Laptopy dla uczniów z gminy Stary Dzików


Urząd Gminy Stary Dzików zakupi 18 laptopów dla uczniów szkół podstawowych w tamtejszej gminie. Jest to możliwe dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 45 tys. złotych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Jak już informowaliśmy, od 1 kwietnia samorządy mogły ubiegać się o pieniądze na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację w szkolnictwie, która związana jest z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych.  

W naszym powiecie do tej pory dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 otrzymała już gmina Narol. Teraz dotację dostanie także gmina Stary Dzików. Samorząd otrzyma 45.000,00 zł na zakup laptopów, które zostaną przekazane do szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Gminy oraz nieodpłatnie udostępnione uczniom na czas prowadzenia zajęć w formie zdalnej.

Po powrocie uczniów do szkół, laptopy będą wykorzystywane w szkolnych pracowniach informatycznych. Zakupionych zostanie 18 laptopów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: