Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Horyńcu

Nie wydarzyło się jednak nic złego. W dniu 22 maja 2014 r. w trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci i pracowników, przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu - Zdroju.

W ćwiczeniach wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie, którzy przybyli na miejsce specjalnym samochodem z podnośnikiem hydraulicznym.

Na umówiony sygnał dźwiękowy (sygnał dzwonka szkolnego z przerwami pięciosekundowymi) wszyscy opuścili budynek szkoły wyjściami ewakuacyjnymi w czasie niecałych 2 minut. Opiekunowie poszczególnych grup uczniów sprawdzili stan osobowy ewakuowanych podopiecznych, by następnie przekazać informację o stanie liczebnym ewakuowanych dowódcy zastępu straży pożarnej przybyłemu na miejsce zdarzenia.

Po ćwiczeniach ewakuacyjnych strażacy przeprowadzili pogadankę z uczniami. Zaprezentowali elementy stroju strażackiego oraz niezbędny sprzęt używany w akcjach ratunkowych.

Właściciel lub zarządca każdego obiektu przeznaczonego dla ponad 50 stałych użytkowników, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać ćwiczenia ewakuacyjne. Natomiast w takich obiektach jak szkoły, przedszkola, internaty i domy studenckie ćwiczenia przeprowadzane powinny być raz na rok.

Poniżej fotorelacja z ćwiczeń.

 

horyniec201401.jpghoryniec201402.jpghoryniec201404.jpghoryniec201406.jpghoryniec201408.jpghoryniec201409.jpg

Więcej zdjęć tutaj (kliknij)

Źródło/fot: Michał Lautenszleger, KP PSP Lubaczów

{flike}


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: