ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

To już pewne. Będzie nowy dyrektor szpitala w Lubaczowie


Wkrótce ogłoszony będzie konkurs na dyrektora szpitala w Lubaczowie. Obecny dyrektor Stanisław Bury przechodzi na emeryturę.

Jeszcze w tym kwartale zostanie rozpisany konkurs na dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie. Obecny dyrektor - Stanisław Bury przechodzi na emeryturę. Taką decyzję dotychczasowy dyrektor podjął jeszcze w ubiegłym roku. W związku z osiągnięciem wieku emerytalnego Stanisław Bury poinformował starostę Zenona Swatka, że zamierza zrezygnować z pełnienia funkcji dyrektora szpitala w Lubaczowie. W uzgodnieniu ze starostą, S. Bury jeszcze przez kilka miesięcy zarządzał lubaczowskim szpitalem, ale w ciągu najbliższych dni lub tygodni przejdzie na emeryturę.

Obowiązki dyrektora przejmie najprawdopodobniej jego zastępca.

Wkrótce jednak zostanie rozpisany konkurs na nowego szefa lubaczowskiego szpitala - informuje Zenon Swatek.

Przed nowym dyrektorem nie lada wyzwania, gdyż niestety szpital jest w trudnej sytuacji kadrowej. Brakuje lekarzy. Specjalistom bez skutku oferowane są wysokie zarobki i mieszkania służbowe. Władze powiatowe mają nadzieje, że do konkursu zgłosi się sprawny menedżer, który wyleczy szpital z problemów jakie dręczą tę placówkę.

Stanisław Bury na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej powołany został 1 lipca 2009 roku. Wcześniej pełnił funkcję m.in. Prezesa Zarządu Lubaczowskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego Sp. z o. o. w Lubaczowie. Był także Dyrektorem PBRol w Lubaczowie. Jak czytamy w publikacji Jerzego Tabaczka "Szpital w Lubaczowie 1896 - 2016" Stanisław Bury jako dyrektor doprowadził do oddania - po generalnym remoncie - dawnego "galicyjskiego" budynku szpitala. Parter tego budynku przeznaczono na pomieszczenia administracji i nowoczesne prosektorium. Ponadto odbierał do użytku budynek byłego oddziału ginekologicznego-położniczego, w którym mieszczą się apteka, gabinety lekarskie oraz Placówka Terenowa ZUS w Lubaczowie. W celu podniesienia jakości udzielanych świadczeń medycznych S. Bury od czerwca 2011 roku wprowadził w SP ZOZ system zarządzania jakością ISO 9001:2008.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Tomasz25
+20 # Tomasz25 2019-02-13 08:51
Władze powiatowe mają nadzieje, że do konkursu zgłosi się sprawny menedżer, który wyleczy szpital z problemów jakie dręczą tę placówkę.
1. Załóżmy, że tak w rzeczywistości będzie, choć to mało prawdopodobne by nadanie partyjne nie miało to znaczenia (w mieście już mówi się o wiceUM).
2. Sprawny menadżer nie wiele będzie mógł zrobić, bo głównym problemem nie jest zarządzanie placówką, a rozwiązania systemowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jestem za
+15 # Jestem za 2019-02-13 09:59
Przecież wiadomo już kto będzie dyrektorem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wim szystko
-5 # wim szystko 2019-02-13 15:57
Nowym-starym Dyrektorem będzie Witold G.
Zaklepane!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bronek
+5 # Bronek 2019-02-13 15:59
Cytuję wim szystko:
Nowym-starym Dyrektorem będzie Witold G.
Zaklepane!

Niemożliwe. PSL won!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec
+17 # Mieszkaniec 2019-02-13 09:59
Mam nadzieję że dyrektorem zostanie nie Tylko sprawny manager Ale osoba która będzie wymagała coś od pracowników tego szpitala że pracujący lekarze pielęgniarki poczują respekt przed taka osoba A nie samowolki nie dość że ie łącza to jeszcze pjani przychodzą niedopomyslenia tak by nie było jeśli jest dobry szef podwyżki to ciągle chcą A robić im się nie chce to niech w domu siedzą takie osoby A nie szkodzą zamiast pomagać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
stan
0 # stan 2019-02-14 23:24
Cytuję Mieszkaniec:
Mam nadzieję że dyrektorem zostanie nie Tylko sprawny manager Ale osoba która będzie wymagała coś od pracowników tego szpitala że pracujący lekarze pielęgniarki poczują respekt przed taka osoba A nie samowolki nie dość że ie łącza to jeszcze pjani przychodzą niedopomyslenia tak by nie było jeśli jest dobry szef podwyżki to ciągle chcą A robić im się nie chce to niech w domu siedzą takie osoby A nie szkodzą zamiast pomagać

Podwyżki to są ustalone "tam wyżej". Szpitala nie stać na taki wzrost kosztów. Wiele osób z personelu medycznego oczekuje zbyt wiele nic nie dając wzamian, Tylko 20 procent to prawdziwi medyczni fachowcy. Oni winni zarabiać 2 razy tyle, podobnie jak lekarze niżej skawalifikowani . Ale nie powinna być stosowana od wieeeelu lat zasada, że wszyscy otrzymuja podwyżki "po równo". To wina systemu, który nie rekompensuje szpitalowi wzrostu najniższego wynagrodzenia, wzrostu płac z ustaw i rozporządzeń, systemu rozliczeń w NFZ. Chore to jest, bardzie niż chorzy w szpitalu i personel, z rodzinami na utrzymaniu. Kto winien - wszystkie poprzednie i obecny RZĄD . Musi się szybko zmienić, by osoby dobrze pracujące dobrze zarabiały. A inne - na ubocze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Abgejabkdoa
+15 # Abgejabkdoa 2019-02-13 10:04
Czkawka po aferze z dr Ć....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Afera
+11 # Afera 2019-02-13 10:22
No zobaczymy czy odpowie za to .. Ale on napewno o tym nie wiedział przecież..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Widz
+12 # Widz 2019-02-13 10:14
NO I DOBRZE ZE WKONCU ODCHODZI.. Teraz musi się coś zmienić a nie wiecznie ta sama twarz.. Zresztą za wiele dobrego to on nie zrobił.. Czekamy na lepszych lekarzy, bardziej wykwalifikowany personel,oraz lepsze place. Napewno nikt za nim nie będzie płakał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
On
+7 # On 2019-02-13 11:09
Tak wysokie zarobki, że stawka na SOR jest o 50% niższa niż w Rzeszowie czy Zamościu. Peryferia muszą kusić stawka a nie odstraszać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pacjent Sor
+9 # Pacjent Sor 2019-02-13 11:20
Cytuję On:
Tak wysokie zarobki, że stawka na SOR jest o 50% niższa niż w Rzeszowie czy Zamościu. Peryferia muszą kusić stawka a nie odstraszać.

I pewnie na SOR w Rzeszowie czy Zamościu ludzi traktują z większym szacunkiem. Bo skoro w Lubaczowie maja 50%nizsze zarobki to ludzi można traktować przedmiotowo...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkania
0 # Mieszkania 2019-02-13 11:58
Cytuję Pacjent Sor:
Cytuję On:
Tak wysokie zarobki, że stawka na SOR jest o 50% niższa niż w Rzeszowie czy Zamościu. Peryferia muszą kusić stawka a nie odstraszać.

I pewnie na SOR w Rzeszowie czy Zamościu ludzi traktują z większym szacunkiem. Bo skoro w Lubaczowie maja 50%nizsze zarobki to ludzi można traktować przedmiotowo...


Hahahha zapraszam się przejechać do Rzeszowieskiegi Sor będziesz w tedy mówił i złym traktowaniu pacjentow na Sorze .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kkk
+1 # Kkk 2019-02-13 13:05
Cytuję Mieszkania:
Cytuję Pacjent Sor:
Cytuję On:
Tak wysokie zarobki, że stawka na SOR jest o 50% niższa niż w Rzeszowie czy Zamościu. Peryferia muszą kusić stawka a nie odstraszać.

I pewnie na SOR w Rzeszowie czy Zamościu ludzi traktują z większym szacunkiem. Bo skoro w Lubaczowie maja 50%nizsze zarobki to ludzi można traktować przedmiotowo...


Hahahha zapraszam się przejechać do Rzeszowieskiegi Sor będziesz w tedy mówił i złym traktowaniu pacjentow na Sorze .

Byłem i nie narzekam, przynajmniej maja długopisy, nie to co w Lubaczowie. Jakiś czas temu siedzę w kolejce na SOR w Lubaczowie, ludzi dość sporo, po czym pani przyjmująca zgłoszenie odeszła od stanowiska, bo po prostu powiedziała że nie ma długopisu i nie ma czym pisać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanin
-6 # Mieszkanin 2019-02-13 13:22
Bo tam nie macie odwagi fiknac tak jak tutaj. Proszę przeczytać sobie specyfikę pracy na Sorze i jak wyglada triage, oczywiscie ze zrozumieniem bo niektórym tu ciężko to idzie. Narzekacie ze długo się czeka - Rzeszów stoi otworem jechać autostrada nowo wybudowana :) odeszła od stanowiska bo najwidoczniej miała inna robotę na gabinecie.
Wasze myślenie jest ograniczone patrzycie z klapkami na oczach ze „JA PRZYCHODZĘ NA SOR I JUŻ TAK ZARAZ MAM BYĆ PRZYJĘTY BO NOGĘ SKRĘCIŁEM TYDZIEŃ TEMU „ jak sama nazwa wskazuje szpitalny oddział ratunkowy - co samo za siebie mówi ze ratuje życie w nagłych przypadkach. Skręcenie albo przyjęcie planowe jest ratowaniem życia ? Opamiętajcie się ludzie bo jad z was aż ocieka tam pracuje tylko ludzie nie roboty !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Luk de Jong
+4 # Luk de Jong 2019-02-13 16:23
Jprd taki duży szpital, duży SOR, i jeden długopis. Takie rzeczy tylko w tej rzeźni....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanin
-6 # Mieszkanin 2019-02-13 16:55
Nie masz się czego czepiać ?!
Było pożyczyć pielęgniarce długopis :D
Jaki masz problem ? Umierałeś ? Natychmiast do przyjęcia ?
Żal ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec
0 # Mieszkaniec 2019-02-13 22:26
Długopis nie ratuje życie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanin
+2 # Mieszkanin 2019-02-15 13:48
Jedz do Rzeszowa Krakowa Gdańska tam cie uratują długopisem. Maja takie czarodziejskie różdżki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Adam B.
+3 # Adam B. 2019-02-18 06:08
Cytuję Luk de Jong:
Jprd taki duży szpital, duży SOR, i jeden długopis. Takie rzeczy tylko w tej rzeźni....

Przestań się bawić plusikami i minusikami chłopczyku trolliku. Nikt twoich durnot i tak nie potraktuje poważnie. Kredki zastrugane? Tornister spakowany? To nie zapomnij o kapciach i kanapce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Moetek
+17 # Moetek 2019-02-13 11:37
Oficjalnie ogłaszam dyrektorem zostaje Pan zastępca burmistrza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hiri
-2 # hiri 2019-02-14 09:17
Hahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
+4 # ja 2019-02-14 10:44
To chyba jakies jaja?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
amba
+5 # amba 2019-02-13 12:54
jaka praca taka płaca pracę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Janek
+13 # Janek 2019-02-13 13:48
Od Zarządu Powiatu, od Rady Powiatu i Starosty Powiatu wyborcy oczekują konkretnych zmian, ktore zmienią na lepsze zycie Mieszkancow Powiatu .Zauflismy Wam , a to zaufanie zobowiazuje Was do konkretnych dzialan .Kibicuję Wam tak jak bardzo wielu mieszkancowow. Proszę nie zmieniajcie tak jak w przyslowiu "zamienił stryjek siekierke na kijek" Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Nieufny
+6 # Nieufny 2019-02-13 18:17
Gdyby zmiany w szpitalu czy ogólnie w służbie zdrowia dałyby się przeliczyć na plus na głosy wyborcze to już dawno temu w służbie zdrowia byłoby tak, że ludzie byliby w miarę zadowoleni, nie trzeba byłoby czekać miesiącami do specjalisty itp. Ale to nie tak łatwo zrobić jak dać 500+, tu trzeba mnóstwo wysiłku, a efekty jeżeli by przyszły to po czasie dłuższym niż jedna kadencja, i być może nie autorzy reform tylko ich następcy przypisywaliby sobie zasługi. Polityka to coraz większy syf.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mocna
-4 # mocna 2019-02-13 15:24
Na 100% będzie ktoś z PIS-u!!!!!!!!!! !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dfsdf
+2 # dfsdf 2019-02-13 15:28
Cytuję mocna:
Na 100% będzie ktoś z PIS-u!!!!!!!!!!!

A odchodzący dyrektor to z jakiej partii był?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Źzzzźz
+7 # Źzzzźz 2019-02-13 21:58
Bedzie z pslu chyba że zmienił partie tak jak ktoś wcześniej napisał dyrektorem ma być kolejny raz pan G
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanin
-2 # Mieszkanin 2019-02-13 16:58
szkoda mi was ludzie, oczekujecie życzliwości i empatii od innych a sami wyzywacie na forum ludzi którzy są publiczni, a maja prawo zgłaszać wasze śmieszne komentarze o zniesławienie.. . . Internet nie jest anonimowy :) a droga redakcja żeby was bronić usuwa komentarze ... . Śmieszne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ewa
+8 # Ewa 2019-02-13 19:44
Czy to coś zmieni w szpitalu ? Chyba nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
laki
+8 # laki 2019-02-13 20:36
Może doktor ć by spróbował i tak jest już sławny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec
+4 # Mieszkaniec 2019-02-13 22:25
Nowego dyrektora czeka bardzo trudne zadanie. Jeżeli chodzi o infrastrukturę to jest jedna z lepszych w naszym województwie teraz trzeba popracować nad pracującym już personelem i pozyskać kilku dobrych specjalistów. Powodzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+7 # Ja 2019-02-14 00:56
Grałem kiedyś w hospital. Czy można to wpisać w CV jako doświadczenie w zarządzaniu placówką medyczną?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
On
+10 # On 2019-02-14 07:42
Jeszcze ciekawostka. Nie ma czegoś takiego jak Służba zdrowia, jest opieka zdrowotna. Na służbie to są żołnierze itd. Lekarzowi, pielęgniarce, ratownikowi, fizjoterapeucie , laborantowi nikt nie da emerytury po 15 latach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
-22 # Ama 2019-02-14 08:05
Ja myśle ze dyrektorem powinien zostać zastępca przewód. Rady Powiatu - jest doświadczonym lekarzem, wieloletnim radnym, umie rozmawiać z ludźmi , sadze ze sprawdzi się jako menadzer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hiri
+10 # hiri 2019-02-14 08:41
Hahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
neo
+11 # neo 2019-02-14 08:52
żartujesz prawda ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Weik
-12 # Weik 2019-02-14 10:06
Popieram , tez mam takie zdanie , dyrektorem powinien zostac Pan doktor.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ika
+4 # Ika 2019-02-17 12:47
Myślisz, że doktor.G. nie potrafi liczyć, jako dyrektor zarobiłby jakieś 7 tysięcy z groszami na rękę. , czy dla niego , który pracując w kilku miejscach i inkasując za to kilkanaście tysięcy lub więcej jest opłacalne odpowiedz sobie sam. Ponadto jako wiceprzewodnicz ący Rady Powiatu dodatkowo wpada dieta ok.2 tys bez podatku..Czy to interes dla Pana G.Zaden, chyba , że jest żądny władzy, ale każda władza kiedyś się kończy.Szpital potrzebuje bardzo sprawnego i przede wszystkim doświadczonego zarządzającego , który nie będzie skąpił kasy na lekarzy specjalistów,za którymi przyjdą pacjenci ,. Nie może być tak , że ogromna liczba ludzi szuka pomocy poza Lubaczowem bo nie ma zaufania do lekarzy tutaj pracujących. Nie mam na myśli wszystkich , bo byłoby to niesprawiedliwe , ale taki np. dr.C , bohater ostatnich wydarzeń nigdy nie powinien się tutaj znalezć, a tym bardziej jeszcze pracując w SOR tj . w miejscu gdzie pacjent przy pierwszym kontakcie bezpośrednio doświadcza jak jest traktowany. Póżniej ocena ta rzutuje na szpital jako całość.Nowy zarząd Powiatu bierze na siebie ogromną odpowiedzialnoś ć by wybrać właściwą osobę ponieważ podejmując decyzję nie będzie możliwe powiedzenie, że to nie my dokonaliśmy wyboru. Jeżeli podstawowy kryterium będzie przynależność partyjna kandydata, to śmiem twierdzić, że w krótkim czasie z naszym szpitalem będzie tak , jak ze słynnymi stadninami koni , którym po trzech latach nowych rządów i zmianie co najmniej trzykrotnej dyrektorów grozi upadłość. Wierzę w dojrzałość i mądrość decydentów, którzy pogonią zakulisowych klakierów i dokonają właściwego wyboru.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
n
+11 # n 2019-02-14 08:23
Nie rozumiem dlaczego wielce czcigodna redakcja usuwa większość komentarzy.Nie było tam ani wulgaryzmów,ani tak obecnie modnej mowy nienawiści wymyślonej na potrzeby cenzury.Wiem ,że czytanie prawdy boli ale stosowanie cenzury do tego stopnia to już lekka przesada.Serdec znie pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AA
+6 # AA 2019-02-14 15:28
Cytuję n:
Nie rozumiem dlaczego wielce czcigodna redakcja usuwa większość komentarzy.Nie było tam ani wulgaryzmów,ani tak obecnie modnej mowy nienawiści wymyślonej na potrzeby cenzury.Wiem ,że czytanie prawdy boli ale stosowanie cenzury do tego stopnia to już lekka przesada.Serdecznie pozdrawiam.


a chwaliłeś PiS?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kowak
+2 # kowak 2019-02-14 14:13
karty rozdane pan zastępca na dyrektora a na zastępcą pani ANTONIK konkurs to paranoja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
crazy man
+6 # crazy man 2019-02-15 12:53
Nie ma takiej opcji. Po co piszesz głupoty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chrumkający nietoper
+15 # chrumkający nietoper 2019-02-14 22:07
Zarząd i Rada powiatu dopiero się rozkręcają. Będzie wesoło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Halin
-4 # Halin 2019-02-16 13:55
Ten rok to rok wyborczy w ktorym bedziemy wybierac przedstawicieli do parlamentów unii i Polski , WIEC PIs musi dzialac madrze, rzadzic madrze nawet na takiej prowincji jak Lubaczow.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bogdan
+2 # bogdan 2019-02-18 09:14
Ciekawe czy ktoś z was naprawdę wie w jakim stanie jest cala infrastruktura szpitala,stan techniczny,itp. Od10 lat nic niedoinwestowan e,brak serwisow,zanied bane sieci przesylowe,,,An a papierach wszystko super,nowy dozna szoku,,,,,,,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rys