ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Zobacz jak ma wyglądać kompleks basenów otwartych w Lubaczowie! Mamy wstępną koncepcję!

Kompleks basenów otwartych w Lubaczowie? Jeszcze w 2013 roku ten pomysł wydawał się niespełnionym marzeniem mieszkańców regionu. Dzisiaj na ten temat możemy pomyśleć poważniej, bo powstał wstępny projekt budowy zespołu basenów otwartych, do którego dotarł reporter ZLUBACZOWA.PL. Kliknij „Czytaj więcej” by zobaczyć jak będą wyglądały baseny w naszym mieście!

 

W listopadzie ubiegłego roku został ogłoszony konkurs na projekt kompleksu otwartych basenów w Lubaczowie. Z pracą konkursową zgłosiły się dwie firmy. Na początku 2014 roku opublikowano wyniki konkursu. Komisja składająca się z pracowników Urzędu Miejskiego w Lubaczowie ogłosiła, że lepszy projekt przygotowała firma z Gliwic, która stworzy teraz kompletną dokumentacje projektową dla tej inwestycji. Autorzy zwycięskiej koncepcji otrzymali również nagrodę – 9 tysięcy złotych. Firma, która zaprojektowała drugą koncepcję ostatecznie zajęła miejsce trzecie, które było nagradzane nagrodą pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych. Nie przyznano drugiej nagrody (5 tysięcy zł) z racji tego, że do konkursu zgłosiło się tylko dwa biura projektowe.

Kompleks basenów otwartych miałby powstać przy ulicy Ofiar Katynia w Lubaczowie. Na tym terenie przewidziano zespół basenów kąpielowych o łącznej powierzchni 782 metrów kwadratowych, na co składa się:

  • basen sportowy czterotorowy o szerokości 10,5m i długości 25m (w sumie 265 metrów kwadratowych), głębokość 1,2 – 1,8m.
  • rekreacyjny z hydromasażami 235m2, głębokość 1,0-1,2m
  • rekreacyjny z placem zabaw 147 m2, głębokość 0,6-0,8m

Dodatkowo planuje się także stworzenie ogrodu wodnego z „mokrym placem zabaw” oraz brodzikiem dla dzieci o powierzchni 12,5 m2 i głębokości 0,35 metrów.

W koncepcji budowy kompleksu jest przewidziana także zjeżdżalnia rurowa, która ma mieć wysokość 10 metrów oraz rodzinna zjeżdżalnia wielotorowa o wysokości około 6 metrów.

Oprócz samych kąpielisk przewiduje się również budowę pawilonu gastronomicznego, zaplecza technicznego, szatniowo-sanitarnego oraz pawilonu wejściowego z kasami. W bliskim sąsiedztwie kompleksu ma powstać także boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, elementy małej architektury i parking na około 102 miejsc postojowych + stanowiska dla autokarów.

Wstępnie łączny koszt budowy kompleksu basenów otwartych szacuje się na 10 milionów złotych, ale kwota ta może ulec zmianie.

Niestety, na razie nie jest znany termin rozpoczęcia budowy kompleksu otwartych basenów.

{flike}

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

realista
+15 # realista 2014-05-22 16:33
Boze, znowu jakies przedwyborcze akcje. W lubaczowie nawet nie potrafia zbudowac zwyklego krytego basenu, a co dopiero jakiegos mini aquaparku jak na zdjeciach powyzej..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
0 # pl 2014-05-22 18:12
nad wszystkim postawi się wiatę lub jakiś namiot i będzie basen kryty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxxx
+7 # xxxx 2014-05-22 17:46
budowa rozpocznie sie przed wyborami- zostanie skoszona trawa, a z braku pieniedzy budowa zakonczy sie po wyborach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
łukasz
+1 # łukasz 2014-05-22 17:55
hahaha "za darmo" rozdawanie pieniedzy , dobrze ze byly tylko 2 firmy projektowe ;]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dawid
+4 # Dawid 2014-05-22 18:59
A te zjeżdżalnie to na sucho ? >.< Bo nie widzę żeby miały one jakiekolwiek zakończenie w chociażby brodziku ;_;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xyz
+2 # xyz 2014-05-22 19:25
Nie widzę żadnego sensu w tym projekcie... Zamiast zrobić coś porządnego to wciskają jakiś otwarty basen który będzie czynny 5-6 miesięcy w roku ? Jak już wydają taką kasę to niech najpierw pomyślą, że w lecie jest bardzo dużo innych inicjatyw sportowych a basen otwarty będzie tylko dodatkową. Poza tym to większość ludzi którzy będą chcieli popływać, i tak pojadą do Horyńca na normalny basen sportowy gdzie poza tym można skorzystać jeszcze na przykład z sauny. Normalny kryty basen w Lubaczowie to naprawdę wspaniały pomysł, a władze Lubaczowa nie chcę wydać troszkę więcej pieniędzy na jego budowę ;(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mm
+4 # Mm 2014-05-26 07:53
5-6 miesięcy to chyba w basenie Morza Śródziemnego :D
Lato stulecia dałoby taką możliwość. W naszym klimacie basen otwarty to 2/3 miesiące efektywnego czasu pracy. W lipcu/sierpniu pogoda też bywa zmienna a patrząc na diagramy z opadami deszczu właśnie w tych miesiącach mamy ich najwięcej. Dobra pora aby do wyborów samorządowych zacząć liczyć dni, w które udałbym się na basen otwarty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
+1 # pl 2014-05-22 19:29
miesięczny koszt utrzymania krytego basenu to ponad 100 000pln
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wczasowicz
-3 # Wczasowicz 2014-05-22 21:55
A ja myślę, że taki basen przyciągnąłby turystów do Lubaczowa i okolic, chociażby w sezonie letnim. A teraz wielu mieszkańców naszego powiatu wyjeżdża na Węgry, gdzie są baseny, no i wydajemy tam pieniądze. Zastanawiam się o co chodzi: jak nie ma basenu to źle, jak będzie też źle!!! Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mm
+1 # Mm 2014-05-26 08:03
Węgry - polecam wyjechać do tego kraju latem a od razu poczujesz różnicę w klimacie.
Gwarantuję poszukiwanie cienia przez większość dni.
Kolejna sprawa - dlatego tam jeździmy ponieważ oprócz basenów są cieplice, dobre wina i zabytki.
Basen u nas?
Popieram jak najbardziej tylko racjonalnie.
To jest tzw. kiełbasa przedwyborcza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xyz
+4 # xyz 2014-05-22 22:52
A czy miesięczny koszt utrzymania basenu otwartego dużo się zmniejsza ? Nie sądzę. A co do turystów w Lubaczowie, to wiedz że są dużo lepsze inicjatywy na wyjazd w lecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bella
+3 # bella 2014-05-23 19:42
basen moze byc ale jeden i naprawde z prawdziwego zdarzenia .Dawniej basen byl jak sie jechalo na dzialki i bylo super pozniej to zapuscili i nici z tego.A teraz proponuje nam pani burmistrz kompleks basenow bzdura.Dawno powinno sie o tym basenie pomyslec i moze byc kryty zeby nie tylko korzystac w lecie ale i w zimie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hmm hm hm
-3 # hmm hm hm 2014-05-24 10:18
Kiedy pani burmistrz zostanie sprawdzona przez właściwe instytucje za remont placu na rynku i nowe targowisko. Przechodziłem tam obok tego targowiska kilka dni temu i to jest szokujące na co wydano 2,5 mln zł..... Gdzie jest prokuratura, takim czymś, takimi "przewałami" to chyba powinna się już zająć z urzędu. I sprawdzić wszystkie przetargi i jak to się wszystko odbywało -
ale że pani burmistrz ostatnio mocno nadskakuje i koleguje z tym premierem to najwyraźniej nikt nawet nie zacznie tego badać.... Co za kraj - masakra jakie przewały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ren
+3 # ren 2014-05-24 10:57
Posłuchaj "hmm hm" jak wiesz że doszło do nieprawidłowośc i podczas wymienionych przez Ciebie inwestycji a szczególności uważasz ze doszło do popełnienia przestępstwa to czego nie zawiadomisz odpowiednich organów tylko bezsensu wszystko krytykujesz. Czekamy na zawiadomienie popełnienia przestępstwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hmm hm hm
-2 # hmm hm hm 2014-05-24 11:36
do ren - idź sam i zobacz jak to targowisko wygląda ( budyneczek z 200 metrów2 i daszki na placu pokrytym kostką 50 na 50 metrów + dróżka nawet nie asfaltowa bo też pokryta kostką) i gdzie to jest.....
-typowa "słomiano- misiowa" inwestycja publiczna za ciężką kase.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ren
+1 # ren 2014-05-25 19:02
#hmm hm Ty chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Przecież wyraźnie napisałem czekamy na zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa a nie Ty mi każesz iść i oglądać nowe zrobione targowisko. Jeszcze raz powtarzam czekamy na konkrety a tj. kiedy doszło do popełnienia przestępstwa w jaki sposób itd..:)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hmm hm hm
-2 # hmm hm hm 2014-05-26 08:36
-ren - tak oczywiście, kto mi zwykłemu obywatelowi udostępni te dane o przetargach typu
"tajne przez poufne". A jeżeli nawet, to wiadomo co się udostępnia. Co ja
mogę w tym kraju, mogę oddać nic nie warty głos na co kilka lat wyborach :D
Ale są tu przecież redaktorzy, którzy na pewno mają większe możliwości także prawne i powinni właśnie takimi sprawami się zajmować - ale pytanie jaki dziennikarz się narazi, przecież wiadomo, że lepiej pisać o kolejnych wielkich inwestycjach" za mln....
PS do ren - fajnie tam się siedzi na urzędach ;]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ren
-1 # ren 2014-05-26 12:57
na stołku urzędowym nierobie!!! trzeba było się uczyć #hmm anie stać pod budką z piwem a teraz tez bys siedział
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hmm hm hm
-1 # hmm hm hm 2014-05-26 14:21
widzę, że trafiłem w sedno -ale się zdenerwował ;]
Wy tam w urzędach rzeczywiście bardzo jesteście uczeni - na zjazdach partyjnych :D
ps. podobno na samym rynku mają być nowe budki z piwem - ale to raczej dla takich jak
ty, bo będzie dwa kroki z "urzęda" podczas przerwy parzenia kawy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
0 # pl 2014-05-25 18:14
Dzisiaj zalało kolejny raz ul. Kościuszki. ul. Słowackiego oraz skrzyżowanie koło starostwa i flisa. 3 darmowe baseniki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hmm hm hm
-2 # hmm hm hm 2014-05-26 08:39
ten basen to przy ulicy na nowy cmentarz?? (coś mi się tak wydaje) - heh świetna lokalizacja :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
a
+1 # a 2014-05-26 11:47
Po Pierwsze osiołki żaden sanepid nie zgodzi się na lokalizację basenu blisko cmentarza !! chciałbyś "zachłysnąć" się wodą która odbiła się od jakiegoś nieboszczyka ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tajson
-1 # Tajson 2015-10-17 22:01
Ale ja byłem głupi mogłem zrobić jakiś mały projekt basenu kilka budynków i 3 miejsce w konkursie i 3 tyś. zł by było jak nic i to niezbyt wielkim kosztem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi