Wyjątkowa prośba nauczyciela LO w Lubaczowie: Uczniowie - rejestrujcie to, co się dzieje

fot. zlubaczowa.pl
fot. zlubaczowa.pl

fot. zlubaczowa.pl

Na Waszych oczach dzieje się historia. I to nie tylko historia na skalę lokalną, regionalną, czy polską. To jest problem, który będzie opisywany w podręcznikach historii powszechnej, więc miejcie oczy otwarte, myślcie, rejestrujcie, bo jesteście świadkami/uczestnikami czegoś wyjątkowego – tak zwrócił się do uczniów nauczyciel historii w LO w Lubaczowie Janusz Grechuta.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 16 marca zostały zamknięte wszystkie szkoły w Polsce. Rządzący i nauczyciele apelują do uczniów, aby nie wykorzystywali tej trudnej sytuacji jako dodatkowe ferie. Apelują o to, aby w domach samodzielnie przygotowywali się m.in. do egzaminów. Ze świetną inicjatywą wyszedł nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie Janusz Grechuta.

Janusz Grechuta w liście skierowanym do uczniów podkreślił, że to co się aktualnie dzieje na świecie będzie opisywane w podręcznikach historii powszechnej.  W związku z tym poprosił, aby uczniowie opisywali to co się dzieje wokół nich.

Opiszcie jak wygląda Wasz dzień, jak spędzacie czas, czy rodzice, starsze rodzeństwo chodzą do pracy, czy krewni z zagranicy informują Was o tym, co się u nich dzieje. Jak wygląda z Waszej perspektywy „zdalne nauczanie” ? Jak się w tym odnajdujecie? Jak robicie zakupy (częstotliwość, ilość, asortyment)? Jak zmieniły się kontakty ze znajomymi, rodziną, sąsiadami? Jak zmieniło się życie Waszych rodzin? Dziennik może mieć formę tradycyjną, czyli papierową, ale także nowoczesną (np.: blog, fotoblog, vlog). – piszcie w liście skierowanym do uczniów nauczyciel historii w LO w Lubaczowie

Janusz Grechuta podkreśla, że autorzy najlepszych prac zostaną odpowiednio wyróżnieni i nagrodzeni, a wszyscy otrzymają oceny, mimo że wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej tego nie przewidują.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Tak
+7 # Tak 2020-03-18 09:16
Bardzo ladnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zainteresowany
+3 # Zainteresowany 2020-03-18 09:33
Zawsze to lubiłam:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zzzz
+3 # Zzzz 2020-03-18 09:53
Nauczyciel z pasją! Brawo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kinga
+4 # Kinga 2020-03-18 12:25
Bardzo dobra myśl. Pamiętam, że myślałam to samo po katastrofie smoleńskiej. Taka surrealistyczna rzeczywistość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JA
-8 # JA 2020-03-18 14:03
...a potem partia reżimowa napisze "swój" podręcznik historii, nauczając że uratowała naród przed wirusem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obserwator
-3 # Obserwator 2020-03-18 14:30
Tak się składa że historię piszą zwyciazcy ew. partia rządząca. Powiedział Napoleon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
NANA
-5 # NANA 2020-03-18 14:42
To jest problem, który będzie opisywany w podręcznikach historii powszechnej,

JAK PREZYDENT "WIZYTUJE" KRAJ MOWIĄC, ŻE TO W RAMACH WALKI Z KONORAWIRUSEM, A NIE LANSOWANIE SIE PRZED WYBORAMI I DO TEGO JESZCZE NAKŁANIA LUDZI ABY SIEDZIELI W DOMU - A JAKĄ ON MA SWITĘ? ILU POTENCJALNYCH ZARAZICIELI mu towarzyszy??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
uczenL
-11 # uczenL 2020-03-18 15:11
Ten pomysł jest co najmniej dziwny...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Marcin
-9 # Marcin 2020-03-18 18:39
Jak dla mnie zadanie jest nienormalne i nie ma w nim nic zachwycającego. W imię czego oczekuje się od uczniów zdawania relacji odnośnie tego, z kim utrzymują kontakty i kogo odwiedzają. Warto dodać, że pan zabrnął jeszcze dalej oczekując od uczniów, żeby pisali sprawozdania z tego ile wydali na wędliny a ile na pieczywo a ile na używki. Człowiek zadający takie prace domowe musi się liczyć z tym, że narusza ustawy o ochronie danych osobowych i żal, że robi to nauczyciel, który swoją indolencją i brakiem wiedzy epatuje nie tylko czytelników forum ale też oczekuje od uczniów pisania o rzeczach, które bynajmniej nie mają żadnego związku z przedmiotem.
No chyba, że pan zamierza robić konkurs na to ile kto wydał i żeby wiedzieć z kim trzymać a z kim nie. Wstyd nauczycielu, że nie masz podstawowych zasad przyzwoitości i wypytujesz uczniów o tak prywatne sprawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
gall anonim
+7 # gall anonim 2020-03-18 19:01
Dzięki ludziom zapisującym co widzieli i słyszeli (własnymi oczami i uszami), wiemy co się działo na świecie 1000, 2000 i więcej lat temu. Tak kiedyś tworzyła się historia. Dzisiaj historię tworzą media i politycy, czyli w sumie politycy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
cieszynka
+4 # cieszynka 2020-03-18 19:57
Cytuję gall anonim:
Dzięki ludziom zapisującym co widzieli i słyszeli (własnymi oczami i uszami), wiemy co się działo na świecie 1000, 2000 i więcej lat temu. Tak kiedyś tworzyła się historia. Dzisiaj historię tworzą media i politycy, czyli w sumie politycy.


Masz rację zapiski sprzed 1000 i 2000 wiemy wszystko o naszych przodkach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Trojan
-1 # Trojan 2020-03-20 14:13
Co ty majaczysz gorączkę masz właśnie widać kto pisał historię świata całość ukryta w Watykanie siła odebrana narodom które ja pisały i to jest wolność słowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anastazja
+2 # Anastazja 2020-03-19 13:00
Jak nie ma pan ochoty korzystać z takiej formy to w jakim celu ten negatywny komentarz? Żeby poczuć się lepiej przez chwilę ?? Widać jak bardzo skrzywdzony człowiekiem jest Pan skoro tyle nienawiści z Pana emanuje. Proszę następnym razem odrobine pomyśleć nad sobą i własnym zachowaniem czy aby na pewno jest Pan taki idealny zanim zacznie pan krytykować inne osoby i ich działanie. Uważam, że bardzo fajny i ciekawy pomysł podsunął Pan z historii i sama chętnie opiszę swoja sytuację. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Trojan
-5 # Trojan 2020-03-20 14:09
Sory ale pisarzy twojego pokroju nie trzeba nam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
WojtekB
+3 # WojtekB 2020-03-19 20:21
Nie mierz wszystkich swoją miarą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Trojan
-1 # Trojan 2020-03-20 14:11
To mi wygląda na pisanie donosów !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Marcin
-13 # Marcin 2020-03-18 18:43
Droga Redakcjo dodam, że to nie jest prośba a polecenie - zadanie obowiązkowej pracy domowej. Prośba byłaby dla chętnych. A to jest obowiązkowe. Żal i wstyd!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Marcelina
+5 # Marcelina 2020-03-19 08:53
W liście tego nauczyciela jest wyraźnie napisane: "...proszę Was o prowadzenie czegoś tak staroświeckiego jak dziennik...". Jak dla mnie to jest praca dla chętnych, a nie obowiązkowa. A pomysł fajny. Mnie się podoba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bix
+8 # Bix 2020-03-18 19:18
Ja uwazam,ze to dobry pomysl. Kto ma chec,moze wziac udzial. Kazde wydarzenie historyczne warto dokumentowac,ki edys tak bedzie w ksiazkach ten wirus opisywany jak niegdys dzuma,cholera i inne epidemie. Nigdy nie przeniesiono terminu Mistrzostw Europy i innych imprez sportowych. Byly bojkoty jak w Moskwie 80 a potem Los Angeles 84. Mundial nie odbyl sie w 42. Nawetw starozytnej Grecji na czas igrzysk obowiazywalo zawieszenie broni. Mam 33 lata ale moge kiedys opowiedziec,ze widzialem takie wydarzenia jak np. Rozpoczecie wieku,atak na WtC,wstapienie do NATO,smierc JP2,abdykacja B16,smierc Prezydenta,tera z ta zaraza. Jak to pawlak mowil-nadejszla wiekopomna chwila
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
n
-6 # n 2020-03-19 15:43
Z nudów wykluwają się takie pomysły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Trojan
-5 # Trojan 2020-03-20 14:06
No nie znalazł się edukator historyczny .Pomysł by najmniej dziwny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Marcelina
+3 # Marcelina 2020-03-20 16:58
Nie edukator historyczny, ale nauczyciel historii. W dodatku historyk regionalista. Poczytaj Trojan jego publikacje i dopiero wtedy się wypowiadaj. W swoich książkach i artykułach wykorzystywał wspomnienia ludzi z naszego regionu. Zna więc wartość takich źródeł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi