Wiemy kiedy zostanie otwarty Miejski Dom Kultury w Lubaczowie


21 lutego zostanie otwarty Miejski Dom Kultury w Lubaczowie. Pierwotnie obiekt miał zostać oddany do użytku 9 stycznia, jednak nie uzyskano odpowiednich pozwoleń.

Przypomnijmy, że początkowo miejskie władze planowały otwarcie MDK w Lubaczowie 9 stycznia. Okazało się jednak, że na obiekt nie uzyskano pozwolenia na użytkowanie. Zastrzeżenia, co do bezpieczeństwa pod względem przeciwpożarowym wykazali strażacy.  Jak informuje burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt zmiany, które trzeba wprowadzić „nie są duże i nie pochłoną dużych pieniędzy”.  

Otwarcie budynku zaplanowano dopiero na 21 lutego, bowiem po wykonaniu poprawek, miasto będzie musiało ponownie zwrócić się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaczowie o przeprowadzenie kontroli. Jeżeli strażacy stwierdzą, że obiekt jest bezpieczny pod względem PPOŻ to miejskie władze będą mogły zwrócić się do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lubaczowie o wydanie pozwolenia na użytkowanie.  Następnie w ciągu maksymalnie 21 dni od złożenia wniosku, nadzór sprawdzi czy obiekt został zmodernizowany zgodnie z projektem i czy spełnia wszelkie wymagania, co do bezpieczeństwa. Jeżeli tak się stanie, to PINB w Lubaczowie wyda pozwolenie na użytkowanie i oficjalnie obiekt będzie można otworzyć.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: