ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wyjątkowe Święto Policji w Lubaczowie: Awanse dla 38 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

fot.. powiatlubaczowski.pl
fot.. powiatlubaczowski.pl

fot.. powiatlubaczowski.pl

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Lubaczowie,  lubaczowscy Policjanci wraz z  zaproszonymi gośćmi obchodzili w czwartek 25. lipca swoje święto- w tym roku wyjątkowe, bo zbiegające się z 100. rocznicą powstania Policji państwowej. Tradycyjnie już podczas uroczystej zbiórki, kilkudziesięciu funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie.

Święto Policji przypada w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej – 24 lipca 1919 r. Uroczystość ma upamiętniać poległych na służbie oraz dawać możliwość do uroczystego wyróżniania policjantów za ich pracę i zasługi.

Wraz z lubaczowskimi policjantami świętowała m.in. Minister Anna Schmidt-Rodziewicz, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Teresa Pamuła,  I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, włodarze miast i gmin z  terenu powiatu, przedstawiciele służb mundurowych i rodziny funkcjonariuszy.

–Polski policjant służy i musi służyć przede wszystkim nie władzy, a obywatelom, chroniąc wolności obywatelskie. Bardzo trudno było odbudować nadszarpnięte przez 45 lat PRLu zaufanie społeczne. Wam policjanci, to się udało i dzisiaj wasza służba cieszy się ogromnym zaufaniem, w sposób szczególny tu, na Podkarpaciu. Dlatego dzisiaj pragnę złożyć wam najserdeczniejsze życzenia, podziękować za służbę, a waszym rodzinom za zrozumienie, czym jest służba, czym jest mundur, który nosicie- mówiła  podczas uroczystości Minister Anna Schmidt-Rodziewicz.

O wyjątkowości służby w Policji mówił także na początku uroczystości podinsp. Grzegorz Błaszczyk, Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie, dziękując przy tym policjantom za ich codzienną, niełatwą pracę:

– Nasza służba wymaga wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka i stanowczości wobec sprawców przestępstw. Nie ma dla nas nic cenniejszego, niż wdzięczność ludzi, dla których podjęliśmy się tej zaszczytnej służby– zaznaczał Komendant G.Błaszczyk.

Za codziennie narażanie swojego zdrowa i życia dziękował policjantom także Starosta Zenon Swatek, zauważając przy tym,że powiat lubaczowski należy do jednego z najbezpieczniejszych w województwie. Przypomniał także o historii posterunków policji w powiecie, w tym o tragicznych losach 6 lubaczowskich policjantów, którzy padli ofiarą zbrodni katyńskiej, a są upamiętnieni na pomniku przy ul. Ofiar Katynia w Lubaczowie oraz na tablicy w Sanktuarium.

Najważniejszą częścią wydarzenia było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie. Odebrało je 38 osób funkcjonariuszy:

- w korpusie oficerów młodszych: 4

- w korpusie aspirantów: 16

- w korpusie podoficerów - 15

- w korpusie szeregowych - 3

Zdjęcia: powiatlubaczowski.pl

wito-Policji-2019-02.jpgwito-Policji-2019-03.jpgwito-Policji-2019-04.jpgwito-Policji-2019-07.jpgwito-Policji-2019-08.jpgwito-Policji-2019-11.jpgwito-Policji-2019-14.jpgwito-Policji-2019-17.jpgwito-Policji-2019-22.jpgwito-Policji-2019-25.jpgwito-Policji-2019-26.jpgwito-Policji-2019-27.jpgwito-Policji-2019-28.jpgwito-Policji-2019-30.jpgwito-Policji-2019-32.jpgwito-Policji-2019-33.jpgwito-Policji-2019-36.jpgwito-Policji-2019-38.jpg

Źródło: powiatlubaczowski.pl, KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

ixi
0 # ixi 2019-07-27 01:07
przepraszam ale czy pani Schmidt cz pan Błaszczyk sa ułomni wypowiadając te słowa raczej sa . w którym miejscu ta praca jest służba ,w którym wymaga wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka i stanowczości wobec sprawców przestępstw.Pol ski policjant służy i musi służyć przede wszystkim nie władzy, a obywatelom, chroniąc wolności obywatelskie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ss.stop!
+1 # ss.stop! 2019-07-27 10:53
To zrozumiałe że nie rozumiesz ixi czy tam roxi g

my obywatele jeszcze "starym światem" kierujemy swoją uwagę wciąż licząc na Boga honor i ojczyznę,
a ty tu z grubej rury żeby was słuchać i już !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bóg Honor Ojczyzna?
+1 # Bóg Honor Ojczyzna? 2019-07-27 21:39
Pan komendant wygłosił niemal święte słowa, cytuję: "Nasza służba wymaga wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka i stanowczości wobec sprawców przestępstw."
yyy... święte słowa. I dalej:
"Nie ma dla nas nic cenniejszego, niż wdzięczność ludzi, dla których podjęliśmy się tej zaszczytnej służby".
yyy... tak, tylko gdzie są te cenne wdzięczne duszki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
+3 # pl 2019-07-30 12:22
Do zamkniętego forum dyskusyjnego pod artykułem "Wojewoda o 500+ w Lubaczowie"
Aaa... bierzesz pod uwagę jeszcze taki fakt, że mogłeś nie chwycić przekazu "osoby"?? Właściwa interpretacja zamieszczanych treści, w dużej mierze zależy od inteligencji emocjonalnej, jak i samego stanu emocjonalnego oraz intencji osoby czytającej. Będąc w stanie poddenerwowania , obawy, lęku czy rozdrażnienia, dodatkowo żywiąc do kogoś nieuporządkowan e, irracjonalne, negatywne emocje, można się samemu wysadzić na minę.. I niepotrzebnie zapędzić się w mowie i w działaniu! będąc samemu pod wpływem... hejtu i uprzedzeń do.."osoby"
I z tego właśnie powodu zamknąć całe forum!?
Bardzo słabe.
Mimo wszystko pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
+2 # pl 2019-07-30 13:53
pousuwali wszystko ;))

# pl 2019-07-30 10:51
Droga Redakcjo, reżim?

pl 2019-07-30 11:35
Możecie sobie zamykać forum "wolnej dyskusji" :) możecie nawet mówić, że szanujecie wolność słowa, nie boicie się Prawdy i takie tam chwytliwe dyrdymałki. Fakty jednak mówią za siebie same: kończy się "wolna dyskusja" gdy konwersacja zaczyna skręcać na niewygodne tematy. I nikt nikogo nie obraził, po prostu rozkręciła się ożywiona dyskusja.
Serio?? słabo to wygląda.. poczytaj z dystansem treść tego komunikatu, a zwłaszcza wytłuszczoną czcionką patrząc przez pryzmat uczciwości. Charakter tej cyrylicy dobrze już poznany ;)

A tych reklam tak ostatnio jakoś dużo więcej... przeplatają się na przemian z artykułami 1:1...
Rozumiem wszystko, ale... albo jest wolność wypowiedzi albo jej nie ma 1:1. Nie można mówić o wolności tylko do połowy.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
+1 # pl 2019-07-31 08:46
Fajnie wygląda "wolna dyskusja" na portalu zlubaczowa.pl. Pod artykułami z PIS widać specyficznie tendencyjny aromat "ożywionej dyskusji" "wybitnie zatroskanych mieszkańców" ;) niczym wypuszczonych ujadaczy, z podkręconymi od razu lajkami do swoich, zupełnie przypadkiem jednobarwnych, krytycznych wypowiedzi. Niejednokrotnie zawierają sformułowania obraźliwe i pogardliwe kierowane pod adresem osób z PIS jak też ich zwolenników. Redakcja ZL wówczas jakoś nie reaguje i nie straszy regulaminem. Dopiero gdy dyskusja niebezpiecznie skręca i prowadzi na niewygodne i ukryte sprawy, "uderzające" w stronę przeciwną, wtedy wielki lament i zamykanie "wolnego forum" które, jakby co, cały czas jest wolne. Pytanie tylko: wolne od czego? Szkoda że Redakcja ZL zamykając wczoraj forum dyskusyjne pod artykułem "500+ w Lubaczowie" nie poczyniła zarzutu użytkownikowi piszącemu pod nikiem "Lilli"i innymi, który w w tej dyskusji wielokrotnie używał sformułowań obraźliwych i pogardliwych w stosunku do większości mieszkańców nazywając ich "patologią i głupkami"! Zaś jako powód do zamknięcia forum dyskusyjnego pod tym artykułem, Redakcja ZL podała rzekome występowanie użytkownika/uży tkowników pod różnymi nikami. Nie zarzucając tym samym nikomu obraźliwych i pogardliwych komentarzy, także użytkownikowi "Lili".
Szczerze?
Dobrze że jest takie lokalne medium, na którym można się swobodnie wypowiedzieć. Ale niech nie będzie już dłużej sierpem i młotem w jednym ręku!
O Nierzetelności i nieuczciwej stronniczości tego medium, można by mówić dużo więcej.. Ale skończę..
Redakcji zaś życzę obiektywizmu i niezachwianej niezależności.

www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
+1 # pl 2019-07-31 08:48
"SPEED" policyjna grupa....

# freska 2019-07-23 16:51
Lokalni policjanci doskonale wiedzą gdzie jest prawdziwe źródło niebezpieczeńst wa dla miejscowej społeczności. A kierowanie uwagi w kwestii bezpieczeństwa tylko na kierowców jest nieporozumienie m! ....milowym krokiem wstecz w bezpieczeństwie !
"Policjanci będą kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego"... hm... zapewniam że inne ruchy są dużo niebezpieczniej sze a złamane przepisy w ich obrębie wręcz "wymacywalne" ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
0 # pl 2019-07-31 08:50
Skończcie już z tą obłudą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.