Policjanci odnaleźli zaginionego 15-latka

Po całonocnych poszukiwaniach lubaczowscy policjanci odnaleźli 15-latka z Nowej Grobli. Chłopak został odnaleziony w sąsiedniej miejscowości oddalonej od miejsca zaginięcia około 10 kilometrów. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Wczoraj, po godzinie 22 dyżurny lubaczowskiej komendy Policji został poinformowany przez pracowników Domu Dziecka w Nowej Grobli o zaginięciu jednego z wychowanków. Z relacji opiekuna wynikało, że 15-latek oddalił się z ośrodka boso, a ubrany był jedynie w krótkie spodenki i koszulkę.

Do poszukiwań skierowani zostali policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej. Ponad 40 funkcjonariuszy z pomocą psa służbowego i kamer termowizyjnych przeszukiwało kompleks leśny otaczający placówkę.
Po kilku godzinach poszukiwań, policjanci zwiększyli rejon poszukiwań nieletniego i obejmował on już swym zasięgiem sąsiednie miejscowości. Zwiększenie obszaru poszukiwań okazało się skuteczne. Po godzinie 5 policjanci odnaleźli 15-latka, który przebywał na terenie miejscowości oddalonej od miejsca zaginięcia o około 10 kilometrów. Chłopak po badaniach został przekazany pod opiekę pracowników Domu Dziecka.

Źródło: KPP Lubaczów

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: