ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wzrost opłat za śmieci w Lubaczowie

for. pixabay.com
for. pixabay.com

for. pixabay.com

21 lutego 2019 r. Rada Miejska podjęła nową uchwałę w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki za pojemnik o określonej pojemności. 

Przypomnijmy, że na sesji Rady Miejskiej jeszcze pod koniec roku podjęto uchwałę dot. cen za odbiorów odpadów w Lubaczowie. Już wtedy opłaty wzrosły. Wtedy na podwyżkę cen złożyło się wiele czynników, do których należy zaliczyć m.in. fakt, że ostatnia uchwała dot. cen za śmieci pochodziła z 2013 roku. Co ważne, ogłaszając przetarg na odbiór śmieci, miasto na ten cel przeznaczyło 1 747 500 zł. Okazało się jednak, że jedyna oferta jaka wpłynęła wyniosła 2 415 000,00 zł i tą propozycje miejscy urzędnicy przyjęli. Dwa miesiące później - 21 lutego podjęto następną uchwałę odnośnie cen za śmieci. 

Zmiana dotyczy opłat za odpady segregowane. W lutym radni stwierdzili, że cena będzie taka sama dla każdej zabudowy i bez znaczenia ile w domu bądź też mieszkaniu zameldowanych jest osób.  Poprzednio w przypadku zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej, w której mieszkało więcej niż 3 osoby opłata wynosiła 12,50 zł. Poniżej aktualny cennik:

Urzędnicy tłumaczą, że kolejny wzrost opłat spowodowany jest tym razem wzrostem opłat na składowisku odpadów.  Na stronie terenyinwestycyjne.lubaczow.pl czytamy, że opłaty od mieszkańców i firm są kalkulowane tak, aby ich sumaryczna wartość odpowiadała wydatkom miasta na odbiór i składowanie odpadów. 

Miasto nie może "zarabiać" na tych opłatach, ani też dopłacać do kwoty wynikającej z przetargu na odbiór i wywóz śmieci. - tłumaczą wzrost cen miejscy urzędnicy

 

Rodzaj zabudowy

jednorodzinna

wielorodzinna

Ilość osób

do 3 osób

pow. 3 osób

do 3 osób

pow. 3 osób

Stawka za odpady niesegregowane

25,00 zł

25,00 zł

Stawki za odpady segregowane

14,50 zł

14,50 zł   12,50 zł

14, 50 zł   14,00 zł

14,50 zł 12,50 zł

 

Pojemność pojemnika

60 l

110/120 l

240 l

1100 l

7000 l

Stawki za odpady niesegregowane

33,00 zł (11,00 zł)

58,00 zł (22,00 zł)

110,00 zł (43,00 zł)

335,00 zł (122,00 zł)

1485,00 zł (540,00 zł)

Stawki za odpady segregowane

22,00 zł (9,00 zł)

39,00 zł (18,00 zł)

75,00 zł (35,00 zł)

225,00 zł (105,00 zł)

990,00 (450,00 zł)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Zuza
-13 # Zuza 2019-03-12 13:52
Czy to dotyczy tylko miasta lubaczow czy gminy tez?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+10 # Ja 2019-03-12 14:22
To uchwała Rady Miasta w Lubaczowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wasal
+11 # wasal 2019-03-12 15:14
Super, oby tak dalej to ludzie będą robić tylko na śmieci. Nie można było przetargu powtórzyć? 1.700.000 a 2400.000 to różnica. Tanie "państwo".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Twórca odpadów
+3 # Twórca odpadów 2019-03-12 18:08
Powtórzyć? Co by to dało? Na 99,99 % zgłosiłaby się znowu tylko jedna, ta sama firma, myślisz że obniżyłaby swoją ofertę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arnold
+2 # Arnold 2019-03-12 19:12
Cytuję Twórca odpadów:
Powtórzyć? Co by to dało? Na 99,99 % zgłosiłaby się znowu tylko jedna, ta sama firma, myślisz że obniżyłaby swoją ofertę?

Na 100% byłoby tak samo bo firmy podzieliły rynek między siebie i nie wchodzą sobie w drogę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kuku
+8 # kuku 2019-03-12 21:31
Cytuję Arnold:
Cytuję Twórca odpadów:
Powtórzyć? Co by to dało? Na 99,99 % zgłosiłaby się znowu tylko jedna, ta sama firma, myślisz że obniżyłaby swoją ofertę?

Na 100% byłoby tak samo bo firmy podzieliły rynek między siebie i nie wchodzą sobie w drogę.


czyli mafia. Wywózka śmieci do Młynów, ludzie! Póżniej dziwicie się że lasy zanieczyszczone i pola. I tak będzie! Ludzie nie mają na chleb, nie będą płacić 500-600 zł rocznie za śmieci, przecież to rozbój w biały dzień !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
skurwysyństwo
+17 # skurwysyństwo 2019-03-12 17:15
Ciekawe jak głosowali poszczególni radni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Misio
0 # Misio 2019-03-13 14:48
Cytuję skurwysyństwo:
Ciekawe jak głosowali poszczególni radni


lubaczow.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mario
+2 # Mario 2019-03-13 14:51
Skoda tylko że osoba tworząca te protokoły nie ogarnia Worda i tworzy dokumenty sama dla siebie.

Przykład" Głosowanie w sprawie uchwały nr 1 V w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Lubaczowie" - jakiej uchwały, z kiedy ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kotwa
+6 # kotwa 2019-03-12 18:49
Myślę że miasto powinno skalkulować ile by kosztowało założenie / wydzielenie z MAGKiM komórki zajmującej się odbiorem odpadów w Lubaczowie. Zakup samochodu, może 1-3 pracowników. Pan Burmistrz na zebraniach twierdzi że miasto na wywozie odpadów nie może zarabiać i dlatego nie jest zainteresowane powołaniem komórki zajmującej się odbiorem odpadów. Moim zdaniem dobry Burmistrz powinien to skalkulować bo w przypadku opłacalności wywozu :Siłami własnymi" zyskuje całe społeczeństwo Lubaczowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arnold
-4 # Arnold 2019-03-12 19:09
Nie masz pojęcia człowieku o systemie zbioru odpadów, o kosztach które on generuje, a usiłujesz wypisywać jakieś "złote myśli". Jeden samochód i trzech pracowników hahahahahahahah . Komórka zajmująca się odbiorem odpadów hahahaha. Może komórkę na odpady miałeś na myśli? Skąd się biorą tacy fachowcy od siedmiu boleści? Dlaczego tacy mędrcy nie startują w wyborach? Jak miło jest anonimowo krytykować wszystko i głosić kopernikowe odkrycia nieprawdaż? Jak dorosnę wszystko zrobię lepiej, no prawie wszystko :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kotwa
0 # kotwa 2019-03-12 21:52
Żeby wyrażać swoje zdanie nie muszę być specjalistą w tej dziedzinie. Z tego co napisałeś to masz wiedzę o kosztach wywozu śmieci, zapewne stąd pomysł wyśmiewasz. Ciekawe czy istnieje taka kalkulacja?
Czy mam uważać że Twoim zdaniem opłata którą zaoferowała firma jest poniżej kosztów wywozu przez np. miasto. Ilu pracowników do wywozu odpadów z Lubaczowa Twoim zdaniem jest potrzebnych? Pracują przez cały miesiąc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
demos
+9 # demos 2019-03-13 20:25
Miejskie czy też gminne zakłady usług komunalnych z powodzeniem istnieją na terenie naszego kraju, pozwalają obniżyć do minimum cenę wywozu śmieci, także Arnold przestań opowiadać głupoty, bo można stworzyć coś takiego, tylko trzeba chcieć!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sepuś
+14 # sepuś 2019-03-12 21:34
Burmistrz ma to w d....e! Ludzie mu płacą prawie 10K więc on problemu z tym nie ma. I tak już kilkanaście lat. Zauważcie, że władzy nie zależy na ludziach. Mają wszystkich w d...e. Taka prawda, czy oni się przejmują, że ludzie nie mają na życie? Straszne czasy, tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
iza
+7 # iza 2019-03-12 19:04
Genialne!!!! Co za różnica, jedna osoba czy np.5 taka sama opłata, tylko ile odpadów produkuje jedna osoba, a ile 5 osób????....GEN IALNE!!! Pogratulować radnym!!! Szkoda słów!!!!To dopiero gospodarze!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Twórca odpadów
+10 # Twórca odpadów 2019-03-12 19:29
Opłata jest za każdą osobę. Czyli dla osoby samotnej - 14,50 zł, dla 5-osobowej rodziny - 5 x 14,50 = 72,50 zł. Trzeba zajrzeć do uchwały Rady Miasta, bo z tekstu Redakcji tak wynika jakby 5-osobowa rodzina miała płacić tyle samo co osoba samotna. I uchwała została podjęta 28 stycznia a nie 21 lutego jak pisze Redakcja. Link do uchwały: prawomiejscowe.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
time
+10 # time 2019-03-12 21:39
Czekam, aż wspaniałomyślna Rada uchwali opłatę za powietrze, którym oddychamy. Na tym się zarobi. Gnojki, którzy za darmochę biorą publiczne pieniądze. A w Lubaczowie jak było brudno tak jest. A może tak ktoś z tej świętej Rady pofatyguje się na wspaniałą strefę ekonomiczną, która to była wizytówką wyborczą wielu i zobaczy jaki SYF tam jest !!! Gdzie ta wywózka śmieci???!! Gnój, SYF i Malaria. Jak byłby przedsiębiorcą, a zobaczyłbym to wysypisko w życiu tak bym nie umieścił mojego interesu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arnold
-30 # Arnold 2019-03-12 22:00
Kim ty jesteś łajzo żeby obrażać radę? Za kogo się dziadu uważasz? Podpisz się imieniem i nazwiskiem jak taki odważny jesteś. Ode mnie to byś chapnął po zarzyganym ryju i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Paweł
+20 # Paweł 2019-03-12 22:05
Arnold Cytuję Arnold:
Kim ty jesteś łajzo żeby obrażać radę? Za kogo się dziadu uważasz? Podpisz się imieniem i nazwiskiem jak taki odważny jesteś. Ode mnie to byś chapnął po zarzyganym ryju i tyle.


A Ty kim jesteś ? Może pierwszy się przedstaw i zobaczymy czy taki cwany będziesz ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-4 # Ja 2019-03-13 08:32
Ojej Pawełku nie nadymaj się tak. Zjedz Pawełka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniectosięi
+5 # mieszkaniectosięi 2019-03-13 10:30
pewnie radny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
fatamorgana
+11 # fatamorgana 2019-03-12 22:46
Arnold zjedz Snickersa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jozef
+4 # Jozef 2019-03-13 19:48
Ja tez bym ci sypną pajacu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
# Guest 2019-03-12 22:01
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
anonimowy
+11 # anonimowy 2019-03-13 14:21
Cytuję Arnold:
Mam nadzieję że któryś radny postanowi cię odnaleźć. Ja bym tak zrobił i nauczył cię dziadu grzeczności.

tak Cie czytam i widzę że u Ciebie też brak kultury się kłania!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
R 1
+13 # R 1 2019-03-13 08:06
Należy również dodać że uchwałą Rady Miejskiej zmieniono zniżkę z 50 % do 20 % dla osób posiadających aktualną Kartę Dużej Rodziny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
a
+1 # a 2019-03-13 10:06
A co w przypadku gdyby otworzyć na terenie powiatu nasze własne wysypisko? Nie znam się na tym ale kalkulacja znających się na tym osób powinna dać nam odpowiedź. Wtedy Młyny mogą nas cmoknąć. Mielibyśmy niezły smród, ale za to kilka złotówek w kieszeni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
BBB
+3 # BBB 2019-03-13 17:30
Proponuję zrobić to na miejscu byłego dworca PKS. Każdy miałby blisko i wreszcie byśmy zaadoptowali to puste i straszące miejsce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bb
+9 # bb 2019-03-13 18:09
Cytuję BBB:
Proponuję zrobić to na miejscu byłego dworca PKS. Każdy miałby blisko i wreszcie byśmy zaadoptowali to puste i straszące miejsce


tam juz jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Janusz nosacz
+5 # Janusz nosacz 2019-03-13 12:09
Arnold uspokuj się
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
niejaki jarek
+10 # niejaki jarek 2019-03-13 15:55
O co ten krzyk?! PiS dal 500+ emerytom też + więc jest z czego płacić, kasa musi grać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaan
+7 # Jaan 2019-03-13 16:42
Za wywóz z rynku tez z naszych kieszeni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kolega
+9 # kolega 2019-03-13 20:53
Panie Arnold jesli chodzi o wywoz odpadow to moze pan sprobowac chetnie tam pana przyjmą.Mój znajomy pracuje tam kilkanascie lat i nie wazne czy desz czy snieg a do tego straszny smrod w lecie nie do opisania. Jest to prywatna firma zbieraja smieci i wszystkie gabaryty tonami i to wszystko za najnizsza srednia 1600 na reke.Czesto sa traktowani z gory i ponizani i dalej za tą samą kasę mimo ze odpady kolosalnie poszly w gore jak pan sam zauwazyl.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arnold
-1 # Arnold 2019-03-14 05:16
To chyba nie do mnie. Ja nie krytykuję ludzi zbierających odpadów. Szanuję ich, bo to wredna robota, ale ktoś musi. Drażnią mnie tylko ci wszyscy wynalazcy co mają "proste rozwiązania" na każdy problem. Zwalnialiby ludzi, obniżali każdemu (poza sobą) pobory itp a wszystko tylko z myślą o sobie. A przy tym nie mają żadnej wiedzy na temat o którym zabierają głos. Zwykłe koziołki matołki złośliwe i pazerne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arnold
-5 # Arnold 2019-03-14 06:17
Każdy wasz minus matołki dodaje mi energii i utwierdza w przekonaniu że mam rację hahahahahaha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dd
-11 # dd 2019-03-13 22:34
A ile chcieli miec jak starosta??? Wiekszosc robi za najnizsza fest mi nowosc..bylo sie uczyc a nie smieciarzem zostac po nie pelnych 8 klasach gdzie sie nawet wyslowic nie potrafia matoly bez kultury..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
a
-1 # a 2019-03-13 23:02
Odniesmy to teraz do nauczycieli. jak dlugo sie uczyli i niewiele ponad najnizsza krajowa. Jaki ten kraj piekny. Ale i tak bedzie narzekac ze naczyciele moga isc do biedry albo wozic smieci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
erazm z lubaczowa
+13 # erazm z lubaczowa 2019-03-14 08:34
Cytuję a:
Odniesmy to teraz do nauczycieli. jak dlugo sie uczyli i niewiele ponad najnizsza krajowa. Jaki ten kraj piekny. Ale i tak bedzie narzekac ze naczyciele moga isc do biedry albo wozic smieci


Proszę Cię! Ile się uczyli nauczyciele? Tak jak urzędnicy, ratownicy medyczni, etc..., w tym kraju nie szanuje się ludzi i ich pracy po prostu. Doszło do strasznych różnic i podziałów w społeczeństwie. Na lepszych i gorszych, Moralnych i niemoralnych. W wynagrodzeniach za pracę są skrajności - Pani z NBP 45 tyś, zajmująca się promocją Narodowego Banku!, a ktoś kto ratuje życie i ryzykuje swoje za 2250 brutto. Do póki nie zacznie się szanować ludzi i godziwie ich wynagradzać, będzie coraz gorzej. I kwota wolna od podatku mamy jedną z najniższych w cywilizowanym świecie. A wszystko dlatego, że społeczeństwo polskie na to wszystko pozwala i się nie sprzeciwia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec
-2 # Mieszkaniec 2019-03-14 10:30
Po co odbiór śmieci jest co dwa tygodnie. Jeżeli w wielu przypadkach ludzie mają puste kubły i oddają tylko segregowane śmieci. Może w końcu czas to zmienić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
korgo
+2 # korgo 2019-03-14 12:49
za te pieniądze co teraz chcą, powinni co dziennie jeździć !!! Ktoś na tym dobrze zarobił nie martw się. Na śmieciach się robi najlepsze interesy. Po co do Polskizwożony jest cały SYF z europy , a nawet z ukrainy i innych państw? Zastanów się? Przypadek ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+4 # Ama 2019-03-14 16:02
Uważam, ze popełniono błąd, należało ogłosić drugi przetarg i ponownie przeanalizować potrzeby wywozu śmieci. Jeżeli ktoś zakłada ze drugi przetarg nic nie zmieni , to albo wie coś więcej na ten temat albo opanował go całkowity infantylizm , nie obrażając nikogo. To od radnych zależy wiele, mogli zawetować uchwale i wymusić drugi przetarg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
fed
+2 # fed 2019-03-15 12:38
Dokładnie tak! I dlatego to jest skandal! Ludziom podwyższyli opłaty bo się nie chciało trochę więcej popracować. Jeśli założyli konkretna kwotę na ten cel, to powinni się tego trzymać, a nie dokładać ot tak sobie 700.000 złotych. To jest niezrozumiałe i nie gospodarne w żaden sposób! Normalny jest przeprowadzenie kolejnego przetargu, nie ma tu mowy o czymś takim jak, co to by dało? Nigdy nie wiadomo co to da! Ktoś tu ie zna chyba przepisów o zamówieniach publicznych, podkreślam PUBLICZNYCH, który tutaj tak łatwo się wydało, bo przecież ludzie nie będą mieli wyjścia i zapłacą. No tak to my nigdy nie nauczymy się oszczędności i uczciwości w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi. Wiecie co można zrobić za 700k zł ? Myślę, że to jest skandal. Nie rozumiem dlaczego ludzie, społeczeństwo nie reaguje i się zgadza na wszystko co się z nimi robi. To są nasze pieniądze, wspólne, nie Urzędu Miasta! Dlaczego nikt tego nie kontroluje? Nie zainteresuje się? Ludzie zacznijcie walczyć z głupotą i lenistwem. Nikt tego za Was nie zrobi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Twórca odpadów
0 # Twórca odpadów 2019-03-15 14:50
A kto wywoziłby śmieci do czasu rozstrzygnięcia kolejnego przetargu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
fed
-1 # fed 2019-03-15 15:17
A słyszałeś Twórco o czymś takim jak zlecenie ? Jaki to problem. Nie trzeba zaraz zawierać umowy nie wiadomo jakiej, a tym bardziej nie takiej za dodatkowe 700k.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jola
-3 # Jola 2019-03-14 16:40
Do dd,nie obrażaj ludzi po[wulgaryzm]nc u
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kllio
+3 # kllio 2019-03-14 20:46
podnośnie podnoście opłaty a powtórzy się sytuacja z przed kilkunastu laty, gdzie śmieci były wszędzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
goha goha 3 zl
-6 # goha goha 3 zl 2019-03-14 23:26
Ja tam moge placic 100 zl od osoby ... stac mnie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi