ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

„Dawny Lubaczów” - czyli historia Lubaczowa na Facebooku

Od kilku tygodni na Facebooku sporą popularnością cieszy się strona „Dawny Lubaczów”. Na profilu tym zamieszczane są historyczne zdjęcia Lubaczowa. Możemy tam zobaczyć między innymi fotografie lubaczowskiego rynku z 1899 roku.

„Dawny Lubaczów” - to strona na której zamieszczane są zdjęcia różnych miejsc Lubaczowa, z przeszłości dalekiej i bliskiej. Miejsc, których nie ma, które zmieniły przeznaczenie. Aktualnie fanpage lubi 1500 osób. Mieszkańcy dziękują autorowi za umieszczanie historycznych fotografii naszego miasta. Dzięki albumom umieszczanym na tej stronie możemy przekonać się jak zmieniał się Lubaczów na przestrzeni wielu lat.

Dopiero dziś mieszkańcy mogą zobaczyć jak wyglądał Lubaczów nawet 120 lat temu. - uważa pani Magda, mieszkanka Lubaczowa.

Postanowiłem podzielić się moimi zasobami, które gromadzę od dawna. - mówi nam autor strony.

Twórca „Dawnego Lubaczowa” skompletował zdjęcia z rodzinnych albumów, otrzymał też sporo fotografii od znajomych i zaprzyjaźnionych webmasterów.

Jest też sporo moich zdjęć. Kiedyś próbowałem nauczyć się fotografować i z tego okresu zostało sporo przydatnych dziś zdjęć, ponieważ jako główny obiekt zainteresowania wybrałem miasto. Uważałem, że to co nas otacza, za chwilę może albo zniknąć, albo nieodwracalnie się zmienić i warto dokumentować stan naszych czasów. - mówi nam autor.

Lubaczowski rynek w 2002 roku.

Kliknij aby przejść na stronę „DAWNY LUBACZÓW”

{flike}

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ania
+7 # Ania 2014-05-05 13:06
to można było nazwać parkiem, a nie to co teraz :/
Zgłoś administratorowi
hm hm hmm
+1 # hm hm hmm 2014-05-07 11:42
dobrze, że zachowały się przynajmniej zdjęcia - kiedyś się odrestauruje jak przyjdzie nowy burmistrz ;-)
Zgłoś administratorowi
marian kryla 24
+2 # marian kryla 24 2018-05-31 17:24
zgadzam się z tobą.nie podoba mi się to co zrobiła marysia magoń (jako burmistrz)z tym pięknym miejscem w centrum miasta! dla mnie ochyda!
Zgłoś administratorowi
marian
-2 # marian 2014-05-05 14:12
a teraz można To nazwać Rynek i jest o niebo lepiej :)
Zgłoś administratorowi
koko
+3 # koko 2014-05-07 09:53
taki piekny park!!!! a teraz!!! ;(((((((((((((( (((((((((((((((
Zgłoś administratorowi
Krzysiek
+4 # Krzysiek 2014-05-10 23:30
Wystarczyło odremontować chodniki, ew. troszkę je poszerzyć, zamontować nowe kameralne latarnie, powycinać te żywopłoty, odnowić trawnik i park byłby o niebo piękniejszy.... np w miejscu tych starych klombów zrobić fontannę tak jest teraz. Dodać nowe ławki i wszyscy by byli zadowoleni a tak... mamy plac który świeci pustkami....

Kiedyś wieczory w parku miały swój klimat... kto je tam spędzał ten wie
Zgłoś administratorowi
marian kryla
+1 # marian kryla 2018-05-31 17:46
święta racja,można było to odnowić ,i dbać o to ! a co do studni to mam swoją wersję.bo prawdopodobnie ta studnia nie ma obecnie swojego kształtu historycznego. z młodzieńczych lat pamiętam tę studnię.była ona na korbę z dwiema rurami...czy przy rekonstrukcji studni konsultowano się z fachowcami w dziedzinie historycznej,,, czy pominięto ten ważny fakt (może ze względu na wygodność ówczesnych włodarzy miasta!)
Zgłoś administratorowi
Koreczek
+3 # Koreczek 2014-06-07 08:18
Z tego co mama mi mowila, nie wiem czy to prawda, ale prawdopodobnie ta,woda z fontanny jest ciagle ta sama, nie jest biezaca i swieza. Dzieci tqm biegaja, chlapia i bawia sie i niektore dzieci ta wode pija, strasznie duzo maluchow choruje przez ta fontanne...
Krzysiek, tu masz racje, tez bym wolala zeby poprostu lekko odnowilil stary park, wymienili chodnik, laweczki, dali jakies fikusnie latarnie, odnowili "studnie". Teraz to nawet nie moge z dzieckiem wyjsc na rynek, bo w upaly nawet cienia nie ma, a park swieci pustkami. Nazywam go teraz LOTNISKIEM. Tesknie po prostu za starym parkiem.
Zgłoś administratorowi
Danka
0 # Danka 2017-01-20 16:29
Czy te budynki spalili ukraincy uciekając na wschodnią stronę?
Zgłoś administratorowi