ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Mirosław Karapyta skazany na 4 lata więzienia

fot.
fot.

fot.

Były marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta, został przez sąd uznany winnym części zarzutów zawartych w akcie oskarżenia. Został skazany m.in. na karę 4 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Dzisiaj o  godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym w Przemyślu został ogłoszony wyrok w sprawie Mirosława Karapyty. Były marszałek województwa podkarpackiego został uznany winnym 9 z 16 zarzucanych mu przestępstw. Mirosław Karapyta, oskarżany przede wszystkim o przestępstwa korupcyjne, ma spędzić w więzieniu 4 lata. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że proces przeciwko Mirosławowi Karapycie rozpoczął się wiosną 2015 r. Od tego czasu sprawa krążyła między sądami w Przemyślu i Rzeszowie. Później rozpoczęcie procesu uniemożliwiała niezdolność do stawienia się przed sądem Karapyty, który przeszedł operację.

Oprócz Karapyty prokuratura oskarżyła jeszcze 8 osób. Sprawy sześciu z nich zostały wyłączone do innych postępowań. Jeden z oskarżonych przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Razem z M.Karapytą w jednym procesie stanęli przed sądem Henryk S. – były burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Robert M. – były zastępca komendanta powiatowego policji w Jarosławiu.

Sąd Rejonowy w Przemyślu zadecydował o utajnieniu procesu, jego jawność mogłaby naruszyć ważny interes prywatny pokrzywdzonych kobiet i samego oskarżonego.

Przed pierwszą rozprawą Mirosław Karapyta powiedział, że jest niewinny i nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Swoje stanowisko podtrzymywał do końca procesu.

Źródło: portalprzemyski.pl, TVP Rzeszów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

znowu
-4 # znowu 2019-01-11 12:12
słynny producent muzyczny Robert M stanął przed sądem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
car
+1 # car 2019-01-11 12:28
Bałem się ,że jak większość tego typu spraw zostanie wszystko zamiecione pod dywan a tu miła niespodzianka, mamy jeszcze sprawiedliwe sądy skoro po tylu latach i tylu przenosinach do różnych sądów został wydany wyrok i to skazujący!!! Brawo sędziowie, nikt nie powinien się czuć bezkarnym nawet jeśli to były "dygnitarz " PSLu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Lubaczowianin
+15 # Lubaczowianin 2019-01-11 12:34
Mirek winny częsci zarzutów.Niby było 16 zarzutów a ostało 9 On już karę poniósł jak sami widzimy + 15 lat przybyło mu.Myślę że w II instancji stopnieje kara do kilku lat w zawiasach i grzywnyTroszkę to wszystko nadęte było i kotłowało się tyle lat .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
dokładnie
+13 # dokładnie 2019-01-11 13:42
NA KAŻDEGO PRZYJDZIE MRÓZ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Lud
+3 # Lud 2019-01-11 14:11
Szkoda Chlopa Rzeszowiaki go wykonczyli bo im bylo zal ze w powiecie lubaczowskim duzo inwestycji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
dokładnie
-4 # dokładnie 2019-01-11 14:36
Cytuję Lud:
Szkoda Chlopa Rzeszowiaki go wykonczyli bo im bylo zal ze w powiecie lubaczowskim duzo inwestycji

CO TY CZŁOWIEKU ZA BZDURY PLECIESZ JAKIE INWESTYCJE ON POWIAT LUBACZOWSKI MIAŁ GŁĘBOKO W DU...E, P.S. ON SAM SIĘ WYKOŃCZYŁ BO MU WODA SODOWA DO GŁOWY UDERZYŁA. KNIAŹ PODKARPACKI.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
amba
+4 # amba 2019-01-11 14:47
NIGDY NIE OSĄDZAJ NIKOGO BO BĘDZIESZ SAM OSĄDZONY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Amelia
+4 # Amelia 2019-01-11 15:27
Święte słowa Amba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jaan
+5 # Jaan 2019-01-11 15:38
To on tyle kradł i teraz trzeba go utrzymywać jeszcze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
neo
-4 # neo 2019-01-11 16:36
A co ukradł, może jakieś przykłady a nie puste słowa. Ja też mogę powiedzie to samo o tobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Awerty
+2 # Awerty 2019-01-11 20:36
Cytuję neo:
A co ukradł, może jakieś przykłady a nie puste słowa. Ja też mogę powiedzie to samo o tobie.

Został skazany między innymi za gwałt!!!!¡! Mało?!!!?!!?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
neo
+3 # neo 2019-01-13 09:44
Taki pewny jesteś, że został skazany za gwałt, gdzie to jest napisane? Coś słyszałeś, coś czytałeś ale bez zrozumienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mark
+7 # mark 2019-01-13 10:41
Cytuję neo:
Taki pewny jesteś, że został skazany za gwałt, gdzie to jest napisane? Coś słyszałeś, coś czytałeś ale bez zrozumienia.


w gimnazjum panuje analfabetyzm wtórny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Lubaczowianin
+11 # Lubaczowianin 2019-01-11 16:06
Był parę dni w Bieszczadach w jakiejś chacie u chłopa na koszt miejscowego urzędu to wielkie przestępstwo? .A dzisiejsze pielgrzymki możnych tego świata na różne sympozja ,gale ,konwenty inne pustosłowia do Centrum Kogresowego w Jasionce zbudowanym notabene za staraniem Mirka są bezkosztowe.A hotele tam są bezpłatne ?cała otoczka wypaśna też darmowa?Hipokry zja 21 wieku Zadnych uchybień grzechów zaniechania ze strony Mirka nie było w Urzędzie Marszałkowskim by przepadły jakieś środki unijne czy jakieś inne pomocowe o,defraudacjach środków publicznych też nie słyszano.Skazać chłopa a co...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ruda Rizaniecka karp
+2 # Ruda Rizaniecka karp 2019-01-13 10:11
A lapuw za załatwianie roboty w Straży Granicznej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ruda Zośka
+8 # ruda Zośka 2019-01-11 17:11
Ponoć próbował załatwić pracę komuś na posterunku policji w Jarosławiu to przestępstwo a dzisiejsze rozdawanie stanowisk swoim po uważaniu z gatunku misiewiczów , pisiewiczów to chwalebne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mors
+7 # mors 2019-01-11 17:17
głosujj na platforme bedziesz miała lepiej na tuska złodzieja i jego syna, schetyne kretyne, złodzieja od zegarków i debila niesiołowskiego i wielu innych z szogunem komorowskim na czele !! z nimi bedziesz miała jak w raju o pani !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
neo
+3 # neo 2019-01-11 18:18
Popatrz co robi PIS. Platforma przy nich to pikusie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mors
+18 # mors 2019-01-11 18:40
no faktycznie coś robi w końcu pis - fakty ekonomiczne PO placa minimalna 1200 za PIS 2250, bezrobocie za PO nawet 13% za PIS 5%, emerytom kazali platformiarze pracować do 67 lat !! a najniższa emerytura za po 700zł.. rozwój gospodarczy za PIS 5% za PO 1.5%.. a ile afer za tuska to sami wiecie albo i nie wiecie wiedzieć nie chcecie... a wy tu jakiś misiewicz jeden i że nagrody sobie przyznali.. taka garść faktów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxl
-13 # xxxl 2019-01-11 19:16
Tylko,że PO brała łyżką , a PIS ...wiadrami! Paliwa droższe niż za PO, popatrz,że w Niemczech są tańsze niż w Polsce...jaja!! !i to o 50 gr. nastepnie jeżeli jest inflacja, rzucenie na rynek pieniędzy to z tego musi być dochód , ale też mniejsza siła pieniądza a co do afer?, kolego afery za PO to pikuś z tymi za PIS popatrz chociażby na Skoki!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
qwas
+9 # qwas 2019-01-11 19:52
Nie kłam xxxl za platfusów paliwo kosztowało 5,70-5,90 zł
a teraz jest ok 5,10- 5,30zł dodam jeszcz,że najniższa pensja w latach rządów tych złodzieji wynosiła 1500zł brutto a teraz 2250 zł brutto więc gdzie tu widzisz droższe paliwo?!!!!!!!! !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
bolo
+4 # bolo 2019-01-11 21:45
a baryłka ropy kosztowała wtedy 120 dolarów, obecnie około 50 dolarów, boję się co będzie gdy ropa dalej dojdzie do 120 dolarów??????.. ...paliwo po 10 zł za litr? całkiem realne za panowania tej jedynej słusznej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
bolo
+1 # bolo 2019-01-11 21:50
za PO deflacja, zaś za PIS inflacja na poziomie4, 5%, poczekaj jeszcze trochę i zobaczysz czym kończy się ręczne sterowanie gospodarką, juz sami politycy PIS-u nie wierzą w te liczby za posrednictwem TVP w które ty uwierzyłeś, "ciemny lud wszystko kupi" jak w twoim przypadku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Awerty
-4 # Awerty 2019-01-11 22:19
Hahaha ale jaja, zmień płytę mierny lewaczku " pieniędzy nie ma i nie będzie" jak mawiał twój idol a one są i finansują kolejne prospołeczne obietnice. Nie pisz już bzdur , bo nikt już w to nie wierzy Polska ma się dobrze bez "was" najniższe bezrobocie od 89 roku , minimalna pensja w górę, wiek emerytalny obniżony, awansowaliśmy do grona państw rozwiniętych itd. itd.........wię c wyłącz już tą płytę, którą z uporem maniaka próbujesz od 3 lat ludziom na siłę i wbrew prawdzie wmówić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
proboszcz
-6 # proboszcz 2019-01-11 23:32
typowy wyborca Pis-u, wmów mu na ambonie,że jest idiotą i w to też uwierzy, albo tak się napił lub naćpał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
platfus
-2 # platfus 2019-01-12 09:51
Cytuję neo:
Popatrz co robi PIS. Platforma przy nich to pikusie.

Ludziom PiSu wolno, bo to patrioci ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxl
-5 # xxxl 2019-01-11 19:19
chyba lepiej być debilem niz morsem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Awerty
-8 # Awerty 2019-01-11 20:35
Cytuję ruda Zośka:
Ponoć próbował załatwić pracę komuś na posterunku policji w Jarosławiu to przestępstwo a dzisiejsze rozdawanie stanowisk swoim po uważaniu z gatunku misiewiczów , pisiewiczów to chwalebne.

Został skazany między innymi za gwałt!!!!!!!¡!! ¡!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
proboszcz
+3 # proboszcz 2019-01-11 23:34
Tumanie durny, bo już inaczej nie można do ciebie niedouczony prymitywie,ZA PRÓBĘ GWAŁTU!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
n
0 # n 2019-01-12 08:30
Cytuję proboszcz:
Tumanie durny, bo już inaczej nie można do ciebie niedouczony prymitywie,ZA PRÓBĘ GWAŁTU!

Chcesz powiedzieć ,że w dzisiejszych czasach próba gwałtu to cnota?Przy podobnej sprawie politycy dawnej Samoobrony mówili o swoim koledze ,że to chłop z jajami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Awerty
+8 # Awerty 2019-01-12 10:11
Cytuję proboszcz:
Tumanie durny, bo już inaczej nie można do ciebie niedouczony prymitywie,ZA PRÓBĘ GWAŁTU!

To zapytaj imbecyli tej pokrzywdzonej kobiety jaka to była próba . O czy ty dyskutujesz popaprańcu przestępca jest przestępcą i tyle w temacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Niejan
+2 # Niejan 2019-01-12 16:12
Nie produkuj się już ciulu. Kogo obchodzą twoje przywidzenia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
abc
+4 # abc 2019-01-12 18:24
podaj imię i nazwisko, to zapytam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
oooo
+2 # oooo 2019-01-12 18:32
jednego tumana tutaj czytałem to qwerty teraz nastepny awerty?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kaska
-1 # Kaska 2019-01-13 10:16
A łapówki po 20 kafli za robotę w UM i SG?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Antek
+3 # Antek 2019-01-13 19:23
Jakie łapówki , ja zrobiłem balety i wystarczyło.Jak załatwiał to był cacy ,było dać mu kaski a nie 20 kafli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
szeryfak
+5 # szeryfak 2019-01-11 17:11
brawo PIS !! 4 lata ale beknie wreszcie gwałciciel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
neo
-2 # neo 2019-01-11 18:16
Boże co za tępak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Siłacz
+3 # Siłacz 2019-01-11 18:56
No w końcu skończy się załatwianie stanowiska pracy wzamian za pójście do łóżka z marszałkiem.
Wszyscy dobrzy znajomi byłego marszałka obsadzeni na dobrych stanowiskach w różnych urzędach w powiecie lubaczowskim i nie tylko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
amba
+10 # amba 2019-01-11 21:05
trzeba było i ty siłacz pójść z nim do łóżka siłacz to i ty byś miał posadkę i byś nie narzekał skoro jesteś pewien iwidziałeś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Domi
+4 # Domi 2019-01-11 21:25
Szkoda człowieka,powin ni brać się za prawdziwych przestępców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Siłacz
+2 # Siłacz 2019-01-11 21:53
Amba to znaczy, że Ty też korzystales /las z tej opcji skoro tak stoisz murem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ZZ
-9 # ZZ 2019-01-12 08:55
Mirek K człowiek godny zaufania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Anna Maria
+12 # Anna Maria 2019-01-12 09:52
złapali kozła ofiarnego inni też nie są bez winy jeszcze więcej przekrętów robią i co żyją jak pączki w maśle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszczuch