ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

W nocy wybuchły dwa pożary. W Tymcach całkowicie spłonął dom [VIDEO]

Pożar tymcach fot. czytelnik zlubaczowa.pl
Pożar tymcach fot. czytelnik zlubaczowa.pl

Pożar tymcach fot. czytelnik zlubaczowa.pl

1 marca w nocy z piątku na sobotę doszło do dwóch pożarów w budynkach mieszkalnych - w Tymcach i Kowalówce.

Po godzinie 20:30 do stanowiska kierowania komendy powiatowej PSP w Lubaczowie wpłynęła informacja  o pożarze budynku mieszkalnego z podejrzeniem, że w budynku może się ktoś znajdować. Na miejsce zdarzenia zostały niezwłocznie zadysponowane zastępy strażaków z JRG Lubaczów i Ochotniczej Straży Pożarnej w Baszni Dolnej.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że budynek w całości jest objęty pożarem. Z uwagi na podejrzenie zagrożenia zdrowia i życia osoby, która mogła znajdować się w budynku strażacy po odłączeniu energii elektrycznej przez pogotowie energetyczne podali trzy prądy wody w celu ugaszenia zarzewia ognia. Prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych było utrudnione z uwagi na porę nocną i silne zadymienie, dlatego też strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po przewietrzeniu pomieszczeń i przeszukaniu budynku na szczęście okazało się, że nikt nie został poszkodowany. Na miejscu pożaru wspólnie ze strażakami z Lubaczowa i Baszni Dolnej współpracował zespół PRM, Policja i pogotowie energetyczne.

Do drugiego pożaru w ciągu doby, doszło kilkanaście minut po północy w Kowalówce w gminie Cieszanów. W pożarze budynku mieszkalnego poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Lubaczowie. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych współdziałali strażacy z Lubaczowa Cieszanowa oraz pogotowie ratunkowe i Policja.

Mając na uwadze możliwość wystąpienia niebezpiecznych sytuacji pożarowych w budynkach mieszkalnych pragnę przypomnieć, że największe zagrożenie podczas pożaru stwarza dym i toksyczne produkty spalania, a do najbardziej tragicznych pożarów dochodzi w nocy. Zachęcam do zaopatrzenia się w czujki tlenku węgla i dymu, które w porę ostrzegą przed zagrożeniem. – mówi zastępca komenda Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie kpt. Wojciech Wus

Pożar w Tymcach, video: czytelnik zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.