ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Starostwo zaprezentowało raport o stanie powiatu lubaczowskiego. "Rok 2018 nie był łatwym okresem"


Starostwo Powiatowe w Lubaczowie przygotowało raport o stanie naszego powiatu za 2018 rok. W czwartek (27.06) na Sesji Rady o godz. 10:00 odbędzie się debata dotycząca zaprezentowanego sprawozdania.

Raport o stanie Powiatu Lubaczowskiego za rok 2018 jest pierwszym tego typu dokumentem przedłożonym Radzie Powiatu oraz zaprezentowanym mieszkańcom. Ma on stanowić podstawę do oceny działalności organu wykonawczego, czyli Zarządu Powiatu. Obejmuje on szczegółowy opis poszczególnych jednostek organizacyjnych, a także działalność samego starostwa włącznie z Radą Powiatu.

Aby zapoznać się z raportem kliknij tutaj.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Olo91
+8 # Olo91 2019-06-26 22:02
Tyle lat było trzeba czekać żeby mieszkańcy powiatu mogli zobaczyć na co są przeznaczane ich pieniądze z podatków. Taki raport o stanie powiatu powinien być czymś normalnym i obowiązkowym ale niektórym jest to nie na rękę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+7 # Ama 2019-06-27 07:24
To są poprostu zebrane sprawozdania działających jednostek podległych powiatowi w jedna ksiàżeczke.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Akta
+4 # Akta 2019-06-27 07:41
Wobec tego J. Michalik jest winien mieszkańcom powiatu lubaczowskiego 20 takich sprawozdań.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zenek
+6 # Zenek 2019-06-27 10:05
Takie raporty są dostępne w sprawozdaniach powiatowych. Wystarczy tylko poszukać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Prawda
0 # Prawda 2019-06-27 10:37
Owszem, i nie powinno być dłużej tajemnicą że J. Michalik sporządzał cyt. "raporty powiatowe". Pytanie brzmi: komu te raporty zdawał? I dlaczego mieszkańcy powiatu lubaczowskiego nic o tych raportach nie wiedzą? Ale.... znowu masz rację, wystarczy poszukać :))
Powodzenia życzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Raporter
+6 # Raporter 2019-06-27 12:01
Zenek pisze o sprawozdaniach nie raportach. A J. Michalik zdawał je komu miał obowiązek zdawać, tak jak każdy inny wójt, burmistrz czy starosta, czyli Regionalnej Izbie Obrachunkowej i może jeszcze innym instytucjom. A różne takie sprawozdania czy informacje z wykonania budżetu są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej, choć są może rzeczywiście trudne do znalezienia i poza tym mało czytelne dla zwykłego mieszkańca w przeciwieństwie do raportu o stanie. A ten raport gdyby zlubaczowa.pl o nim nie napisało to też byłby trudny do znalezienia. I za kilka tygodni będzie, jak ten artykuł zniknie z głównej strony. Na razie jest zainteresowanie , bo to nowość wprowadzona przez Dobrą Zmianę, ale spowszednieje i w następnych latach będzie interesował głównie piszących prace dyplomowe na tematy związane z samorządem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mistrzostwo iluzji
-10 # Mistrzostwo iluzji 2019-06-27 12:18
I znowu błyskawiczna reakcja... niby rozmowa w temacie... niby wyjaśnianie niejasności :) Panie #Raporter sam pan widać jesteś specem od raportów i od redagowania rzeczywistości. Świetnie panu idzie wciskanie kitu dziś i wieszczenie kitów o tym co będzie w przyszłości. Nikt normalny nie wie co będzie za kilka tygodni. A już na pewno w tej sferzenie nie gmera. A pan owszem, świetnie wie co będzie za kilka tygodni, a nawet jeszcze dalej... Psychomanipulac ja z projekcją?
Zbędne zbrojenie. Odpuść sobie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
proste
0 # proste 2019-06-27 20:06
skoro sporządzał raporty powiatowe to lustracyjnie mijał się z prawdą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mistrzostwo iluzji
-4 # Mistrzostwo iluzji 2019-06-27 11:30
Cytuję Zenek:
Takie raporty są dostępne w sprawozdaniach powiatowych. Wystarczy tylko poszukać.

Dziękuję za błyskawiczną reakcję panie #Zenku. Bardzo cenne i wymowne są pańskie dwuznaczności. Na szczęście wyraźnie wiadomo, że nie jest pan Zenonem Swatkiem, gdyż ten od godz. 10 przebywa na Sesji Rady Powiatu.
Podobnie rzecz ma się z sugerowanymi przez pana raportami Michalikowymi. Może i są, tylko w której części Polski ich szukać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mistrzostwo iluzji
-8 # Mistrzostwo iluzji 2019-06-27 12:57
Cytuję Raporter:

Chyba kpisz, tym razem już sam z siebie.
Po pierwsze, poczytaj sobie co o tych raportach sam napisałeś powyżej (że trudno je znaleźć, że sporządzane były dla innych instytucji i takie tam inne ładnie brzmiące kity. Po drugie przypominam, że cała ta dyskusja dotyczy Raportu o Stanie Powiatu Lubaczowskiego za rok poprzedni, 2018, który jest pierwszym tego typu dokumentem przedłożonym Radzie Powiatu oraz zaprezentowanym mieszkańcom powiatu. Powyższe tabelki, którymi próbujesz zmydlić obraz, w tym kontekście mają więc inną nazwę.
Podobnie jak sama nazwa "Raporter". Ni to Raport ni Porter ni Reporter...
Rozmydliła się twoja argumentacja jak i sam nick.
Zjedz snickersa i odpuść sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+6 # Ama 2019-06-27 12:57
Nie widzę powodu aby tak się denerwować gdyż we wprowadzeniu do raportu jest informacja , że tego typu raporty Starosta ma obowiązek przekazywać i dać do ogólnej wiadomości dopiero od maja tego roku, zmiany do ustawy o samorządzie z 2019r. Proszę przeczytać wprowadzenie do raportu. Sprawa jasna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mistrzostwo iluzji
-6 # Mistrzostwo iluzji 2019-06-27 13:07
Sprawa będzie jasna kiedy adwersarz zwany #Zenek #Raporter #Ama przyzna się do tego, że mu nie wyszło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
szach-mat
-8 # szach-mat 2019-06-27 14:45
To teraz czas na raport, kto co zawalił w Starostwie i podległych mu jednostkach w minionych latach. Powinno być ciekawie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mistrzostwo iluzji
-10 # Mistrzostwo iluzji 2019-06-27 15:00
Cytuję szach-mat:
To teraz czas na raport, kto co zawalił w Starostwie i podległych mu jednostkach w minionych latach. Powinno być ciekawie...

Jakimi grasz? Pionki czarne czy białe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
tylko prawda
+3 # tylko prawda 2019-06-27 16:47
Po ilości hejterów wypuszczonych do hejtowania każdego kto demaskuje iluzję widać, że gra się czerwonymi.
Gdzieś już można było przeczytać na forum, że czasy odwróconych standardów skończyły się. A tu ciągle jeszcze widać walczących partyzantów czerwonych wojowników:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
szach-mat
+3 # szach-mat 2019-06-27 17:44
Cytuję Mistrzostwo iluzji:
Cytuję szach-mat:
To teraz czas na raport, kto co zawalił w Starostwie i podległych mu jednostkach w minionych latach. Powinno być ciekawie...

Jakimi grasz? Pionki czarne czy białe?


w tym przypadku wystarczą prawdziwe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mistrzostwo iluzji
-1 # Mistrzostwo iluzji 2019-07-01 10:25
Cytuję szach-mat:
Cytuję Mistrzostwo iluzji:
Cytuję szach-mat:
To teraz czas na raport, kto co zawalił w Starostwie i podległych mu jednostkach w minionych latach. Powinno być ciekawie...

Jakimi grasz? Pionki czarne czy białe?


w tym przypadku wystarczą prawdziwe

Prawdziwe powiadasz.... tylko pamiętaj, że te wasze podróbki, choć prawdziwe, a niektóre to nawet i wiekowe, mają z prawdą tyle wspólnego co tombak ze złotem :)
Jakże to prawdziwe...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nie prowokuj
+4 # nie prowokuj 2019-06-28 14:25
O czym ty tu szach-matujesz? W jakich minionych latach?Raport ma dotyczyć roku ubiegłego 2018.
Widać jaki z ciebie gracz. Szach i mat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
szachraj-matacz
+1 # szachraj-matacz 2019-07-01 10:38
Ehh... kiedyś to byyyło... za poprzednika skrót szach-mat miał inne znaczenie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi