Będzie więcej płatnych parkingów w Lubaczowie

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

Władze Lubaczowa uważają, że Strefa Płatnego Parkowania w mieście się sprawdza i zapowiadają postawienie kolejnych parkometrów.

W Lubaczowie pierwsze parkometry pojawiły się w sierpniu 2017 roku. Strefy Płatnego Parkowania objęły miejsca postojowe przy ulicach Legionów i Józefa Piłsudskiego. Ustalono, że opłata za jedną godzinę postoju będzie kosztować 1 zł. Wprowadzono też abonamenty -  jeden miesiąc kosztuje 160 zł. Na chwilę obecną ceny się nie zmieniły. Będzie jednak więcej płatnych parkingów.

W najnowszym numerze informatora miejskiego burmistrz Krzysztof Szpyt stwierdził, że kierowcy chwalą funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania,  dlatego też nastąpi jej rozszerzenie.

Jeszcze  w  tym roku chcemy kupić kolejne parkomaty. Mając na celu „rozluźnienie” ścisłego  centrum miasta chcemy, aby powiększona SPP objęła parkingi wokół płyty Rynku. - mówi burmistrz Lubaczowa

Jak informuje Krzysztof Szpyt nowe parkometry powinny pojawić się w przyszłym miesiącu.

Co ciekawe, burmistrz poinformował, że w dalszych planach SPP ma objąć kolejne powierzchnie parkingowe.

Przypomnijmy, że o poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania w Lubaczowie apelował radny Krzysztof Czerniak. Więcej informacji na ten temat, znajdziecie w naszym artykule z listopada 2017 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: