W Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie uczy honorowy Profesora Oświaty

fot. LO Lubaczów
fot. LO Lubaczów

fot. LO Lubaczów

Elżbieta Ciemięga, nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie odebrała wczoraj w budynku Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju tytuł honorowego Profesora Oświaty.

W środę (14.10) z udziałem ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego oraz wiceminister Marzeny Machałek odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia minister Dariusz Piontkowski wręczył odznaczenia państwowe, medale i nagrody, tytuły honorowe profesora kilkudziesięciu osobom z całej Polski.

To szczególne wyróżnienie otrzymała nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie Elżbieta Ciemięga.

- Dzień Edukacji Narodowej to dzień szczególny, w którym dziękujemy nauczycielom, ale także wszystkim pracownikom oświaty, osobom w jakikolwiek związanym z polskimi szkołami. Dziękujemy za to, że wkładają oni tak wiele trudu w wychowanie i nauczanie młodych Polaków, aby byli dobrymi obywatelami, aby byli też po prostu dobrymi ludźmi – mówił minister edukacji. - Nauczyciel to taki rodzic, który pomaga wychować dzieci, by wyrośli na dobrych ludzi. Dlatego ten dzień jest szczególny, bo możemy podziękować nauczycielom za trud – dodał minister Dariusz Piontkowski.

Honorowy Tytuł Profesora Oświaty nadawany jest od 2008 roku za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi nauczycielami. Każdy z profesorów oświaty otrzymuje jednorazową gratyfikację pieniężną w wysokości 6-miesięcznego ostatnio pobieranego wynagrodzenia zasadniczego.

 

Źródło: MEN

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Marta M.
+8 # Marta M. 2020-10-15 11:28
Przed laty była moja nauczycielka, a zarazem wychowawczynią. Pamietam, że lekcje były zawsze bardzo ciekawe i wiele z nich wyniosłam. Wracam pamięcią do tamtych chwil... Bardzo dobra nauczycielka, z pasja i powołaniem do pracy. Gorsza jako wychowawczyni.. . Ale nie czepiam się :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Xyz11
+5 # Xyz11 2020-10-15 13:51
Pani Profesor swietnie mnie przygotowala do matury. Zawsze bede jej wdzieczny. Owszem,wymagaja ca,ale profesjonalna. Gratuluje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ogłoszenia

Kotki
( / Dom i ogród)

noimage
10-29-2020

Pracownik do robót ziemnych wodno-kanalizacyjnych
( / Praca)

noimage
10-29-2020

Operator koparki
( / Praca)

noimage
10-29-2020

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.