ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Życie Podkarpackie: Zespół Placówek w Lubaczowie przez błąd stracił milion złotych dotacji. Dyrektor straci posadę?

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

Dyrektor Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie  może stracić stanowisko przez błąd, w wyniku którego placówka straciła ponad milion złotych dofinansowania – informuje Życie Podkarpackie.

Całą sprawę opisuje Życie Podkarpackie w najnowszym wydaniu. Jak czytamy w reportażu Pawła Bugiry, Zespół Placówek w Lubaczowie złożył do Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosek o dotację w wysokości 1,3 mln złotych. Jednakże w dokumencie był poważny błąd. Pomimo tego, że Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, który wchodzi w skład placówki ma obecnie 58 wychowanków to we wniosku wpisano, że obecnie MOW nie ma podopiecznych. Ministerstwo odrzuciło ten wniosek i wysłało oficjalne zapytanie, czy aby na pewno dokument jest poprawnie wypełniony. Niestety, MEN odpowiedzi nie uzyskał.

Wedle relacji ŻP starosta Zenon Swatek, gdy tylko o tym się dowiedział pojechał do Ministerstwa Edukacji Narodowej by sprostować błąd. Niestety, było już za późno.

Dyrektor Zespołu Placówek przebywa obecnie na chorobowym. W jego obronie stanęła wicedyrektor Lucyna Bundyra, która stwierdziła, że starostwo nie poinformowało placówki o zaistniałym błędzie i zapytania od MEN.

Jak informuje Życie Podkarpackie, prawdopodobnie w związku z zaistniałą sytuacją ze stanowiska naczelnika wydziału oświaty zrezygnowała Marta Zabrońska.

Niestety, w wyniku nieprzyznania dotacji, brakujące pieniądze na działalność będzie musiało przeznaczyć starostwo, przez co będzie mniej środków na inwestycje.

Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu tygodnika lub na zycie.pl.

Źródło: zycie.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Pawcio89
+10 # Pawcio89 2019-03-23 02:40
Starzy wyjadacze stracili władze w powiecie i zaczynaja „działać” na swój sposób. No chyba ze to tak „kompetentnych” ludzi tam pozatrudniali. Mam nadzieje że zostaną prześwietlone pozostałe podmioty podlegające pod starostwo, bo z tego co słyszałem to nie jedyne zaprzepaszczone pieniądze w ostatnich latach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
-9 # ja 2019-03-23 07:12
najlepsi to PIS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pawcio89
+28 # Pawcio89 2019-03-23 10:11
A kto pisze że PIS najlepszy? Tu chodzi o niekompetencje ludzi którzy albo nie potrafią przypilnować wniosku o wartości ponad milion złotych, albo celowo działają na niekorzyść. Tu nie ma barw partyjnych. Jak można popełnić tak rażący błąd we wniosku na taką sumę? Za ten milion złotych można było zrobić setki innnych rzeczy w powiecie a tak będzie trzeba wykładać z własnej kieszeni. Co ciekawe, wielu wysoko postawionych osób się rozchorowało ostatnio, zbiorowa epidemia? Czy strach przed brudami które mogą wypłynąć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pawcio89
+7 # Pawcio89 2019-03-23 10:15
Oczywiście nie oskarżam nikogo osobiście, ale wydaje mi się ze takie sprawy nie powinny zostać pozostawione tak sobie, bo za to wszystko my musimy płacić ze swoich podatków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mirek k.
-4 # mirek k. 2019-03-23 16:45
Nie widzisz kogo PiS mianuje na stanowiska? Skąd sie wzięło okreslenie "misiewicze"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zwykły seba
+9 # zwykły seba 2019-03-23 22:10
u was w zslu nie było takich przypadków?? np. z kierowcy na szefa jednostki budżetowej. Od świetlicowego do kierownika działu?? itp itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hjjk
+11 # hjjk 2019-03-24 06:43
od nauczyciela plastyki do naczelnika
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ciekaw jestem
-1 # ciekaw jestem 2019-03-23 07:46
czyja to sprawka. Kto pod Wójciakiem kopie dołki? Nie żebym Go bronił, ale taki numer wywinąć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+5 # Ama 2019-03-23 09:06
Strata milion złotych to bardzo dużo dla powiatu, ale patrząc na obiekty powstałe i płac wokół Placówki, zaangażowanie nauczycieli w wychowanie i naukę dzieci i młodzieży, myśle sobie ze szala wagi jest przesunięta w stronę wartości poza finansowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Olaf
+5 # Olaf 2019-03-25 10:54
PONAD milion myślę że bliżej 2
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lubaczowianin
+39 # Lubaczowianin 2019-03-23 11:45
W targowisko utopiono dużo więcej niż milion złotych a do tej pory nikt nie poniósł konsekwencji. Szczerze wątpię zresztą że ktoś za to odpowie. Najglupsza inwestycja w okolicy od bardzo bardzo dawna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Daaj
-5 # Daaj 2019-03-23 12:00
Nie "straciło", tylko "nie otrzymało".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Logika
+11 # Logika 2019-03-23 12:16
Przez to że nie otrzymało, to teraz straciło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Logika 2
-8 # Logika 2 2019-03-23 19:28
Czyli jak w pracy nie otrzymam podwyżki to znaczy ze straciłam pieniądze które mogłam dostać? Tak mi wychodzi z Twojej logiki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zwykły seba
+7 # zwykły seba 2019-03-23 22:17
Gdyby Tobie się ta podwyżka należała to straciłabyś, ale patrząc na to jaką jesteś logiką to logiczne że nie należy Ci się podwyżka. PS. Logicznym jest że istnieje coś takiego jak utracone korzyści choć w tym przypadku to występuje nawet strata rzeczywista.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaad
+3 # Jaad 2019-03-23 20:05
Właściwie to straciło Starostwo i powiat, a ZP te pieniądze otrzyma, tylko nie z tej puli, co powinno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dg
0 # dg 2019-03-24 06:52
pociecha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Czytelniczka
+1 # Czytelniczka 2019-03-23 12:01
Chorobowe.. Cóż to? Chyba zwolnienie lekarskie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lol
+14 # lol 2019-03-23 14:45
powinni skontrolować na jakich zasadach siedzą w domu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dg
+12 # dg 2019-03-24 06:47
zuz zuz zuz czas na kontrole
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
L4
+2 # L4 2019-03-26 22:58
Zwolnienie lekarskie? A cóż to? Jeśli chodzi o poprawność to raczej zaświadczenie lekarskie, potocznie "zwolnienie" .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja 35
0 # Ja 35 2019-03-23 13:00
A dworzec PKS kto sprzedał? Teraz straszy swoim wyglądem, winni są? Nie ma !! Dyrektor jak by wiedział i jakimś błędzie to by na głowie staną żeby to wyprostować, ale moim zdaniem to jest gra polityczna, niby nie ma barw partyjnych ale pisiory rozbuchana się łokciami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
no właśnie
+2 # no właśnie 2019-03-23 13:31
no właśnie, kto sprzedał? bo na pewno nie pisiory, idąc twoim tokiem myślenia, to pisiory sami zrobili ten błąd, żeby teraz płacić na Zespół Placówek z własnej kasy (kasy powiatu), która powinna pójść na zupełnie inne rzeczy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sdfghj
+12 # sdfghj 2019-03-23 13:59
błąd za który trzeba zapłacić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mirek k.
+6 # mirek k. 2019-03-23 16:47
Cytuję Ja 35:
A dworzec PKS kto sprzedał? Teraz straszy swoim wyglądem, winni są? Nie ma !! Dyrektor jak by wiedział i jakimś błędzie to by na głowie staną żeby to wyprostować, ale moim zdaniem to jest gra polityczna, niby nie ma barw partyjnych ale pisiory rozbuchana się łokciami



Masz bujną fantazję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Technolub
+10 # Technolub 2019-03-24 20:24
Dworzec był własnością PKS Jarosław i miasto ani powiat nie miały nic do jego sprzedaży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
eef
+23 # eef 2019-03-23 13:32
W Zespole się pomylili, ale w Starostwie nie sprawdzili
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
no właśnie
+13 # no właśnie 2019-03-23 13:36
dlatego pani naczelnik odeszła, naprawdę zaczynam się zastanawiać, czy to przypadek, że i w Zespole i w Starostwie mogło dojść do takiego niedopatrzenia na taką kwotę pieniędzy..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sdfghj
+16 # sdfghj 2019-03-23 14:04
ludzie na nieodpowiednich stanowiskach czas na zmiany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Małpa
+8 # Małpa 2019-03-23 14:09
zrezygnowała czy podała się do dymisji?????? To nie Owsiak nie ma ludzi niezastąpionych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniectosięi
+26 # mieszkaniectosięi 2019-03-23 15:32
za błędy trzeba rozliczać i odpowiadać najwyższa pora za to się zabrać za szwendajacych się urzędników po mieście w godzinach pracy też jeżeli nie mają co robić e pracy to może zredukować stanowiska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
632
+11 # 632 2019-03-23 15:55
Dyrektor szpitala też doprowadził do takiej a nie innej sytuacji w jakiej obecnie znajduje się placówką i opuścił okręt w trakcie toniecia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sprawdzać dwa razy
+3 # Sprawdzać dwa razy 2019-03-23 17:20
Błąd ludzka rzecz. Każdemu może się zdarzyć. Błędów nie popełnia ten kto nic nie robi. Kilka lat temu w Skoczowie była podobna sytuacja, jeszcze więcej straconych pieniędzy i ktoś nawet popełnił samobójstwo - samorzad.pap.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sprawdzać dwa razy
-9 # Sprawdzać dwa razy 2019-03-23 17:30
Więc niech nikt nie pisze bredni o chorobowym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sdfghj
+17 # sdfghj 2019-03-24 06:46
alle w tej spawie wlasnie nic nie zrobili jeden zle napisał a drugi nie sprawdził
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dfghj
+12 # dfghj 2019-03-24 06:57
ale to sa odpowiedzialne funkcje wiec oczekuje odpowiedzialnos ci a nie teraz współczucia no wybaczcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaad
+10 # Jaad 2019-03-24 08:57
Oczywiście, błąd ludzka rzecz, każdy je popełnia, przy takiej odpowiedzialnoś ci trzeba być wyczulonym na błędy, oczywiście i tu każdy może popełnić błąd, ale taki błąd musi też kosztować niestety..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lala
+16 # lala 2019-03-24 20:09
należy zawsze pilnować roboty a nie facebook w godzinach pracy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
motylek
+2 # motylek 2019-03-23 18:11
Posłanka Schmidt-Rodziew icz tak nam pomaga. Dlaczego nie pomogła w tej sprawie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pomaga
-4 # pomaga 2019-03-23 19:19
swoim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bolo
-13 # bolo 2019-03-23 19:49
Ona pomaga swoim i pod swastyka PIS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
cvg
-9 # cvg 2019-03-23 20:38
Ale teraz PiS rządzi to powinna nam to załatwić...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kat
-3 # kat 2019-03-24 07:05
ale ludzie którzy teraz toną to nie PIS wcześniej PO potem w wyborach bezpartyjnie gdzie wieje tam idę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
człowieku
+3 # człowieku 2019-03-24 09:08
Cytuję kat:
ale ludzie którzy teraz toną to nie PIS wcześniej PO potem w wyborach bezpartyjnie gdzie wieje tam idę


do czego pijesz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
człowieku
0 # człowieku 2019-03-24 11:26
nie ma to jak zamiast merytorycznej odpowiedzi minusiki dawać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lex
-3 # Lex 2019-03-25 15:39
Miłośnik sierpa i młota się odezwał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polityka
+5 # polityka 2019-03-24 07:00
polityka jeśli w nią wchodzisz to nie tylko sława rozgłos ciuszki kontakty ale też krytyka i przede wszystkim Cężka i odpowiedzialna praca odpowiedzialna ODPOWIEDZIALNA a tu o tym sie zapomniała
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
władek
+2 # władek 2019-03-23 19:58
Dajcie kamienia dorzucę..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kita
-2 # kita 2019-03-24 07:02
to może chusteczki na otarcie noska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kupa
+20 # kupa 2019-03-23 20:08
kadra jest ze starej władzy starosta nie zwalniał bo liczył że to fachowcy może jednak są ale tak to jest zajmowali się pierdołami a dokumenty wypełniały osoby ze staży czy prac interw. a reszta ślepo podpisywała bo hajs i tak leci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
energetyk
+4 # energetyk 2019-03-23 22:45
Błąd techniczny bo jak to można nazwać jest w MOW 58 zawodników a tu 0 wyskakuje .Można pomylić się o jednego czy dwóch a nie o ilość wszystkich wychowanków.Bra k dobrej woli aby ten błąd zaistniały napewno nierozmyślnie i celowo naprawić.Mogli
z men zadzwonić i zapytać tak po ludzku - kogo wy tam resocjalizujeci e skoro nikogo nie wykazujecie.Ale tam pracuje elita i co będą monitować ponownie do LubACZOWA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
A
+24 # A 2019-03-23 23:34
Przecież MEN wysłało odrzuciło wniosek i zarazem wysłało zapytanie czy na pewno jest właściwie wypełniony. Nikt jednak nie dał odpowiedzi do MEN, że zaistniałą pomyłka. CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaad
-9 # Jaad 2019-03-24 11:45
Pytamy, gdzie to oficjalne pismo. Kto je widział?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Aga
-7 # Aga 2019-03-24 07:37
Ktoś robi dyrektorowi kręcić robotę!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bolek
0 # Bolek 2019-03-24 09:12
Ide przejąć władzę i wszystko naprawie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
J23
+10 # J23 2019-03-24 10:10
To w końcu kto nie dał odpowiedzi do Warszawy na jej zapytanie o ilość wychowanków ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
J23
+12 # J23 2019-03-24 10:13
Do publicznej wiadomości kserokopia pisma - zapytania z Warszawy o ilości wychowanków POPROSZĘ
!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
F93
+9 # F93 2019-03-24 12:12
Wystąp do Starostwa o udostępnienie informacji publicznej. A może Redakcja wystąpi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
aneta
+9 # aneta 2019-03-24 13:31
czy pani zabronska zrezgynowala z funkcji naczelnika ? czy wogole z pracy ze starostwa? bo jak tylko z funkcji to fest poswiecenie,
dysyplinarka sie nalezy jak nic !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hajd
+8 # hajd 2019-03-24 14:43
czas napisze historię czy zwolnienie chorobowe na dłłłłuuuuugo i dom rodzinny dom czy pwrót na LO. Kasy oświata będzie miała mniej ale trzeba będzie przyjąc strup na d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hajdi
+6 # hajdi 2019-03-24 20:00
UPSSSSS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
franek
+20 # franek 2019-03-24 13:50
Myślę że starosta Józek dałby radę w menie sprostować tą pomyłkę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Haha
+12 # Haha 2019-03-24 18:14
Ja myśle ze pewnie by dostał jeszcze jeden dodatkowy milion
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ktos
+15 # Ktos 2019-03-24 17:42
Dyrektor pisze projekt o dofinansowanie placówki MOW, to oczywiste jest skoro taka placówka funkcjonuje to nie może być ZERO wychowanków!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kot Filemon
+11 # Kot Filemon 2019-03-25 08:33
Dyrektor Zespołu Placówek im. JP II w Lubaczowie rok rocznie od wielu lat miał na koniec roku tego typu problemy z budżetem, ale to nigdy nie było więcej niż 300-400 tys, więc starosta za przyzwoleniem Zarządu Powiatu i Rady Powiatu w Lubaczowie łatał te braki, ale tym razem to już przegiął pałkę bo suma tak naprawdę oscyluje w granicach 2 milionów złotych i tym razem żarty się skończyły. Wina leży ewidentnie po stronie dyrektora i jego służbowych zastępców bo to oni odpowiadają za dane wprowadzone do wniosku.Współcz uję serdecznie nowemu staroście, wicestaroście i radnym , bo zamiast realizować swój program i ruszyć z inwestycjami muszą użerać się z niekompetencją dyrekcji zespołu placówek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kik
+4 # kik 2019-03-25 09:21
i Naczelnik wydziału Oświaty - a może to tylko nazwa stanowiska na którym nic nie trzeba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
I
+15 # I 2019-03-25 08:35
Konsekwencje takich niedbałości powinny być surowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lubaczowski
+15 # lubaczowski 2019-03-25 11:55
Proszę Państwa, powiem wprost, to jest mega zaniedbanie, ba! wręcz niedopełnienie podstawowych obowiązków pracowniczych. Błąd zawsze może się przytrafić, fakt. Ale w tak ważnych sprawach jak dotacje w takiej wysokości, od których zależy być, albo nie być całej instytucji to jest niedopuszczalne ! Jedna osoba mogła tego nie zauważyć, ale na Boga tak ważny wniosek powinien być sprawdzony przez grupę osób! A finalnie dwa razy sprawdzony przez osobę która się pod nim podpisuje i zatwierdza. Jeśli się nie mylę, naczelnik wydziału oświaty starostwa powiatowego jest bezpośrednio ciałem kontrolującym w stosunku do Zespołu Placówek i to na tym wydziale ciąży obowiązek kontrolny. Nie mieści się w głowie to, jak można nie zareagować w terminie o informacji zwrotnej z Ministerstwa o błędzie i konieczności skorygowania braku formalnego we wniosku! Jak to się stało ?!?! proszę jasno i wyraźnie mieszkańcom powiatu to powiedzieć. Wyłożenie tak ogromnych pieniędzy z kasy Starostwa powiatu na instytucję, która nic nie wnosi do budżetu powiatu, jest po prostu absurdalna. Jeśli tak się ma sytuacja, moim zdanie powinni zawiesić na co najmniej rok działanie tej instytucji, wychowanków przenieść do innych Ośrodków. Wychowawcy na bezpłatny, a Ci zarabiają tam krocie. niektórzy po 4 tys netto. Edukacja i resocjalizacja tym wychowanków i tak co do zasady nie daje nic, a koszt utrzymania tej Placówki jest kolosalny. Pora się nad tym zastanowić, czy w Lubaczowie (powiecie) potrzebne jest utrzymywanie tego typu placówki. Reasumując, ..."Macie tu niezły bur....l".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
+7 # chłodne oko 2019-03-25 22:40
lubaczowski! Twoja wypowiedź jest zwyczajnie pełna satysfakcji. Czyżbyś szykował się na jakieś stanowisko w powiecie? 4 tysiące brutto, to krocie?!!! W takiej pracy!!!!?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłodne oko
-1 # chłodne oko 2019-03-26 10:01
przepraszam miało być "netto" zamiast brutto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bolek
+3 # Bolek 2019-03-25 14:05
Ja myślę, że te błędy wynikają z braku dyscypliny przy poprzedniej władzy. Dyrektorzy robili co chcieli i nikt ich nie kontrolował. Ja to bym zlikwidowała połowę jednostek i placówek w naszym Powiecie bo tylko generują koszty. Pierwszy lepszy przykład: Powiatowe Centrum Kultury. Siedzą i nic nie robią. Nigdzie ich nie widać no oprócz tych co kręcą materiały wideo. Starosta na tyle dobrze zrobił, że rozstał się z Panem L.... Od razu widać spadek jakości w serwisach i nagraniach naszej pseudo TV. Następni to panowie z Gospodarstwa Lokalowego. Po co ich tam aż tyle siedzi i pierdzi w stołki. Siedzą i piją piwo. Wystarczyło by alkomat im dać koło południa, a większość na pewno by miała promile. Myślę, że inne jednostki też można by było trochę uszczuplić. Była by znaczna oszczędność.
Panie Starosto proszę zrobić z nimi wreszcie porządek bo nasz powiat ma potencjał tylko nie ma komu tego pokazać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
+13 # mieszkaniec 2019-03-25 16:00
święta racja w poście j/w najwyższa pora przejrzeć stanowiska i ludzi na tych stanowiskach zatrudnionych za duże pieniądze. Szwendanie się po mieście szczególnie z pracowników UM to już codzienność więc pytam gdzie dyscyplina pracy? przerost zatrudnienia? itp. itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oświata
+13 # oświata 2019-03-25 16:04
idąc takim tokiem myślenia do dymisji byłoby znacznie więcej osób. dyrektor szkoły bo potwierdził wykonanie realizacji zadania czyli zgłoszenia wniosku o przyznanie subwencji, który wypełnia się w programie zapewnionym przez MEN i przesyła za pomocą systemu teleinformatycz nego. Czyli pracownik bo popełnił błąd, dyrektor bo zatwierdził. Następnie w starostwie pracownik, który kontrolował daną placówkę. Następnie naczelnik bo zatwierdził prawidłowość. Następnie kolejna osoba nad naczelnikiem czyli starosta. i tak dalej i tak dalej. winnych można szukać bez końca. A gdyby ktokolwiek widział jak wygląda informacja przesyłana za pomocą tego systemu to wiedziałbby że kontroluje się jedynie wpisane liczby do takiego systemu a puste rubryki pozostawia się bo inaczej skontrolowanie każdego pozostawionego pola kiedy jest ich tak wiele zajęłoby pracownikom nie dni, tygodnie, ale miesiące co sparaliżowałoby pracę. Więc taki błąd jeśli powstaje na poziomie pierwotnym czyli szkoły jest praktycznie niemożliwy do wyłapania. Ale oczywiście zawsze jest grono krytyków, którzy znają się lepiej. I poza tym MEN wzywa do uzupełnienia jeśli jest jakiś błąd a tutaj nie było błędów tylko po prostu szkoła nie wykazała uczniów. Uzyskanie subwencji nie jest obowiązkowe. Szkoła nie musi starać się o taką subwencję jeśli ma na to np. własne środki.Także MEN stwierdził że szkole po prostu takie pieniądze nie są potrzebne i tyle w temacie żadnych próśb o sprostowanie nie mogło być :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
groźny Rychu
+3 # groźny Rychu 2019-03-25 17:23
Cytuję oświata:
Następnie kolejna osoba nad naczelnikiem czyli starosta.

Starosta do dymisji? A fe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
co ty bredzisz
-2 # co ty bredzisz 2019-03-25 19:02
Człowieku przeczytaj to co napisałeś! To nie ma sensu w żaden sposób. Skoro złożyli wniosek to chyba chcieli poieniądze tak?! W grudiu MEN wysłało prośbę o sprostowanie /izupełnienie/ !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
SZOK
+4 # SZOK 2019-03-26 07:43
Konkurs będzie na prestiżowe stanowisko Naczelnika możesz się zgłosić bo widać specjalistyczne podejście do tematu. Ministerstwo prosi - coś z tobą jest nie tak, a skoro wiesz że to wysłało opublikuj ta prośbę może w telewizji pokażą jak MEN dba o budżety powiatów w Polsce. Po drugie na pracy urzędnika tez się znasz. Od kiedy wysyła się jakiś wniosek o subwencję, jasno wyżej jest napisane - do programu elektronicznego pracownik w szkole wprowadza dane o szkole w tym min o ilości uczniów/wychowa nków i inne ... skoro nie wpisał a wykazał "0" znaczy że nie ma. Ten co sprawdzał, sprawdza dane liczbowe nie zera a w MEN kto się przejmuje szkołą w Lubaczowie. Co Wy macie w tych głowach albo udajecie że nie macie nic.Proste jak BAT ! Nie rozumiem !!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MANI
+3 # MANI 2019-03-28 16:47
mam nadzieje że konkurs będzie konkursem a nie jak wcześniej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaad
+12 # Jaad 2019-03-25 19:27
Skoro szkołą nie wykazała uczniów, to szkoła powinna być teraz zamknięta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
-6 # Ama 2019-03-25 17:12
Ale jad , uwielbiacie dokopać i każdy z was na wszystkim sie zna , szczególnie na oświacie , a prawda jest taz taka , ze urząd marszałkowski nigdy nie przekazywał na czas funduszy, co jest jego obowiàzkiem i dlatego rokrocznie na koniec roku brakowało pieniędzy w placówce,. Może dobrze byłoby gdyby obecne władze wraz z radnymi nie tworzyły klimatu niegospodarnośc i , gdyż tyły co zrobił obecny dyrektor to ani poprzednicy ani następcy nie zrobią. Myśle , ze grilowanie należy skończyć,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
amen
+11 # amen 2019-03-25 19:04
to napisałem JA - Jażąbek !!!! Pracownik i lojalny pracownik Zespołu Placówek!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaad
+8 # Jaad 2019-03-25 19:21
Ama, co nam z gospodarności jednej placówki, skoro cały powiat w tym momencie traci 2mln. To są nasze pieniądze, a nie pieniądze wybrańców, za których błędy teraz musimy płacić. 300tys. na koniec roku, a 2mln to jednak jest różnica.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pity
+6 # Pity 2019-03-25 17:24
A kto jest dyrektorem w chwili obecnej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
0 # Ama 2019-03-25 17:36
Do pity; a słyszałeś że zmienili dyrektora?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Piotr22
-8 # Piotr22 2019-03-25 21:24
Gdyby nie byli mozliwosci komentowania anonimowo to pewnie nie było tu dużo komentarzy a tak siedzą i pisza czesto durnoty niczym nie poparte!!! Nie wstyd Wam!?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kkkk
+10 # kkkk 2019-03-26 08:32
wstyt to raczej dla pracowników co zawalili -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
-9 # mieszkaniec 2019-03-25 21:35
zamykamy temat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zgred
+15 # Zgred 2019-03-25 21:40
Dyrektor Andrzej W. zarabia tam prawie 200 tys. rocznie - tak wynika z jego oświadczenia majątkowego. Teraz Pani Wice wypowiada się, że nie ponosi żadnej odpowiedzialnoś ci :) Dobre. To ile musi zarabiać by tą odpowiedzialnoś ć ponosił lub jego zastępcy?
Może zlikwidować stanowiska dyrektorów - starostwo przecież bierze pełną odpowiedzialnoś ć. Taka była nagonka na burmistrzów, starostę, wójtów ile to zarabiają. Dlaczego nie zrobicie takiego zestawienia jeśli chodzi o dyrektorów szkół naszego powiatu? Informacje jawne przecież! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
africa brass
-1 # africa brass 2019-03-25 23:01
Nie tam, tylko wogóle.
Starostwo ledwie umie się podpisać ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Polak
0 # Polak 2019-03-26 08:17
Cytuję africa brass:
Nie tam, tylko wogóle.
Starostwo ledwie umie się podpisać ;)

Impotent umysłowy zabłysnął złotą myślą ha ha ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
yter
+2 # yter 2019-03-27 11:23
200 tyś ?! - SKANDAL !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Miłka
-5 # Miłka 2019-03-27 18:37
a w jaki sposób można tyle zarobic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Damm
+6 # Damm 2019-03-27 08:32
Cała dyrekcja Zespolu jest odpowiedzialna, do wymiany.- żeby 5 dyrektorów nie porafiło wprowadzić danych. Ja bym zostawił głownego a reszte wymianił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nie tylko to
+13 # nie tylko to 2019-03-27 09:22
Pan dyr. mógł przegapić tak ważną pozycję we wniosku o subwencje po nocnym dyżurze w internacie ale jego z-ca
/ jej zawrotna kariera od intendentki do dyr./ była wyspana czy też nie?. Oczywiście ona nie może ponosić żadnej odpowiedzialnoś ci bo ona jest od nadawania blasku placówce
w takim stopniu jak jej podopieczne panie terapeutki, które do pracy z dziećmi niepełnosprawny mi przystępują w specjalnych uniformach tj szpilki, mini spódnica, wyeksponowany odpowiednio biust, makijaże, fryzury a paznokcie,że dzieci się boją z nimi współpracować .
Te pieniądze panie dyr może jakoś odzyskacie ale te gwiazdy na firmamencie pana placówki powinny już dawno zgasnąć a zabłysnąć nowe kompetentne w dresach i odpowiedzialne za terapię tych biednych dzieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maria
+4 # maria 2019-03-28 11:05
Cytuję nie tylko to:
Pan dyr. mógł przegapić tak ważną pozycję we wniosku o subwencje po nocnym dyżurze w internacie ale jego z-ca
/ jej zawrotna kariera od intendentki do dyr./ była wyspana czy też nie?. Oczywiście ona nie może ponosić żadnej odpowiedzialności bo ona jest od nadawania blasku placówce
w takim stopniu jak jej podopieczne panie terapeutki, które do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi przystępują w specjalnych uniformach tj szpilki, mini spódnica, wyeksponowany odpowiednio biust, makijaże, fryzury a paznokcie,że dzieci się boją z nimi współpracować .
Te pieniądze panie dyr może jakoś odzyskacie ale te gwiazdy na firmamencie pana placówki powinny już dawno zgasnąć a zabłysnąć nowe kompetentne w dresach i odpowiedzialne za terapię tych biednych dzieci.

Brawo . Wreszcie trafnie poruszony temat kompetencji zawodowych , dziwnych awansów życiowych itp .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
erazm z lubaczowa
+3 # erazm z lubaczowa 2019-03-27 11:27
ostatni gasi światło w powiecie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
!!!!
+2 # !!!! 2019-03-27 12:07
Cytuję erazm z lubaczowa:
ostatni gasi światło w powiecie!

Cytuję erazm z lubaczowa:
ostatni gasi światło w powiecie!

AMEN
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lubacz
+6 # Lubacz 2019-03-27 13:32
Tym powinien się zająć prokurator i dyscyplinarne zwolnienie !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MINI
-1 # MINI 2019-04-06 14:54
oglądałem na necie posiedzenie i Pani naczelnik mnie zawiodła - na URLOPIE napisała sprawozdania pt. SAMOCHWAŁKA malo tego na miejscu jej poprzednika tj. Pana Argasińskiego byłoby mi przykro jak ktoś by powiedział, że od kiedy ja zostałam naczelnikiem to zaczęło coś się zmieniać na lepsze. Pani Marto trochę pokory, pokory i jeszcze raz pokory. Pani zawsze pchała się do pierwszych rzędów a to nie jest w życiu najważniejsze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi