ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Będzie więcej płatnych parkingów w Lubaczowie

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

Władze Lubaczowa uważają, że Strefa Płatnego Parkowania w mieście się sprawdza i zapowiadają postawienie kolejnych parkometrów.

W Lubaczowie pierwsze parkometry pojawiły się w sierpniu 2017 roku. Strefy Płatnego Parkowania objęły miejsca postojowe przy ulicach Legionów i Józefa Piłsudskiego. Ustalono, że opłata za jedną godzinę postoju będzie kosztować 1 zł. Wprowadzono też abonamenty -  jeden miesiąc kosztuje 160 zł. Na chwilę obecną ceny się nie zmieniły. Będzie jednak więcej płatnych parkingów.

W najnowszym numerze informatora miejskiego burmistrz Krzysztof Szpyt stwierdził, że kierowcy chwalą funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania,  dlatego też nastąpi jej rozszerzenie.

Jeszcze  w  tym roku chcemy kupić kolejne parkomaty. Mając na celu „rozluźnienie” ścisłego  centrum miasta chcemy, aby powiększona SPP objęła parkingi wokół płyty Rynku. - mówi burmistrz Lubaczowa

Jak informuje Krzysztof Szpyt nowe parkometry powinny pojawić się w przyszłym miesiącu.

Co ciekawe, burmistrz poinformował, że w dalszych planach SPP ma objąć kolejne powierzchnie parkingowe.

Przypomnijmy, że o poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania w Lubaczowie apelował radny Krzysztof Czerniak. Więcej informacji na ten temat, znajdziecie w naszym artykule z listopada 2017 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Anonim
+1 # Anonim 2020-01-15 22:56
A jak z osobami niepełnosprawny mi? Czy w strefie też będą musieli płacić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tom
+31 # Tom 2020-01-15 23:02
Z jednej strony ma to sens z drugiej nie bardzo w takim zadupiu jak Lubaczów. Na początek powinni zrobić strefę 30minut darmowych w okolicach wszystkich urzędów bo urzędnicy przeginają mają kilka kroków z bloków a i tak przyjeżdżają autem. Jak by się pozbyć tej pstalogii to było by znacznie łatwiej zaparkować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ping
-8 # Ping 2020-01-16 07:10
Cytuję Tom:
Z jednej strony ma to sens z drugiej nie bardzo w takim zadupiu jak Lubaczów. Na początek powinni zrobić strefę 30minut darmowych w okolicach wszystkich urzędów bo urzędnicy przeginają mają kilka kroków z bloków a i tak przyjeżdżają autem. Jak by się pozbyć tej pstalogii to było by znacznie łatwiej zaparkować.

Żyjemy w wolnym kraju i każdy może do pracy dojechać autem i zaparkować tam gdzie chce nawet urzędnik , który bardzo często używa auta prywatnego do celów służbowych w trakcie pracy. Ty krzykaczu sam pewnie mieszkasz na blokach i do rynku na zakupy jedziesz autem i trafia cie , że nie możesz podjechać pod same drzwi sklepu. Zacznij od siebie te porządki, a potem krytykuj innych ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krytyk
+19 # Krytyk 2020-01-16 07:45
...do celów służbowych? Raczej do pochodzenia po szmateksach i pozałatwiania spraw prywatnych w godzinach pracy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tom
+8 # Tom 2020-01-16 07:57
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Dokładnie ma pan rację każdy może pojechać autem jednak urzędnik nie jest tam po go żeby blokować miejsca parkingowe które powinny być przeznaczone dla petentów. To tak samo jak by postawić biedronkę i zrobić miejsca parkingowe tylko dla pracowników kumasz teraz ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Parker
+11 # Parker 2020-01-16 08:28
Urzędy mają zarezerwowane zakopertowane miejsca parkingowe i jest ich dosyć dużo, a urzędników potrzebujących auta do celów służbowych chyba nie jest wielu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pIUUUS
-6 # pIUUUS 2020-01-16 12:23
Cytuję Parker:
Urzędy mają zarezerwowane zakopertowane miejsca parkingowe i jest ich dosyć dużo, a urzędników potrzebujących auta do celów służbowych chyba nie jest wielu.

PRZED BUDYNKIEM STAROSTWA I URZĘDU GMINY WIEJSKIEJ LUBACZÓW JEST TYLKO 3 ZAKOPERTOWANE MIEJSCA PARKINGOWE I 9 ZWYKŁYCH CZY TO TAK WIELE?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Parker
+5 # Parker 2020-01-16 13:21
To pewnie przy ulicy Konopnickiej, a przy Jasnej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lis
+11 # Lis 2020-01-15 23:09
Niech sobie postawi tam gdzie sam staje i blokuje miejsce za pomocą plastikowego pachołka. W mieście które upada i w którym nic się nie robi dla ludzi jedynym pomysłem władzy są następne opłaty. Pogratulować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
a
+14 # a 2020-01-16 04:01
A ja jestem za. Zazwyczaj na rynku sprawy załatwiam szybko i opłata wynosi 50 gr, odświętnie 1 zł. O wiele mniej to kosztuje niż jazda kilka razy dookoła rynku. Pytanie mam tylko jak zgłosić osoby koło banku z żubrem, które stawiają auta na parkingu płatnym a nie dają za szybę kwitku? Nie miałbym nic przeciwko temu, tylko ja nie mam gdzie zaparkować (Wszystkie miejsca zajęte) a co drugie auto ma kwitek. mamy w naszym mieście jeszcze straż miejską?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ala
+4 # Ala 2020-01-17 11:15
Straży miejskiej już nie ma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Franek
+18 # Franek 2020-01-16 06:16
Jeśli już mają być to niech będą również wzdłuż UM i Szkoły muzycznej gdyż ten parking to jest prywata urzędnicza od rana do popołudnia tam nie ma żadnej rotacji aut nie dość że malują koperty kto za to płaci to stawiają sobie różnego rodzaju pachołki ,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
aa
+2 # aa 2020-01-16 07:07
kierowcy chwalą funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania, dlatego też nastąpi jej rozszerzenie.

PODOBNIE JAK SUWEREN CHCE ZMIAN W SĄDOWNICTWIE, JAKIE TO PISIORSKIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+8 # Ama 2020-01-16 08:16
Ponoć zlikwidowano Straż Miejska ale na budynku gdzie urzędowała ciagle jest informacja o tejże Strazy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Y
+5 # Y 2020-01-16 09:09
Kur...Biedakom szkoda zlotowki za godzine parkowania...a na papierosy, wode, piwsko i zarcie jak swinie nie oszczedzaja.... takich dziadoe z siebie juz robicie???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
miłośnik parkingów
+13 # miłośnik parkingów 2020-01-16 12:18
dać im godzinę za darmo to i tak będą marudzić, że za mało.. a korek zawsze dookoła rynku :) ludzie naprawdę przyjeżdżają z wiosek mają sprawę na godzine dwie i nie marudzą większość stawia na parkingu obok mdk i idą, a nasz Lubaczowska szlachta najlepiej z bloku 500m/1km od rynku samochodem... ma to sens MA TO SENS xD
nie obrażając ludzi z bloków z domów jednorodzinnych też tak robią
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ha ha ha
-13 # Ha ha ha 2020-01-16 18:06
Cytuję miłośnik parkingów:
dać im godzinę za darmo to i tak będą marudzić, że za mało.. a korek zawsze dookoła rynku :) ludzie naprawdę przyjeżdżają z wiosek mają sprawę na godzine dwie i nie marudzą większość stawia na parkingu obok mdk i idą, a nasz Lubaczowska szlachta najlepiej z bloku 500m/1km od rynku samochodem... ma to sens MA TO SENS xD
nie obrażając ludzi z bloków z domów jednorodzinnych też tak robią

Każdy ma prawo Parkowa gdzie chce i ule chce, każdy jezdny człowiek jest równy i bez znaczenia czy ma 500 m do pracy czy 5km i możecie wylewać żale, a i tak to nic nie zmieni. Mam ochotę jechać z bloków do pracy to sobie pojadę i możecie mnie cmoknac ha ha ha flustraci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Parker
+1 # Parker 2020-01-16 18:51
Miejskie parkingi są dobrem wspólnym i każdy w równym stopniu ma prawo z nich korzystać, więc miasto wprowadzając opłaty, przeciwdziała zawłaszczaniu tego wspólnego dobra przez kilkadziesiąt osób myślących tak jak Ty. Inaczej mówiąc miasto tę równość, o której sam piszesz stara się przesuwać z teorii trochę bardziej w kierunku praktyki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
miłośnik parkingów
-6 # miłośnik parkingów 2020-01-16 21:07
jesteś pierdem narodu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tom
+3 # Tom 2020-01-18 23:54
Nasz prawo tylko jak zrobią płatny to z twej śmiesznej wypłaty nie będzie cię stać żeby zapłacić sieć będziesz dymał z buta ograniczony człowieku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
miłośnik parkingów
+13 # miłośnik parkingów 2020-01-16 10:33
osoby pracujące na rynku - macie parking obok mdk postarajcie się o zwrot od pracodawcy dodatek 2 zł dziennie spod MDK nie daleko do rynku - tylko że każdy najlepiej by zaparkował pod swoim sklepem/ urzędem :)
jestem włascicielem jednego ze sklepów i pracuje tam, nigdy w życiu mój samochód nie stał :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kropka09
+10 # kropka09 2020-01-16 12:10
Zastanawia, kto wyrysował koperty i przymocował do płotu tabliczki ze znakiem " parkowanie grozi odholowaniem pojazdu " , na jednej z jednokierunkowy ch uliczek ? Z obserwacji wynika , że to samowolka właścicieli posesji . Mylę się ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Agnieszka123
0 # Agnieszka123 2020-01-17 09:22
A ja proponuję że jak już mają być dodatkowe parkomaty to niech będą czynny bo nie raz zdążyło mi się że parkomaty miał awarie i nie wydawał bilecika.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mariam
+3 # mariam 2020-01-17 16:56
jestem za pod warunkiem, że będzie to tyczyć całego rynku w szczególności ulicy przy urzędzie miasta i szkole muzycznej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
arbuzowy
-1 # arbuzowy 2020-01-19 17:22
wystarczy postawiac warunek 30 min parkowania max na rynku i niech policja tego pilnuje i tak sie bla[wulgaryzm]ą po miescie co chwile i po sprawie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dar