ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Leszek Kwaśniewski nowym dyrektorem szpitala w Lubaczowie?


Zarząd Powiatu ze starostą lubaczowskim Zenon Swatkiem na czele w najbliższych dniach podejmie decyzję czy nowym dyrektorem SP ZOZ w Lubaczowie zostanie Leszek Kwaśniewski.

Konkurs na dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie ogłoszony został 19 kwietnia. Swoje CV kandydaci mogli składać do 9 maja 2019 roku. Jak już informowaliśmy do tego dnia wpłynęły trzy podania; od osoby pochodzącej z Lubaczowa oraz dwóch spoza powiatu lubaczowskiego.

21 maja odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która zweryfikowała wszystkie oferty pod względem formalnym. Spośród trzech podań jedna została odrzucona. Pozostałe dwie oferty od byłego prezydenta Przemyśla Mariana Majki oraz byłego dyrektora szpitala w Mielcu Leszka Kwaśniewskiego. Komisja składająca się z siedmiu osób obie kandydatury poddała pod głosowanie.  Marian Majka otrzymał dwa głosy, a Leszek Kwaśniewski pięć.

Jak informuje przewodnicząca komisji konkursowej Marta Tabaczek konkurs wygrał Leszek Kwaśniewski, ale ostateczna decyzja czy zostanie dyrektorem należy do Zarządu Powiatu ze starostą Zenon Swatkiem na czele.

Decyzja zostanie podjęta w ciągu 14 dni – mówi Marta Tabaczek

Leszek Kwaśniewski to były dyrektor oddziału Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Przez ostatnie dwa lata był dyrektorem szpitala w Mielcu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ozi
+29 # Ozi 2019-05-22 15:08
W Mielcu zwolnienie bo szpital miał duże dstraty a u nas zatrudniają.Spo ko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
vvv
+4 # vvv 2019-05-22 15:51
Cytuję Ozi:
W Mielcu zwolnienie bo szpital miał duże dstraty a u nas zatrudniają.Spoko


Nie przesadzaj! Aż tak duzych u nas nie zrobi;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obywatel
+24 # obywatel 2019-05-22 20:08
Dyrektor Kwaśniewski otrzymał wypowiedzenie w ubiegły piątek, ale jego umowa o pracę wygaśnie 31 marca br. Zarząd powiatu uznał, że to on odpowiada za złą sytuację finansową szpitala. Kwaśniewski niewłaściwie zarządzał szpitalem, doprowadził do narastającego konfliktu z organizacjami związkowymi. "Ale ostatecznym powodem zwolnienia dyrektora był przedstawiony przez niego plan finansowo-rzecz owy, w tym plan inwestycyjny na rok 2019. Założono w nim stratę finansową w wysokości blisko 15 mln zł. „Wystąpienie straty w tak dużej wysokości oznaczałoby konieczność jej pokrycia przez podmiot tworzący, czyli powiat mielecki” – czytamy w komunikacie starostwa."
Info z Wyborczej z dnia 11.02.2019r.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Prawda
+16 # Prawda 2019-05-23 07:58
No to brawo !!! Takiego kandydata należało wcześniej zweryfikować i rozważyć czy należy go w ogóle dopuścić do konkursu. Tymczasem taki kandydat jakimś dziwnym wpływem otrzymuje większościowe poparcie komisji. I tylko czekać aż przyjdzie do Lubaczowa i wcieli w życie lubaczowskiemu powiatowi wyreżyserowany wcześniej scenariusz "o zadłużeniu". Brawo raz jeszcze!!! Szkoda, że wciąż panuje w naszym powiecie klątwa odrzucania dobrych kandydatur - bez tzw. "przeszłości".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Prawda
+18 # Prawda 2019-05-23 08:13
Skoro informacje o złym zarządzaniu finansowym przez tego kandydata i narażaniu przez niego powiatu na wysokie straty finansowe, były potwierdzone i upublicznione, to dlaczego komisja konkursowa nie wzięła ich pod uwagę przy doborze kandydatów na stanowisko dyrektora szpitala. Czyżby konkurs na dyrektora szpitala opanowała moc-no czarna sukienka pisała protokół-scenar iusz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jacek
+11 # Jacek 2019-05-23 07:33
"(...) na rozwiązanie umowy ostatecznie wpłynął przedstawiony przez dyrektora Kwaśniewskiego plan finansowo - rzeczowy oraz plan inwestycyjny na ten rok. Szpital w Mielcu ma stratę około 15 mln zł, gdy koszt amortyzacji wynosi około 6 mln zł." -

nowiny24.pl/.../13883518
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Prawda
+8 # Prawda 2019-05-23 09:22
Powiat lubaczowski boryka się już z jednym "wypadkowym" dużym kłopotem finansowym, który mocno ograniczył i sparaliżował możliwości działania powiatu. Teraz jeśli powiat lubaczowski pozwoli sobie na niemal pewne, kolejne "ryzyko finansowe" to można zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju powiatu. Wszystko będzie tylko pustą narracją, narzuconą przez starych twórców tego scenariusza. I będzie tak jak było! Czyli nie będzie niczego. Żadnego rozwoju lecz stara przygotowana na tę okoliczność śpiewka: powiat lubaczowski jest najuboższym powiatem. Znamy to! Tak już było.
Dopóki XszydłoX szyje w ukryciu swoje własne finansowe scenariusze, powiat lubaczowski będzie tylko zakładnikiem, żywicielem dla saprofitów.
Dlatego wszelkie wybory powinny być szansą - a nie okazją! Szansą dla powiatu lubaczowskiego stała się nowa władza. Oby nie stała się tylko okazją...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Poko
+7 # Poko 2019-05-23 09:29
PRAWDA :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maciek
-5 # maciek 2019-05-23 09:28
W powiecie mieleckim zmieniła się władza. Kwaśniewski był zatrudniony przez starostę z PiSu, po wyborach, które wygrało PSL został zwolniony pod pretekstem długów. Tymczasem takie zadłużenie wynika z INWESTYCJI, które przeprowadzono w mieleckim szpitalu. Poza tym większość szpitali w naszym województwie jest zadłużonych.

Typowo polityczne zwolnienie, a wy oczywiście pslowscy i platfusy tego nie widzicie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Prawda
+5 # Prawda 2019-05-23 10:13
Cytuję maciek:
W powiecie mieleckim zmieniła się władza. Kwaśniewski był zatrudniony przez starostę z PiSu, po wyborach, które wygrało PSL został zwolniony pod pretekstem długów. Tymczasem takie zadłużenie wynika z INWESTYCJI, które przeprowadzono w mieleckim szpitalu. Poza tym większość szpitali w naszym województwie jest zadłużonych.

Typowo polityczne zwolnienie, a wy oczywiście pslowscy i platfusy tego nie widzicie.


Ja tu widzę rozmowę o faktach.
A ty? I gdzie tu widzisz tych "pslowców i platfusów"?
Może czas odejść od lustra?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Poko
+5 # Poko 2019-05-23 10:44
PRAWDA :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
adelajda
0 # adelajda 2019-05-29 17:01
Wystarczy zamknac szpitale w polowie powiatow.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja63
+1 # Ja63 2019-06-17 23:33
Panie starosto nie wiem czy to jest dobry wybór, proszę poczytać o wcześniej kierowanej przez tego pana placówką w Mielcu:
mielec.lokalnie24.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi