Mateusz Kubiszyn zdobył kolejny Puchar Świata!

Kickboxer z Lubaczowa Mateusz Kubiszyn wywalczył kolejny puchar, tym razem na turnieju „Bestfighter” we włoskim Lignano, który został rozegrany w dniach 5-8 czerwca. Lubaczowianin w półfinale pokonał na punkty 3:0 Rosjanina Mikhaila Khramova, a w finale pokonał także obywatela Rosji Fedora Luchinkina.

Mateusz idzie jak burza. Na początku maja kickboxer z Lubaczowa zdobył złoty medal na turnieju w Norwegii „8 Star Tournament”, później 18 maja wywalczył puchar w Szeged na Węgrzech, a teraz wygrywa we włoskim Lignano.

Na turnieju we Włoszech Kubiszyn w półfinale gładko na punkty wygrał z Rosjaninem Mikhailem Kharmovem 3:0, by później zmierzyć się z kolejnym Rosjaninem Fedorem Luchnikinke, byłym Mistrzem Rosji. W finale Lubaczownian pokonał kickboxera z Rosji na punkty 3:0 i zdobył puchar w formule full-contact, w kategorii wagowej 86 kg.

Mateusz nabiera doświadczenia walcząc w Europie, by jesienią wziąć udział w Mistrzostwach Europy.