ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Ponad 12 mln złotych na remonty dróg w powiecie lubaczowskim. Wiceminister wręczył promesy

fot. rzeszow.uw.gov.pl
fot. rzeszow.uw.gov.pl

fot. rzeszow.uw.gov.pl

Do powiatu lubaczowskiego trafi 12 mln złotych. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński wręczył w środę w Rzeszowie promesy na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi.

Są to środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej oraz infrastruktury uszkodzonej lub zniszczonej w konsekwencji działania osuwisk.

– Województwo podkarpackie otrzymuje prawie 77 mln zł – z czego 56 mln zł na odbudowę dróg, przepustów, mostów i ponad 20 mln zł na stabilizacji osuwisk – powiedział sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński podczas uroczystości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.  Wiceminister podkreślił, że wsparcie działań samorządów ze strony państwa jest kwestią niezwykle istotną z punktu widzenia poprawy jakości życia mieszkańców. Podziękował również starostom, burmistrzom i wójtom za sprawne przygotowanie wniosków.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart dodała, że dzięki promesom, które w ostatnich latach trafiły na Podkarpackie udało się naprawić  ponad 673 km dróg gminnych i powiatowych oraz 218 przepustów i obiektów mostowych.

W powiecie lubaczowskim wsparcie finansowe otrzymają:

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Janek
-2 # Janek 2019-03-07 11:30
Po przeczytaniu tego artykulu zastanawiam sie dlaczego gmina Cieszanow dostala najwiecej pieniedzy.?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
neo
+6 # neo 2019-03-07 11:58
Dlatego, że potrafią starać się o te środki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
#Jurek
+4 # #Jurek 2019-03-07 13:40
A jeżeli nie Cieszanów to kto wg. Ciebie powinien dostać najwięcej kasy? Wystarczy pisać dobre wnioski i wszystko !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
śmieszek
-3 # śmieszek 2019-03-07 12:18
śmiech na sali te wasze screeny tabelek =D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
M
+3 # M 2019-03-07 13:38
I po raz kolejny w gminie Cieszanów będzie najwięcej zrobione dzięki staraniom burmistrz A ludziom i tak nie dogodzi i nadal będą pokrzywdzeni płakać ze tylko na kulturę pieniądze są wydawane...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arma
-3 # Arma 2019-03-09 21:38
Si Piotruś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Szymon
+10 # Szymon 2019-03-07 13:40
Janek ile ty masz lat ? Jeśli nie nosisz tornistra to wytłumaczę ci że tych środków nie zdobywa się uznaniowo lecz na realne usunięsie skutków klęsk żywiołowych po ich uprzednim udokumentowaniu .Brawo że naprawiona będzie m.in.ul. Sportowa k Ursus Areny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
#Jurek
+3 # #Jurek 2019-03-07 13:49
Takie wnioski potrafią pisać tylko nieliczni i nie da się ich napisać w 5 min!!! Marszałek tyle nie zrobi co Burmistrz! Marszałek był wczoraj w Lubaczowie i nawet nic nie obiecywał, bo po co! (no może tylko obwodnicę Narola). A do Jarosławia to powinny latać samoloty!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ole
+5 # ole 2019-03-07 15:27
Cytuję #Jurek:
Takie wnioski potrafią pisać tylko nieliczni i nie da się ich napisać w 5 min!!! Marszałek tyle nie zrobi co Burmistrz! Marszałek był wczoraj w Lubaczowie i nawet nic nie obiecywał, bo po co! (no może tylko obwodnicę Narola). A do Jarosławia to powinny latać samoloty!


TWIERDZISZ ŻE W OLESZYCACH SA ANALFABECI W PISANIU WNIOSKÓW?;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
#wnioskodawca
+1 # #wnioskodawca 2019-03-07 20:23
Czemu zaraz analfabeci? Moze mają po prostu inne priorytety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Stefan
-2 # Stefan 2019-03-08 09:36
Sam sobie odpowiedziałeś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-18 # polak2010 2019-03-07 15:06
Super widać dobre rządy Prawa i Sprawiedliwości .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
+2 # polak2010 2019-03-09 09:49
Za rządów Platformy Ubywatelskiej i PSL wyremontowali jedna drogę do Nowej Grobli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
miejscowy
+1 # miejscowy 2019-03-09 19:52
Ciekawe kto typował te drogi powiatowe?
Zamiast drogę z Lipska w kierunku Brzezin (droga kończąca się w polu) można było zrobić drogę z Łówczy do Brusna. Byłoby to z większym pożytkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
TT
-1 # TT 2019-03-10 20:38
Cytuję miejscowy:
Ciekawe kto typował te drogi powiatowe?
Zamiast drogę z Lipska w kierunku Brzezin (droga kończąca się w polu) można było zrobić drogę z Łówczy do Brusna. Byłoby to z większym pożytkiem.
to droga powiatowa, więc do starosty pisz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Michali
+5 # Michali 2019-03-09 21:42
DROGA WOJEWÓDZKA 865 TO ŻENADA, BEZ NIEJ NASZ POWIAT NIE ISTNIEJE!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! LUDZIE CZY WY TEGO WIDZICIE. MOŻE KOMUŚ ZALEŻY BY TU CIĄGLE BYŁO JAK W LATACH 90-TYCH
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
TT
+2 # TT 2019-03-10 19:25
Z tymi żalami do marszałka Ortyla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Roman
0 # Roman 2019-03-10 12:48
Brawoooo i to jest Piekne Cieszanow zawsze gora tylko pozazdroscic a inne gminny ???dnooo....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
meteo
+1 # meteo 2019-03-11 14:36
Co to znaczy, buraku ćwikłowy- inne gminy dno? Gmina Cieszanów, dziwnym trafem jest podatna na różne klęski, jak nie powódź to deszcze nawalne wymywające ścieżki rowerowe i drogi przeróżne, to ASF i inne zarazy. Lepiej podjedz sobie pierogów od Niezapominajek - tych co Rolling Stones nie chcieli spróbować. Nie zapomnij dodać omasty żeby trochę oleju w głowie przybyło!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jurek
0 # jurek 2019-03-14 17:28
Meteo nie badz taki do przodu! Kazda gmina z naszego powiatu ma takie same szanse by pozyskac troche kasy z budzetu panstwa czy UE. Jedni wlodarze korzystaja a inni nie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
meteo
0 # meteo 2019-03-14 19:41
Roman zmienił się w Jurka. Jeżeli nie potrafisz logicznie myśleć to nie zabieraj głosu! Tymczasem sobie poczytaj o klęskach żywiołowych, o osuwiskach, sięgnij też do danych meteorologiczny ch. Może nadarzy się szansa na zrozumienie niektórych zjawisk idących lub nieidących w parze z rzeczywistością . Poczytaj też o lotnych piaskach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Franek
-1 # Franek 2019-03-10 16:24
Roman nie przesadzaj.Inne gminy nie dostały kaski bo ich klęski omijają no i dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi