ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Zasadź się na zdrowie. Leśnicy i pracownicy sanepidu z Podkarpacia posadzili ponad 4 tys. drzew [GALERIA ZDJĘĆ]

fot. Nadleśnictwo Oleszyce
fot. Nadleśnictwo Oleszyce

fot. Nadleśnictwo Oleszyce

Leśnicy z Nadleśnictwa Oleszyce oraz pracownicy podkarpackiej Państwowej Inspekcji Sanitarnej „Zasadzili się na zdrowie".

W poniedziałek (28.10) w Leśnictwie Zabiała pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu, Jarosławiu, Lubaczowie i Przeworsku z Dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Adamem Sidorem oraz leśnicy z Nadleśnictwa Oleszyce wzięli udział we wspólnym sadzeniu drzew. 

Las posadzono w oddz. 155g w Leśnictwie Zabiała na powierzchni około 0,78ha. Posadzono łącznie 4,1 tysiąca sztuk drzew w tym 3 tysiące sadzonek kontenerowych sosny pospolitej, po 250 sztuk sadzonek kontenerowych wiąza szypułkowego oraz dęba szypułkowego a także 600 sztuk sadzonek modrzewia europejskiego z gruntu. Przed przystąpieniem do prac związanych z sadzeniem lasu Stanisław Zagrobelny Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce oraz Wiesław Panek Leśniczy Leśnictwa Zabiała, zaprezentowali narzędzia oraz opisali techniki przy wykorzystaniu których sadzone były poszczególne gatunki drzew.

W ramach przeprowadzonego sadzenia, promowano las jako miejsce relaksu, zarówno fizycznego i psychicznego, odprężenia oraz odpoczynku. Rosnące zainteresowanie prozdrowotnymi właściwościami lasu sprzyja podejmowaniu działań na rzecz promocji leczniczych walorów lasu. Dlatego też w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie ludzi naszym celem jest zachęcenie do postrzegania lasu jako środowiska sprzyjającego zdrowiu. - podkreślają pracownicy Nadleśnictwa Oleszyce

Na uwagę zasługuje również fakt, że akcję "Zasadź się na zdrowie" promowali przedstawiciele władz samorządowych Zenon Swatek – Starosta Powiatu Lubaczowskiego oraz Robert Brudniak Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce.

Lasy Państwowe dysponują bogatą infrastrukturą turystyczną, umożliwiającą korzystanie z lasów każdemu, nieodpłatnie i w sposób nieograniczony. Dlatego leśnicy rozmawiają z grupami społecznymi korzystającymi z lasów. Są wśród nich m.in. rowerzyści, biegacze, harcerze, surwiwalowcy oraz PTTK.

Zdjęcia: Nadleśnictwo Oleszyce

zasadz-zdrowie0000.JPGzasadz-zdrowie0002.JPGzasadz-zdrowie001.JPGzasadz-zdrowie0010.JPGzasadz-zdrowie0020.JPGzasadz-zdrowie0030.JPGzasadz-zdrowie0040.JPGzasadz-zdrowie0050.JPGzasadz-zdrowie0060.JPGzasadz-zdrowie0070.JPGzasadz-zdrowie0080.JPGzasadz-zdrowie0110.JPGzasadz-zdrowie0120.JPGzasadz-zdrowie0130.JPGzasadz-zdrowie0140.JPGzasadz-zdrowie0150.JPGzasadz-zdrowie0160.JPGzasadz-zdrowie0170.JPGzasadz-zdrowie0180.JPGzasadz-zdrowie0190.JPGzasadz-zdrowie0200.JPG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.