Budomierz. Celnicy zatrzymali pijanego kierowce - miał ponad 2 promile!

Pijanego kierowcę, jednego z osobowych samochodów przekraczających polsko- ukraińską granicę, zatrzymali 15 maja br. celnicy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w  Budomierzu.  To już 4-ty od początku roku przypadek zatrzymania pijanego kierowcy podczas kontroli celnej przez podkarpacką Służbę  Celną.

15 maja br. na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Budomierzu  wjechał samochód osobowy marki Opel, którym kierował 29-letni obywatel Ukrainy. Celnicy postanowili skierować ten pojazd do kontroli, która zakończyła  dalszą jazdę za kółkiem kierowcy.  

Funkcjonariusz Służby Celnej, który przeprowadzał kontrolę pojazdu, wyczuł od kierowcy woń alkoholu.  Wezwani na miejsce policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, podczas przeprowadzonego pomiaru stwierdzili u  kierowcy 2,14 promila alkoholu.  

Taka ilość alkoholu nie tylko opóźnia czas reakcji ale także powoduje zaburzenia równowagi, sprawności i koordynacji ruchowej, błędy w logicznym myśleniu. Wzmaga także agresywność  i brawurę.  

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja.  

To już czwarty przypadek od początku roku, kiedy podczas kontroli celnej, funkcjonariusze podkarpackiej Służby Celnej  doprowadzili do zatrzymania pijanego kierowcy.

Źródło: Izba Celna Przemyśl

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: