Ruszyła druga edycja Programu Stypendialnego

Można składać już wnioski w drugiej edycji Programu Stypendialnego organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie i Poradnię Psychologiczno?Pedagogiczną.

Do grona uczniów szkół średnich, którzy mogli ubiegać się o stypendia w pierwszej edycji, teraz dołączyli również gimnazjaliści.

Celem Programu Stypendialnego jest wspieranie rozwoju uzdolnień uczniów szkół ponadgimanzjalnych i gimnazjalnych z powiatu lubaczowskiego, promowanie wartości edukacji oraz inicjowanie współpracy środowiska lokalnego w tym zakresie. W poprzedniej edycji, podczas uroczystej gali, wręczono trzy czeki (każdy w wysokości 1500 złotych) uczniom szkół średnich. Wyróżnieni zostali wtedy: Joanna Roczniak z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, Agata Mazurkiewicz z Zespołu Szkół w Oleszycach i Michał Kurek z Zespołu Szkół w Lubaczowie.

W tegorocznej edycji stypendia w takiej samej wysokości trafią do siedmiu uczniów, a ubiegać się o nie mogą także gimnazjaliści. Regulamin programu, wzór wniosku oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.pbslubaczow.pl.Kompletne wnioski można składać w siedzibie banku do 23 września br.

 

- Tak jak planowaliśmy, dzięki wsparciu kolejnych fundatorów, udało nam się rozszerzyć program o uczniów szkół gimnazjalnych. Chcemy w ten sposób zachęcić ich do nauki i docenić osiągane wyniki ? mówi Paweł Kapel, Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Fundusz stypendialny tegorocznej edycji powstał dzięki hojności darczyńców, którzy zostaną wyróżnieni podczas uroczystej gali, którą zaplanowano na koniec września. Program Stypendialny objął honorowym patronatem Starosta Powiatu Lubaczowskiego Józef Michalik.

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane