Ruszyła druga edycja Programu Stypendialnego

Można składać już wnioski w drugiej edycji Programu Stypendialnego organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie i Poradnię Psychologiczno?Pedagogiczną.

Do grona uczniów szkół średnich, którzy mogli ubiegać się o stypendia w pierwszej edycji, teraz dołączyli również gimnazjaliści.

Celem Programu Stypendialnego jest wspieranie rozwoju uzdolnień uczniów szkół ponadgimanzjalnych i gimnazjalnych z powiatu lubaczowskiego, promowanie wartości edukacji oraz inicjowanie współpracy środowiska lokalnego w tym zakresie. W poprzedniej edycji, podczas uroczystej gali, wręczono trzy czeki (każdy w wysokości 1500 złotych) uczniom szkół średnich. Wyróżnieni zostali wtedy: Joanna Roczniak z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, Agata Mazurkiewicz z Zespołu Szkół w Oleszycach i Michał Kurek z Zespołu Szkół w Lubaczowie.

W tegorocznej edycji stypendia w takiej samej wysokości trafią do siedmiu uczniów, a ubiegać się o nie mogą także gimnazjaliści. Regulamin programu, wzór wniosku oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.pbslubaczow.pl.Kompletne wnioski można składać w siedzibie banku do 23 września br.

 

- Tak jak planowaliśmy, dzięki wsparciu kolejnych fundatorów, udało nam się rozszerzyć program o uczniów szkół gimnazjalnych. Chcemy w ten sposób zachęcić ich do nauki i docenić osiągane wyniki ? mówi Paweł Kapel, Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Fundusz stypendialny tegorocznej edycji powstał dzięki hojności darczyńców, którzy zostaną wyróżnieni podczas uroczystej gali, którą zaplanowano na koniec września. Program Stypendialny objął honorowym patronatem Starosta Powiatu Lubaczowskiego Józef Michalik.

{fcomment}{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.