Zobacz jak ma wyglądać kompleks basenów otwartych w Lubaczowie! Mamy wstępną koncepcję!

Kompleks basenów otwartych w Lubaczowie? Jeszcze w 2013 roku ten pomysł wydawał się niespełnionym marzeniem mieszkańców regionu. Dzisiaj na ten temat możemy pomyśleć poważniej, bo powstał wstępny projekt budowy zespołu basenów otwartych, do którego dotarł reporter ZLUBACZOWA.PL. Kliknij „Czytaj więcej” by zobaczyć jak będą wyglądały baseny w naszym mieście!

 

W listopadzie ubiegłego roku został ogłoszony konkurs na projekt kompleksu otwartych basenów w Lubaczowie. Z pracą konkursową zgłosiły się dwie firmy. Na początku 2014 roku opublikowano wyniki konkursu. Komisja składająca się z pracowników Urzędu Miejskiego w Lubaczowie ogłosiła, że lepszy projekt przygotowała firma z Gliwic, która stworzy teraz kompletną dokumentacje projektową dla tej inwestycji. Autorzy zwycięskiej koncepcji otrzymali również nagrodę – 9 tysięcy złotych. Firma, która zaprojektowała drugą koncepcję ostatecznie zajęła miejsce trzecie, które było nagradzane nagrodą pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych. Nie przyznano drugiej nagrody (5 tysięcy zł) z racji tego, że do konkursu zgłosiło się tylko dwa biura projektowe.

Kompleks basenów otwartych miałby powstać przy ulicy Ofiar Katynia w Lubaczowie. Na tym terenie przewidziano zespół basenów kąpielowych o łącznej powierzchni 782 metrów kwadratowych, na co składa się:

Dodatkowo planuje się także stworzenie ogrodu wodnego z „mokrym placem zabaw” oraz brodzikiem dla dzieci o powierzchni 12,5 m2 i głębokości 0,35 metrów.

W koncepcji budowy kompleksu jest przewidziana także zjeżdżalnia rurowa, która ma mieć wysokość 10 metrów oraz rodzinna zjeżdżalnia wielotorowa o wysokości około 6 metrów.

Oprócz samych kąpielisk przewiduje się również budowę pawilonu gastronomicznego, zaplecza technicznego, szatniowo-sanitarnego oraz pawilonu wejściowego z kasami. W bliskim sąsiedztwie kompleksu ma powstać także boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, elementy małej architektury i parking na około 102 miejsc postojowych + stanowiska dla autokarów.

Wstępnie łączny koszt budowy kompleksu basenów otwartych szacuje się na 10 milionów złotych, ale kwota ta może ulec zmianie.

Niestety, na razie nie jest znany termin rozpoczęcia budowy kompleksu otwartych basenów.

{flike}

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: