznaczył "być może w hybrydowym ujęciu (...), być może stacjonarnie". Dodał, że w przypadku nauki w trybie hybrydowym będzie ona wyglądała tak jak jesienią - dyrektorzy szkoły będą organizowali naukę stacjonarną dla co najmniej 50 proc. uczniów, biorąc pod uwagę reżim sanitarny, który muszą zastosować i stan zdrowia nauczycieli.

W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że w najbliższych dniach zapadną decyzje co do tego, czy obostrzenia, które są obowiązujące do końca stycznia będą przedłużone, czy będą w jakiś sposób zmodyfikowane. 

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ciekawy
+13 # Ciekawy 2021-01-27 21:58
Myślimy, rozważamy, planujemy, bierzemy pod uwagę, liczymy, opracowujemy, modyfikujemy, przedłużamy, wydłużamy, spekuluje my, obserwujemy, czekamy. Tymczasem szkoły średnie puste. Czy maturzyści wrócą chociaż na te trzy dni, żeby napisać maturę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+7 # Ból większy niż twój 2021-01-28 07:37
Idzie nowe...

KLATKA Z MAŁPĄ
W CO GRA PIS?

Trybunał Konstytucyjny opublikował dziś po południu uzasadnienie wyroku z 22 października 2020 roku w sprawie przepisów aborcyjnych. Zdania odrębne do uzasadnienia wyroku TK zgłosiło trzech sędziów.
Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że "zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw".

Nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony #StrajkKobiet i organizacja protestów ruszyła.

Polityka PiS polega na waleniu drągiem w klatkę, w której siedzą małpy. Tę metodę wymyślił Tusk, a Kaczyński udoskonalił.

Narastał gniew społeczny, młodzież na nielegalnych dyskotekach śpiewała „jeb.. PiS” zamiast „Call on me”. Podhale i górale zbuntowani tak jak przedsiębiorcy w ramach akcji #otwieramy i czuć było ogólnie narastającą nienawiść w stosunku do PiS. Zatem Kaczyński wymyślił że uderzy w klatkę z feministkami i opublikował uzasadnienie wyroku czyli coś kompletnie bezwartościoweg o z punktu widzenia prawa ale cennego dla lewactwa spod znaku Marty Lempart.
PiS tchnął życie w lewicę jak Gepetto w kawałek drewna.

Lewactwo jednak nie wie, że jest rozgrywane - i jak się można domyślać wyjdą na ulicę, potem PiS wyciągnie statystyki z d..y i obarczy macice winą za zarażenia i ogłosi kolejny lockdown. Przekieruje tym samym gniew ludzi i przedsiębiorców na lewicowe małpy.
Przyznam, że genialna choć cyniczna taktyka.

„Wojna nie polega na tym, aby oczekiwać, iż wróg się nie zjawi, ale na tym, aby go odpowiednio przyjąć.
Wojna nie polega też na tym, aby oczekiwać, że wróg nie zaatakuje, ale na tym, aby uniemożliwić mu ten atak.” Sun Tzu

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wakeup
+12 # wakeup 2021-01-28 08:48
Coś mi się wydaje, że ta zdalna imitacja edukacji, ma na celu stworzenie nowego modelu człowieka. Homo domesticus. Bezwolna kukła. Karmiona 500++++ bez perspektyw i na dodatek bez elementarnej wiedzy o rzeczywistym świecie (z wyłączeniem tego co serwuje na deser telewizja polityczna). Ale za to z dyplomem najlepszych uczelni świata, zdobytym oczywiście zdalnie bo COVID.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
vvvv
+2 # vvvv 2021-01-28 15:47
Cytuję wakeup:
Coś mi się wydaje, że ta zdalna imitacja edukacji, ma na celu stworzenie nowego modelu człowieka. Homo domesticus. Bezwolna kukła. Karmiona 500++++ bez perspektyw i na dodatek bez elementarnej wiedzy o rzeczywistym świecie (z wyłączeniem tego co serwuje na deser telewizja polityczna). Ale za to z dyplomem najlepszych uczelni świata, zdobytym oczywiście zdalnie bo COVID.


Lepszy taki neologizm homo pisioroticus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-17 # polak2010 2021-01-28 08:58
Ciekawe dlaczego na ulicach Warszawy manifestują środowiska LGTB co te środowiska mają wspólnego z rodzeniem dzieci?
Z prokreacji dwóch mężczyzn raczej owoców nie będzie.

A prawdziwa kobieta, Matka na taki protest nie pójdzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+7 # Papież 2021-01-28 09:07
Ale tam matki również protestują. W obronie swojej i obronie innych kobiet. To zbyt skomplikowane dla ciebie, nie ogarniesz tego ledwo dyszącymi pozostałościami po szarych komórkach. Nie wysilaj się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2021-01-28 10:24
Znowu polak2010 zaczynasz ze strajkami kobiet. Nie to no tylko środowiska LGBT biorą w tym udział. Biorą w nim udział kobiety i Matki-Polki. Sam kiedyś na forum konkurencyjnego portalu pisałeś o swoim oburzeniu, ze matki dzieci niepełnosprawny ch biorą udział w strajkach i też ich odsądzałeś od tego, że nie są matkami i kobietami. Nie pamiętasz? Skleroza nie boli. Jesteś co się okazało po pozostawieniu Twojego komentarza po akcji usuwania płatnym trollem PiS-u.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+8 # Papież 2021-01-28 10:58
Cytuję AntyPiS:
Znowu polak2010 zaczynasz ze strajkami kobiet. Nie to no tylko środowiska LGBT biorą w tym udział. Biorą w nim udział kobiety i Matki-Polki. Sam kiedyś na forum konkurencyjnego portalu pisałeś o swoim oburzeniu, ze matki dzieci niepełnosprawnych biorą udział w strajkach i też ich odsądzałeś od tego, że nie są matkami i kobietami. Nie pamiętasz? Skleroza nie boli. Jesteś co się okazało po pozostawieniu Twojego komentarza po akcji usuwania płatnym trollem PiS-u.

Popieram. PiS i Rydzyka może bronić tylko ktoś niewyobrażalnie naiwny lub powiązany z nim finansowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
buhahaha
-10 # buhahaha 2021-01-28 11:37
Co to za kobiety i matki które chcą odbierać życie swoim nienarodzonym dzieciom? buhahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2021-01-28 11:56
Cytuję buhahaha:
Co to za kobiety i matki które chcą odbierać życie swoim nienarodzonym dzieciom? buhahaha


Nie ma to jak wtłaczać po raz kolejny ten mylny pogląd, że kobiety zabijają dzieci bo tak chcą. Myślisz, że dla kobiet aborcja to wielka przyjemność? Niejednokrotnie jest to dla nich tragedia bo okazuje się, że to wyczekiwane dziecko ma chorobę, które uniemożliwia mu życie lub bezie ono krótkotrwałe i bolesne dla matki i dla dziecka. Zapoznałeś się chociaż z jedną historią kobiety, która usunęła ciążę gdyż dziecko miało chorobę, która nie pozwalała przeżyć temu dziecku np. choroba Edwardsa. Ja akurat się zapoznałem trochę z tym tematem. I jeszcze to ,,buhahaha". Śmiejesz się tym kobietom co przeżywają wielką osobistą tragedię prosto w twarz. Mam nadzieję, że jesteś dumny ze swojej plugawości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
buhahaha
-12 # buhahaha 2021-01-28 15:23
Niejednokrotnie jest tak że lekarz się myli i dziecko przychodzi na świat zdrowe więc twój argument jest z dooopy wzięty . Zapoznałem się z historią kobiety która mówiła; oj tam, oj tam wpadłam co tam pójdę i się wyskrobię przecież jestem taka młoda najpierw skończę studia potem kariera nie czas teraz na bachora. Jakiś czas
później przeglądam jej stronę na facbooku ,a tam widzę selfie z kotem podpisane; mój bejbe kotek . Pomyślałem zabiłaś swoje dziecko pindo i zamieniłaś je na kota .Taka historia która straszniejsza twoja czy moja? buhahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-01-28 22:28
Cytuję buhahaha:
Niejednokrotnie jest tak że lekarz się myli i dziecko przychodzi na świat zdrowe więc twój argument jest z dooopy wzięty . Zapoznałem się z historią kobiety która mówiła; oj tam, oj tam wpadłam co tam pójdę i się wyskrobię przecież jestem taka młoda najpierw skończę studia potem kariera nie czas teraz na bachora. Jakiś czas
później przeglądam jej stronę na facebooku ,a tam widzę selfie z kotem podpisane; mój bejbe kotek . Pomyślałem zabiłaś swoje dziecko pindo i zamieniłaś je na kota .Taka historia która straszniejsza twoja czy moja? buhahaha


i myślisz, że takiej kobiecie pozwolili by ot tak zdrowe dziecko usunąć na legalu. Co ty pleciesz? Mówimy o tym co jest kością niezgody a, więc zakaz aborcji z powodu wrodzonych wad płodu a nie o usuwaniu zdrowych dzieci. PiS wprowadził, że kobieta nie ma wyboru czy chce urodzić takie chore dziecko bo to ból nie tylko dla matki, ale i dziecka, które szybko umiera z powodu wrodzonych wad. I to jest nie usuwanie bo wpadka a zmniejszanie wzajemnego bólu bo nie ma z tego dobrego wyjścia. Wyobraź sobie jakbyś miał świadomość, że Twoje dziecko w łonie matki okaże się chore i, że zaraz po urodzeniu umrze i zamiast szykować się na dziecko to kupujesz trumienkę i szykujesz się na pogrzeb. Czy to nie jest tragedia takiej rodziny? Ty przyrównujesz aborcję do całości mówiąc co to jest aborcja a ona dzieli się na różne metody i powody. W takim Iranie mają 51 powodów, że można przerwać ciążę. Konserwatywnym Iranie. Poczytaj sobie trochę historii tych tragicznych dla odmiany historii dotyczących tych wad wrodzonych kiedy rodzice cieszyli się, ze będą mieć dziecko a potem okazało się, ze pożyje z 15 minut i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+6 # Papież 2021-01-28 12:08
Cytuję buhahaha:
Co to za kobiety i matki które chcą odbierać życie swoim nienarodzonym dzieciom? buhahaha

O czym tu dyskutować z tobą? Możecie sobie z polakiem2010 podać ręce. Ten sam poziom intelektualny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
vvv
+2 # vvv 2021-01-28 21:44
[quote name="buhahaha" ]Co to za kobiety i matki które chcą odbierać życie swoim nienarodzonym dzieciom? buhahaha

Zdaniem rządzących dziecko jest najważniejsze, ale tylko do momentu porodu. Potem wszyscy zapominają o dziecku i jego rodzinie. Dziś kobieta, która rezygnuje z pracy zarobkowej dostaje 1830 zł od państwa. To 915 zł na osobę. Dziecko niepełnosprawne wymaga leków, terapii, rehabilitacji, sprzętu, często diety. Koszt leczenia dla naszego czterolatka to rocznie 100 tysięcy złotych"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+8 # Ciekawy 2021-01-28 13:13
Cytuję polak2010:
Ciekawe dlaczego na ulicach Warszawy manifestują środowiska LGTB co te środowiska mają wspólnego z rodzeniem dzieci?
Z prokreacji dwóch mężczyzn raczej owoców nie będzie.

A prawdziwa kobieta, Matka na taki protest nie pójdzie.

A protest za powrotem do szkół czy pozostaniem w domu? I co cię te środowiska LGBT tak bolą? Trochę terancji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-12 # polak2010 2021-01-28 13:53
Nie rozumiem tych środowisk LGTB
Seksualność jest intymną, prywatną sprawa każdego człowieka.
Wywlekanie tych spraw na ulicę jest po prostu obrzydliwe i nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek Tolerancją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+6 # Ciekawy 2021-01-28 14:02
Cytuję polak2010:
Nie rozumiem tych środowisk LGTB
Seksualność jest intymną, prywatną sprawa każdego człowieka.
Wywlekanie tych spraw na ulicę jest po prostu obrzydliwe i nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek Tolerancją.

Dobrze napisałeś, że nie rozumiesz tych środowisk. To da się zauważyć. Może warto spróbować dowiedzieć się o nich czegoś więcej? O tej seksualności to ty w kółko piszesz. Skoro to intymna, prywatna sprawa to nie pisz o tym publicznie, oni się o to nie proszą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2021-01-28 14:37
PCytuję Ciekawy:
Cytuję polak2010:
Nie rozumiem tych środowisk LGTB
Seksualność jest intymną, prywatną sprawa każdego człowieka.
Wywlekanie tych spraw na ulicę jest po prostu obrzydliwe i nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek Tolerancją.

Dobrze napisałeś, że nie rozumiesz tych środowisk. To da się zauważyć. Może warto spróbować dowiedzieć się o nich czegoś więcej? O tej seksualności to ty w kółko piszesz. Skoro to intymna, prywatna sprawa to nie pisz o tym publicznie, oni się o to nie proszą.


Popieram.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+12 # Polak2010@ 2021-01-28 14:16
Cytuję polak2010:
Nie rozumiem tych środowisk LGTB
Seksualność jest intymną, prywatną sprawa
każdego człowieka.
Wywlekanie tych spraw na ulicę jest po prostu obrzydliwe i nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek Tolerancją.

LGBT na ulicy mają do tego prawo.
A PEDOFILE ZA MURAMI !!!!

... TO ŻE KSIĄDZ ZGRZESZYŁ ... NO ZGRZESZYŁ.
A KTO NIE MA POKUS?
TO JEST HAŃBA !!!
A TY KATOLIKU ...... MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-13 # polak2010 2021-01-28 15:28
Mam tylko nadzieję, że teraz obejdzie się bez profanacji symboli religijnych.
Bo co ma kościół i symbole religijne do wywlekanie na ulicach publicznie aktów seksualnych po prostu nie można już na to zboczenie patrzeć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+11 # Polak2010@ 2021-01-28 15:58
A to że jest na nich nagonka tak jak kiedyś na innych. Z samego rządu padły słowa że .....TO NIE SĄ LUDZIE....
Bronią się i mają do tego prawo. Mnie jako katolika nie przeszkadza ich orientacja seksualna bo wiem że otrzymaliśmy wszyscy to samo życie. Jako katolik powinieneś o tym wiedzieć. Dajcie im spokój nie szczujcie przeciwko nim !!! A słowa Rydzyka oczywiście bardzo mnie zabolały i napewno nie pójdą w zapomnienie. Jest to bolesne dla PRAWDZIWYCH KATOLIKÓW !!!!!
A dzięki takim jak PiS i ty jest nas coraz mniej!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+1 # Polak2010@ 2021-01-28 15:59
Katolikowi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
buhahaha
-13 # buhahaha 2021-01-28 17:35
Co to znaczy być prawdziwym katolikiem? Co to za nowo mowa? Tobie katoliku nie przeszkadza, że ludzie na ulicy wykrzykują; my chcemy aborcji !!! .To że matki chcą odbierać życie swoim nienarodzonym dzieciom. Katoliku wiesz co to jest dekalog ,przykazanie NIE ZABIJAJ ? Nikt, w żadnej sytuacji, nie może rościć sobie prawa do bezpośredniego niszczenia niewinnej istoty ludzkiej. Jak tobie to nie przeszkadza to jaki z ciebie katolik buhahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+6 # lewak 2021-01-28 18:25
Polak2010@ nie pisał o aborcji tylko o LGBT, ale słusznie piszesz, trudno być prawdziwym katolikiem i jednocześnie popierać aborcję, ale też trudno być prawdziwym katolikiem i zgadzać się na usprawiedliwian ie tuszowania pedofilii jak robił to Rydzyk w przypadku biskupa Janiaka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+5 # Polak2010@ 2021-01-28 20:06
Cytuję lewak:
Polak2010@ nie pisał o aborcji tylko o LGBT, ale słusznie piszesz, trudno być prawdziwym katolikiem i jednocześnie popierać aborcję, ale też trudno być prawdziwym katolikiem i zgadzać się na usprawiedliwianie tuszowania pedofilii jak robił to Rydzyk w przypadku biskupa Janiaka.

Jestem zdecydowanie za...Nie... przeciwko aborcji !!!!
To jest moje zdanie!!!! Ateiści będą innego zdania.
Trudny i bardzo delikatny temat!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
buhahaha
-10 # buhahaha 2021-01-28 21:00
Czy ja napisałem że zgadzam się na usprawiedliwian ie tuszowania pedofili ? Środowiska lgbt są obecne na protestach i popierają zabijanie nienarodzonych dzieci, ale jakoś tego PRAWDZIWEGO KATOLIKA to nie boli buhahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+7 # Polak2010@ 2021-01-28 19:53
Cytuję buhahaha:
Co to znaczy być prawdziwym katolikiem? Co to za nowo mowa? Tobie katoliku nie przeszkadza, że ludzie na ulicy wykrzykują; my chcemy aborcji !!! .To że matki chcą odbierać życie swoim nienarodzonym dzieciom. Katoliku wiesz co to jest dekalog ,przykazanie NIE ZABIJAJ ? Nikt, w żadnej sytuacji, nie może rościć sobie prawa do bezpośredniego niszczenia niewinnej istoty ludzkiej. Jak tobie to nie przeszkadza to jaki z ciebie katolik buhahaha

Proszę włączyć mózg i czytać z rozumem!!!!
Może to buhahanie szkodzi!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2021-01-28 16:58
Cytuję polak2010:
Mam tylko nadzieję, że teraz obejdzie się bez profanacji symboli religijnych.
Bo co ma kościół i symbole religijne do wywlekanie na ulicach publicznie aktów seksualnych po prostu nie można już na to zboczenie patrzeć.


Kościół a dokładniej jego hierarchowie dotastaje swoj rachunek za współpracę biznesową z PiS-em. W zamian za sakramety PiS broni Kościóła przed pedofilia. Wystarczy zobaczyć, że tylkonPiS nie chce, aby w tym rejestrze znajdowali się księża, którzy dopuścili się takich występków. PiS na spółkę z tymi hierarchiami propisowskimi dechrystianizuj e Polskę i niszczy Kościół jak nikt inny. Nawet Lewicy do nich daleko. Przez za 20-30 lat Kościół będzie miał duży kryzys. Wystarczy zobaczyć ile młodych ludzi nie uczeszcza do Kościóła z powodu polityki lub chodzi do dalszego kościoła bo u niego politykują na mszy czym ja osobiście się brzydzę. Raz tylko miałem taką sytuację, że miałem ochotę wyjść bo ksiądz politykował jawnie i nienawistnie. Co jak co, ale ja chodzę na msze a nie na wiece.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+8 # Polak2010@ 2021-01-28 17:13
Przykre lecz prawdziwe! Odchodzi generacja!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+6 # Polak 2010&1/2 2021-01-28 19:59
Cytuję polak2010:
Mam tylko nadzieję, że teraz obejdzie się bez profanacji symboli religijnych.
Bo co ma kościół i symbole religijne do wywlekanie na ulicach publicznie aktów seksualnych po prostu nie można już na to zboczenie patrzeć.


3 lutego przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu ruszy proces 58-letniego księdza - byłego proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, Oskarżony jest o wykorzystywanie seksualne 12-letniego ministranta i nakłanianie go do fałszywych zeznań. Jednym ze świadków w procesie jest ówczesny biskup sandomierski, obecnie arcybiskup Andrzeja Dzięga, metropolita szczecińsko-kam ieński. Tymczasem, jak informuje katolickie czasopismo "Więź", do nuncjusza apostolskiego w Polsce trafiły co najmniej cztery zawiadomienia o zaniedbaniach arcybiskupa Dzięgi, w tym jedna dotycząca sprawy kapłana, którego proces ruszy w środę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
vvvv
+5 # vvvv 2021-01-28 18:04
Ta wojna, którą PiS sobie zorganizował, to wojna o aborcję. Rząd wydrukował orzeczenie Trybunału Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji z 22 października 2020 r., i w ten sposób wyciągnął na ulice Strajk Kobiet. Jest więc o czym pisać, jest co pokazywać, są demonstracje, hasła, buzują emocje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |