ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Gazownia powróciła do Lubaczowa! Zobacz zdjęcia z oficjalnego otwarcia


W poniedziałek Polska Spółka Gazownictwa, należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG, otworzyła oficjalnie kolejną Gazownię w województwie podkarpackim. Uruchomiono ją w Lubaczowie w wyniku rozbudowy dotychczasowej Placówki Gazowniczej. Celem inwestycji jest przede wszystkim zapewnienie klientom jak najwyższych standardów obsługi.

Gazownia obejmie swoim zasięgiem 56 tysięcy osób w 89 miejscowościach w powiecie lubaczowskim. Jej pracownicy będą obsługiwać niemal 570 km sieci, w tym stalowe gazociągi średniego ciśnienia, a także 15 stacji gazowych. Jednostka poprawi bezpieczeństwo dostaw gazu do odbiorców i skróci czas usuwania ewentualnej awarii. Do tej pory rejon Lubaczowa obsługiwali pracownicy Pogotowia Gazowego z oddalonego o ponad 40 km Jarosławia.

Obecna podczas otwarcia poseł Anna Szmidt – Rodziewicz podziękowała Polskiej Spółce Gazownictwa za utworzenie Gazowni i dodała, że dzięki temu mieszkańcy Lubaczowa i całego powiatu będą mogli liczyć na profesjonalną obsługę i sprawniej załatwić wszystkie sprawy. Poseł powiedziała również, że otwarcie Gazowni to element realizacji rządowej polityki zrównoważonego rozwoju. Warto również podkreślić, że to głównie dzięki staraniom posłanki Prawa i Sprawiedliwości gazownia powróciła do Lubaczowa.

Starosta lubaczowski Zenon Swatek również podziękował za utworzenie nowej Gazowni i dodał, że jest to niezwykle istotne dla Lubaczowa wydarzenie, bowiem pokazuje, że również w takich miastach warto inwestować.

- Mieszkańcy coraz chętniej wybierają gaz ziemny do ogrzewania domów i przygotowywania posiłków. Cieszy nas ta rosnąca tendencja, gdyż jest to paliwo konkurencyjne cenowo i przyjazne środowisku, którego zastosowanie przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Naszym klientom chcemy zagwarantować jak najlepszą jakość obsługi. Jestem przekonany, że nowa gazownia będzie Państwu dobrze służyła - powiedział Robert Perkowski, Wiceprezes PGNiG SA.

Otwierający nową Gazownię Marian Żołyniak, Prezes Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa, stwierdził, że jest to kolejny element realizowanej przez PSG strategii rozwoju infrastruktury dystrybucyjnej, zakładającej poprawę bezpieczeństwa dostaw i systematyczną modernizację sieci. Tworzenie nowych placówek PSG przyczynia się do likwidacji tzw. białych plam na gazowej mapie kraju, wspiera lokalny rozwój gospodarczy i powstawanie nowych miejsc pracy. Jak podkreślił, Spółka realizuje obecnie jeden z najambitniejszych od lat programów rozbudowy infrastruktury. Po jego zakończeniu w 2022 r., 90 proc. mieszkańców Polski będzie miała zapewniony dostęp do sieci gazowej, a stopień gazyfikacji kraju wzrośnie z obecnych 60% do ponad 72%.Ogółem w ramach Programu Przyspieszenia Inwestycji w Sieć Gazową Polski, PSG zamierza zgazyfikować 300 nowych gmin i wybudować 77 stacji regazyfikacji LNG.

Podkarpacie, na terenie którego leży Lubaczów, stanowi najlepiej zgazyfikowany regionów kraju. Dostępu do gazu ziemnego nie posiada jedynie 10 ze 160 gmin w województwie. Program Przyspieszenia Inwestycji w Sieć Gazową Polski przewiduje gazyfikację przez PSG 4 nowych gmin: Adamówki, Jarocina, Komańczy i Krempnej. Inwestycje obejmą ponadto m.in. rozbudowę sieci gazowej w Mielcu i rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Jasionce, gazyfikację miejscowości Harasiuki, gdzie powstanie łącznie ponad 8 kilometrów gazociągów, przebudowę gazociągów Strachocina – Zabłotce, Łańcut - Husów i modernizację gazociągu wysokiego ciśnienia Targowiska - Miejsce Piastowe – Iwonicz.

Polska Spółka Gazownictwa to największa Spółka w Grupie Kapitałowej PGNiG. Jest Narodowym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce i europejskim liderem branży dystrybucji paliwa gazowego. Zatrudnia 11,5 tys. osób i zarządza 187 tys. km gazociągów, które dostarczają rocznie ponad 11,6 mld m3 gazu.

gazownia000.JPGgazownia0008.JPGgazownia0018.JPGgazownia002.JPGgazownia0028.JPGgazownia003.JPGgazownia0038.JPGgazownia004.JPGgazownia0048.JPGgazownia005.JPGgazownia0058.JPGgazownia006.JPGgazownia0078.JPGgazownia0088.JPGgazownia0098.JPGgazownia0108.JPGgazownia0118.JPGgazownia0148.JPGgazownia0168.JPGgazownia0178.JPGgazownia0188.JPGgazownia0208.JPGgazownia0218.JPGgazownia0228.JPG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ama
-6 # Ama 2019-06-10 13:59
I bardzo dobrze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Polak patriota
+9 # Polak patriota 2019-06-10 15:32
A potem się dziwią ze rachunki za gaz wysokie kolejni darmozjady do utrzymania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+1 # Ja 2019-06-12 12:42
...a jak się coś stanie.....gdzi e byli......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
R
-1 # R 2019-06-13 05:11
Cytuję Polak patriota:
A potem się dziwią ze rachunki za gaz wysokie kolejni darmozjady do utrzymania

patriota idiota!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Beny
-1 # Beny 2019-06-13 11:08
Cytuję Polak patriota:
A potem się dziwią ze rachunki za gaz wysokie kolejni darmozjady do utrzymania

To nawet nie półgłówek, to ćwierćgłówek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ewa
+15 # Ewa 2019-06-10 16:36
I jak zwykle na zdjęciu jest wójt gminy Lubaczów Kapel najbardziej zgazyfikowanej gminy w Polsce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mocna
+8 # mocna 2019-06-11 11:14
No i kler musi być obowiązkowo!!!! !!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Szatan
+9 # Szatan 2019-06-11 23:28
Przeca to władza absolutna, najważniejsza!! !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
a
0 # a 2019-06-10 19:52
Jak zwykle lubaczow.kur..y yy tylko narzekac potrafia....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kerro
-8 # kerro 2019-06-10 23:28
Zauważyłem od dłuższego czasu że kręci się tu sporo pslowskich trolli pod niemal każdym artykułem. Nie ważne czy coś dobrego powstało, zawsze retoryka wypowiedzi w komentarzach jest ta sama. Smutne życie muszą mieć tacy ludzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lechu
+5 # lechu 2019-06-11 16:41
Cytuję kerro:
Zauważyłem od dłuższego czasu że kręci się tu sporo pslowskich trolli pod niemal każdym artykułem. Nie ważne czy coś dobrego powstało, zawsze retoryka wypowiedzi w komentarzach jest ta sama. Smutne życie muszą mieć tacy ludzie



o umarlych mowi sie dobrze albo wcale a pisiory wszedzie szukaja wrogow nawet na cmentarzu politycznym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
katalina
0 # katalina 2019-06-11 13:59
Na jakiej ulicy ona się mieści?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
+2 # pl 2019-06-11 14:13
tam gdzie poprzednia "gazownia" zanim ją zlikwidowali. Ul. Handlowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Szatan
+2 # Szatan 2019-06-11 23:29
Tam gdzie tętniące życiem targowisko, zafundowane przez Panią Magoń ;))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
LGBT+
+9 # LGBT+ 2019-06-11 17:31
Witam szlak mnie trafia!!!! jak czytam że wszystkie inwestycje które powstają lub mają powstać w naszym powiecie, mieście itd. powstały dzięki PiSakom i tej "królewnie" z Jarosławia. Czy naprawdę musicie wytluszczać nazwiska niektórych ludzi grubą trzcionką. I co dalej nastąpiło lub nastąpi obsadzanie intratnych posadek swoimi ludźmi i rodzinami. A ten pan który tańczył w Rzeszowie na rynku to niech sobie kupi nowy garniturek bo po nim chyba jest najbardziej rozpoznawalny na wszystkich spędach jego Drużyny Pierścienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Szatan
+9 # Szatan 2019-06-11 23:31
Nie zauwazyles jeszcze, ze ten portal to PiSowska tuba propagandowa???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
R
0 # R 2019-06-13 05:14
"trzcionką"? hehehehe sieroto analfabeto po psl-u
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
LGBT+
+11 # LGBT+ 2019-06-11 17:35
A pani Krupa niech się nie wypowiada i nie słodzi tak bo pani Radziewicz to jest oczywiście rodzina z panią posłanką
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+9 # AntyPiS 2019-06-12 10:13
Czytam ten artykuł i dowiaduję się, że to jest całkiem nowa gazownia. Tytuł jest niezgodny z tym co jest w tekście. Dobrze, że wróciła gazownia, ale ona zastępuje Punkt Dystrybucji Gazu zlikwidowany w 2015 r. O powrocie jeszcze wtedy Punktu mówiono w 2016 r. a tutaj mamy już 2019 i dopiero teraz jak rok wyborczy to się go dopiero otwiera. Przypadek? Nie sądzę. Punkt miał być od stycznia 2017 co sama Pani Poseł obiecała wtedy. Może wtedy nie byłoby tej tragedii w Oleszycach. Zapewne Pani Poseł mogła być koordynatorem tej akcji powrotu jakiejkolwiek jednostki gazowej w powiecie, lecz na pewno nie zrobiła tego sama bo według mnie zbyt małą siłę przebicia w Sejmie. Przeczuwam jakieś ,,drugie dno" związane z wyborami. Ciekaw również jestem czy to nie odbije się w naszych kieszeniach bo to są dodatkowe miejsca pracy. Czas pokaże.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-1 # Ja 2019-06-12 12:39
1. Punkt przywrócono z dniem 01.01.2017 r.
2. Oleszyce - przypadek losowy - nie ma nic wspólnego z powstaniem jednostki.
3. Pana kieszeń reguluje URE a nie miejsca pracy.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-1 # Ja 2019-06-12 12:47
...lecz ma Pan rację.....nie jest to nowa gazownia. Historyczna nazwa "rozdzielnia gazu" funkcjonowała od 1969r., potem zmniejszano rangę, aż zlikwidowano w 2015 r., teraz zaczyna funkcjonować "jak dawniej".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
racjonalny
+8 # racjonalny 2019-06-12 14:22
wszystko to jest jedną Wielka ściemą. Ludzie dają się nabrać na prostackie zabiegi polityczne. Na zdjęciach nie ma ani jednego pracownika tej gazowi, leczy tylko Ksiądź, Wójt, Burmistrz, Starosta.....et c... i Ci gazownicy, którzy po raz pierwszy tu są w Lubaczowie. Robi się to oczywiście pod publiczkę, zobaczymy jak długo to będzie funkcjonować, bo wydaje się to być tylko i wyłącznie fajną promocją, paru osób, nic więcej. Dla Lubaczowa nie przyniesie to wymiernych korzyści, bo i co się zmieni? NAZWA! Przybędzie jeden lub dwóch pracowników max, którzy już dawno powinni być w Lubaczowie, ale z różnych powodów tu nie byli.... , ludzie generalnie nie maja bladego pojęcia co się dzieje i po co. Dziękuję za uwagę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
aa
+6 # aa 2019-06-12 19:05
Nie wiesz! są ludzie od świętowania i są od roboty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zagazowany