O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Samochód utknął pomiędzy szlabanami [VIDEO]


To mogło skończyć się dramatycznie. W niedzielne popołudnie (19.01) na przejeździe kolejowym pomiędzy Oleszycami a Lubaczowem samochód utknął pomiędzy szlabanami. Kobieta, która kierowała pojazdem nie zdecydowała się wyłamać rogatek, ani uciekać z pojazdu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (19.01) około godziny 15:00. Kobieta kierująca osobowym Volvo wjechała na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła i opadających szlabanów. Samochód utknął pomiędzy szlabanami. Kobieta chcąc uniknąć zderzenia manewrowała autem, w ten sposób aby pociąg mógł minąć pojazd. Nie zdecydowała się na wyłamanie rogatek, aby natychmiast ewakuować się z przejazdu. Nie wysiadła też z auta. Na szczęście całe zdarzenie widział maszynista szynobusa i odpowiednio wcześniej zdołał wyhamować maszynę. Nadjeżdżający szynobus minął samochód zaledwie o kilkadziesiąt centymetrów.   

Publikujemy ten film ku przestrodze, bowiem ta sytuacja  naprawdę mogła się skończyć tragicznie.

PKP przypomina, że w przypadku, gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami powinniśmy bezzwłocznie staranować rogatkę. Rogatki posiadają specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób. Natomiast gdy samochód na przejeździe kolejowym ulegnie awarii nie można nim ruszyć, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i jak najszybciej zadzwonić na numer 112 i podać numer przejazdu, który znajduje się na żółtej naklejce na tzw. krzyżu św. Andrzeja.   

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: