ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

  

     http://zlubaczowa.pl/images/wybory-2018.jpg

Sensacja w Wielkich Oczach! 28-letni Albert Hawrylak nowym wójtem!

Nowy wójt gminy Wielkie Oczy - przy mikrofonie.
Nowy wójt gminy Wielkie Oczy - przy mikrofonie.

Nowy wójt gminy Wielkie Oczy - przy mikrofonie.

W gminie Wielkie Oczy dojdzie do sensacyjnych zmian! Nowy wójtem tamtejszej gminy zostanie 28-letni Albert Hawrylak.

Albert Hawrylak z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Wielkie Oczy zdobył 61% głosów.   Nowy wójt popierany był także przez Prawo i Sprawiedliwość.

Wkrótce więcej informacji!

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo (kliknij, aby przejść).

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

chochoł
+11 # chochoł 2018-10-22 07:36
Fajnie że młody ale wygląda na przestraszonego , czy podoła starym lisom z urzędu i rady gminy.?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wielkie Oczy
+9 # Wielkie Oczy 2018-10-22 08:06
Oczywiście, Zawsze zamartwiamy się, że znów Ci sami, że nic się nie zmienia. Teraz w końcu mamy szansę na zmiany,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anonimm
+1 # Anonimm 2018-10-23 15:14
Da sobie chłopak radę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
czarny
+5 # czarny 2018-10-22 07:52
w koncu powodzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Cccc
+5 # Cccc 2018-10-22 08:25
Powodzenia dobra zmiana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanka
0 # Mieszkanka 2018-10-22 08:32
.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wyborca
+6 # Wyborca 2018-10-22 09:01
Najbliższe 5 lat zweryfikuje jakim wójtem będzie i czy podoła wyzwaniu :) Pamiętajmy, że stołek wójta to nie tylko funkcja reprezentacyjna i władza wykonawcza. Ważna jest również wiedza z zakresu prawa i administracji, umiejętności pozyskiwania dofinansowań i zawierania znajomości na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym dzięki którym gmina zawsze może więcej osiągnąć. Nowemu Wójtowi więcej śmiałości życzę, powodzenia i oczywiście gratulacje. Wybraliśmy młodego ducha na rzecz doświadczenia i wiedzy - oby ten duch okazał się dobrym wyborem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chochoł
+4 # chochoł 2018-10-22 09:07
Już nie przesadzajmy, że wójt musi znać się "zakresu prawa i administracji, umiejętności pozyskiwania dofinansowań" co do znajomości się zgodzę, ale o wcześniejszych kwestii to wójt ma mieć od tego ludzi w urzędzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wyborca
+7 # Wyborca 2018-10-22 09:22
Z "pustą głową" też przyjść nie może :) Ja tu nie twierdze, że nowy wójt musi już dzisiaj mieć wszystko w jednym paluszku bo jeszcze się taki nie urodził co by wszystko wiedział. Jak nie będzie miał pojęcia o niczym to zrobią z niego zwykłego pionka i nic do gadania nie będzie miał. Nie zgodzę się w pełni z tym, że "ma mieć od tego ludzi w urzędzie" - owszem urząd zatrudnia osoby o takich kompetencjach ale jako główny przedstawiciel gminy na wyższych szczeblach musi prezentować odpowiedni poziom :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chochoł
+3 # chochoł 2018-10-22 09:31
Każdy ma pełną głowę, tylko nie każdy ma akurat w głowie to co potrzebne. A w gminie Wielkie oczy dużo starych Lisów jest i może być ciężko aby coś zrobić. Po za tym poziom zacofania gminy Wielkie Oczy w stosunku do jakiejkolwiek gminy w powiecie jest bardzo duży, tak więc każdy nawet mały sukces może być powodem do zadowolenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wyborca
+2 # Wyborca 2018-10-22 10:02
Obrady Rady Gminy są ustawowo otwarte dla każdego mieszkańca więc polecam posłuchać i przekonać się co "stare lisy" w rzeczywistości robią. Panuje przekonanie, że tylko siedzą, kawę piją i nic z tego nie ma. Otóż nie- pamiętajmy, że to Rada Gminy jest organem uchwałodawczym a wójt tylko wykonuje ustanowione przez nią uchwały. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że działania podejmowane przez władze gminne oraz inwestycje podejmowane na jej terenie zależne są od przydzielanych funduszy a te nie są nie wiadomo jak duże. Bardzo dużo gmina uzyskała dzięki umiejętnym staraniom o dofinansowania unijne i nie można się nie zgodzić, że przez ostatnie 8 lat dużo się działo.Mamy zrobioną większość dróg, w mniejszych wioskach odremontowano budynki świetlic/szkół, powstało przedszkole w Wielkich Oczach, odremontowano Ośrodek Zdrowia w Wielkich Oczach, rozpoczęto budowę miejsc aktywności społecznej, w porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków odrestaurowano zabytkowe budowle, powstał stadion sportowy w Wielkich Oczach i wiele innych. Poziom "zacofania" gminy został bardzo mocno obniżony. Owszem, jesteśmy gminą zadłużoną ale powoli się podnosimy na nogi i teraz od nowego Wójta zależy czy nie upadniemy ponownie. Swoimi wypowiedziami nie neguję słuszności wyboru Pana Alberta na nowego włodarza ale nie popadam również w zachwyt bo trzeba włączyć trzeźwe myślenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
KAsia
+8 # KAsia 2018-10-22 11:05
90% rady gminy na posiedzeniach siedzi cicho i chodzi tylko o zgarnięcie diety. faktycznie Pan L przez 8 lat tak dużo zrobił że szumnie przez lata obiecywana droga utwardzona na ulicy leśnej ciągle jest piaskowa jak była
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanka
0 # Mieszkanka 2018-10-22 15:07
KAsia rozumien, że jesteś stałą bywalczynią na sesjach RG skoro masz takie mocne wiadomości o bierności 90% Radnych :) Całe szczęście są tam tacy, którzy potrafią zawalczyć o swoje i ich miejscowości korzystają :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanka
-1 # Mieszkanka 2018-10-22 15:14
A wasz były wójt Pan S co dla Wielkich Oczu zrobił? Ciągnął tylko do Łukawca:) Wracając do inwestycji, kto wam chodniki zrobił? Kto stadion garnął i przeznacza co rok ok. 25 tyś. na klub sportowy? Kto świetlice postawił i zrobił parkingi koło cmentarza i kościoła? Wasza szkoła też jest w dobrej kondycji z tego co mi wiadomo...Łukaw iec sprzeciwił się przeciwko byłemu Wójtowi bo kanalizacji nie dostaliście ale i ten Wam tej kanalizacji nie zrobi bo najzwyczajniej w świecie gmina nie dysponuje aż tak dużym budżetem a nabór wniosków na jakiekolwiek dotacje z UE już się zakończył ponieważ transze dofinansowań zamykają się w 2019r. Młody Wójt dużo naobiecywał ale mało się zorientował w sytuacji :) Tak samo naobiecywał ludziom drogę w miejscu w którym po 1) na mapach są prywatne działki, 2) biegną przez ten terem media ( gaz, woda, linia telefoniczna). Ciekawe kto wyda zgodę na budowę drogi w takim miejscu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Karolina
+4 # Karolina 2018-10-22 15:16
Dokładnie tak...Ludzie nie mają pojęcia co się w gminie dzieje ale do oceniania to pierwsi...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wyborca
-1 # Wyborca 2018-10-22 12:35
Większość inwestycji Wielkie Oczy...... A gdzie reszta gminy? Przez tyle lat w Łukawcu brak kanalizacji - Panowie ogarnijcie się..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ona
+5 # ona 2018-10-22 13:56
A czy wiecie ile środków finansowych potrzeba na kanalizację? Myślicie, że jeden projekt jest wieczny? Chcecie płacić po około 1500 zł "od numeru"? Dużo chętnych będzie do wyłożenia gotówki? Myślicie, że fotel wójta to tylko super pensja? Nie, to świadome przyzwolenie na to aby ludzie wylewali na Ciebie szambo. Jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził a i budżet gminy nie pozwala na dogodzenie wszystkim. Ludzie, nie macie pojęcia ile projektów zostało złożonych, nie wiecie ile przedsięwzięć jest w toku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Hmmm
+1 # Hmmm 2018-10-22 14:44
Myślę, że tu może być największy problem. Komunikacja z ludźmi zaczęła się dopiero przed wyborami. Gdy szukałem projektu zagospodarowani a miejsca pomiędzy gminą znalazłem informację żeby iść na miejsce i zapytać. To nie te czasy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mika
+4 # Mika 2018-10-22 14:47
Pewnie lepiej lac szambo po rowach razem z panem Tomaszem i udawac durnia ze tak jest lepiej. Wszystkie gminy wokol maja kanalizacje od wielu lat i jakos dali rade. A u nas lepiej pozbierac pisemka ze kazdy sobie sam zrobil szambo i miec podkladke.
Ludzie wola zaplacic nawet 2 tys i mniec swieze powietrze podczas grilowania a nie rozkoszowac sie zapachem wylewanego szamba....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanka
+2 # Mieszkanka 2018-10-22 15:01
Ludzie nie chodzi o to, że kanalizacji nikt zrobić nie chce tylko potrzeba na to bardzo dużo kasy a takiej nasza gmina nie ma i mieć nie będzie!! A te „papierki że każdy sobie zrobi sam” to nie wymysł gminy tylko odgórna decyzja...Nie macie pojęcia a klepnięcie jęzorem....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
misiu-pysiu
+1 # misiu-pysiu 2018-10-22 09:54
gratuluje.powod zenia w walce ze starymi lisami z rady gminy,ktorzy będą chcieli młodego owinąć wokół swego palca.Mlody nie daj się odwagi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ppp
+1 # ppp 2018-10-22 10:52
fajnie że młode pokolenie wchodzi do gry,które ,nie przesiąknięte komunizmem . Życzę wójtowi ,młodszemu ode mnie o 2 lata aby podołał zadaniu. Mieszkańcom życzę aby nowy wójt poprowadził gminę w nową ,lepszą stronę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oko
-2 # oko 2018-10-22 11:46
nareszcie zmiana, nareszcie koniec obecnego rządzącego, pozostaje nadzieja, że idzie nowe a będzie na pewno lepsze od tego co dzieje się teraz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chichot losu
-1 # chichot losu 2018-10-22 12:04
Jak widać Łukawiec, Bihale i 1 okręg w wielkich oczach dał nowemu Wójtowi zwycięstwo. Trzeba to Wójcie Pamiętać:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kaju
+1 # Kaju 2018-10-22 13:08
Gratuluję!☺
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
anonim
-2 # anonim 2018-10-22 14:07
Gość, który nigdy wcześniej nie pracował w żadnym urzędzie a nawet biurze zostaje wójtem gminy. Żenada.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
heh
0 # heh 2018-10-22 14:23
ale jest elektrykiem :P już takiego w Polsce kiedyś mieliśmy tylko na wyższym szczeblu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anonim 2
+2 # Anonim 2 2018-10-22 15:05
A w ogóle są takie studia jak polityka? Skończył studia, jest obyty i otwarty na świat. Dajmy szansę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
anonim
-7 # anonim 2018-10-22 15:10
A kto mówi o studiach? Skończył Politechnikę z tego co dało się zauważyć na ulotkach i tyle. Zero doświadczenia w pracy zawodowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Karolina
+4 # Karolina 2018-10-22 15:19
Te studia to politologia :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Abu
+6 # Abu 2018-10-22 17:06
Gratulacje Albert!!! Hejtowanie może wszyscy zostawcie sobie na później A dlaczego??? A dlatego że fakt jest to młody człowiek ale dostał ogromny kredyt zaufania i stanie na głowie żeby się wywiązać w przeciwieństwie do Pana L który byłby ostatnia kadencję i może coś zrobił dla gminy pożytecznego albo nice tym przypadku. A to że nie ma doświadczenia to coś w tym jest ale niech sobie każdy z osobna przypomni swój pierwszy dzień w pracy nieważne czy fizycznej czy umysłowej przyszedles/as do pracyi co wszystko wiedzieliscie na starcie czy szef wzial za reke przyprowadzil do kolegi starszego stażem A ten tłumaczył krok po kroku co z czym ugryźć. Tyle w temacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
anonim
+3 # anonim 2018-10-22 17:53
Gdy przychodzisz do pracy to pracodawca wymaga już pewnej wiedzy. Nikt nie zatrudni cie w firmie czy urzędzie gdy nie masz odpowiedniego doświadczenia. A przyprowadzenie jak to napisałeś "za rękę" do starszego kolegi to strata czasu dla pracodawcy. Abo się znasz albo zaczynaj od stażu. Dlatego tym bardziej dziwi mnie fakt jak ktoś, kto do tej pory nie przepracował na stanowisku kierowniczym ma kierować gminą? Bądź poważy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Abu
-3 # Abu 2018-10-22 18:07
Anonim dzisiaj hejtujesz A za pięć lat postawisz X przy jego nazwisku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
anonim
+4 # anonim 2018-10-22 18:09
Ja nikogo nie hejtuję tylko stwierdzam fakty. Nie mniej jednak życzę mu powodzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
abc
-3 # abc 2018-10-22 18:54
Co wy gadacie...przec ież poprzedni wójt L również przyszedł prawie z zerowym doświadczeniem w tej "branży" Poza tym są odpowiednie osoby w gminie, które powinny działać na korzyść gminy, a najzwyczajniej w świecie nic nie robią bo tak im łatwiej. Byle do jutra, a później byle do weekendu, takie podejście mają do pracy pracownicy gminy. Wspomnę też o przypadkach totalnej niekompetencji w gminie oraz pewnych osobach, które przychodzą do pracy pod wpływem wczorajszej imprezy. Trochę zluzujcie, bo sami nic nie zrobiliście, straszycie tak nowego wójta, jakby to sam miał pracować za wszystkich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anon
0 # Anon 2018-10-23 15:15
No właśnie po alkoholu lub w pracy spozywali A jak coś ktoś chciał załatwić to uciekali i chwali się po pokojach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anonuyf
-6 # Anonuyf 2018-10-23 15:17
No i dobrze jej kilka osób głosowało przeciw z jej względu hehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krajan
+10 # Krajan 2018-10-22 20:26
Mówcie co chcecie ale najważniejsze że już nie będzie rządzić żona wojta:-P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
KAsia
-7 # KAsia 2018-10-22 20:46
hehe.dobre :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mika
-1 # Mika 2018-10-23 10:53
Ona chyba teraz zeby zagryza z rozpaczy. Tak sie lansowala i pokazywala co to nie ona...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anonim
-2 # Anonim 2018-10-23 15:08
No właśnie bo to ona w tym wszystkim była żenująca hehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lukash
+6 # lukash 2018-10-23 10:21
bravo WIELKIE OCZY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
edyta2019
-3 # edyta2019 2018-10-23 11:15
gratulacje dla nowego wójta.może jest i młody ale dajmy mu trochę czasu .nie oceniajmy on jeszcze nie miał czasu się wykazać.gmina jest tak zadłużona wiec to nie będzie takie proste zadanie.co do poprzedniego wójta to myślę ze przegrał przez pewność siebie i brak pokory.każdego miał za nic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
KAsia
-9 # KAsia 2018-10-23 11:37
edyta2019 zgadzam sie,szczególnie z tym że ludzi miał za smieci,za nic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
anonim
-5 # anonim 2018-10-23 13:42
On kolegów z którymi grał w piłkę nie poznawał na ulicy i szacunku oczekiwał. Dobrze, że czas pana L dobiegł końca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anonim
-4 # Anonim 2018-10-23 15:11
Bo to pan na włościach nie wspominać o jego zoneczce bo o jej lansie i pokazywania innym że jest lepsza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mlody
-8 # mlody 2018-10-23 18:33
zgadzam się i co teraz będzie jak tu zyc za co splacac kredyty. może trzeba będzie sprzedać samochud
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mlody
-5 # mlody 2018-10-23 18:30
szkoda pana.L.jaksie z nim rozmawialo ,żeby wyszedł do ludzi z dobrym programem,skwit owal to słowami. co ja przegram z młokosem.i.t.d. ..co się okazało .brawo za ok30 dni bezrobotny....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Spokojny
-12 # Spokojny 2018-10-23 19:53
Z tego co się słyszy to z wielu młodych robili idiotów przed ludżmi. Najpierw przyjmowali a póżnoej traktowali jak śmiecia i przeżucali z miejsca na miejsce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Minut
-7 # Minut 2018-10-24 09:00
Bo był za bardzo pewny siebie i się przeliczył
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Głos rozsądku
+9 # Głos rozsądku 2018-10-24 10:16
Pominę teraz kwestię wyboru Alberta na wójta a zwrócę uwagę na zachowanie niektórych komentujących.. .Widać animowość w internecie podnosi Wam poziom odwagi i zachowujecie się jak bezczelne i niewychowane cwaniaki. Nie ważne kto wygrał ale odrobina kultury i szacunku się każdemu należy. Ciekawe ilu z Was powiedziało by to wszystko o osobie byłego wójta prosto w twarz? Za plecami dupę obrabiać jest łatwo...Jak tak bardzo chcecie wyrazić swoje negatywne zdanie to czemu nie podpiszecie się imieniem i nazwiskiem? Każdy ma coś za uszami ale bez przesady. Czytając całą dyskusję można się za głowę złapać bo niektórzy to takie rzeczy piszą. Kto dał Wam prawo do publicznego obrażania kogokolwiek?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
głos
+2 # głos 2018-10-24 10:39
Jeszcze wczoraj powinna zostać wyłączona możliwość komentowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

 

 

Ostatnio dodane

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.