Za nami „II Oleszyce Półmaraton”. Zobacz wyniki oraz zdjęcia!

W niedzielę 22 lutego odbył się Zimowy bieg i marsz po lesie. W zawodach wzięło udział 250 osób. Najlepszy czas uzyskał Mateusz Rawski, który trasę o długości 21 kilometrów pokonał w godzinę i szesnaście minut.

Trasę półmaratonu o długości 21,097 km najszybciej pokonał Mateusz Rawski z Lubaczowa (01:16:17), tuż za nim na mecie pojawił się Stanisław Ważny z Lubaczowa, a trzeci był Łukasz Kutryn z Biszczy. Wśród kobiet najlepsza była Beata Hałka z Biłgoraja, druga na mecie pojawiła się Katarzyna Winiarska z Przemyśla, a na najniższym stopniu podium stanęła Agnieszka Faron z Krakowa.

Na drugim miejscu uplasował się Stanisław Ważny z Lubaczowa (01:17:02), a trzecie miejsce zajął Łukasz Kutryn z Biszczy (01:17:37).

W kobiecej kategorii najlepsza okazała się mieszkanka Biłgoraja Beata Hałka (01:34:03). Tuż za nią na mecie pojawiła się przemyślanka Katarzyna Winiarska (01:39:55), trzecie miejsce zajęła Agnieszka Faron z Krakowa (01:41:44).

Po raz pierwszy były organizowane także zawody w Nordic Walking. Zawodnicy mieli do przejścia 11,7 km. Najszybciej tą trasę pokonał Marcin Michalec z Krosna (01:07:30). Wśród kobieta najlepsza okazała się Beata Łopatkiewicz (01:23:16).