Uczniowie technikum informatycznego ZS w Lubaczowie będą konstruować roboty

Zdjęcie ilustacyjne fot. 127wg.ang.af.mil
Zdjęcie ilustacyjne fot. 127wg.ang.af.mil

Zdjęcie ilustacyjne fot. 127wg.ang.af.mil

Działające przy Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia  Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół otrzymało kolejną dotację, tym razem na realizację zadania pt.” Bliżej robotów i elektroniki” i w związku z tym zaprasza uczniów technikum informatycznego do uczestnictwa w projekcie.

Uczestnicy projektu będą pracować na zakupionych zestawach do samodzielnego montażu Arduino, które przybliżają technologię mikroprocesorową.

Celem  projektu jest innowacyjna edukacja młodych ludzi oparta na rozwiązaniach inżynierskich oraz nabycie umiejętności programowania nowoczesnej elektroniki i robotyki.  Efektem będzie zdobyta wiedza na temat nowych rozwiązań technologicznych, procesów programowania i zastosowania ich w technice oraz przełamania stereotypów, że nauki techniczne są trudne.

Istnieje potrzeba kształcenia przyszłych inżynierów-wynalazców i wizjonerów nowej ery technologicznej oraz młodych konstruktorów. Ważnym aspektem projektu jest również zapoznanie uczniów ze specyfiką funkcjonowania  Indastry 4, czyli przemysłową rewolucją w związku ze współczesnym wzajemnym wykorzystywaniem automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych oraz technik wytwórczych.

Cyfryzacja przemysłu i związane z nią zaawansowane technologie to klucz do realizacji czwartej rewolucji przemysłowej. Ale sukces nowych rozwiązań to również ludzie – kompetentni inżynierowie przygotowani na sprostanie nowym wyzwaniom. Kluczem do rozwoju nowych technologii jest człowiek, któremu należy dać szansę budowania i ich poznawania. Taką szansę zamierza dać uczniom Zespół Szkół im. gen.Józefa Kustronia w Lubaczowie już na etapie nauki szkolnej.

Ważnym elementem projektu jest zachowanie trwałości oraz jego kontynuacja. Zakupione zestawy przeznaczone są do wielokrotnego użytku dlatego też demontaż  ich pozwoli na stworzenie nowych robotów i nowych do nich oprogramowani w każdym roku nauki w szkole na kierunku technik informatyk.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018 -2019” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”, „Fundacja Przestrzeń Lokalna”

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

hihi
+1 # hihi 2019-05-15 14:45
skąd skopiowane?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
+3 # Ppp 2019-05-15 15:26
Gratulacje! Polecam też film, jest na YouTube pt Wyścig w Kosmos. Pokazana jest tam rywalizacja Siergieja Koroliowa i Wernera Von Brauna. Świetny film,polecam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.