ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wybuch gazu w Oleszycach. Spłonął dom [AKTUALIZACJA]


Strażacy ugasili już pożar domu jednorodzinnego w Oleszycach. W wyniku prawdopodobnie rozszczelnienia się rury z gazem doszło do wybuchu. Budynek doszczętnie spłonął. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Tuż obok budynku prawdopodobne rozszczelniła się rura z gazem, a następnie około godziny 15:40 doszło do eksplozji. Wybuch był potężny, budynek momentalnie stanął cały w płomieniach.

Na miejscu szybko pojawili się strażacy. Ogień gasiło osiem zastępów straży pożarnej m.in. z Oleszyc, Lubaczowa, Cieszanowa, Dzikowa i Krowicy Hołodowskiej. Na miejsce przyjechały też dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Dwie osoby zostały przetransportowane do  szpitala. Na szczęście nie odnieśli oni poważnych obrażeń. W akcji pomagali również policjanci (cztery radiowozy), a także pogotowie gazowe i energetyczne.

Z relacji świadków wynika, że mieszkańcy domu poczuli gaz wcześniej. Zaalarmowali o tym fakcie pogotowie gazowe i wyszli z domu. Poinformowali również właścicieli samochodów stojących na parkingu obok, aby odjechali.  Właściciel domu apelował do przechodzących przechodniów, aby nie zbliżali się do budynku. Jedna z kobiet będąca na miejscu relacjonowała że najpierw było czuć gaz, a później słychać pod ziemią "bulgotanie".

Chwilę później doszło do dwóch wybuchów.  – relacjonuje nam  świadek zdarzenia

Przez kilkadziesiąt minut część Oleszyc była odłączona od prądu. Z powodu awarii gazociągu pogotowie gazowe wyłączyło dostawę gazu w części gminy Oleszyce. Gazownicy apelują także o wyłączenie odbiorników gazu.

Pożar został całkowicie w nocy ugaszony. W dalszym ciągu mieszkańcy gminy Oleszyce nie mają gazu.

pozar-oleszyce001.jpgpozar-oleszyce002.jpgpozar-oleszyce003.jpgpozar-oleszyce004.jpgpozar-oleszyce005.jpgpozar-oleszyce006.jpgpozar-oleszyce007.JPGpozar-oleszyce008.JPGpozar-oleszyce009.JPGpozar-oleszyce010.JPGpozar-oleszyce011.JPGpozar-oleszyce012.JPG.JPGpozar-oleszyce013.JPG.JPGpozar-oleszyce014.JPG.JPGpozar-oleszyce015.JPG.JPG

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mieszkaniec
+25 # Mieszkaniec 2019-02-03 18:24
Z tego co wiem to na pogotowie gazowe było zgłaszane że gdzieś jest wyciek gazu a że dzisiaj niedziela to pewnie nie chciało im się ruszać i za to bym ich pociągnął do odpowiedzialnoś ci, a po wybuchu latali jak koty z chorymi pęcherzami po Oleszycach i chyba szukali zaworów gdzie tu gaz zakręcić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracownik ZGJarosław
+5 # Pracownik ZGJarosław 2019-02-05 18:23
Cytuję Mieszkaniec:
Z tego co wiem to na pogotowie gazowe było zgłaszane że gdzieś jest wyciek gazu a że dzisiaj niedziela to pewnie nie chciało im się ruszać i za to bym ich pociągnął do odpowiedzialności, a po wybuchu latali jak koty z chorymi pęcherzami po Oleszycach i chyba szukali zaworów gdzie tu gaz zakręcić.

Witam odnosząc się do pana wypowiedzi to jest pan w błedzie pogotowie z Jarosławia jechało 40 minut w lubaczowie pogotowie juz dawno nie obsługuje podziekujmy PO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracownik ZGJarosław
+2 # Pracownik ZGJarosław 2019-02-05 18:32
Witam panstwa dla wyjaśnienia taki wybuch trafia sie bardzo żadko w naszej historii tego regionu to 1 tak poważny incydent chłopaki z Lubaczowa -Jarosławia-Rad ymna-Przemyśla pomagali uruchamiać reduktory i przywracać spokój w tych miejscowościach co zamknięto układy zasuw (strefa punktów zamknięć gazu) ja sam pracowałem 17 godzin w domu byłem po 0;00 wiec nie piszcie na gazownie takich rzeczy straż nie była lepsza i inne zastepy jak wiecie pozdrawiam E.B
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jim
-5 # Jim 2019-02-05 20:03
Cytuję Pracownik ZGJarosław:
Witam panstwa dla wyjaśnienia taki wybuch trafia sie bardzo żadko w naszej historii tego regionu to 1 tak poważny incydent chłopaki z Lubaczowa -JarosławiaCytuję Pracownik ZGJarosław:
Witam panstwa dla wyjaśnienia taki wybuch trafia sie bardzo żadko w naszej historii tego regionu to 1 tak poważny incydent chłopaki z Lubaczowa -Jarosławia-Radymna-Przemyśla pomagali uruchamiać reduktory i przywracać spokój w tych miejscowościach co zamknięto układy zasuw (strefa punktów zamknięć gazu) ja sam pracowałem 17 godzin w domu byłem po 0;00 wiec nie piszcie na gazownie takich rzeczy straż nie była lepsza i inne zastepy jak wiecie pozdrawiam E.B

-Radymna-Przemyśla pomagali uruchamiać reduktory i przywracać spokój w tych miejscowościach co zamknięto układy zasuw (strefa punktów zamknięć gazu) ja sam pracowałem 17 godzin w domu byłem po 0;00 wiec nie piszcie na gazownie takich rzeczy straż nie była lepsza i inne zastepy jak wiecie pozdrawiam E.B


Jak pracownicy gazowni tak pracuja jak pisza, to nie ma sie co dziwic, ze domy wybuchaja!! Katastrofa!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracownik ZGJarosław
+4 # Pracownik ZGJarosław 2019-02-05 20:22
Cytuję Jim:
Cytuję Pracownik ZGJarosław:
Witam panstwa dla wyjaśnienia taki wybuch trafia sie bardzo żadko w naszej historii tego regionu to 1 tak poważny incydent chłopaki z Lubaczowa -JarosławiaCytuję Pracownik ZGJarosław:
Witam panstwa dla wyjaśnienia taki wybuch trafia sie bardzo żadko w naszej historii tego regionu to 1 tak poważny incydent chłopaki z Lubaczowa -Jarosławia-Radymna-Przemyśla pomagali uruchamiać reduktory i przywracać spokój w tych miejscowościach co zamknięto układy zasuw (strefa punktów zamknięć gazu) ja sam pracowałem 17 godzin w domu byłem po 0;00 wiec nie piszcie na gazownie takich rzeczy straż nie była lepsza i inne zastepy jak wiecie pozdrawiam E.B

-Radymna-Przemyśla pomagali uruchamiać reduktory i przywracać spokój w tych miejscowościach co zamknięto układy zasuw (strefa punktów zamknięć gazu) ja sam pracowałem 17 godzin w domu byłem po 0;00 wiec nie piszcie na gazownie takich rzeczy straż nie była lepsza i inne zastepy jak wiecie pozdrawiam E.B


Jak pracownicy gazowni tak pracuja jak pisza, to nie ma sie co dziwic, ze domy wybuchaja!! Katastrofa!

Akurat gościu pisze osoba pokrewna rodzinie poszkodowanej wiec jak masz jakaś nienawiść lub jakiś problem możemy porozmawiać w realu jak to było jak cię coś trapi pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maaj
+1 # maaj 2019-02-06 14:42
@Jim, w Twojej jednej linijce jest siedem literówek oraz błąd interpunkcyjny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
vv
+13 # vv 2019-02-03 18:47
zlikwidowali posterunek w Lubaczowie.... dobrze ze nie przenieśli do Tarnowa...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hmm
+3 # hmm 2019-02-03 19:26
Poczytaj trochę zanim coś napiszesz ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
vv
-3 # vv 2019-02-05 18:54
Cytuję hmm:
Poczytaj trochę zanim coś napiszesz ..


a ty doczytałes?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Gazolina
0 # Gazolina 2019-02-05 19:36
Doczytał. Posterunek w Lubaczowie zlikwidowano w lutym 2015, ale w styczniu 2017 przywrócono.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
vv
+1 # vv 2019-02-05 20:37
Cytuję Gazolina:
Doczytał. Posterunek w Lubaczowie zlikwidowano w lutym 2015, ale w styczniu 2017 przywrócono.


To dlaczego jechali z Jaroslawia 40 minut - to był skrót a Lubaczowa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
B
+16 # B 2019-02-03 20:22
Dokładnie popieram całkowicie wypowiedź "mieszkanca. To było zaniedbanie ze strony gazownictwa. Całe szczęście że wyczuli i zdarzyli wyjść z domu i nikomu się nic nie stało. Mam tylko nadzieję że osoby które się nie zainteresował mimo zgłoszenia uderza się w piersi że te osoby żyli na tykającej babie i że przez zaniedbanie stracili swój dom a mogli stracić i zdrowie lub zycie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec
+30 # Mieszkaniec 2019-02-03 20:36
Teraz gaziarze powinni zapłacić ludziom za dom bo przez ich zlekceważenie problemu ktoś stracił cały swój dobytek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bad Jim
-4 # Bad Jim 2019-02-06 11:44
Mentalnosc ludzka tylko te pieniadze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wszyscy/kłamią
+18 # wszyscy/kłamią 2019-02-03 20:58
Dobrze, że wyczuli i dobrze zareagowali, a nie czekali w domu spokojnie.
Za dom może (w co i tak wątpię), dostaną pieniądze, ale co z całym dobytkiem?! Przecież stracili wszystko i muszą się teraz gdzieś podziać na kilka miesięcy/lat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracownik ZGJarosław
+3 # Pracownik ZGJarosław 2019-02-05 18:45
Wyśle z Gazownia i ubezpieczyciele pokryją straty finansowe najważniejsze jest zdrowie !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jim
0 # Jim 2019-02-05 20:24
Cytuję Pracownik ZGJarosław:
Wyśle z Gazownia i ubezpieczyciele pokryją straty finansowe najważniejsze jest zdrowie !!!!!


Zdrowie najwazniejsze, ale niestety bardzo mocno nadszarpniete!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Daniel
+10 # Daniel 2019-02-03 21:12
Jeśli to faktycznie wina pogotowia gazowego to czy to oni będą wypłacać odszkodowanie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Poli
+11 # Poli 2019-02-03 21:13
Bedą musieli zapłacić za to niedbalstwo pgnig, poniosą odpowiedzialość , biedni ludzie dobrze ze żyją
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
M.M.
+16 # M.M. 2019-02-03 21:17
Straszna tragedia ! Trzymam za Was kciuki ! Trzymajcie się !!!❤❤
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Andrzej
+8 # Andrzej 2019-02-03 21:36
Jak nie zaplacisz 3 dni po terminie to cioto ci odrazu odetna To ich wyłącznie wina Pociągnąć ich do odpowiedzialnos ci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jeden z wielu
+19 # Jeden z wielu 2019-02-03 21:41
Strach pomyślcie gdyby to sie działo w późnych godzinach nocnych :/, ludzie stracili by życie. Los tym razem był inny wszyscy cali i zdrowi, wyciągnąć teraz wnioski i zrobić wszystko by w przyszłości nie powtórzyła sie tragedia. Gdzieś cos zawiniło, sprawdzić co lub kto i zrobić z tym porządek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anonim
+11 # Anonim 2019-02-03 22:47
U mnie też kiedyś bylo rozsczelnie przed domem gazu,którego nie mam podłączonego do domu. Po pytaniu co oni robią przy tej skrzynce gazowej otrzymalam odpowiedź,że kiedys robili jakies pomiary i gaz ucieka i przyjechali to naprawić.. Kiedyś??!! Skoro wiedzieki,że tak się dzieje to powinni natychmiast to naprawić bo inaczej mogło się skończyć tak samo. Później biegali żeby podpisać dokumenty żeby wszystko grało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mario
+19 # Mario 2019-02-04 00:02
wielkie wyrazy współczucia dla Rodziny, trzeba szybko się zastanowić i mobilizować do niesienia pomocy tym ludziom! To tragedia przez nich nie zawiniona! Nie można też winić w żaden sposób Pogotowia Gazowego! Tu w Oleszycach wychodzą na jaw zaniedbania z przeszłości!!! Trzeba "odkryć" na nowo na jakiej leżą głębokości i czy są prawidłowo zaizolowane rury gazociągu oleszyckiego! O tym problemie piszę w artykule powyżej. Problem został zakopany wcześniej, podczas wykonywania gazociągu dla Oleszyc w latach 90-tych ub. stulecia! Dziś pozostał problem o którym niektórzy wiedzą, trzeba teraz sprawdzać czy następne wybuchy nie nastąpią po ponownym włączeniu sieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracownik ZGJarosław
0 # Pracownik ZGJarosław 2019-02-07 11:44
popieram
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obyvvatel
+10 # obyvvatel 2019-02-04 10:14
Niedbalstwo i niedopełnienie obowiązków pracownikow gazownictwa. Brać adwokata i i niech wypłacaja odszkodowanie!! !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracownik ZGJarosław
+1 # Pracownik ZGJarosław 2019-02-05 19:06
Proponuje się przyjąć do gazowni będą na pewno przyjęcia
po tym incydencie myślę że pan zmienił by zdanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jim
-1 # Jim 2019-02-05 20:06
Cytuję Pracownik ZGJarosław:
Proponuje się przyjąć do gazowni będą na pewno przyjęcia
po tym incydencie myślę że pan zmienił by zdanie


Powinny byc przyjecia, bo po tym co wydarzylo sie w niedziele , to wszyscy odpowiedzialni za te norwyobrazalna tragedie gazownicy powinni wyleciec natychmiast i to z wielkim hukiem!!! Za taka krzywde musza poleciec glowy!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jim
-3 # Jim 2019-02-05 20:20
Cytuję Pracownik ZGJarosław:
Proponuje się przyjąć do gazowni będą na pewno przyjęcia
po tym incydencie myślę że pan zmienił by zdanie


Ile razy trzeba bylo dzwonic zanim dojechaliscie?? ????? Przyjechaliscie i co wtedy??? Wiedzieliscie chociaz gdzie jest glowny zawor? Czy jezdziliscie po oleszycach jakby wam kto soli na ogon nasypal!!! Ile czasu minelo od zgloszenia zanim dojechaliscie?? Ile pozniej czasu potrzebowalisci e czasu, zeby znalezc glowny zawor??? Nawet po ulicy kolejowej krazyliscie szukajac zego zaworu a dom plonal!!!!! Kilka strazy zdazylo przykechac, byla policja, bylo pogotowie ratunkowe a tych fachowcow od siedmiu bolesci jak nie bylo tak bylo!!!!!! Ludzie przez wasze niechlujstwo i niedbalstwo stracili dorobek zycia i zdrowie!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bad Jim
+2 # Bad Jim 2019-02-06 11:38
Człowieku po to sie ubezpiecza dom aby ten dorobek nie stracic smutny jestes , idz po papiery błękitne i nie krzycz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jim
+1 # Jim 2019-02-06 23:40
Cytuję Bad Jim:
Człowieku po to sie ubezpiecza dom aby ten dorobek nie stracic smutny jestes , idz po papiery błękitne i nie krzycz



Czlowieku uwazasz, ze ubezpieczeniem i pieniedzmi wszystko mozna nadrobic???? Sa takie rzeczy, takie straty, ktorych zaden pieniadz nie zastapi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maaj
+8 # maaj 2019-02-04 16:02