Będzie nowy odbiorca śmieci w Lubaczowie?

for. pixabay.com
for. pixabay.com

for. pixabay.com

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lubaczowie nie będzie już odpowiadać za odbiór odpadów komunalnych z terenu miasta. Do przetargu, który ogłosił Urząd Miejski zgłosiły się firmy z Tylmanowej i Tomaszowa Lubelskiego.

Przypomnijmy, że 30 stycznia Miejska w Lubaczowie podjęła uchwałę w sprawie ustalenia stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z nowym cennikiem jeden mieszkaniec Lubaczowa za odbiór śmieci od marca zapłaci 26 złotych miesięcznie w przypadku selektywnej zbiórki odpadów. To aż 11,5 złotych więcej w stosunku do 2019 roku. Natomiast mieszkańcy stolicy naszego powiatu, którzy nie będą segregować śmieci zapłacą aż 52 złotych. Tutaj wzrost aż o 27 złotych.

Uchwała została podjęta, pomimo tego, że nie był znany jeszcze „przyszły” odbiorca odpadów komunalnych. Nie było też wiadomo ile dokładnie będzie kosztować odbiór śmieci w Lubaczowie. Co ważne, do tej chwili za odbiór śmieci odpowiadało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lubaczowie. Teraz to się zmieni, bowiem do przetargu ogłoszonego  9 stycznia zgłosiło się dwie firmy: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o., os. Rzeka 133, 34-451 Tylmanowa oraz Ecler Wywóz Nieczystości Dariusz Gałan, Łaszczówka, ul. Promienna 19, 22-600 Tomaszów Lubelski. Firma z Tylmanowej za odbiór odpadów z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych zaoferowała 1 860 240,60 zł, natomiast przedsiębiorstwo z Tomaszowa Lubelskiego 1 763 260,56 zł. Na razie nie znamy zwycięzcy postępowania przetargowego, ale w związku z tym, że miasto na odbiór odpadów przeznaczyło 2 251 216,80 zł brutto, możemy się spodziewać, że wkrótce zostanie ogłoszone zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty.  O wyniku przetargu poinformujemy, bowiem w tej chwili miejscy urzędnicy muszą sprawdzić czy oferty są zgodne z wymaganiami ogłoszonymi w postępowaniu przetargowym.

Firma, która wygra przetarg, odpady komunalne z terenu miasta będzie odbierać do 31 października 2020 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: