ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Strajk nauczycieli w powiecie lubaczowskim. W tych szkołach nie będzie zajęć? [AKTUALIZACJA]

Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaczowie fot. lubaczow.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaczowie fot. lubaczow.pl

Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaczowie fot. lubaczow.pl

Na 8 kwietnia zapowiedziany jest przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajk w szkołach i placówkach oświatowych. Które placówki w powiecie lubaczowskim wezmą w nim udział?

Zgodnie z zapowiedziami Związku Nauczycielstwa Polskiego 8 kwietnia w całym kraju ma rozpocząć się strajk nauczycieli.  Do poniedziałku (25.03) przeprowadzane były referenda strajkowe w szkołach, wedle których to nauczyciele mieli decydować czy w ich placówkach odbędzie się strajk. Listy szkół, które poparły strajk zostały opublikowane na portalu niedlachaosuwszkole.pl. Na chwilę obecną na mapie widnieją tylko trzy szkoły z powiatu lubaczowskiego:  Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaczowie, Szkoła Podstawowa w Oleszycach, Szkoła Podstawowa w Starych Oleszycach. Natomiast dzisiaj po godzinie 11:00 Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Lubaczowie Teresa Koza poinformowała, że do strajku przyłączyły się wszystkie placówki z naszego powiatu.

Przypomnijmy, że Związek Nauczycielstwa Polskiego żąda podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku.

Według zapowiedzi Związku Nauczycielstwa Polskiego, strajk ma trwać do skutku - czyli do czasu spełnienia przez rząd postulatów dotyczących między innymi podwyżek dla nauczycieli.

W czasie strajku szkoły będą nieczynne.

AKTUALIZACJA 11:00

Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Lubaczowie Teresa Koza poinformowała dziś portal ZLUBACZOWA.PL, że do strajku przyłączyły się wszystkie szkoły z powiatu lubaczowskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

rodzic
+2 # rodzic 2019-03-26 09:06
Gratulacje dla SP nr 1 i P. Salika, za to że poważnie podeszli do sprawy i nie wzięli udziału w strajku. Tu można mówić o placówce i pedagogach z powołaniem, bo narażać dzieci na stres przed egzaminami kosztem walki o swoje to WSTYD. Karma wróci do tych najzagorzalszyc h
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kuba
+6 # Kuba 2019-03-26 10:57
Nauczyciel to też człowiek tak jak Ty lub ja. Ty możesz iść po podwyżkę w pracy, a oni nie? Powiedz mi jak narażają dzieci na "stres"? Tych egzaminów się nie da [wulgaryzm] nie zdać :).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
uczeń
-2 # uczeń 2019-03-27 09:21
Cytuję Kuba:
Nauczyciel to też człowiek tak jak Ty lub ja. Ty możesz iść po podwyżkę w pracy, a oni nie? Powiedz mi jak narażają dzieci na "stres"? Tych egzaminów się nie da [wulgaryzm] nie zdać :).

nie zdać się nie da ale dostać do dobrej szkoły średniej również nie... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jott
-1 # jott 2019-03-26 16:56
za szybkie pochwały
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wacki
+2 # Wacki 2019-03-26 09:11
Mam nadzieję że po tej szopce dobiorą się tym "biednym" nauczycielom do D.PY!!!! Jak im nie pasuje to zapierdala. na kasę albo na budowę, tam też są ludzie po studiach i pracują często 12 godzin. na dobę a nie 18 tygodniowo. To jest jakiś żart!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Nauczyciel
-7 # Nauczyciel 2019-03-26 10:18
A ciebie z kasy na nauczyciela.
Będzie ciekawie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
.
+15 # . 2019-03-26 11:45
Cytuję Wacki:
Mam nadzieję że po tej szopce dobiorą się tym "biednym" nauczycielom do D.PY!!!! Jak im nie pasuje to zapierdala. na kasę albo na budowę, tam też są ludzie po studiach i pracują często 12 godzin. na dobę a nie 18 tygodniowo. To jest jakiś żart!!!!


Jak nauczycielowi tak wspaniale 18 tygodniowo to zapierdalaj w szkole
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wacki
0 # Wacki 2019-03-26 11:52
Cytuję .:
Cytuję Wacki:
Mam nadzieję że po tej szopce dobiorą się tym "biednym" nauczycielom do D.PY!!!! Jak im nie pasuje to zapierdala. na kasę albo na budowę, tam też są ludzie po studiach i pracują często 12 godzin. na dobę a nie 18 tygodniowo. To jest jakiś żart!!!!


Jak nauczycielowi tak wspaniale 18 tygodniowo to zapierdalaj w szkole

Przykład nauczyciela właśnie. Żenujące, jak ci nie pasuje to się zwolnij.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sad
+3 # sad 2019-03-26 16:12
Jak Ci Twoja praca nie pasuje to też się zwolnij. Proste
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sambo
+12 # Sambo 2019-03-26 19:23
Będzie uczył wos.
Opowie jak to ciekawie jest na kasie i budowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zwykły seba
+7 # zwykły seba 2019-03-26 09:30
Drodzy (dosłownie) nauczyciele chcecie więcej zarabiać to dłużej pracujcie. Nie zasłaniajcie się specyfiką pracy i dobrem dzieci. Niech wasze wynagrodzenia zależą też od wyników nauczania a nie za frekwencję. Nikt was nie rozlicza z efektów bo macie Kartę Nauczyciela i stałą wymówkę słaba klasa, niezdolne dziecko, rodzice nie dbają, klasa zbyt duża, zbyt mała i milion innych tłumaczeń dlaczego nie macie efektów. I nie piszcie o ocenach nauczyciela czy ciężkiej pracy na awans zawodowy bo to sami siebie oceniacie i opiniujecie do awansów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
RAD
+1 # RAD 2019-03-26 09:48
POPIERAM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kik
+13 # kik 2019-03-26 15:54
trzeba było uczyć się, zostać nauczycielem, a wtedy byście wiedzieli ile czasu pracuje nauczyciel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zastanawiam się
+3 # Zastanawiam się 2019-03-27 09:40
Ale myślisz, że tylko nauczyciel ma "poważne odpowiedzialne stanowisko"? Tu chodzi o coś innego! o to że NAUCZYCIEL pracuje tylko 18 h tygodniowo i faktem jest że musi wziąć prace do domu aby sprawdzić kartkówkę czy sprawdzian, ale zwyczajny człowiek pracuje 40 godzin, a w sumie tych 40 godzin to i tak 45 godzin mi wychodzi i jeszcze zawsze zabieram pracę do domu.... więc sorry ale 1000 zł podwyżki ? normalny człowiek 1000 zł podwyżki będzie miał za 10 lat haha. I dodam, że tak narzekają ale już zapominają że weekendy, ferie, wakacje- wszystko wolne. Czy my tak mamy ? sam sobie odpowiedz :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sambo
+4 # Sambo 2019-03-26 19:27
Najlepiej uczyć na sali gimnastycznej.
Wszyscy się zmieszczą.
Na budowę i pole wiedzy wystarczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nAUCZYCIEL
+2 # nAUCZYCIEL 2019-03-26 09:33
NAUCZYCIEL: WOLNE WEEKENDY, WAKACJE, FERIE, DARMOWE WYŻERY NA STUDNIÓWKACH, SPONSOROWANE WYCIECZKI, PRACA KILKANAŚCIE GODZ. TYGODNIOWO..... . ECH ŻEBY TYLKO JESZCE NIE TRZEBA BYŁO NIKOGO UCZYĆ...ECH...N O I PODWYŻKA BY BYŁA.......TO BY BYŁO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
M
+18 # M 2019-03-26 11:54
Poprawianie przez weekendy sprawdzianów, przygotowywanie się do lekcji każdego wieczoru, konferencje w każdym miesiącu, wywiadówki, podczas wycieczki pilnujesz dzieci przez całą wycieczkę i za nie odpowiadasz. A i jeszcze nauczyciele są narażeni np. na szybsza utratę słuchu. Nie jedna osoba pisząca komentarze nie wytrzymałaby tygodnia jako pracownik w szkole. Szkoda ze dla wszystkich są pieniądze, ale dla nauczycieli nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracowni oswiaty
+20 # Pracowni oswiaty 2019-03-26 12:25
Cytuję M:
Poprawianie przez weekendy sprawdzianów, przygotowywanie się do lekcji każdego wieczoru, konferencje w każdym miesiącu, wywiadówki, podczas wycieczki pilnujesz dzieci przez całą wycieczkę i za nie odpowiadasz. A i jeszcze nauczyciele są narażeni np. na szybsza utratę słuchu. Nie jedna osoba pisząca komentarze nie wytrzymałaby tygodnia jako pracownik w szkole. Szkoda ze dla wszystkich są pieniądze, ale dla nauczycieli nie.


Nauczyciele powinni pracować 40 godzin tygodniowo w szkole w tym godziny dydaktyczne 18 przy tablicy. Powinni przebywać w szkole po 8 godzin tygodniowo i wszystkie poprawy sprawdzianów, przygotowania do lekcji udział w konferencjach neleży wykonywać w szkole w czasie przebywania w szkole.
I wtedy można dyskutować czy pracują tak dużo? i są przemęczeni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wuj
+19 # Wuj 2019-03-26 12:54
Cytuję Pracowni oswiaty:
Cytuję M:
Poprawianie przez weekendy sprawdzianów, przygotowywanie się do lekcji każdego wieczoru, konferencje w każdym miesiącu, wywiadówki, podczas wycieczki pilnujesz dzieci przez całą wycieczkę i za nie odpowiadasz. A i jeszcze nauczyciele są narażeni np. na szybsza utratę słuchu. Nie jedna osoba pisząca komentarze nie wytrzymałaby tygodnia jako pracownik w szkole. Szkoda ze dla wszystkich są pieniądze, ale dla nauczycieli nie.


Nauczyciele powinni pracować 40 godzin tygodniowo w szkole w tym godziny dydaktyczne 18 przy tablicy. Powinni przebywać w szkole po 8 godzin tygodniowo i wszystkie poprawy sprawdzianów, przygotowania do lekcji udział w konferencjach neleży wykonywać w szkole w czasie przebywania w szkole.
I wtedy można dyskutować czy pracują tak dużo? i są przemęczeni.

Myślę, że większość nauczycieli by tak chciała - odpada wtedy kwestia wycieczek i innych dodatkowych zajęć popołudniami + dochodzi prawdziwy czas wolny po południu. Powinni jeszcze normalnie siedzieć w pracy przez wakacje/ ferie itp, ale za to mieć możliwość wzięcia urlopu poza sezonem i wyjechania gdzieś za normalną cenę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
TOm
+23 # TOm 2019-03-26 15:19
Dokładnie tak. Wywiadówki w godzinach pracy 7:30-15:30. Urlop wtedy kiedy ja chce, a nie na wakacjach kiedy jest najdrożej. Przygotowanie i sprawdzenie sprawdzianów w tym czasie. Wycieczka lub dyskoteka płatna jako nadgodziny.
Może być od przyszłego miesiąca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rodzic
-6 # Rodzic 2019-03-27 09:32
Cytuję TOm:
Dokładnie tak. Wywiadówki w godzinach pracy 7:30-15:30. Urlop wtedy kiedy ja chce, a nie na wakacjach kiedy jest najdrożej. Przygotowanie i sprawdzenie sprawdzianów w tym czasie. Wycieczka lub dyskoteka płatna jako nadgodziny.
Może być od przyszłego miesiąca.

Nauczycielu nie znasz Kodeksu Pracy urlop nie kiedy ty chcesz tylko zgodnie z planem urlopów opracowanym przez pracodawcę!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Magne
0 # Magne 2019-03-28 23:02
Nie ma w Kodeksie Pracy czegoś takiego, jak plan urlopów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rodzic
0 # Rodzic 2019-03-27 09:26
Cytuję Wuj:
Cytuję Pracowni oswiaty:
Cytuję M:
Poprawianie przez weekendy sprawdzianów, przygotowywanie się do lekcji każdego wieczoru, konferencje w każdym miesiącu, wywiadówki, podczas wycieczki pilnujesz dzieci przez całą wycieczkę i za nie odpowiadasz. A i jeszcze nauczyciele są narażeni np. na szybsza utratę słuchu. Nie jedna osoba pisząca komentarze nie wytrzymałaby tygodnia jako pracownik w szkole. Szkoda ze dla wszystkich są pieniądze, ale dla nauczycieli nie.


Nauczyciele powinni pracować 40 godzin tygodniowo w szkole w tym godziny dydaktyczne 18 przy tablicy. Powinni przebywać w szkole po 8 godzin tygodniowo i wszystkie poprawy sprawdzianów, przygotowania do lekcji udział w konferencjach neleży wykonywać w szkole w czasie przebywania w szkole.
I wtedy można dyskutować czy pracują tak dużo? i są przemęczeni.

Myślę, że większość nauczycieli by tak chciała - odpada wtedy kwestia wycieczek i innych dodatkowych zajęć popołudniami + dochodzi prawdziwy czas wolny po południu. Powinni jeszcze normalnie siedzieć w pracy przez wakacje/ ferie itp, ale za to mieć możliwość wzięcia urlopu poza sezonem i wyjechania gdzieś za normalną cenę.

Chyba jestes nauczycielem ale twoja znajomość Karty Nauczyciela zerowa. Nauczyciel pracuje 40 godzin tygodniowo w 18 lub 20 godzin dydaktycznych pozostałe godz. powinien wykonywać w szkole czyli 50% czasu swojej "pracy" niby wykonuje w domu. Przychodzi do szkoły "przygotowany" pięć minut przed dzwonkiem i improwizuje rzuci piłkę i grajcie lub proszę przeczytać tekst i siedzieć cicho. Za wycieczki lub zawody sportowe ma dodatkowo płatne.
Dlaczego bronicie się przed pracą 40 godzin w szkole?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ana
+5 # Ana 2019-03-27 12:10
Nie mierz wszystkich miarą jednego kiepskiego wuefisty czy leniwej pani od czegoś tam.
Nauczyciele chcieliby pracować 40h w szkole. 7.30 - 15.30 i już. Wywiadówka - proszę bardzo. O 14. Czemu do urzędu muszę się dostosować, do księdza, do prawnika, a już do nauczyciela nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ehhh
+2 # Ehhh 2019-03-28 21:05
Od kiedy wycieczki i zawody są dodatkowo płatne? :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obywatel
-1 # Obywatel 2019-03-26 12:36
Cytuję M:
Poprawianie przez weekendy sprawdzianów, przygotowywanie się do lekcji każdego wieczoru, konferencje w każdym miesiącu, wywiadówki, podczas wycieczki pilnujesz dzieci przez całą wycieczkę i za nie odpowiadasz. A i jeszcze nauczyciele są narażeni np. na szybsza utratę słuchu. Nie jedna osoba pisząca komentarze nie wytrzymałaby tygodnia jako pracownik w szkole. Szkoda ze dla wszystkich są pieniądze, ale dla nauczycieli nie.


Tak weekendy i wieczory pracujecie kupę godzin przy ławce i telewizorku tyle schodzi. Chcecie podwyżki nie ma problemu pracujecie jak zwykli ludzie chociaż te 40 godzin tygodniowo 8 godzin dziennie i zdążycie poprawić kartkówki i przygotować się w pracy to wieczory będą wolne. Co do utraty słuchu to śmiech na sali jakoś nie używacie ochrony słuchu a i jest urlop roczny na podratowanie zdrowia a co mają powiedzieć np pracownicy tartaku też jest zagrożenie hałasem dużo większe i nikt im nie da roku na podratowanie zdrowia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mocna
-4 # mocna 2019-03-26 15:03
Nie robić studniówek i nie będzie wyżery dla nauczycieli.Moż e jakoś przezyją bez tego jadła,to jest okropne!!!!!!!! !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kasia
+26 # Kasia 2019-03-26 15:50
Wszyscy nauczyciele tylko czekają żeby się najeść na studniowkach :))))) Gratuluję pomysłu....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Haha
+12 # Haha 2019-03-26 18:06
To jest okropne, podejrzewam ze maja gdzies to twoje żarcie człowieku. Chyba żeś z dziczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
+15 # chłodne oko 2019-03-27 00:03
Żenujące i brak słów na określenie poziomu wypowiedzi. Teraz rozumiem dlaczego na studniowkach brakuje nauczycieli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sambo
-11 # Sambo 2019-03-26 19:30
Cytuję nAUCZYCIEL:
NAUCZYCIEL: WOLNE WEEKENDY, WAKACJE, FERIE, DARMOWE WYŻERY NA STUDNIÓWKACH, SPONSOROWANE WYCIECZKI, PRACA KILKANAŚCIE GODZ. TYGODNIOWO...... ECH ŻEBY TYLKO JESZCE NIE TRZEBA BYŁO NIKOGO UCZYĆ...ECH...NO I PODWYŻKA BY BYŁA.......TO BY BYŁO.

Zapomniałeś napisać, że wycieczki z uczniami mają za darmo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Gaba
+13 # Gaba 2019-03-26 19:38
O mój Boże co to się dzieje. Nauczyciel ma jeszcze płacić za to ze z rozwrzeszczonym i dziećmi jedzie na wycieczkę? To jest już przesada. Nauczyciel jest odpowiedzialny 24h na wycieczce, jeśli komuś coś się stanie to on odpowiada.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MEN
+7 # MEN 2019-03-26 09:59
Za 7-8 miesięcy pracy w roku, po kilka godzin dziennie ,chcieliby zarabiać 4 tyś netto no w głowach się popie....ło przecież nikt na siłę ich nie trzyma w pracy, przekwalifikowa ć się i zapi...lac gdzie indziej, zobaczycie jak "normalni" ludzie żyją i jak się im pracuje ,kolejna kasta pracownicza !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
+2 # chłodne oko 2019-03-27 22:02
No cóż Twój język wszystko wyjaśnia. I tak to nauczyciele na co dzień zmagają się z takimi jak Ty i z dziećmi takich jak Ty!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
stary 61l
+22 # stary 61l 2019-03-26 10:02
najpierw niech rodzice wychowają swole dzieci w dom
a dopiro potem niech posyłają je do szkoły, a nie zwalają wchowanie nauczycielom ,wystarczy zobaczyc zachowanie ich dzieci na przerwach wszkole lub na ulicach albo na placach zabaw nauczyciel na uczyć nie wychowywać morze uczyć zaczną ci co pracują na kasach albo ci z budowy . zamoich czasów wychowywali mie moi rodzice za co jestem im wdzięczny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oko
+11 # oko 2019-03-26 10:12
W sąsiednim kraju Niemcy, z którego tak chętnie wielu Polaków bierze przykład, nauczyciel jest urzędnikiem państwowym, pensje są jednakowe dla dla poszczególnych grup przedmiotowych. NAUCZYCIELOM W NIEMCZECH NIE WOLNO STRAJKOWAC! Nie ma oczywiście żadnej karty nauczyciela.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Nauczyciel
+5 # Nauczyciel 2019-03-26 10:17
Powiedz ile zarabia w tym kraju nauczyciel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
eva
+9 # eva 2019-03-26 10:27
chyba nauczyciel najlepiej wie ile zarabia, nie powinien pytać innych. Ale gdyby ktoś nie wiedział może sprawdzić najlepiej w oświadczeniach majątkowych, ponieważ część nauczycieli to radni w gminach, dyrektorzy jednostek itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MEN
-3 # MEN 2019-03-26 12:49
Cytuję eva:
chyba nauczyciel najlepiej wie ile zarabia, nie powinien pytać innych. Ale gdyby ktoś nie wiedział może sprawdzić najlepiej w oświadczeniach majątkowych, ponieważ część nauczycieli to radni w gminach, dyrektorzy jednostek itp.

W Oświadczeniach majątkowych można popatrzeć jacy to oni biedni są na przykład 63000 tyś złotych rocznie nauczycie W-F czyli jakieś 4100 na rękę nie licząc innych dochodów SKS, Animator itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kasia
+2 # Kasia 2019-03-26 15:52
Skąd to się posiada oświadczenia majątkowe nauczycieli???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xek
+6 # Xek 2019-03-26 16:11
Cytuję Kasia:
Skąd to się posiada oświadczenia majątkowe nauczycieli???

Ze strony gminy są to dane jawne, są tam też urzędnicy, lekarze, biznesmeni, zwykli pracownicy, na stronach gmin są też oświadczenia dyrektorów szkół i np dyrektor jednej z szkół ( ze względu na RODO nie napisze kto deklaruje ponad 100 000 zł. A zarobki nauczycieli to ok 60 000.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zwykły pracownik
+7 # zwykły pracownik 2019-03-26 18:17
"są tam też urzędnicy, lekarze, biznesmeni, zwykli pracownicy, na stronach gmin są też oświadczenia dyrektorów szkół"
Może trochę uściślijmy: są tam oświadczenia wszystkich dyrektorów szkół, a także niektórych nauczycieli, tych którzy są radnymi (podobnie z lekarzami, biznesmenami itp).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Eurypides
0 # Eurypides 2019-03-26 16:08
[quote name="MEN"
na przykład 63000 tyś złotych rocznie
Wow. 63 miliony złotych rocznie?
Poza tym, nie "tyś", a "tys".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
+1 # ja 2019-03-26 21:08
Chyba chodziło o zarobki w Niemczech:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
-2 # ja 2019-03-26 21:11
podpowiadam Cytuję ja:
Chyba chodziło o zarobki w Niemczech:)

Cytuję eva:
chyba nauczyciel najlepiej wie ile zarabia, nie powinien pytać innych. Ale gdyby ktoś nie wiedział może sprawdzić najlepiej w oświadczeniach majątkowych, ponieważ część nauczycieli to radni w gminach, dyrektorzy jednostek itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
asdret
-4 # asdret 2019-03-26 21:54
Cytuję Nauczyciel:
Powiedz ile zarabia w tym kraju nauczyciel.

dyplomowany ok 4500 netto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ana
+2 # Ana 2019-03-27 08:08
Buahahahaha, chyba nauczyciel który pracuje przy tablicy 40h, do tego ma dodatek motywacyjny, wychowawstwo i dodatek za pracę w trudnych warunkach bo uczy w kopalni ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lubaczów
-4 # Lubaczów 2019-03-26 10:19
i nie zarabia 2400 zł na rękę - ok 570€.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Marian
+27 # Marian 2019-03-26 10:18
Chodziłem do szkoły i wysyłałem swoje dzieci do szkoły. Mogę śmiało stwierdzić, że połowa nauczycieli nie powinna uczyć. Nie potrafią przekazać wiedzy, są leniwi, nie mają podejścia pedagogicznego do dzieci, nie dokształcają się, nie są obiektywni. Jak może nauczyciel w podstawówce powiedzieć do ucznia "jesteś tępy i nic z ciebie nie będzie". Oczywiście spotkałem profesorów, którzy kochali uczyć , z misją, z pasją, z doskonałym kontaktem z uczniami i tylko takim należy się podwyżka, a nie pozostałym nierobom i pasożytom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sambo
+1 # Sambo 2019-03-26 10:24
Niedaleko bada jabłko od jabłoni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kazik
+2 # kazik 2019-03-26 10:32
Oj jacy oni biedni ci nauczyciele, wystarczy zobaczyć czym do szkoły podjeżdżają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rowerzysta
+20 # Rowerzysta 2019-03-26 13:48
Chodzi o to żeby być uczciwie wynagradzanym za swoją pracę. Jak ktoś ma wypasioną furę to ma pracować za półdarmo? A na podwyżkę zasługuje ten co podjeżdża powiedzmy seicentem? Swoją drogą ciekawe czym podjeżdżają ludzie dzisiaj i jutro w Starym Dzikowie po darmową żywność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ap
+8 # ap 2019-03-27 06:09
Cytuję kazik:
Oj jacy oni biedni ci nauczyciele, wystarczy zobaczyć czym do szkoły podjeżdżają.




Ma podjeżdżać hulajnoga? No ale jak może podjeżdżać lepszym samochodem niż ktoś inny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rodzic
-9 # Rodzic 2019-03-26 10:43
Brawo dla Szkoły podstawowej nr 1 w Lubaczowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rodzic
+1 # Rodzic 2019-03-26 10:58
Jak im nie pasuje od 3 do 4 koła za 18 godzin tygodniowo i tyle wolnego, to niech spadają do BIEDRONY, zaraz im przejdzie strajkowanie!!! ! Komorowski ich mentor mówił " WEŹ KREDYT, ZMIEŃ PRACE"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Realista
+19 # Realista 2019-03-26 11:04
Dlaczego tzw. budżetówka m.in. nauczyciele, policja, urzędnicy pracują na innych zasadach niż wszyscy ci, którzy muszą tyrać na ich pensje , przywileje i urlopy? Dlaczego są jakieś komunistyczne karty nauczyciela? dlaczego produkuje się 35 letnich mundurowych emerytów? dlaczego nie ma karty piekarza? Dlaczego po 15 latach na emeryturę nie może iść stolarz czy pilarz? SKOŃCZMY Z TYMI KOMUNISTYCZNYMI PRZYWILEJAMI !!!!!! . Szlag człowieka chce trafić jak widzi 63 letniego dziadka tyrającego na budowie po to aby 35 letni byk miał 3 krotnie wyższą emeryturę niż on. :/ Ten kraj będzie dopóty źle gospodarzony dopóki będą komunistyczne przywileje dla budżetówki i głodowe pensje dla roboli, którzy muszą na to zarabiać. Już dzisiaj na 1 budżetowca musi tyrać 5 robotników. WSZYSCY SĄ RÓWNI WG. KONSTYTUCJI TO NIECH PRACUJĄ NA TAKICH SAMYCH ZASADACH
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
KonDzio
+3 # KonDzio 2019-03-26 11:21
Racja, ale służby teraz pracują 25 lat do emerytury i minimum 55 lat życia. Jeżeli zaczniesz pracować po liceum to musisz przepracować 36 lat w weekendy święta noce i tp. nie mówiąc już o zagrożeniach. Tak więc budżetowiec budżetowcowi nierówny, dlatego nie popieram takich wysokich podwyżek dla nauczycieli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ktoś
-5 # ktoś 2019-03-26 12:07
A dlaczego ja jako nauczyciel muszę tyrać na 500+ dla Twoich dzieci????????? ?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zwykły seba
-4 # zwykły seba 2019-03-26 12:59
Cytuję ktoś:
...muszę tyrać...

naprawdę??? tyrać??? Człowieku wstydu nie masz pisząc takie słowa...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Drwina
-4 # Drwina 2019-03-26 13:02
Cytuję ktoś:
A dlaczego ja jako nauczyciel muszę tyrać na 500+ dla Twoich dzieci??????????????

Nie ośmieszaj się ,bo źle to świadczy o nauczycielach. Gdzie i kiedy tyrałeś czy tyrałaś na 500+ ??? Przecież wy nic nie wypracowujecie a jedynie obciążacie budżet, więc skąd taki pomysł ,że tyrasz na 500+. Jeśli wszyscy nauczyciele tak myślą, to ......... żal mi dzieci mających takich pedagogów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
1
+12 # 1 2019-03-26 17:40
Jak nauczyciel nie jest potrzebny i obciąża budżet to niech Polska będzie pierwszym krajem w Europie analfabetów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nert
+3 # nert 2019-03-26 12:59
Cytuję Realista:
Dlaczego tzw. budżetówka m.in. nauczyciele, policja, urzędnicy pracują na innych zasadach niż wszyscy ci, którzy muszą tyrać na ich pensje , przywileje i urlopy? Dlaczego są jakieś komunistyczne karty nauczyciela? dlaczego produkuje się 35 letnich mundurowych emerytów? dlaczego nie ma karty piekarza? Dlaczego po 15 latach na emeryturę nie może iść stolarz czy pilarz? SKOŃCZMY Z TYMI KOMUNISTYCZNYMI PRZYWILEJAMI !!!!!! . Szlag człowieka chce trafić jak widzi 63 letniego dziadka tyrającego na budowie po to aby 35 letni byk miał 3 krotnie wyższą emeryturę niż on. :/ Ten kraj będzie dopóty źle gospodarzony dopóki będą komunistyczne przywileje dla budżetówki i głodowe pensje dla roboli, którzy muszą na to zarabiać. Już dzisiaj na 1 budżetowca musi tyrać 5 robotników. WSZYSCY SĄ RÓWNI WG. KONSTYTUCJI TO NIECH PRACUJ
Ą NA TAKICH SAMYCH ZASADACH


Brawoo!!!! wreszcie mądry wpis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jacek
+5 # Jacek 2019-03-26 16:49
Popieram realiste i dodam jeszcze , ze ta nierownosc wg.konstytucji to brak dla roboli u prywaciarza trzynastej pensji , dodatku za wysluge lat , jubileuszy, pomocy socjalnej .DLACZEGO RZADZACY NIE WPROWADZA NAKAZU PLACENIA TYCH DODATKOW DLA WSZYSTKICH PRACUJACYCH W TYM PIEKNYM POLSKIM KRAJU,DLACZEGO ROBOLE MUSZA TYRAC DO 65 LAT (67 LAT ZA PO) (CZASAMI ZE STAZEM PRACY WYNOSZACYM 45 LAT I WIECEJ )A NIE WYSTARCZYLOBY 40 LAT PRACY I EMERYTURA. ABSURDEM W FIRMACH PRYWATNYCH JEST TO , ZE MLODY PRACOWNIK BEZ DOSWIADCZENIA ZARABIA TYLE SAMO CO TEN Z DUZYM DOSWIADCZENIEM .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+11 # Ama 2019-03-26 11:30
Nic nie dziwi, nawet to ze wszyscy znają się na oświacie i nauczaniu. Zazdrościcie to idźcie pracować i słuchajcie najmądrzejszych rodziców, rozwrzeszczanyc h dzieciaków i wypindrzonych smarkul- zrobionych na Barbi. A tak dla przypomnienia nauczyciele SP1 nigdy nie strajkowali, zawsze ustawiali się wygodnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Oleszyce
0 # Oleszyce 2019-03-26 13:19
Granice są otwarte!!!! Nikt na siłę nie trzyma w pracy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
real
-4 # real 2019-03-27 08:44
strajk w Lubaczowie? Porażka. Co taki nauczyciel ze szkoły może robić innego ? NIC? Więc niech się cieszy że pracuje na tym zadupiu. Chętnych jest masę na zastępstwo! Ci wysłużeni i zmęczeni mogą zrezygnować, młodzi raczej chętnie zastąpią. Nawet za 2250 brutto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
N-ka
+5 # N-ka 2019-03-26 11:43
Proszę... zapraszam do przedszkola na 8 h dziennie za 1500 zł. To już nie nauczyciel a przedszkolanka? Otóż Nie... kocham swoją pracę.. Ale ciężko jest się utrzymać za takie pieniądze... Nie każdy nauczyciel pracuje po 18 h tyg. Nie mierzcie wszystkich jedną miarą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rodzic
+4 # Rodzic 2019-03-26 12:35
Albo jest nauczycielem stażystą albo zatrudnionym do pomocy zg z Kodeksem Pracy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
byk
+4 # byk 2019-03-26 11:49
z treści wynika, że w powiecie strajkują wszystkie szkoły, więc skąd informacja os SP1 że nie strajkuje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
opinia
+7 # opinia 2019-03-26 11:58
Jak nauczyciele mają tak fajnie to też bądźcie nauczycielami, przecież można się przekwalifikowa ć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ehhhh
+10 # Ehhhh 2019-03-26 12:01
Zastanawiam się po co tyle jadu, nie zagladajmy innym do portfeli. Życie to kwestia wyboru..Ktoś wybiera pracę w szkole, inny prowadzi własną działalność. Czy na wywiadówkach swoich dzieci, wszyscy Państwo z taką pogardą komentujecie pracę szkoły? Nie podejrzewam, żeby nauczyciele z podobną nienawiścią komentowali poczynania innych grup zawodowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nert
-8 # nert 2019-03-26 12:56
Cytuję Ehhhh:
Zastanawiam się po co tyle jadu, nie zagladajmy innym do portfeli. Życie to kwestia wyboru..Ktoś wybiera pracę w szkole, inny prowadzi własną działalność. Czy na wywiadówkach swoich dzieci, wszyscy Państwo z taką pogardą komentujecie pracę szkoły? Nie podejrzewam, żeby nauczyciele z podobną nienawiścią komentowali poczynania innych grup zawodowych.


ie będziemy zaglądać gdy nie będą strajkować i żądać 1000zł podwyżki zarabiając po 4000 zł netto za pracę 3-4 godziny dziennie przez 7 miesięcy w roku!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rowerzysta
+2 # Rowerzysta 2019-03-26 14:12
To 5 miesięcy wakacji i ferii mają?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Drwina
-2 # Drwina 2019-03-26 14:30
Cytuję Rowerzysta:
To 5 miesięcy wakacji i ferii mają?

TAK
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nert
-4 # nert 2019-03-26 14:35
Cytuję Rowerzysta:
To 5 miesięcy wakacji i ferii mają?


Wakacje, ferie zimowe ,wszystkie ,święta i to tydzień przed i tydzień po ich rozpoczęciu, 20 godzin tygodniowo czyli już masz połowę tego co w pełnym etacie, który dla normalnie pracujących ludzi wynosi 40 godzin tygodniowo. Mało?!!!!! dolicz sobie jeszcze dzień nauczyciela, urlop 26 dni i wyjdzie ,że jeszcze mniej niż 7 miesięcy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
tren
+11 # tren 2019-03-26 15:15
Dlaczego Ty, tak świetnie zorientowany w nauczycielskim zawodzie, nauczycielem nie zostałeś? Każdy może się przekwalifikowa ć, przecież.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rowerzysta
+2 # Rowerzysta 2019-03-26 16:00
A ten urlop 26 dni to kiedy wykorzystują? W soboty i niedziele?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Renata
-3 # Renata 2019-03-28 08:27
Jakby tak dobrze wszystko policzyć ile jest wolnego, a jeszcze w dodatku maja za to wolne placone.
Przez ten czas wychodzi ze okolo 4 miesiacy wol ego a jeszcze ferie wakacje czy ine dni w wolne. Ja jestem przeciwna temu starjkowi. Bo co bedzie wtedy z uczniami w naszych szkolach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ehhh
+4 # Ehhh 2019-03-26 17:31
Czy jeśli nauczyciele nie dostaną podwyżki, Pan/Pani dostanie więcej???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Strajk
+6 # Strajk 2019-03-27 05:46
Cytuję nert:
Cytuję Ehhhh:
Zastanawiam się po co tyle jadu, nie zagladajmy innym do portfeli. Życie to kwestia wyboru..Ktoś wybiera pracę w szkole, inny prowadzi własną działalność. Czy na wywiadówkach swoich dzieci, wszyscy Państwo z taką pogardą komentujecie pracę szkoły? Nie podejrzewam, żeby nauczyciele z podobną nienawiścią komentowali poczynania innych grup zawodowych.


ie będziemy zaglądać gdy nie będą strajkować i żądać 1000zł podwyżki zarabiając po 4000 zł netto za pracę 3-4 godziny dziennie przez 7 miesięcy w roku!!!!!!!!!!!






A dlaczego jak nie będą zaglądać? Ty człowieku nie masz prawa do strajku ? Tak cię boli ze mogą dostać 1000 zł ? Tylko jak pisze to taki po zawodowe, który nie wie co to studia, na których był każdy nauczyciel. A jak nauczyciel dostanie te 1000 zł to ty stracisz na tym? Jak nauczycielom nie dadzą to tobie tez nie, nie martw się i radzę przestać zazdrościć. Mogą strajkować, strajkują. Widzę ze w Polsce zazdrość to już powol zaczyna być tradycja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Strajk
+7 # Strajk 2019-03-27 05:47
A ktoś tobie zagląda do portfela ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xyz
+9 # Xyz 2019-03-26 12:01
Kpina ten straj.Tyle pieniędzy na raz chcą dostać.Za co pytam??Większoś ć materiału dzieci muszą i tak przerabiać w domu bo nauczyciele tak ciężko pracują w szkole A bez korepetycji na które muszą jeździć dzueciaki też nie jedno by pewnie nie przeszło.Jak twierdzą że za mało zarabiają niech prace zmienią nikt im nie każe z przymusu siedzieć i tak ciężko pracować w szkole!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wuj
+25 # Wuj 2019-03-26 12:42
Skoro w szkole jest tak źle i większość trzeba nadrabiać korkami, to po co dzieci tam wysyłać? Jest coś takiego jak edukacja domowa - rodzice sami mogą zastąpić beznadziejnych nauczycieli i swoje pociechy uczyć w domu. Na pewno każdy rodzic sobie z tym poradzi,a dzieciaki w końcu nauczane właściwie, z troską i pasją będą bez problemu przechodzić do następnego poziomu i zaliczać wszystkie egzaminy śpiewająco.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ed
-3 # ed 2019-03-27 11:15
słyszałeś o czymś takim jak obowiązek szkolny Wuju ? Jakby to zostało zniesione, gwarantuję Ci, że nie nazbierali by nawet na etat Ci nauczyciele. Na zachodzie z powodzeniem ten model funkcjonuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wuj
+4 # Wuj 2019-03-27 19:33
Obowiązek szkolny i edukacja domową się nie wykluczają. Wystarczy doczytać #ed.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
500+
+8 # 500+ 2019-03-27 05:49
Cytuję Xyz:
Kpina ten straj.Tyle pieniędzy na raz chcą dostać.Za co pytam??Większość materiału dzieci muszą i tak przerabiać w domu bo nauczyciele tak ciężko pracują w szkole A bez korepetycji na które muszą jeździć dzueciaki też nie jedno by pewnie nie przeszło.Jak twierdzą że za mało zarabiają niech prace zmienią nikt im nie każe z przymusu siedzieć i tak ciężko pracować w szkole!






Na korki wysyłać ? Przecież jest 500+.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Taaa
+17 # Taaa 2019-03-26 12:02
Słuchajcie, sarkać można na siebie jadem w nieskończoność, ale prawda jest taka,że najwięcej skaczą Ci po ,,wyścigówkach" i ze znajomościami. Powiedzcie jak to jest, że w jeden ze szkół naszego powiatu do prowadzenia zajęć z j.polskiego zatrudniona została osoba po licencjacie a do osoby z tytułem mgr (studia dzienne) nawet nie zadzwoniono? Zjedli to drugie podanie?że niby chętnych nie było? Jal to jest,że dziewczyna po dziennej pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej tuła się po stażach a druga po rocznej podyplomówce w Oleszycach dostaje etat i wychowastwo w 5- latkach? To się dzieje w naszym powiecie. I strajkować? Nauczycieli z powołania została garstka, w szkołach potworzone są grupki i mini mafie, kto jest ambitny i ,,z powołania", wyleci moment. Bo za ambitny, wszędzie go pełno. Jeśli nie pasuje, to się przekwalifikowa ć. Ja tak robię, bo ile się mam jeszcze poniżać. Ciągle nie ma miejsca a co chwilę ktoś nowy kręci się po kortarzu. Sprawa kolejna, podwyżki? Za wyżywanie się na dzieciach? Ja w dupie mam Wasze problemy, frustracje czy hormony. Swoje problemy zostawiaj w domu, w szkole pełny uśmiech do dziecka poproszę. Uważam,że podwyżek być nie powinno dla wszystkich. Dobra zmiana niech się upomni o indeksy nauczycieli!Cie kawe czy wtedy tak by krzyczeli o podwyżki. 1000 zł dla każdego? A Wy wiecie,że ludzie mają po 800zł10000zł emerytury? O czym Wy mówicie. Jeśli tak chcecie zarabiać, to uczyć się języka i za granicę. To jest kpina. Każdy ma wybór. Tak wszyatkim źle, ale nie słychać żeby ktoś się zwolnił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Taaa
+1 # Taaa 2019-03-26 12:03
Cytuję Taaa:
Słuchajcie, sarkać można na siebie jadem w nieskończoność, ale prawda jest taka,że najwięcej skaczą Ci po ,,wyścigówkach" i ze znajomościami. Powiedzcie jak to jest, że w jeden ze szkół naszego powiatu do prowadzenia zajęć z j.polskiego zatrudniona została osoba po licencjacie a do osoby z tytułem mgr (studia dzienne) nawet nie zadzwoniono? Zjedli to drugie podanie?że niby chętnych nie było? Jal to jest,że dziewczyna po dziennej pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej tuła się po stażach a druga po rocznej podyplomówce w Oleszycach dostaje etat i wychowastwo w 5- latkach? To się dzieje w naszym powiecie. I strajkować? Nauczycieli z powołania została garstka, w szkołach potworzone są grupki i mini mafie, kto jest ambitny i ,,z powołania", wyleci moment. Bo za ambitny, wszędzie go pełno. Jeśli nie pasuje, to się przekwalifikować. Ja tak robię, bo ile się mam jeszcze poniżać. Ciągle nie ma miejsca a co chwilę ktoś nowy kręci się po kortarzu. Sprawa kolejna, podwyżki? Za wyżywanie się na dzieciach? Ja w dupie mam Wasze problemy, frustracje czy hormony. Swoje problemy zostawiaj w domu, w szkole pełny uśmiech do dziecka poproszę. Uważam,że podwyżek być nie powinno dla wszystkich. Dobra zmiana niech się upomni o indeksy nauczycieli!Ciekawe czy wtedy tak by krzyczeli o podwyżki. 1000 zł dla każdego? A Wy wiecie,że ludzie mają po 800zł10000zł emerytury? O czym Wy mówicie. Jeśli tak chcecie zarabiać, to uczyć się języka i za granicę. To jest kpina. Każdy ma wybór. Tak wszyatkim źle, ale nie słychać żeby ktoś się zwolnił.

1000 emerytury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ehhhh
+12 # Ehhhh 2019-03-26 12:20
Niech wszyscy zostawią swoje hormony, humory w domu.. Lekarze, pielęgniarki, policjanci i urzędnicy.. Uważam że pensje nauczycieli powinny być różnicowanie ze względu na osiągnięcia i zaangażowanie.. . Z tego co wiem, nauczyciele jednak rezygnują z pracy... natomiast w duzych miastach z pewnością nikt za tą pensję pracować nie będzie... A zatem dla wszystkich chętnych znajdzie się posada w szkole.. Nic tylko brać... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maria
-2 # maria 2019-03-26 22:24
Żalisz się , że Ciebie nie chcą ?
Może zastanów się jaka przyczyna tego . Myślenie nie boli !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
BUM30
+2 # BUM30 2019-03-27 21:37
Cytuję maria:
Żalisz się , że Ciebie nie chcą ?
Może zastanów się jaka przyczyna tego . Myślenie nie boli !

Przyczyna jest jedna i prosta-brak znajomości. Jeśli ktoś patrzyłby na wykształcenie, to połowa powinna nie pracować. A swój komentarz ,,myślenie nie boli" przemyśl, bo boli Cię raczej coś innego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pani
+12 # Pani 2019-03-27 23:42
Jeśli chodzi o przedszkole w Oleszycach to tam to stanowisko dyrektora jest dziedziczone z matki na córkę teraz kolejna w kolejce ustawiona . A pracę to po znajomości lub szerokości pleców się dostaje... wykształcenie niestety nie wystarczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dil
+1 # dil 2019-03-28 16:28
Zwłaszcza w Oleszycach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Oooo
-4 # Oooo 2019-03-28 21:10
No tak, całe grono pedagogiczne w szkołach to po znajomościach:) )))) Brawo ooo...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Serio
-6 # Serio 2019-03-27 05:56
Ktoś kto ma emeryturę 800 czy 1000 poszedł na nią w wieku 30 kilku lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
B
+23 # B 2019-03-26 12:14
Sądząc po godzinach pisania komentarzy, ci wszyscy hejtujący nauczycieli za ich niezliczone ilości czasu wolnego to chyba też na nadmiar pracy narzekać nie mogą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nert
0 # nert 2019-03-26 12:52
Cytuję B:
Sądząc po godzinach pisania komentarzy, ci wszyscy hejtujący nauczycieli za ich niezliczone ilości czasu wolnego to chyba też na nadmiar pracy narzekać nie mogą?


Jedna różnica, ci hejtujący nie krzyczą o podwyżki a zarabiają z pewnością dwukrotnie mniej i nie pracują jak nauczyciele kilka godzin dziennie przez 7 miesięcy w roku!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
KonDzio
-4 # KonDzio 2019-03-26 12:52
Cytuję B:
Sądząc po godzinach pisania komentarzy, ci wszyscy hejtujący nauczycieli za ich niezliczone ilości czasu wolnego to chyba też na nadmiar pracy narzekać nie mogą?

A ty skąd masz czas... pewnie skończyłeś pracę w szkole z godz temu!!!!!!!!!!! !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
B
+1 # B 2019-03-26 14:51

A ty skąd masz czas... pewnie skończyłeś pracę w szkole z godz temu!!!!!!!!!!!!
Dokładnie! Żal ściska?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
www
+2 # www 2019-03-26 12:52
Skoro nauczyciele tak mało pracują to lekarze. policjanci. strażacy i wiele innych zawodów też nie wiele więcej
lekarz pracuje w czasie gdy wykonuje operacje lub przyjmuje pacjentów zaś wieczorem na dyżurze w oczekiwaniu na pacjentów nie pracuje, strażak pracuje gdy gasi pożar, policjant pracuje gdy kontroluje lub pojedzie na interwencję, Wiec im tez policzmy kiedy pracują i ile godzin pracują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Realista
+5 # Realista 2019-03-26 13:16
lekarz pracuje w szpitalu, policjant jest na służbie, strażak także pracuje przebywając w jednostce tylko nauczyciel uważa że pracuje będąc w domu. Od razu widać że to nauczyciel pisał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mocna
+2 # mocna 2019-03-26 20:33
Ale lekarz na dyżurze się wyśpi,bo krzyczy,,mozna było przyjść jutro-oczywiści e przepraszam tych,którzy uczciwie pracują.Nauczyc iel w pracy się nie wyśpi!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rowerzysta
+9 # Rowerzysta 2019-03-26 14:22
Tak samo urzędnik, jak przyjmuje interesanta to pracuje, jak nie ma interesantów to nie pracuje? Albo ratownicy medyczni? Albo żołnierze, ci to już w ogóle jakaś abstrakcja, oni chyba pracują tylko w czasie wojny, jak nie ma wojny to po i za co co im płacić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Aaaa
-5 # Aaaa 2019-03-26 12:55
Zgadzam sie 1000 zl za takie warunki pracy paranoja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xxl
+4 # Xxl 2019-03-26 13:07
Czego ini maja zarabiac mniej niż nauczyciele niech pracuja po 12 godzin albo dłużej a nie po np 6 godzin wakacje wolne wiecej wolnego maja niz ini a co do nauczania to w szkole tylko zadaja a nie tlumacza dzieciom co i jak tylko dzieci maja w domu zrobic i ich to nie obchodzi jak zrobia .Powiny byc rowne stawki dla wszystkich a nie ten co pracuje fizycznie ma zarabiac mniej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rowerzysta
+10 # Rowerzysta 2019-03-26 14:37
A może niech był się uczył ten fizyczny pracownik. Albo niech i teraz się uczy jak nie jest za stary. Może lepiej równać do lepszych, niż ich sprowadzać do swojego poziomu i wysyłać np. do Biedronki. Nikogo nie obrażając większość pracowników fizycznych można szybko zastąpić innymi, choćby nauczycielami - w drugą stronę tak łatwo nie jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
n
+2 # n 2019-03-27 08:11
Cytuję Rowerzysta:
A może niech był się uczył ten fizyczny pracownik. Albo niech i teraz się uczy jak nie jest za stary. Może lepiej równać do lepszych, niż ich sprowadzać do swojego poziomu i wysyłać np. do Biedronki. Nikogo nie obrażając większość pracowników fizycznych można szybko zastąpić innymi, choćby nauczycielami - w drugą stronę tak łatwo nie jest.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję ,ze jesteś osobą wykształconą ponad swoją inteligencję.Ko lejna kasta ludzi ,lepsza od reszty społeczeństwa.K ażdy z nas zna jakiegoś nauczyciela i wie jakie to orły z nich były w szkole średniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
aa
0 # aa 2019-03-26 13:13
:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nauczyciel
+3 # nauczyciel 2019-03-26 13:34
NAUCZYCIELU POKAZ PITA JAK UWAZASZ ZE MALO ZARABIASZ NIC NIE ROBISZ PROGRAM TEN SAM CALY CZAS I W KOLKO TO SAMO KLEPIESZ JAK JEST ZMIANA PROGRAMU PLACZECIE BO TRZEBA OD NOWA CZEGOS SIE UCZYC.

JESZCZE RAZ POKAZ PITA wtedy zobacz ile inni zarabiaja i nie strajkuja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
TOm
-1 # TOm 2019-03-26 15:25
Wśród radnych są tez i nauczyciele. Dochód podziel przez 12 i odejmij ok 33%. Wyjadą zarobki na rękę.
lubaczow.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
aga
0 # aga 2019-03-27 05:59
Cytuję nauczyciel:
NAUCZYCIELU POKAZ PITA JAK UWAZASZ ZE MALO ZARABIASZ NIC NIE ROBISZ PROGRAM TEN SAM CALY CZAS I W KOLKO TO SAMO KLEPIESZ JAK JEST ZMIANA PROGRAMU PLACZECIE BO TRZEBA OD NOWA CZEGOS SIE UCZYC.

JESZCZE RAZ POKAZ PITA wtedy zobacz ile inni zarabiaja i nie strajkuja




PIT to jest indywidualna sprawa. Tez strajkuj, broni ktoś tobie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mariola
-10 # Mariola 2019-03-26 14:28
Ja nie popieram strajku nauczycieli,bo jest niszczący dla dzieci i młodzieży.Naucz yciele sami niszczą swój i tak mały autorytet.Do tego dali już zły przykład biorąc lewe zwolnienia lekarskie i dzieci i młodzież to widzą. Niestety przez ten protest stracili wiele, nie może być autorytetem dla dzieci osoba , która przekłada pieniądze ponad wszystko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mariola2
+12 # Mariola2 2019-03-26 14:49
Cytuję Mariola:
Niestety przez ten protest stracili wiele, nie może być autorytetem dla dzieci osoba , która przekłada pieniądze ponad wszystko.

Dokładnie Mariola! Nie może być dla dzieci autorytetem nikt kto jest łasy na kasę! Przeciwnie - nauczyciele powinni być skromni, spolegliwi i przede wszystkim szczęśliwi, że zostali dopuszczeni do takiego zaszczytu jak uczenie naszych dzieci. I nie daj Boże, żeby się taki jeden z drugim o coś upominał, albo co gorsza pouczał rodziców! Dopiero taka osoba, która pieniądze stawia na szarym końcu, może dumnie nieść kaganek oświaty! Dopiero tacy będą dobrym przykładem dla naszych milusińskich!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ktoś
0 # ktoś 2019-03-26 16:54
Ponad wszystko, czyli co????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
www
+16 # www 2019-03-26 14:52
Jak stworzą nauczycielom warunki do pracy w szkole czyli biurko, komputer, internet, drukarka zaopatrzą w papier do drukarki, długopisy, zeszyty,materia ły na pomoce dydaktyczne niektóre to większość nauczycieli wolałaby wszystko robić w szkole.

Wszystkie konferencje. wywiadówki,szko lenia,odbywają sie po godzinach tablicowych,
opracowywania projektów unijnych, przygotowywanie ewaluacji, itp.

zadem minister nie chce stworzyć nauczycielom warunków do pracy w szkole.

A jak policja nie ochraniała w tamtym roku poszli na szybkie L4 to nic nie narzekają ludzie, mimo ze bezpieczeństwo mogło być zagrożone.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wacław
-3 # Wacław 2019-03-26 22:45
Cytuję www:
Jak stworzą nauczycielom warunki do pracy w szkole czyli biurko, komputer, internet, drukarka zaopatrzą w papier do drukarki, długopisy, zeszyty,materiały na pomoce dydaktyczne niektóre to większość nauczycieli wolałaby wszystko robić w szkole.

Wszystkie konferencje. wywiadówki,szkolenia,odbywają sie po godzinach tablicowych,
opracowywania projektów unijnych, przygotowywanie ewaluacji, itp.

zadem minister nie chce stworzyć nauczycielom warunków do pracy w szkole.

A jak policja nie ochraniała w tamtym roku poszli na szybkie L4 to nic nie narzekają ludzie, mimo ze bezpieczeństwo mogło być zagrożone.



A w tych projektach unijnych to niby nie ma środków na trenerów, nauczycieli, prowadzących itd. bo coś mi się wydaje, że na każdym projekcie zawsze się jakiś grosik przytuli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rodzic
+2 # Rodzic 2019-03-27 09:03
[quote name="www"]Jak stworzą nauczycielom warunki do pracy w szkole czyli biurko, komputer, internet, drukarka zaopatrzą w papier do drukarki, długopisy, zeszyty,materia ły na pomoce dydaktyczne niektóre to większość nauczycieli wolałaby wszystko robić w szkole.

Wszystkie konferencje. wywiadówki,szko lenia,odbywają sie po godzinach tablicowych,
opracowywania projektów unijnych, przygotowywanie ewaluacji, itp.

zadem minister nie chce stworzyć nauczycielom warunków do pracy w szkole.

A jak policja nie ochraniała w tamtym roku poszli na szybkie L4 to nic nie narzekają ludzie, mimo ze bezpieczeństwo mogło być zagrożone.[/quo
Za warunki pracy odpowiada dyrektor szkoły i samorząd gminny Burmistrz a nie minister. Pracodawcą jest dyrektor szkoły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
DORADCA ADRIANA
-1 # DORADCA ADRIANA 2019-03-26 15:29
Jedne bliźniaki i 2x500+ i po sprawie to ja wam mowie kawaler z Belwederu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
z ukosa
+13 # z ukosa 2019-03-26 15:38
Drodzy nauczyciele widać Waszą pracę - to forum dobitnie pokazuje jakich tumanów wypuściliście ze szkół
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tumanem jestes ty
+9 # Tumanem jestes ty 2019-03-26 22:31
Widać pracę nauczycieli, są tutaj ambitne wypowiedzi. Nauczyciel ma zmuszać dzieci do nauki, może ma prosić ? Kpisz sobie. Nie chciał to się nie uczył - proste.
Ocena dopuszczająca, jak sama nazwa wskazuje dopuszcza do następnej klasy. Najlepiej teraz wina nauczycieli. Za kilkanaście lat zobaczymy kto będzie uczył, tym bardziej w większych miastach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
z ukosa
0 # z ukosa 2019-03-27 06:35
[quote name="Tumanem jestes ty"]Widać pracę nauczycieli, są tutaj ambitne wypowiedzi. Nauczyciel ma zmuszać dzieci do nauki, może ma prosić ? Kpisz sobie. Nie chciał to się nie uczył - proste.

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Twoja wypowiedź potwierdza moją diagnozę, ośmielę się stwierdzić ( z żalem), że jabłko nie spada daleko od jabłoni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mąż nauczycielki
+18 # mąż nauczycielki 2019-03-26 16:03
najwięcej hejterów to tzw. bomisie , rodzice z rodzaju bo mi się należy, jak zawsze roszczeniowi, a swoje dzieci to hodują a nie wychowują
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaan
-8 # Jaan 2019-03-26 16:54
Przecież nauczyciele w szkole nr 2 cały czas maja strajk patrząc na ich nauczanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
niee
+10 # niee 2019-03-27 06:31
Nie wiem skąd taka ocena pracy nauczycieli. Moje dziecko chodziło do szkoły nr 2 i miało fantastycznych nauczycieli.Bar dzo im dziękuję. Popieram też strajk .Jako rodzic wiem,że to jakim człowiekiem jest moje dziecko zawdzięczam również szkole i nauczycielom.Mi łego dnia życzę . Proszę też pomyśleć o swoich wspaniałych nauczycielach. Ja miałąm to szczęście ,że takich spotkałam na swojej drodze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
+5 # ja 2019-03-26 17:05
Widzę, że sama patologia i frustraci życiowi tu piszą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
premier
-6 # premier 2019-03-26 17:43
strajkujcie i tak gów..o dostaniecie !! 1000zł chcecie dla każdego !! puknijcie sie w cymbały nauczyciele !! rząd sie nie ugnie !! pozdro dla TUSKA DONALDA haha co obiecał że dobrze zarabiajacy nauczyciele bedą uczyć nasze dzieci !! :) ----> www.youtube.com/.../ :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Czlowiek
+10 # Czlowiek 2019-03-26 18:04
Każdy przecież ma weekend. Kodeks pracy to gwarantuje, a kto pracuje w niedziele? No chyba, ze ma się własny biznes, lub pracuje w ostatnia niedziele miesiąca ale za to ma się wtedy inny dzień wolny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
emeryt
-10 # emeryt 2019-03-26 18:17
nauczyciele ja jestem emeryt i dostane 888.25 na ręke :) nas emerytów i recistów są miliony i miliony bedą głosów w wyborach :) a was jest garstka i to marnej jakości w 1/4... kaczynskiego sprytem i ogarnieciem sytuacji porównam do innego polityka wybitnegfo stratego władymira putina !! :) robią co chcą i maja efekty jakie chcą !! :) o tych panach bedą pisać książki !! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sambo
+8 # Sambo 2019-03-26 19:17
Ale to nauczyciel buduje przyszłość kraju.
Jeżeli my przegramy to przegrają wasze dzieci i wnuki. Jeżeli chcesz Rosji w Polsce to przypominam. Ale to już było.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
n
-2 # n 2019-03-27 08:22
Cytuję Sambo:
Ale to nauczyciel buduje przyszłość kraju.
Jeżeli my przegramy to przegrają wasze dzieci i wnuki. Jeżeli chcesz Rosji w Polsce to przypominam. Ale to już było.

Wypowiedz zupełnie bez sensu.Gdyby przyszłość miała być budowana przez nauczycieli to drogi Sambo,jeszcze dzisiaj byś siedział na drzewie i ogryzał żołędzie.To o Rosji to rozumiem ,że odrobiłeś lekcję i wysłuchałeś przemówienia pana Schetyny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Uwaga
+12 # Uwaga 2019-03-26 18:35
Może niech każdy z was zacznie pilnować swoich zarobkow, a nie z zazdrości wypisujecie tu głupoty, Skoro każdy z was tak tyra to jakim cudem macie czas na czytanie komentarzy których autorami są ludzie nie mający zadnej wiedzy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+6 # Ama 2019-03-26 18:56
Czas Siłaczek i Judymów się skończył. Oczywiscie pamiętacie jaka ksiàżka i kiedy powstała. Nie? Nauczyciel podpowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
broszka
+1 # broszka 2019-03-26 19:35
Nam się podwyzki po prostu należą!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ijjj
-9 # ijjj 2019-03-26 20:41
chyba pała i wąskie drzwi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
broszka
+11 # broszka 2019-03-26 19:36
Wystarczy tylko nie kraść i pieniądze się znajdą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Gaba
+9 # Gaba 2019-03-26 19:46
Tak sobie teraz myślę, do czego zdolna jest zazdrość. Jak nauczyciele dostaną 1000 zł podwyżki to ktoś z was piszących tutaj straci? Każdy człowiek ma prawo do strajku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hiehie
+3 # hiehie 2019-03-26 20:06
Tyle wam powiem, dupki żołędne!

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AS
+5 # AS 2019-03-26 20:54
Za to jest wybitnym znawcą CARYCY KATARZYNY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ijjj
+6 # ijjj 2019-03-26 20:40
a.ktorys z nauczycieli odprowadza podatek od zajecia dodatkowego, z ktorego czerpie zyski - korepetycji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jutro
-2 # Jutro 2019-03-26 20:49
Cza się było uczyć! To byśta tys mogli strajkować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Horo
-3 # Horo 2019-03-26 20:52
Ja się uczyłem ale mnie z WSP pogonili. Dziś jestem mirażem. Zarabiam dwa razy więcej od mojej żony nauczycielki buuuaaha. Się ludzie jaracie jakimiś drobnymi...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bruno
+4 # Bruno 2019-03-26 20:59
Brawo nauczyciele! Macie prawo walczyć o lepsze jutro dla Was i Waszych dzieci!
Tak jak każdy obywatel.

A te słowa kieruję do myślących inaczej.
"Ktoś inny zmienia świat za ciebie
Nadstawia głowę, podnosi krzyk
A ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic ..."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Adelka
-7 # Adelka 2019-03-26 21:27
Słuchajcie kochani niech nauczyciele strajkują mają prawo wolno im każdemu wolno strajkować wszyscy zarabiamy ciągle za mało a jak juz dostaną te podwyżki i przestaną strajkować to wtedy my rodzice zaczniemy.Przes taniemy posyłać dzieci do szkoly bedziemy strajkowac do skutku żądajac zniesienia karty nauczyciela i powiemy cytuję,,my tez mamy narzędzia,, bo w tym całym bałaganie i tak nie chodzi o dzieci A o politykę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Taaaa
+1 # Taaaa 2019-03-28 21:14
I wszyscy nauczyciele załamią się i stracą pracę... Zróbmy tak :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jacky
-11 # Jacky 2019-03-26 21:38
Ale Wy wszyscy macie problem. Tak jak pisze Adelka to jest prawda - nauczyciele mają prawo strajkować. Fakt jest faktem, że na tle pozostałych państw Unii Europejskiej jesteśmy na szarym koncu jeżeli chodzi o wysokość zarobków. Ale skoro Szanowni Nauczyciele tak narzekacie, i piszecie "skoro jesteście tacy mądrzy to przyjdzcie na cały dzień do szkoły itd... że odpowiadacie za dzieci na wycieczkach przez 24h itp. Przepraszam bardzo? czy ktoś Was zmusza do tego aby pracować w tym zawodzie? Wolny kraj, i każdy chce pracować gdzie chce - jak "zwykli pracownicy" piszą że macie Państwo dwa miesiące wakacji to padają proste komentarze: TRZEBA BYŁO SIĘ UCZYĆ. Podsumowując - nikt nikomu na siłę nie karze pracować w tym zawodzie - tak Wam źle? chcecie podwyżek? okej - pracujcie po 8 godzin dziennie, zrzeknijcie się wolnego w ferie, wakacje i inne "długie weekendy" na poczet 26 dni urlopu w roku!!! Nie mówię już tutaj o zawodach które wymagają pracy 10-12h dziennie albo pracy w godzinach nocnych... Nie macie źle i nie narzekajcie - jak komuś coś nie odpowiada - proszę bardzo - wolny kraj - zatrudnijcie się u prywatnego przedsiębiorcy albo wykładajcie chemię.... w supermarkecie na dziale chemicznym...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dzial chemiczny
+9 # Dzial chemiczny 2019-03-26 22:37
A tak tobie przeszkadza ten strajk? Dlaczego nauczyciele są tak traktowani? Każdy może strajkować, lecz nauczyciel nie. Ja widzę ze zawód nauczyciela jest najgorzej postrzegany w Polsce. Nie urażając nikogo, ale po zawodówce zarabia dwukrotnie więcej niż nauczyciel. To jest coś nie tak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
real
+6 # real 2019-03-27 09:07
a właśnie jest TAK. Zrozum, w Polsce uczymy się głupot w ogóle nie potrzebnych do życia. Człowiek, który wychodzi jako absolwent, nie ma bladego pojęcia jak żyć, jak się zachować w prostych sytuacjach życiowych. Nie ma bladego pojęcia o rzeczach, które po prostu powinny być uczone na pierwszym miejscu. Wciska się ogrom nie potrzebnej wiedzy, i po co ? Aby nauczyciel miał godziny (pełny 18 godzinny etat), niejednokrotnie sztucznie nadmuchiwany! Zarobki zawsze były problemem w tym pięknym kraju. Ludzie nie mieliby nic do podwyżek dla nauczycieli, gdyby to działało we wszystkie strony, a nie tylko określonych grup pracowniczych tj., rezydenci lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, etc... Pora już pomyśleć o wszystkich bez względu na wykonywaną pracę, każdy człowiek chce być godnie wynagradzany za swoją pracę i nie uważam by np. urzędnik był gorszy od nauczyciela, lekarz od pacjenta itd... Oczywiście różnice w wynagrodzeniach powinny uwzględniać różnice w odpowiedzialnoś ci i trudności, ale minimum powinno być zachowane dla wszystkich. Dlaczego nikt z rządzących nie odważy się podnieść kwoty wolnej od podatku ??? Przecież to jest podstawa poprawy życia ludzi w tym kraju! Daje się emerytom 1000 zł brutto czyli 888 zł na rękę jednorazowo i mają się cieszyć dozgonnie, nauczyciel chce 1000 zł miesięcznie, no chwileczkę, coś jest nie tak nie uważacie? Strajki tego typu to wykorzystanie dzieci do tego procederu. Dlaczego nie będziemy sprawiedliwi i nie zniesiemy komunistycznej "Karty nauczyciela" - co to w ogóle za twór? Dlaczego inne zawody nie maja takie kart ??? To jest jawna dyskryminacja zawodowa. Temat rzeka. Ale ja osobiście nie popieram tego typu Strajków opartych na szantażu, kosztem dzieciaków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
reforma
+7 # reforma 2019-03-27 15:15
niepotrzebna wiedzę ? Nauczyciel jest temu winny? Przeciez nauczyciele ida programem nauczania (po reformie). Dla dzieci wiecej wolnego to sama przyjemnosc, tylko rodzicom nie pasuje, nie ma kto z dzieckiem w domu zostac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
+3 # chłodne oko 2019-03-27 23:14
Wybacz, ale Twojej wypowiedzi brakuje zwyczajnie - chłodnego oka. Masz jakiś problem? Może z sobą? A może to uraz z przeszłości szkolnej? Zostaw to za sobą. Popatrz rzeczowo i podziękuj nauczycielom. Kim byś był bez nich?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pedagog
+15 # Pedagog 2019-03-26 21:55
Czytam te komentarze i aż chce się płakać jak jedni na drugich nadają...Uwielb iam uczyć dzieci, robię to z pasją i z ochotą przychodzę codziennie do pracy. Pracuję w szkole od niedawna, nie zarabiam nie wiadomo ile, ale nie narzekam, bo pracuję na 1,5 etatu. Czy chciałbym zarabiać więcej ? Jasne, bo praca nauczyciela jest wymagająca, pełna stresów i po prostu każdy chce godnie zarabiać. Najbardziej jednak nie bolą mnie małe zarobki, ale brak szacunku do nauczycieli. Ze strony dzieci jak i rodziców (pewnie od nich go wynoszą). Ciągle pretensje większości, ale na szczęście nie wszystkich. A gdyby Ci rodzice (pewnie niektórzy tutaj piszą te komentarze) zaczęli rozmawiać trochę ze swoimi dziećmi, poświęcać im czas to cała nasza edukacja i problemy z młodzieżą wyglądałyby lepiej.
Jeżeli ktoś zazdrości nauczycielom wolnego to zapraszam - róbcie studia (dzienne 5 letnie z danego przedmiotu matematyka, polonistyka, fizyka, chemia itp), wykształcenie to podstawa, następnie spróbujcie z dzieci zaniedbanych w domu, niechętnie nastawionych do szkoły, które tylko myślą jakby tu ją skończyć i wyjechać na zachód zrobić naukowców. Pozdrawiam wszystkich hejterów i życzę sobie i wam żebyśmy w naszej Polsce wszyscy godnie zarabiali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ktoś
+1 # ktoś 2019-03-27 10:12
No widzisz, a nie każdy ma możliwosć pracy na 1,5 etatu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
D.T.M.T.
+1 # D.T.M.T. 2019-03-27 13:03
Dla Ciebie 1,5 etatu to 27 godzin przy tablicy. Dla zwykłego pracownika 60 godzin na budowie. Widzisz zasadniczą różnicę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ktoś
+3 # ktoś 2019-03-27 14:32
1,5 etatu to też dojazdy do różnych szkół. Poza tym zrozumie, że człowiek nie jest w stanie więcej, dłużej prowadzić lekcje czy pracować w hałasie niż te 18h.
Kto nie pracował nie zrozumie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
poprostu
-2 # poprostu 2019-03-27 13:47
Dramat!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zuzkaa
+8 # Zuzkaa 2019-03-26 22:32
Postawcie sie na miejscu takiego nauczyciela.
Niektórzy uczniowie nie potrafia ich szanować, wiec wynieśli to z domu.
Podam przykład XD
Jeśli dziecko w szkole na oczach wszystkich w klasie wyzywa nauczyciela, jest super i zajebisty.
Ale jeśli nauczyciel sie postawi to od razu dymy bo jak nauczyciel tak moze .
Nauczyciel też człowiek i szacunek im sie nalezy.
kwestie kultury powinni wyniesc co niektorzy z domu co jest rzadkim przypadkiem.
Dobrze jest jak kazdy walczy o swoje..
ale nauczyciel już nie może?
Zapraszam do szkoly :D a szczególnie do mojej klasy
zobaczycie co niektorzy potrafia i czy da sie wytrzymac XD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dil
-6 # dil 2019-03-27 06:42
A ja spotkałem się z tym, jak nauczyciel tak zachował się wobec osoby starszej, chciał się przypodobać idącą z nim młodzieży? Tak się do nich upodobnił? (szkoła średnia w Oleszycach)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ppp
+2 # ppp 2019-03-26 22:35
Znieczulica społeczna i tyle. Żal wam poprostu dupe ściska bo wy nie protestujecie i nie walczycie o to co wam sie nalezy.
Macie teraz pole do popisuj "hejterzy" wiec wyjdzcie i tez protestujecie. a nie wyzywacie nauczycieli .. buraki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
fery
-1 # fery 2019-03-27 11:18
nauczyciele mogą strajkowa? To inni mogą to krytykować czyż nie ?! Bądźmy sprawiedliwi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polka
+7 # polka 2019-03-26 22:37
Nauczycielom nalezy sie strajk
przykład : 500+ dostaja praktycznie dzieci
okej jestem za ale dla tych którym te pieniadze sa faktycznie potrzebna, a nie niektorzy rodzicie o ile mozna ich tak nazwać, czekaja tylko na to jak za te 500+ można sie najebać..
Dlaczego nikt tego nie sprawdza?
Nauczyciele maja racje niech walcza..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
try
-1 # try 2019-03-27 13:46
nie jeden nauczyciel też czeka tylko, by się naje....ć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
T
-5 # T 2019-03-27 07:58
Zamiast strajkować niech podejdą do matury. Zobaczymy czy są godni tego, żeby uczyć. A kto nie zda to na zieloną trawkę. A jak komuś bardzo nie pasuje to może sie zwolnić i szukać innej pracy, jak każdy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
PZPR
+12 # PZPR 2019-03-27 08:17
Cytuję T:
Zamiast strajkować niech podejdą do matury. Zobaczymy czy są godni tego, żeby uczyć. A kto nie zda to na zieloną trawkę. A jak komuś bardzo nie pasuje to może sie zwolnić i szukać innej pracy, jak każdy :)

To ile razy trzeba zdawać maturę, żeby być godny zawodu nauczyciela.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chmielu
+4 # chmielu 2019-03-27 08:22
Sp nr 1 nie strajkuje bo dyrektor jest do godz. 15 dyrektorem Sp Nr 1 a po 15 dyrektorem Liceum dla dorosłych pracuje 24 h na dobę). Czy tak wolno?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
SP1
+6 # SP1 2019-03-27 13:44
pazerni dwa razy tracą, poczekaj jeszcze chwilę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkanieczza
-2 # mieszkanieczza 2019-03-28 08:34
zastrościsz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
end
0 # end 2019-03-28 14:04
Pewnie Burmistrz na to pozwala. Ludzie młodzi nie mają pracy a tu ciągnie się dwa etaty. Czyli do konkursu na dyrektora SP1 przystąpi kto? Kandydat na dyrektora czy dyrektor Liceum?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mariola
+4 # Mariola 2019-03-27 09:37
Jeśli nauczyciele chcą podwyżek, to należy wrócić do tematu likwidacji Karty Nauczyciela. Skoro w innych zawodach, do których konieczne jest wyższe wykształcenie, pracodawcy płacą na poziomie 2500 - 3000 zł brutto za 40-sto godzinny tydzień pracy i urlop w wymiarze 26 dni rocznie, to dlaczego nauczyciele mają zarabiać tyle samo + 2 miesiące wakacji oraz ferie, przy 18-sto godzinnym tygodniu pracy??? To jest nierówne traktowanie! Wyrównajmy WSZYSTKIE warunki oraz dalej można wyrównywać również pensje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Renata
-2 # Renata 2019-03-27 11:20
Popieram
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
+6 # chłodne oko 2019-03-27 22:56
Widzisz, jestem zdania nie wypowiadam się na temat, na którym się nie znam. Nauczyciel zaangażowany, nie ma przerwy, nie ma czasu na kawę, herbatę. Twoje cytowane 18 godzin to wybacz mi, to jest totalny brak wiedzy. 18 godzin nauczyciela, to czas pracy dydaktycznej w szkole. Poza tym: kontakty z rodzicami, z uczniami, wywiadówki, rady pedagogiczne, kontakt z dyrektorem, szkolenia, opieka nad uczniami podczas wycieczek, dyskotek, egzaminów, uroczystości szkolnych, gminnych, państwowych, kościelnych. A, gdzie czas na przygotowanie materiałów, prac pisemnych, w szkołach z egzaminami końcowymi arkuszy gimnazjalnych, maturalnych i ostatnio ósmoklasisty? A jak myślisz, kiedy drukuje i sprawdza te arkusze? Na pewno nie w czasie wytykanych 18 godzin pracy tygodniowej!?
...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
uczeń
+7 # uczeń 2019-03-27 09:39
moim skromnym zdaniem nie powinno być szkół państwowych.. mają rodzice 500+ niech płacą miesięcznie powiedzmy 400 zł każdemu dziecku za naukę i będzie to dobre dla nauczycieli jak i dla szkół. Szkoły prywatne z tego co widzę w tych czasach są znacznie lepiej prosperujące wyposażeniem jak i wspaniałą kadrą, która wie ile zarabia i się na tym zna :) ktoś pewnie powie a co z biednymi, którym 500 zl jest potrzebne - no cóż biedniejsza młodzież uzdolniona zasługuje na mniejsze koszty itd :) są stypendia, a jak ktoś jest biedny i nie chce się uczyć tylko rodzice go pchają a skończ coś i w końcu nie zdaje matury tylko szkołe średnią to nie ma sensu.. dla takich właśnie osób są szkoły zawodowe :) wcale mnie problemy nauczycieli szkół państwowych nie wzruszają :) bo jak ktoś jest dobry to może po godzinach zarabiać dobre

pieniądze na korepetycjach 50 zł - godzina angielskiego - 3 h dziennie - 150 zł dodatkowej dniówki
w weekendy nawet i po 6h = 300 zł matematyka to samo.. chemia i biologia nie znam bo nie chodziłem nie interesowało mnie to. znam nauczycieli co brali 50 zł za godzine a od 14- do 20 i tu w tygodniu nie mieli miejsc trzeba było już w połowie wakacji się zapisywać :)

podsumowując: jeśli ktoś jest w czymś dobry ma w dupie ten cały strajk.

rzuccie robote w szkolę znam wiele osób co za tą waszą pensję chętnie pójdzie uczyć w szkole.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
haha
+12 # haha 2019-03-27 09:43
jak dobrze, że skończyłem zawodówkę i zarabiam 10 tyś w Polsce legalnie :) dawajcie pieniądze na zawodówki na ch... ludzie po liceum smażą frytki w maku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ewa
+13 # Ewa 2019-03-27 11:16
A najbardziej są przepracowani nauczyciele Wf w LO w Lubaczowie.Pozd rawiam ich wszystkich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nauczyciel WF z LO
+3 # nauczyciel WF z LO 2019-03-27 12:18
dostajesz "1" bo już nie masz "np" :))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ana
+5 # Ana 2019-03-27 12:36
Znam Kodeks Pracy. Znam też Kartę Nauczyciela. Pracowałam i w szkole, i poza nią, w prywatnej firmie. Plan urlopów był ustalany wspólnie z góry na cały rok plus 4 dni na niespodziewane urlopy. Oczywiście nie mówimy o sytuacjach skrajnych, wymuszonych przez życie.
Lubię pracę w szkole, lubię uczyć, lubię dzieciaki, ale pracy jest coraz więcej tej bezsensownie niepotrzebnej - koszmarna papierologia. Przy tym jest coraz mniejsze wsparcie dla nauczycieli ze strony rodziców i społeczeństwa, co widać również tutaj w komentarzach. Kiedyś nauczyciel był autorytetem. Dziś rodzice mówią do dzieci, że pani się nie zna, pani nie wie, wykłócają się o wszystko i ślepo bronią swoich dzieci. Później takie dziecko zderza się z dorosłą rzeczywistością i zaczynają się problemy, bo mama nagle nie pomoże... Wysyłacie nauczycieli do Biedronki - a co jest złego w pracy w Biedronce? Czy praca fizyczna jest gorsza? Czasem mnie kusi.... ale kto wtedy przyjdzie do szkoły???
Brakuje współpracy rodziców ze szkołą - chcą, by szkoła nauczyła, wychowała i wpoiła wzorce i wartości, podczas gdy często sami żyją inaczej.
Są dzieciaki fajne i dzieci trudne. Niestety, często tracą te fajne - mnóstwo siły idzie na okiełznanie tych niesfornych, problematycznyc h... I kto na tym traci?
Na temat przeładowania programu i bezsensowności niektórych treści nie warto nawet zaczynać - nie nasza to wojna niestety... żal czego czasem musimy uczyć kosztem dobrej, przydatnej wiedzy.
Ktoś tu pisał o rozliczaniu nauczycieli z wyników - właśnie tłocząc niepotrzebny materiał staramy się wywiązać z obowiązków. A często lekcja inna, o czymś ciekawszym, bardziej przydatnym jest wyłamaniem się i złamaniem "zasad"... bo są wyniki, egzaminy, materiał, realizacja programu... Błędne koło.
Nie rozliczajcie nas z pracy w domu, bo jeżeli ktoś nie ma nauczyciela wśród bliskich, to nie ma pojęcia jaka to praca. Nie zaglądajcie nam również do portfeli, bo chyba nie wypada. Nauczyciele nie chcą Wam niczego odebrać. Chcą godności. Tylko i aż tyle.
Słucham, że ja mogę sobie dorobić - ale dlaczego ja mam MUSIEĆ sobie dorabiać???
Coraz częściej kusi mnie powrót do innej pracy, poza szkołą. Ale mimo wszystko lubię te dzieciaki... i one mnie też. Ale może pora o tym myśleć, bo coraz bardziej przykro.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
+3 # chłodne oko 2019-03-27 22:27
Póki co, słuchaj głosu swego serca, ale przy tym ponad wszystko szacunek do samej siebie. I poczucie własnej wartości. Jeśli jeśli polska oświata nie potrzebuje ludzi z sercem, pasją i z wiedzą, to idź tam, gdzie poczujesz się wolna i godnie nagrodzona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+17 # Klakier 2019-03-27 12:48
A ja pozdrawiam wszystkie mamusie, które wysyłają 2-3 letnie dzieci do przedszkoli, a same siedzą w domu i z 500+ robią hybrydy i inne ochydy. Zajmijcie się wychowaniem dzieci w domach, to będzie mniej nauczycieli przedszkolnych, ale po co, lepiej wysłać dzieciaka do szkoly, niech się hartuje w boju w grupach 25 osobowych :D idź sama z kumpela do takiej czeladzi i to ogarnij. Po tygodniu podziękujesz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+14 # Klakier 2019-03-27 12:55
Kolejne pozdrowienia kieruje do wszystkich uczonych, którzy płaczą, że dzieci na korepetycje muszą chodzić. Zajmij się dzieckiem od najmłodszych lat, przypilnuje, to może coś z niego będzie. Ale przecież lepiej zapuścić bajeczki, później smartfony, laptopy a nauka na bok. Nie chcesz płacić za korepetycje? Jest sposób i na to, czytając komentarze widze, że są tu specjaliści od prawa, więc szeroko pojeci humaniści, dobrzy w rachunkach ekonomisci, więc nie wiem czemu płacicie 50zl za godzinę jeśli sami wszystko ogarniacie. Posiedz z dzieckiem godzinę przy matematyce i już 5 dyszek w kieszeni na przedłużanie paznokci :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
aDAM 134
-5 # aDAM 134 2019-03-27 14:28
Cytuję Klakier:
Kolejne pozdrowienia kieruje do wszystkich uczonych, którzy płaczą, że dzieci na korepetycje muszą chodzić. Zajmij się dzieckiem od najmłodszych lat, przypilnuje, to może coś z niego będzie. Ale przecież lepiej zapuścić bajeczki, później smartfony, laptopy a nauka na bok. Nie chcesz płacić za korepetycje? Jest sposób i na to, czytając komentarze widze, że są tu specjaliści od prawa, więc szeroko pojeci humaniści, dobrzy w rachunkach ekonomisci, więc nie wiem czemu płacicie 50zl za godzinę jeśli sami wszystko ogarniacie. Posiedz z dzieckiem godzinę przy matematyce i już 5 dyszek w kieszeni na przedłużanie paznokci :D

MYŚLĘ ŻE NAUCZYCIELE CELOWO TAK UCZĄ BY KASOWAĆ 50 ZŁ ZA KORKI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ŁAŁ
0 # ŁAŁ 2019-03-27 16:25
netto na rękę - szara strefa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+6 # Klakier 2019-03-27 18:18
I masz w kieszeni 50 zł :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+11 # Klakier 2019-03-27 18:10
Ale przecież nikt nie zmusza Cię do posyłania dziecka na korepetycje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+13 # Klakier 2019-03-27 13:02
I uważam, że powinna być sztywna reguła przyjęć do liceum i technikum, bo 75% uczniów tych szkół nadaje się do zawodówki. Nieznajomosc tabliczki mnożenia, działania na ułamkach, zadania z treścią to dramat. Dramat ten trwa i nauczyciel liceum musi z taką grupa pracować a później żale rodziców, dlaczego matura nie zdana, dlaczego promocji do następnej klasy nie ma. I winny jest zawsze jeden ten sam - NAUCZYCIEL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
gargamel
-1 # gargamel 2019-03-27 13:40
a od czego jest nauczyciel w Liceum, Technikum ? Jeśli trzeba to powinien wrócić do podstaw. Dobrym rozwiązaniem kiedyś było zdawanie egzaminów do danej szkoły ponadpodstawowe j, wtedy trochę to lepiej wyglądało, ale uznali że uczniowie podstawówek i gimnazjum są tak wyśmienici że już wszystko wiedzą, więc pchają się teraz gdzie popadnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+4 # Klakier 2019-03-27 16:39
Przy 3 godzinach matematyki w liceum, nauczyciel ma wracać do 4 klasy szkoły podstawowej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
to po co
+1 # to po co 2019-03-28 08:54
To pytanie, po co tyle jest godzin Religi w szkole? Komu to służy ? Dlaczego religia nie może być w salkach katechetycznych jak było kiedyś i też jakoś ludzie żyli. Bo co zabierać uczniom te cenne godziny ?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
+4 # chłodne oko 2019-03-27 22:18
Nauczyciel w liceum powinien rozwijać myślenie na bazie podstaw wyniesionych z podstawówki i gimnazjum. A tu masz - porażająca prawda - tabula rasa - nie raz i nie dwa! I pomimo serca, które wkłada ściana nie do przebicia - bo na horyzoncie licealisty, po skończeniu szkoły (czytaj zdobyciu dorosłości) wizja zarobków na zmywaku rzędu 200 % średniej krajowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kochani nauczeciele
+3 # Kochani nauczeciele 2019-03-27 13:37
opiszę wam przypadek : do firmy prywatnej zgłosił się do pracy , człowiek po licencjacie , w celu podjęcia pracy , właściciel po rozmowie , zaproponował proste zadanie policzyć ile to będzie 21x19,5 , gość poprosił o kalkulator , gdy szef powiedział iż nie ma kalkulatora , jednak dał kartkę i ołówek gość siedział około 30 -40 min. po czym wstał i powiedział że skoro firmy nie stać na kalkulator , to na pensję dla niego też firmy nie będzie stać / zadania oczywiście nie rozwiązał / tak wygląda nauka w szkołach i trochę wyżej

teraz pytanie - Co próbujecie nauczać? Nauczcie ludzi podstaw i wystarczy !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+11 # Klakier 2019-03-27 18:28
Jeśli chcieliby zatrudnić człowieka inteligentnego - logicznie myślącego powinni dać to zadanie, ale nie dac ani kartki ani dlugopisa. 21x19.5 liczy się rozdzielności a mnożenia względem dodawania/odejm owania. W latach 90. materiał klasy 3 szkoły podstawowej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maria
+4 # maria 2019-03-27 20:06
Cytuję Kochani nauczeciele:
opiszę wam przypadek : do firmy prywatnej zgłosił się do pracy , człowiek po licencjacie , w celu podjęcia pracy , właściciel po rozmowie , zaproponował proste zadanie policzyć ile to będzie 21x19,5 , gość poprosił o kalkulator , gdy szef powiedział iż nie ma kalkulatora , jednak dał kartkę i ołówek gość siedział około 30 -40 min. po czym wstał i powiedział że skoro firmy nie stać na kalkulator , to na pensję dla niego też firmy nie będzie stać / zadania oczywiście nie rozwiązał / tak wygląda nauka w szkołach i trochę wyżej

teraz pytanie - Co próbujecie nauczać? Nauczcie ludzi podstaw i wystarczy !!!

Znane są sytuacje , gdzie mierny uczeń z podstawówki , przebrnął przez szkołę zawodową , zrobił maturę systemem zaocznym i " zdobył " licencjat na PRESTIŻOWEJ UCZELNI prywatnej .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracownik bez karty
+6 # Pracownik bez karty 2019-03-27 14:05
Skoro uczeń wytrzymuje w szkole 7 godzin nic nie stoi na przeszkodzie aby nauczyciel tez tyle pracował, jeżeli wyeliminuje się z zawodu ludzi, którzy się o tego nie nadają to pozostali mogą pracować 7 godzin i zarabiać 2 razy więcej. Wtedy wszyscy powinni być zadowoleni.Zrób cie tylko porządek z tą kartą nauczyciela.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Piotreczek
+10 # Piotreczek 2019-03-27 14:07
Lubaczów, a raczej większą część z jego mieszkańców to istna Patologia, i ta Patologia na tym portalu zabiera tu swój głos!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
KonDzio
-3 # KonDzio 2019-03-27 14:25
Cytuję Piotreczek:
Lubaczów, a raczej większą część z jego mieszkańców to istna Patologia, i ta Patologia na tym portalu zabiera tu swój głos!!!

WPEŁZNIJ POD KAMIEŃ I NIE PISZ TAKICH BZDUR!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
poprostu
+1 # poprostu 2019-03-27 15:16
trochę w tym prawdy jest Kondziu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
KonDzio
+7 # KonDzio 2019-03-27 14:24
NAUCZYCIELE WF-u ZWŁASZCZA W LUBACZOWIE POWINNI ZARABIAĆ MAKS 1000 ZŁOTYCH NA RĘKĘ..........A NI TO NAUCZYCIELE.... . ANI OSIĄGNIĘĆ!!! I NIE PISZCIE ŻE KOMÓRKI, ŻE KOMPUTERY I TP. W INNYCH POWIATACH JAKOŚ MOŻNA!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
profesor
+7 # profesor 2019-03-27 15:31
Czy w postulatach ZNP i Solidarności jest punkt o reformie polskiej oświaty?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
profesor
+7 # profesor 2019-03-27 15:34
Może zacząć od tej strony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+1 # Klakier 2019-03-27 18:18
A co profesorku proponujesz? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zalewska
+5 # Zalewska 2019-03-27 18:54
Ewolucja zarobków pani minister Zalewskiej:
2015 — 109 000 zł rocznie
2016 — 142 000 zł rocznie
2016 — 233 000 zł rocznie
2018 — 280 000 zł rocznie
W cztery lata podwyżka 257%
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
+4 # chłodne oko 2019-03-27 23:07
Nic dodać nic ująć. Czyli jak to się ma protestu nauczycieli w walce o godne zarobki. A może przypomnieć Pani Zalewskiej: "Takie rzeczypospolite będą jakie ich młodzieży chowanie".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
haha
0 # haha 2019-03-28 08:50
zobaczyła żaba, że konia kują i sama nogę podstawia ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
+7 # chłodne oko 2019-03-27 22:58
Widzisz, jestem zdania nie wypowiadam się na temat, na którym się nie znam. Nauczyciel zaangażowany, nie ma przerwy, nie ma czasu na kawę, herbatę. Twoje cytowane 18 godzin to wybacz mi, to jest totalny brak wiedzy. 18 godzin nauczyciela, to czas pracy dydaktycznej w szkole. Poza tym: kontakty z rodzicami, z uczniami, wywiadówki, rady pedagogiczne, kontakt z dyrektorem, szkolenia, opieka nad uczniami podczas wycieczek, dyskotek, egzaminów, uroczystości szkolnych, gminnych, państwowych, kościelnych. A, gdzie czas na przygotowanie materiałów, prac pisemnych, w szkołach z egzaminami końcowymi arkuszy gimnazjalnych, maturalnych i ostatnio ósmoklasisty? A jak myślisz, kiedy drukuje i sprawdza te arkusze? Na pewno nie w czasie wytykanych 18 godzin pracy tygodniowej!?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kerek
-4 # kerek 2019-03-28 08:49
jeszcze raz napiszę, wszystko powinno odbywać się w ramach godzin na etacie, jeśli te 18 godzin to mało, a jest mało! To powinno się znieść Kartę Nauczyciela i powinno się bazować normalnie na Kodeksie Pracy. 40 godzin w tygodniu, jak normalny człowiek pracujący - to jest pełny etat, a 18 to nawet nie jest 1/2 etatu normalnego. Nie uważam też by nauczyciel w lubaczowskich szkołach miał takie złe warunki pracy, tu młodzież nie jest jeszcze też zdemoralizowana jak w dużych miastach. Więc wybacz "chłodne oko" nikogo to nie obchodzi, że musisz chodzić na uroczystości kościelne, gminne i inne. Chcesz, idziesz. Ty masz nauczać, dbać o dzieci, reszta się nie liczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anka
+9 # Anka 2019-03-28 17:17
Cytuję kerek:
jeszcze raz napiszę, wszystko powinno odbywać się w ramach godzin na etacie, jeśli te 18 godzin to mało, a jest mało! To powinno się znieść Kartę Nauczyciela i powinno się bazować normalnie na Kodeksie Pracy. 40 godzin w tygodniu, jak normalny człowiek pracujący - to jest pełny etat, a 18 to nawet nie jest 1/2 etatu normalnego. Nie uważam też by nauczyciel w lubaczowskich szkołach miał takie złe warunki pracy, tu młodzież nie jest jeszcze też zdemoralizowana jak w dużych miastach. Więc wybacz "chłodne oko" nikogo to nie obchodzi, że musisz chodzić na uroczystości kościelne, gminne i inne. Chcesz, idziesz. Ty masz nauczać, dbać o dzieci, reszta się nie liczy.


Jestem nauczycielem. MARZĘ o 40-godzinnym tygodniu pracy! A wszystko ponad to, imprezy szkolne, gminne, państwowe, wycieczki - godziny nadliczbowe. Niespełniony sen współczesnego nauczyciela. 26 dni urlopu kiedy zechcę? Że np. w maju? Miodzio :)
Nieprawdą jest, że jak nie chcę to nie idę na imprezy gminne czy państwowe. Jeżeli idą uczniowie, idę i ja. Zwłaszcza, jeżeli uczniowie przygotowują jakikolwiek występ na owe uroczystości. Jak nie chcę, to... idę. Bo to też dbanie o dzieci. I pokazywanie wzorców, dawanie przykładu, wychowywanie i nauczanie, z którego tak chętnie rozliczają nas rodzice.
Korków nie udzielam. Nie mam czasu, za dużo traci na tym moja rodzina. Wystarczy im sterta papierów, jakimi się otaczam i moja obecność tylko fizyczna. Moje dzieci widząc mnie nad jakąkolwiek kartką odruchowo zadają pytanie: Pracujesz mamuś?
18 godzin.... tiaaaaaa....

Młodzież lubaczowska jest taka sama jak wszędzie. Ani lepsza, ani gorsza. I dobra, i zła.
Tylko rodziców na socjalach więcej, więc i bomisiów, o których wspomniał ktoś wyżej więcej....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
n
-2 # n 2019-03-29 08:16
Cytuję Anka:
Cytuję kerek:
jeszcze raz napiszę, wszystko powinno odbywać się w ramach godzin na etacie, jeśli te 18 godzin to mało, a jest mało! To powinno się znieść Kartę Nauczyciela i powinno się bazować normalnie na Kodeksie Pracy. 40 godzin w tygodniu, jak normalny człowiek pracujący - to jest pełny etat, a 18 to nawet nie jest 1/2 etatu normalnego. Nie uważam też by nauczyciel w lubaczowskich szkołach miał takie złe warunki pracy, tu młodzież nie jest jeszcze też zdemoralizowana jak w dużych miastach. Więc wybacz "chłodne oko" nikogo to nie obchodzi, że musisz chodzić na uroczystości kościelne, gminne i inne. Chcesz, idziesz. Ty masz nauczać, dbać o dzieci, reszta się nie liczy.


Jestem nauczycielem. MARZĘ o 40-godzinnym tygodniu pracy! A wszystko ponad to, imprezy szkolne, gminne, państwowe, wycieczki - godziny nadliczbowe. Niespełniony sen współczesnego nauczyciela. 26 dni urlopu kiedy zechcę? Że np. w maju? Miodzio :)
Nieprawdą jest, że jak nie chcę to nie idę na imprezy gminne czy państwowe. Jeżeli idą uczniowie, idę i ja. Zwłaszcza, jeżeli uczniowie przygotowują jakikolwiek występ na owe uroczystości. Jak nie chcę, to... idę. Bo to też dbanie o dzieci. I pokazywanie wzorców, dawanie przykładu, wychowywanie i nauczanie, z którego tak chętnie rozliczają nas rodzice.
Korków nie udzielam. Nie mam czasu, za dużo traci na tym moja rodzina. Wystarczy im sterta papierów, jakimi się otaczam i moja obecność tylko fizyczna. Moje dzieci widząc mnie nad jakąkolwiek kartką odruchowo zadają pytanie: Pracujesz mamuś?
18 godzin.... tiaaaaaa....

Młodzież lubaczowska jest taka sama jak wszędzie. Ani lepsza, ani gorsza. I dobra, i zła.
Tylko rodziców na socjalach więcej, więc i bomisiów, o których wspomniał ktoś wyżej więcej....

Po przeczytaniu tego komentarza rozumiem dlaczego oświata jest w takim a nie innym stanie.Masakra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
+3 # chłodne oko 2019-03-27 23:00
Nauczyciel w liceum powinien rozwijać myślenie na bazie podstaw wyniesionych z podstawówki i gimnazjum. A tu masz - porażająca prawda - tabula rasa - nie raz i nie dwa! I pomimo serca, które wkłada ściana nie do przebicia - bo na horyzoncie licealisty, po skończeniu szkoły (czytaj zdobyciu dorosłości) wizja zarobków na zmywaku rzędu 200 % średniej krajowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Olo
-3 # Olo 2019-03-28 07:31
Chetnie sie zatrudnie w szkole na18 g tygodniowo bo ja siedze za biurkiem 40 g za ta sama kase
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kerek
-2 # kerek 2019-03-28 08:43
ja też
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maria
-1 # maria 2019-03-28 11:09
Cytuję Olo:
Chetnie sie zatrudnie w szkole na18 g tygodniowo bo ja siedze za biurkiem 40 g za ta sama kase

Nie dostrzegasz różnicy ? , Ty siedzisz za biurkiem , Oni pracują ! W szkole siedzieć się nie da !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
???
0 # ??? 2019-03-28 11:29
Kochana Mario, niepokalana. Jak się nie wie co się pisze, to lepiej milczeć. Czy myślisz, że jeżeli ktoś ma pracę, w której siedzi za biurkiem to ma lżej ? Jeśli tak to się grubo mylisz!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maria
0 # maria 2019-03-28 11:55
Cytuję ???:
Kochana Mario, niepokalana. Jak się nie wie co się pisze, to lepiej milczeć. Czy myślisz, że jeżeli ktoś ma pracę, w której siedzi za biurkiem to ma lżej ? Jeśli tak to się grubo mylisz!

Proszę czytać ze zrozumienieniem , Panie wszechwiedzący . Odniosłam się żartobliwie do słów Olo , cytując Jego wypowiedż o siedzeniu za biurkiem . Proszę zaaplikować sobie dobrą herbatkę , uspokajającą . Wiosny w serduchu !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maria
0 # maria 2019-03-28 11:57
Cytuję maria:
Cytuję ???:
Kochana Mario, niepokalana. Jak się nie wie co się pisze, to lepiej milczeć. Czy myślisz, że jeżeli ktoś ma pracę, w której siedzi za biurkiem to ma lżej ? Jeśli tak to się grubo mylisz!

Proszę czytać ze zrozumienieniem , Panie wszechwiedzący . Odniosłam się żartobliwie do słów Olo , cytując Jego wypowiedż o siedzeniu za biurkiem . Proszę zaaplikować sobie dobrą herbatkę , uspokajającą . Wiosny w serduchu !

Przepraszam . Błąd wkradł się . Oczywiście ZROZUMIENIEM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+4 # Klakier 2019-03-28 12:03
Byłeś kiedyś w szkole? Siedzisz za biurkiem i nie odpowiadasz za czyjeś dziecko, tylko za swoje 4 litery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+5 # Klakier 2019-03-28 12:01
A czego będziesz nauczać? Kultury obsługi klienta, jakże wysokiej w urzedach. Czy może parzenia kawy i robienia zakupów w godzinach pracy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klakier
+4 # Klakier 2019-03-28 12:05
Zapraszamy do szkół, tylko tak dla przypomnienia znajomość tabliczki mnożenia do 30 nie uprawnia do nauki matematyki:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
+5 # mieszkaniec 2019-03-28 08:41
a ile zarabia prezes ZNP niech pokaże PIT
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nn
-1 # nn 2019-03-28 16:30
Cytuję mieszkaniec:
a ile zarabia prezes ZNP niech pokaże PIT

Wiezowca na Srebnej niestety nie wybuduje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tomasz 22
+4 # Tomasz 22 2019-03-28 09:34
Jestem za innym płaceniem nauczycieli. Za duża różnica stażysty do innych stopni. Nauczyciel jest nauczycielem... Stażysta i kontraktowy to gorsi? Tak....gorsi bo zarabiają naprawdę mało mimo, że wykazują największe zaangażowanie. Nie mowmy o doświadczeniu.. ..bo jest też druga strona medalu. Tak patrząc jako uczeń wiem, że dużo więcej nauczył mnie nauczyciel młody niż ten doświadczony... Są nauczyciele ktorzy potrafią nauczyć nawet najbardziej odpornych a drugi bedzie narzekał na złych uczniów. Może więc te stopnie awansu znieść a dodatkowo wyróżniać tych, ktorzy pracują nad sobą i mają efekty? Czy stażysta, kontraktowy musi dostawać odrobine wyżej niż najniższe krajowe? Czyzby był niedoszkolony?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ania
-8 # Ania 2019-03-28 17:29
Nauczyciele pracują 18 h tygodniowo. Moge powtórzyć. 18 h tygodniowo. A my mamy nad swoimi bombelkami musimy pracować 24/7 za zwykłe 500 zł. Gdzie tu sprawiedliwość. Zamiast dawać to można im odebrać i dać nam. Oni już swoje zarobili
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bąbel
+9 # Bąbel 2019-03-28 18:35
Zrób sobie więcej bombelków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xyz
-1 # Xyz 2019-03-29 20:54
Drodzy nauczyciele!Chc ecie 1000 zl podwyżki i placzecie jak Wam to źle,jacy to rodzice źli itp.Ludzie żyją za najniższą krajowa i siedza cicho bo kto im da taką podwyżkę?13 pensja,nagrody, dodatki pożyczki bezprocentowe. Czy naprwde jest tak źle?mysle ze gdybyście chcieli 500 zlotych to nie bylo by takiego hejtu wokol tej sprawy. pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ijjjU
+4 # ijjjU 2019-03-31 00:03
opodatkowac korepetycje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kk
-1 # Kk 2019-04-05 20:29
Czy korepetycje są obowiązkowe? Niech każdy się uczy w domu i korki nie będą potrzebne...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ręki opadają
-2 # ręki opadają 2019-04-05 00:37
zgłaszam się mam magistra z matematyki studia pedagogiczne też chętnie mogę uczyć ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Oo
0 # Oo 2019-04-05 20:27
Proszę zacząć od złożenia podania.. Bez tego może być ciężko....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kk
+1 # Kk 2019-04-06 22:37
No i po co się było pieklic??? Wszyscy mogą być zadowoleni, nauczyciele nie dostaną więc luz.. Dostaną świnki i krówki:)))) Już dobrze???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maria
0 # maria 2019-04-06 22:53
Cytuję Kk:
No i po co się było pieklic??? Wszyscy mogą być zadowoleni, nauczyciele nie dostaną więc luz.. Dostaną świnki i krówki:)))) Już dobrze???

Brawo , podsumowanie bardzo słuszne ! Dostaną " swoi ".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sołtys
0 # sołtys 2019-04-07 07:50
ktory nauczyciel jest z miasta zaden ,,,,,,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja