ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Policjanci z powiatu wypisują coraz więcej mandatów! Zobacz statystki!

Policjanci z powiatu lubaczowskiego w 2013 roku nałożyli 7777 mandatów karnych, to o 1010 więcej niż w 2012 roku. Interesujący jest fakt, że w ubiegłym roku mundurowi zastosowali 1155 pouczeń, kiedy w 2012 pouczyli aż 3249 razy! Czy to oznacza, że policjanci są coraz surowsi? Zobacz policyjne statystyki.

W styczniu policjanci z naszego powiatu podsumowali 2013 rok. Na 35 Sesji Rady Powiatu Janusz Mołoń, Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie przedstawił policyjne statystyki. Jak się okazuje nasi funkcjonariusze są surowsi ? nakładają co raz więcej mandatów i coraz rzadziej stosują tzw. pouczenia.

Pomimo tego, że lubaczowska policja jest najskuteczniejsza w wykrywaniu przestępstw w województwie (wykryto ponad 92,7% przestępstw, średnia w podkarpackim to 70,6) to policjanci ruchu drogowego nakładają co raz więcej mandatów. W 2013 roku policjanci ruchu drogowego wypisali 7777 mandatów. W 2012 byli bardziej pobłażliwi, bo nałożono ?jedynie? 6767 mandatów, czyli o ponad 13% mniej. Osoby podróżujące samochodami na drogach w naszym powiecie co raz rzadziej mogą liczyć na pouczenia. Jak się okazuje w ubiegłym roku mundurowi zastosowali 1155 pouczeń, w 2012 aż 3249, tutaj zanotowano spadek o 65%. Średnio dziennie lubaczowscy stróże prawa nakładali 21 mandatów przy czym tylko 3 razy pouczali. Przypomnijmy, że w 2012 roku średnio karano 19 razy dziennie, ale statystycznie stosowano 9 pouczeń.

Jak się okazuje nasi funkcjonariusze drogówki coraz rzadziej wnioskują o sądowe ukaranie kierowców. W 2013 roku do lubaczowskiego sądu skierowano 493 wniosków o ukaranie kierowców, z czego 417 to nietrzeźwi kierujący. W 2012 roku złożono 550 takich wniosków, czyli o 11% więcej.

Czy to rzeczywiście oznacza, że policjanci w naszym powiecie są coraz surowsi? Patrząc na statystki można tak stwierdzić, ale nie zapominajmy że na drogach powiatu jest co raz więcej kierowców. Pomimo różnych akcji dotyczących bezpieczeństwa kierowcy nadal często nie dostosowują się przepisów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku doszło do 19 wypadków, w których zginęło 11 osób,  a 14 zostało rannych. To daje dużo do myślenia.

fot. zlubaczowa.pl

{flike}

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

sportowiec
+3 # sportowiec 2014-02-27 14:40
Dziś pisali mandaty za parkowanie na chodnikach na osiedlu jagiellonów

Komentarz edytowany przez administratora (obrażanie).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-7 # Ja 2014-02-27 14:50
Społeczność powiatu powinna być dumna z swoich dzielnych funkcjonariuszy ,którzy czy deszcz czy śnieg ciężko pracują dla bezpieczeństwa mieszkańców.Pro ponuję Akcję każdy mieszkaniec powiatu ma zapłacony mandat nie ważne za co!!!!! Oby żyło się dostatniej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sportowiec
+19 # sportowiec 2014-02-27 15:06
Nie ma jak to również przejechać całą Polske czy nawet poł Europy i zostać zatrzymanym w samym Lubaczowie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krzysiek
+9 # Krzysiek 2014-02-27 18:44
# sportowiec masz świętą racje !!!!!
Przejechałem trasę Katowice - Lubaczów i tylko nasi fachowcy są dostępni !!!
w Oleszycach 2 radiowozy widziałem jak się czaiły na ludzi.
My jeździmy po drodze, a dla nich już miejsca nie ma i się muszą za żywopłotem i znakami chować jadąc od strony Jarosławia !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
itd
+6 # itd 2014-02-27 21:20
lubaczów i oleszyce to najwięksi nadgorliwcy zawsze płacz,,bo nam przełożony każe na odprawie'' zwykłe fałszywe psy, taki wstyd przynoszą,w oleszycach za wspomnianym żywopłotem (jarosławska i wiejska) łapią często obce rejestracje i z jakimi opiniami Ci ludzie wracają do domów. I jeszcze ta bezcenna mina że pajac złapał ,,bandytę'' wyskakując jak filip z konopi za żywopłotu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jobtwojumac
-6 # jobtwojumac 2014-02-27 21:32
łamiesz prawo to płać bałwanie jeden z drugim. 50 to 50 a nie 60 a jak ktoś jest głupi i nie wie to niech płaci i płacze że go zatrzymują. w Słowacji do wyposażenia auta potrzebny jest komplet żarówek i zapasowe bezpieczniki a mandaty wielkości nieraz podwójnej pensji. Jak cie nie stać na mandaty to szanuj prawo a jak płacisz za zły stan auta to sprzedaj je i kup rower.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oli
0 # oli 2014-02-27 21:50
rowery im dac!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sportowiec
+5 # sportowiec 2014-02-27 22:08
A i jeszcze z jaką dumą koguciki włączają jak biedne dziecko na skuterku trzepią :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Szafirka87
+6 # Szafirka87 2014-02-27 23:31
He he,śmieszy mnie to trochę.Tam gdzie ich trzeba to nigdy ich nie ma,a a mandaty wlepiać byle komu i byle tylko normę wyrobić to każdy głupi by potrafił.Dla Pana Sportowca wielkie brawo za słuszną uwagę.Całą Polskę przejedziesz bez problemu a u nas mandat zarobisz ;-) A oni prywatnie jak święte krowy jeżdzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kamoil
+1 # kamoil 2014-02-28 00:46
Komentarz usunięty przez administratora. (co ma wspólnego Smoleńsk z policją?)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
on
0 # on 2014-02-28 10:06
Czy można zobaczyć za co były nałożone za co najwięcej statystyka.Ten artykuł o ilości mandatów jest po prostu żenujący...Żeby na sesji się tym chwalić a może brakuję miejsc parkingowych temat lepszy na sesję..Całą Europę przejedziesz z Dover do Lubaczowa i tyle radiowozów nie zobaczysz co Lubaczowie i Tak wkoło rynku !!!!!!!!a może ktoś na chwilę się zapomni i Wg taryfikatora
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
gall
-2 # gall 2014-02-28 14:32
komentarze typu pół europy przejechałem i nic a w Lubaczowie ( oleszycach ) mnie
zatrzymali pół europy jedziesz jak prawo karze Polskę tez w miarę bo mamy autostrady
jakie są ale są jedziesz normalnie a widzisz koniec jarosławia i do spodu
ciśniesz podtlenek LPG wtedy filip z konopi wyskakuje i mamy mandacik i od nowa "ja całą europe przejechałem i nic, tak się tłumaczy tylko dziecka, jeżeli jedziesz i masz zrobione prawo jazdy i znasz przepisy a jak masz za świnię i łamiesz prawo to płać bo masz kasę - a masz bo wracasz z europy - jak z europy to z zarobku bo jeszcze mało z nas nie jedzie na wczasy(chyba że stać a jak stać to płać bo masz kasę i nie łam prawa bo znowu kiedyś napiszą o wypadku, o pijanym.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kierowca
