ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Życie Podkarpackie: Pensje dla administracji są krzywdzące

?Czujemy się pokrzywdzeni? ? napisali pracownicy administracji i obsługi jednego z miejskich przedszkoli w Lubaczowie, prosząc władze miasta o podwyżkę wynagrodzeń. Burmistrz przyznaje im rację i obiecuje przeanalizować sytuację, ale mówi, że samorządowi brakuje pieniędzy. Związki zawodowe zauważają, że problem dotyczy wielu gmin.

Maria Magoń nie ukrywa, że niskie płace pracowników, którzy nie są nauczycielami, to poważny problem nie tylko w jednym przedszkolu, ale we wszystkich placówkach miejskich. ? Należałoby wszystkim pracownikom obsługi i administracji podnieść pensje w naszych jednostkach oświatowych, bo są naprawdę niskie. Na pewno będę rozmawiała z dyrektorami, być może oni znajdą u siebie jakieś oszczędności ? mówi burmistrz, zapewniając analizę sytuacji i szukanie rozwiązania.

Z problemu zdają sobie sprawę związki zawodowe, które od kilku lat apelują w tej sprawie do władz miasta, podejmując temat jeszcze w poprzednich kadencjach.

Więcej w bieżącym numerze ŻP.

Źródło: Paweł Bugira, zycie.pl

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

krzysiek
+1 # krzysiek 2014-02-28 10:28
Bardzo ciekawe jest ile zarabiają, że czują się pokrzywdzeni?

Pracownik obsługi tj. rozumiem np. woźny ? ile powinien zarabiać ??

Oferty z UP - konserwator zatrudniany przez BiOSG w Horyńcu - 1680 zł brutto.

Nauczyciel praktycznej nauki zawodu przedmiotów budowlanych - 1680 zł brutto.

Każdy powinien zarabiać godnie, ale niestety u nas to nie jest realne, samorządowi brakuje pieniędzy ?? hahaha wydaje na głupoty to potem nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
/magda/
+1 # /magda/ 2014-02-28 11:44
no właśnie , a taka sprzątaczka szkolna lub biurowa, przepraszam bardzo to ile powinna zarabiac??? pracaują na pełny etat, od 7 do 15, ale po co??, one siedza i nic nie robia, tylko jedza i ploty sieją, dopoki ktoras klasa nie skonczy lekcji i sala lekcyjna zrobi sie wolna, czyli srednio zaczynaja prace od 12.30 do 15, wiec ja sie pytam, ile powinna zarabiac taka pani lub pan ???w czym ona jest na chwile obecna pokrzywdzona?? dostaje pełny etat, wszystkie mozliwe dodatki jakie dostaja np. w szkolnictwie , za co?? to samo dotyczy sie woznego, co on własciwie robi ja sie pytam, czy ktos kiedykolwiek przyjrzał sie ich pracy?? dlaczego maja pełny etat jak oni nawet 1/2 nie pracuja... ;] ale oczywiscie im wszystkim nalezy podniesc płace. Ale np paniom stojącym faktycznie po 8 godzin w sklepach i obsługującym klientów, to juz nie trzeba, bo po co ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
taa
0 # taa 2014-02-28 11:55
Komentarz usunięty przez administratora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
/magda/
-1 # /magda/ 2014-02-28 12:35
prawda boli ;]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
czytelnik
0 # czytelnik 2014-02-28 12:59
magda - paniom stojącym faktycznie po 8 godzin w sklepach i obsługującym klientów, też trzeba, oczywiście, że tak. Z resztą wielu osobom trzeba. Ale za to gmina nie odpowiada. Poza tym pracownik administracji to już nie woźny ani sprzątaczka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
/magda/
-1 # /magda/ 2014-02-28 16:53
a do obsługi w przedszkolu to kto sie zalicza?? nie wozny i panie sprzatajaca i pomagające?? bo jak nie one to kto??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
anna
0 # anna 2014-03-02 19:11
Mam nadzieję, że nie mówisz o Paniach w przedszkolach! Cały dzień coś. A tu rozlane, a tu pozmywać po dzieciach, a tu leżaki rozstawić, pomóc dzieci ubrać na spacer, sprzątnąć salę, korytarz, pomieszczenia typu sortownia posiłków itp. itd.
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
D.
0 # D. 2014-02-28 17:26
do /magda/ akurat nad pracą woźnego można polemizować. A to trawę koszą lub odśnieżają a to ktoś zamek zepsuje albo krzesło połamie czy coś. Może nie są to mega ciężkie prace ale przynajmniej robią coś cały czas. Światełkami choinki mają na święta, rozkładają scene, noszą ławki na halę jak są jakieś zebrania czy coś. Ale faktycznie sprzątaczki jedyne co robią to siedzą. Czasami w czasie lekcji przelecą miotłą korytarz a prawdziwe sprzątanie rzeczywiście zaczyna się dopiero jak zwolnią się klasy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
/magda/
+2 # /magda/ 2014-02-28 17:59
do D. Dokładnie tak jest, i każdy o tym wie . W zwiazku z tym nie wiem, dlaczego czują sie pokrzywdzeni. Jak im tak zle, to niech sie pozwalniają, na te miejsca znajda sie panie lub panowie, ktorym brakuje kilka lat do emerytury i beda zadowoleni . Lub też młodzi, którzy chca dorobic na studia . Są rózne opcje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
D.
-2 # D. 2014-03-02 12:00
dokładnie. Każdy tylko potrafi siedzieć i narzekać. Ale wziąć się do roboty to już nie. Lepiej być zarejestrowanym w up żeby zasiłeczek był i ubezpieczenie a później stać pod sklepem i narzekać że pracy nie ma. Jak ktoś chce pracować to pracę znajdzie bez problemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszko
+2 # Mieszko 2014-03-02 14:12
Problem w tym, że urzędników w Polsce jest za dużo. W naszym powiecie szczególnie! Nic dziwnego, że dostają niskie wynagrodzenia. Budżety samorządów nie są z gumy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi