ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Powiatowe święto strażaka w Lubaczowie

W dniu 16 maja strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie uczcili swojego patrona św. Floriana. Uroczystość rozpoczęta została złożeniem meldunku Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Romanowi Petrykowskiemu przez dowódcę uroczystości st. kpt. Tadeusza Kuraka.

Następnie Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie bryg. Ireneusz Trojnar dokonał otwarcia uroczystości, witając przybyłych gości na czele ze Starostą Powiatu Lubaczowskiego Józefem Michalikiem, przedstawicielami samorządów gminnych, służb i instytucji współdziałających oraz emerytów pożarnictwa. W swoim wystąpieniu  podkreślił istotę oraz wagę profesjonalnego wyszkolenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, które w parze z odpowiednim wyposażeniem mają wpływ na skutecznie funkcjonowanie Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Ostatnie słowa przemówienia Komendant skierował do wszystkich strażaków powiatu lubaczowskiego kierując na ich ręce podziękowanie za gotowość, poświęcanie w służbie, podejmowane ryzyko w trakcie działań oraz troskę o utrzymanie i podnoszenie autorytetu naszej służby.

Główną częścią uroczystości było wręczenie awansów i odznaczeń. W tym roku sześciu strażaków zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe, trzech funkcjonariuszy otrzymało medale "Za Zasługi Dla Pożarnictwa", a kolejnych sześciu odznakę "Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej".

Ważnym punktem uroczystości  było poświęcenie lekkiego samochodu gaśniczego marki Iveco przez Kapelana Powiatowego PSP w Lubaczowie ks. Piotra Ciećkiewicza. Pojazd ten przewidziany jest do prowadzenia działań gaśniczych i ratowniczych z zakresu ratownictwa technicznego.

ds2014003.jpgds2014014.jpgds2014015.jpgds2014041.jpgds2014063.jpgds2014064.jpg

 

Źródło: Michał Lautenszleger/PSP Lubaczów

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

???
0 # ??? 2014-05-19 14:28
Informacja tekstowa nie współgra z relacją fotograficzną. Kto w końcu poświęcił samochód?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.