Najlepsze szkoły – znamy ranking Perspektywy 2021. Jak wypadły nasze placówki?

fot. zlubaczowa.pl
fot. zlubaczowa.pl

fot. zlubaczowa.pl

Fundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY udostępniła wyniki najnowszego rankingu najlepszych szkół w Polsce – Perspektywy 2021. Znów w czołówce zabrakło szkół z powiatu lubaczowskiego. 

Przypomnijmy, że już od 23 lat Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" przygląda się polskim szkołom i klasyfikuje je w rankingu, oddzielnie licea, oddzielnie technika. W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczyła dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Wyniki

Według rankingu najlepsze liceum w Polsce to XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie podobnie jak w ubiegłym roku najlepszym technikum.

W województwie podkarpackim spośród "ogólniaków" najlepiej w rankingu wypadło LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie (33. miejsce w Polsce). Później I LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (47. miejsce w rankingu ogólnym). Na miejscu trzecim znajduje się I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu (64. miejsce w Polsce). 

Z kolei jeżeli chodzi o technika, to pierwsze miejsce w naszym województwie piastuje Technikum nr 6 (ZSD-GiL im. A. Witkowskiego) w Jarosławiu (21 miejsce w kraju), na drugim miejscu Technikum nr 5 (ZSP nr 5) w Krośnie (29. miejsce w Polsce), a na trzecim Technikum nr 2 (ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego) w Dębicy (31. miejsce w kraju) 

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie

W zestawieniu Perspektyw LO w Lubaczowie zajęło dopiero 871 miejsce w kraju. W rankingu województwa podkarpackiego na 68 szkół lubaczowskie LO znalazło się na 49 pozycji. Z roku na rok lubaczowski ogólniak jest coraz gorzej oceniany w rankingu. W poprzedniej edycji tego rankingu nasz ogólniak zajmował 43 miejsce, a dwa lata temu 42 miejsce. 

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

Technikum w ZS im. gen. Józefa Kustronia w Polsce zajęło odległe 427 miejsce. Natomiast ZS w naszym województwie zajął 27 miejsce - w stosunku do ubiegłego roku, to również spadek, bowiem wtedy lubaczowskie technikum zajęło 16 pozycję.

W rankingach nie ujęto Zespołu Szkół w Oleszycach.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ken
-7 # Ken 2021-01-28 10:25
Ale za to nauczyciele są zadowoleni. Nic nie muszą robić, zero ambicji i rozwoju, totalna prowincja i zacofanie. I tylko każą się profesorami nazywać...Parad ne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
-8 # Ciekawy 2021-01-28 14:05
Cytuję Ken:
Ale za to nauczyciele są zadowoleni. Nic nie muszą robić, zero ambicji i rozwoju, totalna prowincja i zacofanie. I tylko każą się profesorami nazywać...Paradne

Tu się mylisz, że nic nie muszą robić. Prowadzą lekcje zdanie, mają kontakt z uczniami, przez te 30 minut chyba nie patrzą sobie w oczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JW
+24 # JW 2021-01-29 21:20
Jestem uczniem Liceum Ogólnokształcąc ego im. T. Kościuszki w Lubaczowie. I jestem z tego dumna. Na liscie zdających na UMCS w Lublinie byłam w ... dziesiątce. To wynik nie tylko mojego zamiłowania i mojej indywidualnej pracy i współpracy ze starszymi braćmi, ale też i przede wszystkim mojego nauczyciela i wychowawcy: tak tak - Pana profesora Wacława Jaroslawca - DZIĘKUJĘ PANIE PROFESORZE - za wiedzę ubraną w poczucie humoru.
A dziś ucząc w LO nie wymagam, by uczniowie zwracali się do mnie Pani Profesor, ale nie ukrywam - ten zwyczajowy zwrot kryje w sobie popiew SZACUNKU i UZNANIA przekazanej mi przez RODZICÓW i bliskich, w tym moich braci, którzy byli uczniami LO w Lubaczowie i zdobyli dyplomy szanowanych uczelni.
Co do rozwoju? To podstawowa potrzeba każdego myślącego człowieka, w tym wielu moich uczniów. Czyżbyś jej nie miał?
Co do ambicji? A może to Twój problem? Na pewno nie mój, ani też moich uczniów!
Ani też moich koleżanek ...
Serdecznie pozdrawiam!
Popatrz na siebie i odpowiedz sobie szczerze na pytania
Prowincja? Tak. To fakt. Daleko do gmachu kina, teatru, fiharmonii, opery. Ale wszystko jest na szczęście w zasięgu 90 km, a dziś w trybie on line.
Zacofanie? A może zacofaniem jest takie myślenie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mikuś
-1 # Mikuś 2021-02-28 22:30
Do kina to akurat bardzo blisko :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
olaf
-21 # olaf 2021-01-28 12:36
Lubaczowskie liceum prezentuje żenujący poziom, nawet na tle województwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sowa
-23 # sowa 2021-01-29 14:26
To już poziom gimnazjalny jest. Już nic nie zostało z dawnego LO w Lubaczowie jeśli chodzi o poziom nauczania. Teraz to cichutko, może nam nic nie zrobią....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.