ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Nielegalny imigrant i kradziona Honda zatrzymani przez strażników granicznych z Lubaczowa

Wczoraj (tj. 8 – go maja) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zatrzymali 32 – letniego Ukraińca, który nielegalnie przekroczył tzw. zielona granicę, a dziś strażnicy graniczni udaremnili wywiezienie z terytorium UE samochodu osobowego marki Honda CRV, pochodzącego z kradzieży.

Mężczyzna – mieszkaniec Lwowa, został zatrzymany w kompleksie leśnym niedaleko miejscowości Borowa Góra. W jego plecaku funkcjonariusze SG  znaleźli 20 paczek papierosów produkcji ukraińskiej. Ukrainiec  przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy, papierosy miał zamiar sprzedać w Lubaczowie a następnie poszukać pracy na terenie Polski. Mężczyzna za nielegalne przekroczenie granicy został ukarany mandatem karnym,  wszczęto również wobec niego postępowanie karne w związku z popełnieniem wykroczenia skarbowego.

Natomiast dziś (tj. 9 - go maja) nad ranem funkcjonariusze z Placówki SG z Lubaczowa udaremnili wywiezienie z terytorium UE samochodu osobowego marki Honda CRV, pochodzącego z kradzieży.

Do odprawy granicznej w przejściu w Budomierzu zgłosił się 64 – letni obywatel Polski podróżujący czarną Honda CRV. Strażnicy graniczni stwierdzili wyraźną ingerencję w pole numerowe VIN. Przy pomocy Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono, że pojazd został skradziony na terytorium Niemiec. Właściciel samochodu powiedział, że Hondę kupił parę dni temu od obywatela Niemiec.

Wartość pojazdu (r. prod. 2007) to około 50 tysięcy złotych.

Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

10210.jpg10211.jpg10212.jpg

Źródło: BiOSG

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.