+2 # kierowca 2014-03-01 00:00
Za dużo ich i tylko uprzykrzają ludziom życie ! Przez prawie miesiac trzepali mnie codziennie w drodze do pracy i z pracy tylko dlatego ze jezdzilem na niemieckich numerach bo dopiero auto sprowadzilem. Czy to jest normalne? no widac tutaj w tych stronach tak ja osobiscie traktuje to jako pie..... nekanie normalnych ludzi ktorzy jezdza zgodnie z przepisami bo tak wlasnie jezdze. Policja w Lubaczowie mojego szacunku nie zdobyla i nie zdobedzie juz nigdy !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jack Strong
+1 # Jack Strong 2014-03-01 10:15
jeżeli mogę to wtrącę parę słów .... nie raz czytam artykuły o wypadkach w powiecie lubaczowskim i komenatarze do tego -- gdzie była Policja w tym czasie ? no jak to gdzie ? byli w miejscu gdzie najczęsciej dochodzi do wypadków bądż tez kolizji i dzieki temu że tam stoją nie dochodzi do wypadków ... zauważcie to, że karają też kierowców pełnosprawnych którzy zajmują miejsce parkingowe dla niepełnosprawny ch ... wyobrażacie sobie taka sytuację jeżeli wy badz tez wasze dzieci sa niepełnosprawne i na rekach musicie niesc dziecko na rekach do poradni bo jakis bałwan zajął wam miejsce dla niepełnosprawny ch .. zastanówcie sie ... a druga sytuacja --- po co tak strasznie mrugacie jak policja stoi ?? zeby ostrzec barana jak pedzi ponad 100 km/h ? a co wtedy jezeli nie ma policji a on tak pedzi i z taka moca potraca wasze dziecko co wybieglo na droge za piłką badz tez za kotem .... ?? a to ze przejedziesz cala Polskę i tylko w lubaczowie cie złapią to wnioskując .. Lubaczowska policja nie spi tylko czuwa nad waszym bezpieczenstwem . Paru tutaj wypowiadającym się radziłbym sie równiez zastanowic czy na tescie na prawo jazdy tez tak autami szaleliscie ? czy zatrzymywalisci e sie gdy obowiązuje znak stop ? dlaczego wtedy nie byliscie tak mądrzy ? dziekuje i pozdrawiam tych którym policja stasznie przeszkadza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sportowiec
+5 # sportowiec 2014-03-01 12:05
No tak ale... ich niema nigdy tam gdzie są wypadki, jak stoją to obok szpitala, stadionu, kiedyś koło kościoła, widział ich ktoś kiedyś na Kościuszki? Na drodze z Lubaczowa do Oleszyc? Zazwyczaj łapią w miejscach gdzie kończy się teren niezabudowany a zaczyna zabudowany tak aby jak najwięcej naczesać kasy z mandatów. Czemu nigdy ich nie ma wieczorami w okolicach lokali? Gdzie pijani wsiadają za kółko? Potrafią obserwować malutki sklepik i najwyżej wpisać mandat dla dziadka co rower prowadzi. Robią trzeźwe poranki, ok ale ile złapanych osób ma więcej niż 0,5? Czemu nie zrobią np w Sobotę trzeźwej nocy sprawdzając łepków wracających z dyskotek? Mandaty za miejsca na niepełnosprawny ch ok jak najbardziej, jeszcze bym pałował takich delikwentów ale stanie na rynku z zegarkiem w ręku i mierzenie czasu postoju gdzie jest 10 min to również chyba lekka przesada, ktoś wstąpi do sklepu, tam jest kolejka i ma gratis w postaci stówki dla policji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
do sportowiec
-1 # do sportowiec 2014-03-01 23:29
no troszke nie na czasie jestes ... na drodze do oleszyc sa patrole z radarmi ... sam byłem zmierzony i to calkiem nie dawno .. na chłopski rozum, skad policja ma wiedziec gdzie w danym miejscu i czasie stanie sie wypadek ? no powiedz jak to mają uczynić ? a co do znaku na rynku to odpowiedz mi na takie pytanie ... zazwyczaj na tej ulicy auta stawiaja pracownicy sklepów którzy odjeżdzają o 17:00 a ja chcac zaparkowac auto musze jezdzic 30 min po miescie ... i gdzie mam stanac ? no oczywiście na zakazie bo "ja tylko na chwilke" a co do trzezwych sobót to wlasnie z tego co slyszalem jest prowadzona w miejscowosci cieszanow ;) wiec troszke nie aktualne masz wiadomosci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi