ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Dyskutowali o szansach i problemach gminy Cieszanów z Poseł Teresą Pamułą


Słowa i deklaracje, które padły na sobotnim spotkaniu  Mieszkańców Miasta i Gminy Cieszanów z Posłem na Sejm RP Teresą Pamuła, zapadną na długo w pamięci uczestników. Na przestrzeni dwóch godzin, każdy mógł zabrać głos w dyskusji i zadać nawet najbardziej bezpośrednie pytania. Otwartość organizatorów sprawiła, iż wśród jego uczestników znalazły się osoby o różnych poglądach, działające często w zgoła odmiennych środowiskach politycznych. Fakt ów sprawił, iż debata zyskała na wartości i temperamencie.

Dziękuję Państwu raz jeszcze za ten wielki mandat zaufania jakim mnie obdarzyliście, chcę spotykać się z Państwem jak najczęściej i słuchać Waszego głosu. Aby móc jak najlepiej służyć naszemu regionowi oraz ojczyźnie. – mówiła na wstępie spotkania Teresa Pamuła – Poseł na Sejm RP

Na spotkaniu poruszono wiele tematów, najbardziej wyczerpująco rozprawiano na temat modernizacji szlaków komunikacyjnych, zarówno drogowych jak i kolejowych. Głos zabrali Kazimierz Wolanin oraz Edward Dziaduła,

Spora cześć audytorium w niezwykle emocjonalnym przekazie zwróciła uwagę na jakość i zasadność inwestycji realizowanych przez lokalne samorządy. Przypomniano sprawy ścieżek rowerowych oraz działań w ramach nieudanego projektu „Wehikułu czasu Szlaku Jana III Sobieskiego”. Mieszkańcy nie kryli, iż podchodzą ze sporą dawką rezerwy i niepokoju do informacji o kolejnym projekcie pod nazwą „Zarządzanie dziedzictwem kulturowym cztery kalendarze, cztery kultury, cztery pokolenia”. Głos zabrali między innymi Józef Witko i Roman Krywko.

Spotkanie zakończyły wystąpienia związane z polityką rolną oraz rozwojem obszarów wiejskich. Głos zabrali Jerzy Mazurkiewicz i Andrzej Zarembski,

To nie był wieczór, w którym wszyscy z uśmiechem poklepaliśmy się po plecach. Dziś w Cieszanowie poruszono wiele trudnych tematów. Raduje fakt, iż Pani Poseł Teresa Pamuła chce w sposób prawdziwy poznać problemy i wyzwania, z którymi przychodzi nam się mierzyć. Dziękuję za to, że nasz głos jest słyszalny. Że oto dziś realizujemy to, o co Pani Teresa apelowała w kampanii. Razem pracujemy dla dobra naszego regionu – mówił po spotkania Wiesław Kudyba  - lider obozu Zjednoczonej Prawicy w Gminie Cieszanów.

Dziś otrzymaliśmy od Pani Poseł jasny i zdecydowany przekaz. Nasze lokalne sprawy, nawet te najmniejsze są ważne i będą dostrzeżone. Dobrze jest mieć w Warszawie tak zacnego sojusznika, który pomoże nam w pracy nad rozwojem Naszej Gminy i  Powiatu – dodaje Radny Miasta i Gminy Cieszanów Marek Leja.

77050587_1104737159874526_3171678364201123840_o.jpg78488988_1104737263207849_8354985711811690496_o.jpg79656989_1104736723207903_7685328915123929088_o.jpg

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mieszkaniec
-2 # Mieszkaniec 2019-12-09 12:09
Dopytam tylko bo nie wiem czy coś przeoczyłem - czy na tym spotkaniu był obecny Burmistrz, ewentualnie jego zastępca, może przynajmniej przewodniczący rady lub jakikolwiek radny z najbardziej odpowiedzialneg o za losy gminy komitetu? Czyżby sprawy gminy interesowały ich tylko wtedy gdy mają z tego diety?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arszenik
+4 # Arszenik 2019-12-17 17:43
A po co Pan burmistrz miał być na tym spotkaniu jeżeli i tak by nie był miło widziany na nim. Pani Poseł woli towarzystwo Pana K. A takie pytanie mam czy pan K. czasami nie zaczął pracy w DPS Ruda Rózaniecka jako wice dyrektor. Czyżby Pani Poseł pomogła? Dlatego leci teraz wazelina...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Gery
+9 # Gery 2019-12-09 12:51
Był przewodniczący Rady.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pankracy
+13 # Pankracy 2019-12-10 12:20
Najważniejsze, że był "przegrany burmistrz", płodny ( z komunistycznym rodowodem) redaktor Kresowiaka, który wyziera z trzydziestoletn iej fotografii pod tytułem artykułu "To nie to, to nie o to nam chodziło..." Był na spotkaniu z "posłem w spódnicy" a twierdzi, że "trzymanie się spódnic" niczego dobrego nie przyniesie. Po roku rządów nowej władzy w powiecie, ze swadą i jadem próbuje rozliczać i karcić rządzących za postępowanie i brak przymiotów. Przytacza cytat o samouwielbieniu , poucza i krytykuje a sam niczego się nie nauczył, rządził niepodzielnie jako naczelnik, burmistrz "pan i władca" a przegrał z kretesem. Kiedyś, na łamach tej samej prowincjonalnej gazetki rozliczał i piętnował władze poprzedniej ekipy z PSL-u w wywiadzie "Powiat w arcytrudnej sytuacji". Żeby wiatr historii nie wymiótł z pamięci i ocalił od zapomnienia najlepiej zająć się parafialną odnową nagrobków. O traktowaniu czy postępowaniu tego czy owego, jak zwykle dużo ma do powiedzenia. A może sam, jako biegły w piśmie polonista by jakąś rekonstrukcję przytoczył?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ons
-3 # Ons 2019-12-09 13:23
Pamiętam że kiedyś była taka fundacja co miała siedzibę w krzakach i chciała inwestować miliony w nowym siole
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
10murzynkow
+35 # 10murzynkow 2019-12-09 14:50
Tłumy na tym spotkaniu :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
n
+33 # n 2019-12-09 15:14
Słowa i deklaracje ,które na długo zapadną w pamięci uczestników.Czy li co konkretnie ,oprócz wodolejstwa bo chyba coś przegapiłem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
m
-21 # m 2019-12-09 18:28
Chyba przegapiłeś wystąpienia na temat inwestycji :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
daria
-1 # daria 2019-12-09 18:31
Wielkie brawa dla Pana, który wstał i bez strachu opowiedział męskimi słowami o problemach z inwestycjami. Jeśli ktoś pisze że nie pamięta o czym mówił np Pan Józef to albo się spóźnił albo nie chciał tego słyszeć!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Radny
+15 # Radny 2019-12-10 07:41
Razem pracujemy dla dobra naszego regionu – mówił po spotkania Wiesław Kudyba - lider obozu Zjednoczonej Prawicy w Gminie Cieszanów. - fałszywa informacja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Gyg
-9 # Gyg 2019-12-12 10:47
Cytuję Radny:
Razem pracujemy dla dobra naszego regionu – mówił po spotkania Wiesław Kudyba - lider obozu Zjednoczonej Prawicy w Gminie Cieszanów. - fałszywa informacja.

Zostałeś po spotkaniu? Raczej nie! To nie kłam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Radny
+9 # Radny 2019-12-13 10:41
Sam kłamiesz. Pan Kudyba jest zwykłym członkiem PiS. Nie jest żadnym liderem, ani nawet nie jest w zarządzie koła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dsdfg
+3 # dsdfg 2019-12-13 15:35
Cytuję Radny:
Sam kłamiesz. Pan Kudyba jest zwykłym członkiem PiS. Nie jest żadnym liderem, ani nawet nie jest w zarządzie koła.


Ale jest już zapewne kierownikiem biura powiatowego ARiMR
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ZS
+37 # ZS 2019-12-10 08:17
Wystarczy popatrzeć gdzie ta Pani siedzi w sejmie (ostatnie ławy) i już wiadomo ile znaczy w "dobrej zmianie" - tyle będzie mogła zrobić dla tego powiatu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kaśka
+10 # Kaśka 2019-12-12 15:00
Siedziała by bliżej, ale jej przyjaciel Kuchciński poległ, bo za bardzo się rozochocił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
witam
-2 # witam 2020-01-04 23:22
lepsze ostatnie miejsce w ławach Sejmu niż wygnieciony fotel od siedzenia i narzekania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oko
+14 # oko 2019-12-10 21:47
czekam aż coś pani powie ciekawego w sejmie bo ,na wioskach pani pie........oli farmazony
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
n
-7 # n 2019-12-11 13:45
To nie koniec.W tym tygodniu padło na Wielkie Oczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
500 minus
+13 # 500 minus 2019-12-11 15:54
Cytuję n:
To nie koniec.W tym tygodniu padło na Wielkie Oczy.

W tej gminie to sam wójt zaprasza, czy następstwem będzie wstąpienie do partii?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
działacz
-16 # działacz 2019-12-11 17:08
Cytuję 500 minus:
Cytuję n:
To nie koniec.W tym tygodniu padło na Wielkie Oczy.

W tej gminie to sam wójt zaprasza, czy następstwem będzie wstąpienie do partii?

Nie tylko pan Wójt zaprasza ale też prężnie działające gminne Koło PIS i jego bardzo liczni członkowie. Razem dla "Dobrej Zmiany".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krajan
+9 # Krajan 2019-12-13 22:48
Cytuję działacz:
Cytuję 500 minus:
Cytuję n:
To nie koniec.W tym tygodniu padło na Wielkie Oczy.

W tej gminie to sam wójt zaprasza, czy następstwem będzie wstąpienie do partii?

Nie tylko pan Wójt zaprasza ale też prężnie działające gminne Koło PIS i jego bardzo liczni członkowie. Razem dla "Dobrej Zmiany".

Podatki, śmieci, prąd wszystko w górę, niech się inwestycjami zajmie do których przez ostatnie lata ludzie przywykli, naobiecywal w kampanii wyborczej nie a teraz tylko po imprezach i spotkaniach jeździ i później to czyta z kartki na sesji, Pani Poseł co może to pewnie pomoże, ale tu trzeba własnej inicjatywy a nie czekać na manne z nieba, nie ma czegoś takiego. Trzeba chodzić do skutku a nie siedzieć w domku, bo bliziutko. Gminy naokoło korzystają a u nas nic, aż przykro się patrzy na to wszystko. Byłem zdania że każdemu szansa się należy ale na litość boską minął rok i nic, tylko buta i cwaniactwo zostało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zaginiony
+19 # Zaginiony 2019-12-11 14:16
Odnalazl sie nasz niedoszly burmistrz Kudyba. Gdzies pan byl jak pana nie bylo?? Rozbawil mnie oto ten fragment:
Cytat:
Że oto dziś realizujemy to, o co Pani Teresa apelowała w kampanii. Razem pracujemy dla dobra naszego regionu
Co Panstwo realizuja?? Jakis przyklad?

Panie Kudyba, panie krzykaczu, cos pan zrobil w sprawie projektu Wehikul czasu?? Skoro bylo tyle nieprawidlowosc i, rzekomych machlojek, dlaczego skasowal pan te wszystkie informacje z Facebooka??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
haha80ha
-10 # haha80ha 2019-12-11 15:11
Czy aby to zagraniczna klawiatura, która nie radzi sobie z polskimi znakami jak np.ą, ś, ć?? Mieszkańcy z niecierpliwości ą czekają na otwarcie SPA w Nowym Siole żeby poprawić swój wygląd i samopoczucie. Podobno trwa ostatni etap - odbiory udzielonych zaliczek. W wolnych chwilach mieszkańcy razem z turystami gremialnie zwiedzają miejscowy skansen t.j. amfiteatr połączony z plastikowym lodowiskiem, kąpielisko z domkami i wioską kozacką. Aby zwiedzić pustostany, odpowiednio wcześniej kupują karnety zawsze to taniej i pewniej. Dla poprawy nastroju oglądają non stop "Satisfaction" czekają też na następny teledysk tym razem może z krokietami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zaginiony
+18 # Zaginiony 2019-12-11 17:38
Nie wiedzialem ze dupa az tak piecze po przegranych wyborach. Moze doktor G. cos na to zaradzi??

Wie ktos co dokladnie mial na mysli nasz Wielki Niedoszly Wodz Kudyba??Co to za realizacje??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
haha80ha
-10 # haha80ha 2019-12-12 08:44
Błysnąłeś ynteligencją werbalną- zaginiony? Nie wiesz, czasami w jakiej cenie są teraz pustaki? Znasz takie powiedzenie? "Nie wolno wstrzymywać gazów! Nie wypuszczone unoszą się do mózgu i stąd właśnie biorą się posrane pomysły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zaginiony
+10 # Zaginiony 2019-12-12 11:50
Cala rodzina mysleliscie nad ta riposta? Nie ukrywam, ze mialem wieksze oczekiwania i podejrzewalem cie o posiadanie wiekszej ilosci szarych komorek. Dziekuje jednak za rozwianie wszelkich watpliwosci.

Szkoda, ze nie dowiedzielismy sie jakie to realizacje sa przez szanowne grono realizowane....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obrońca rodzin
+4 # obrońca rodzin 2019-12-14 20:00
sprawy polityczne średnio mnie interesują, ale czytają te komentarze i wyzwiska...OK każdy chce się wyżyć....ale wciąganie rodzin osób zainteresowanyc h w takie słowne potyczki świadczy o bardzo niskim poziomie kultury osobistej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kaśka
+11 # Kaśka 2019-12-12 14:58
Ta pani może najwyżej zwalniać pracowników bez podania powodu z argumentem "bo mogłam". Pchająca się wszędzie i zostawiająca po sobie zgliszcza -- ciekawa jestem, kto posprząta po niej w rzeszowskiej Agencji Restrukturyzacj i i Modernizacji Rolnictwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-13 # Ppp 2019-12-12 16:44
No a ktora koalicja tak nie robila,bo mogla??zawsze efekt miotly dzialal,teraz wymiotlo tych,za 4 lata beda wymiatac tamci. Cytujac klasyka-w demokracji tez ktos musi dyrygowac. Mniejszosc nie moze wchodzic'na glowe wiekszosci np. Lgbt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-7 # Ppp 2019-12-14 13:43
Cyt. Bolek-wzywam do milionowego marszu na Warszawe i zrobienia porzadku. Oto Szanowni Panstwo Laureat POKOJOWEJ NAGRODY NOBLA namawia do przemocy. Wczesniej pieprzyl ,ze beda cytuje aby zaprezentowac poziom tego idioty-z okien wyskakiwac. Ten debil jest niereformowalny . Wg mnie powinien miec postawione zarzuty za podzeganie do bratobojczych. PiS wygralo demokratycznie. Do nich mi akurat blizej bo jestem Narodowcem,jedn ak Konfederacja(be z korwina) 2zyli bosak plus winnicki najblizej. Demokracja jest wtedy jak oni rzadza. A nawet jakby nie rzadzili to i tak beda. To tak jak z czerwona holota po 89r. Mnie nie interesuje prawo-mnie interesuje sprawiedliwosc. A wiec tym,ktorzy byli w zomo,ormo,bili ludzi,torturowa li nalezy wymierzyc sprawiedliwosc. Kodeks Hammurabiego sie klania-oko za oko,zab za zab. Bolek-spadaj na drzewo kapusiu albo na ryby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-1 # Ppp 2019-12-14 13:45
Przepraszam za wpadki ortograficzne ale trudno jest pisac w autobusie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
praworządny
-4 # praworządny 2019-12-14 18:36
"Mnie nie interesuje prawo-mnie interesuje sprawiedliwosc" - takimi hasłami szermowali bolszewicy, na których tak pomstujesz, a jeszcze bardziej lud otumaniony przez nich. Oczywiście, że trzeba im wymierzyć sprawiedliwość, ale zgodnie z prawem, a jeżeli to wiecznie ułomne prawo na to nie pozwala to trzeba je najpierw zmienić, z zachowaniem wszelkich reguł demokratycznego państwa prawa. Nie na zasadzie, że skoro dano nam władzę to mamy rację i możemy robić co chcemy. A tak w ogóle to teraz już nie bardzo jest kogo karać, trzeba było karać w latach 90-tych, tych co kazali bić, torturować i strzelać, a nie teraz jakichś tam szeregowych zomowców, którzy byli wykonawcami poleceń. A to, że teraz za późno to spora niestety zasługa pana Wałęsy, którego tak całkiem potępiać jednak nie można, bo jakieś tam zasługi miał w obaleniu tamtego systemu (a już na pewno nie zasłużył, żeby go nazywać debilem czy idiotą). A jeżeli był kapusiem to w latach 70-tych, kiedy jeszcze nic nie znaczył, wielu było wtedy jemu podobnych (może jeszcze kiedyś usłyszymy o niektórych uważanych dzisiaj za kryształowych, że jednak tacy nie byli, a może też odwrotnie jak w np. przypadku pana Piotrowicza). Gorsze jest w przypadku Wałęsy to, że się nie potrafił przyznać, niż to że coś tam podpisał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi