ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wkrótce pojedziemy nowymi obwodnicami [ZDJĘCIA]


Na ostatniej prostej są prace przy budowie obwodnic Oleszyc i Cieszanowa oraz przebudowie drogi wojewódzkiej z Oleszyc do Lubaczowa.

Oficjalne otwarcie nowych dróg z udziałem władz wojewódzkich odbędzie się w połowie grudnia.

Przypomnijmy, że budowy obwodnic Oleszyc i Cieszanowa rozpoczęły się na początku tego roku.

Obwodnica Oleszyc ma 3,2 km długości. W ramach inwestycji zostało wybudowane rondo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 865 (ul. Jarosławska) z drogą wojewódzką nr 867 (ul. Wiejska) i drogą gminną nr 105206R. Dalej droga biegnie stroną północną w kierunku Lubaczowa przecinając kolejno rzekę Przerwa, gdzie został wybudowany most oraz istniejąca drogę wojewódzką nr 865 w kierunku Cieszanowa, gdzie powstało drugie rondo. Obwodnica kończy się na kolejnym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym z drogą wojewódzką 867 (za osiedlem św. Jana)

Obwodnica Cieszanowa ma 1,8 km długości. Początek (rondo) na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 865 z drogami powiatową i miejską (przy pomniku Jana III Sobieskiego). Dalej stroną wschodnią w kierunku drogi wojewódzkiej nr 865. Koniec to płynne włączenie obwodnicy do istniejącej drogi wojewódzkiej nr 865 za stacją paliw Orlen (ul. Tadeusza Kościuszki)

W ramach budowy obwodnic przebudowano także czterokilometrowy odcinek drogi z Lubaczowa do Oleszyc.

Aktualnie trwają prace przy budowie obwodnicy Lubaczowa. Droga ma zostać do oddana do użytku za rok.

DSC_0006.JPGDSC_1186.JPGDSC_1194.JPGDSC_1196.JPGDSC_1198.JPGDSC_1199.JPGDSC_1208.JPGDSC_1211.JPGDSC_1217.JPGDSC_1226.JPGDSC_1239.JPGDSC_1240.JPG

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

hmm
+15 # hmm 2018-11-29 11:42
Wbrew opiniom niektórych stacji tv ,te "PiSiory" coś robią dla naszego województwa,pow iatu hmmmm ciekawe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Tomo
-2 # Tomo 2018-11-29 13:57
Cytuję hmm:
Wbrew opiniom niektórych stacji tv ,te "PiSiory" coś robią dla naszego województwa,powiatu hmmmm ciekawe

plany obwodnicy są z marca 2013. budżet zabezpieczony przez tamta ekipę.
to tak jak pisać - ojciec kupił działkę, zapłacił za plan domu, zabezpieczył kasę na dalszą budowę i umarł. Syn wybudował dom, bo ojca już nie było, a szkoda było zaprzepaścić rozpoczętej inwestycji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Budowacz
+1 # Budowacz 2018-11-29 15:25
I dla tych co patrzą z boku wybudowanie domu to zasługa syna. Bo przejeżdżali drogą nieraz i widzieli jak syn budował, a roboty ojca nie widać było.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Prot
+6 # Prot 2018-11-29 20:50
Jakby platfusy dalej rządziły to byś zobaczył te obwodnice jak świnia niebo. Nie takie rzeczy obiecywali. Pamiętamy jak im szło budowanie autostrad i ekspresówek. Ciągle brakowało kasy. Ale jak miało nie brakować kiedy Nowak wydał na zegarki? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jola
+14 # Jola 2018-11-29 22:09
Nikt nie zabezpiecza środków, zwłaszcza unijnych z wyprzedzeniem 5 lat. Wtedy była jeszcze poprzednia perspektywa unijna 2007-2013, teraz mamy 2014-2020, a to 2 różne bajki. Nie było możliwość zabezpieczyć tych pieniędzy, bo wtedy jeszcze nikt nie wiedział jak będzie wyglądał budzet unijny, tak jak teraz nikt nie wie co bedzie w latach 2020-2026, wiec skończ pisać bzdury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Tomo
-3 # Tomo 2018-11-29 23:19
Jasne - planujesz budowę czegokolwiek, gdy już kasa jest rozdana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
hmm
+6 # hmm 2018-11-30 08:07
Cytuję Tomo:
Jasne - planujesz budowę czegokolwiek, gdy już kasa jest rozdana.


Jak nie masz zielonego pojęcia platfusie ,to się nie udzielaj "Obwodnice zostały wybudowane w trybie ZAPROJEKTUJ WYBUDYJ !!!!" A dla twojej wiadomości plany obwodnicy Oleszyc były już w miejscowych planach zagospodarowani a przestrzennego w roku 1987 tak więc można powiedzieć ,że nawet komuniści którzy rządzili Oleszycami przed 1989 rokiem mają swój udział w jej budowie. Taki to lewacki tok myślenia przedstawiasz , ktoś coś wspomniał 20-30 lat temu i już jest inwestorem czy wykonawcą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Tomo
-5 # Tomo 2018-11-30 09:14
Kto tu nie ma pojęcia o tym co pisze, to nie chcę pokazywać palcem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
hmm
+1 # hmm 2018-11-30 09:31
Cytuję Tomo:
Kto tu nie ma pojęcia o tym co pisze, to nie chcę pokazywać palcem.

coś niezrozumiałego jest w tym co napisałem? Więcej informacji udzielą w PZDW.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Tomo.
-3 # Tomo. 2018-11-30 13:05
No właśnie. Poczytaj ze zrozumieniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
fdfdf
+1 # fdfdf 2018-11-30 21:56
Cytuję Tomo.:
No właśnie. Poczytaj ze zrozumieniem.

Ja rozumiem że nie potrafisz czytać ze zrozumienie ale nie wciągaj w to innych ludzi :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
fdfdf
0 # fdfdf 2018-11-30 21:53
Cytuję Tomo:
Kto tu nie ma pojęcia o tym co pisze, to nie chcę pokazywać palcem.

TY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ja
+2 # ja 2018-12-02 13:46
Masz rację plany budowy obwodnicy Lubaczowa w tym miejscu były w 1983 r.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Adamfddf
-1 # Adamfddf 2018-11-29 12:54
wkrótce, czyli???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
szuri
+1 # szuri 2018-11-29 14:41
Dzis odbiory
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ewa
-5 # ewa 2018-11-29 16:02
W końcu! Długo czekaliśmy

pozabankowo-i-prywatnie.pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ktoś
+1 # Ktoś 2018-11-29 16:06
Na rondzie między Oleszycami a Lubaczowem już leży nowa latarnia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Rondo
+11 # Rondo 2018-11-29 16:24
Cytuję Ktoś:
Na rondzie między Oleszycami a Lubaczowem już leży nowa latarnia

Musi społeczeństwo się nauczyć i przyzwyczaić do rond.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Mok
+2 # Mok 2018-11-29 17:16
Powinni jeszcze mniejsze zrobić to ciężarówka by na wprost jechał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kiko
-8 # kiko 2018-11-29 17:23
ktoś tu pisze że to tusk i platforma w 2013 zabezpieczyli na to kase....... www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Haha
0 # Haha 2018-12-05 20:28
Dobre
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ama
-8 # Ama 2018-11-29 17:38
Myśle ze najlepiej czas pamiętają niektórzy mieszkańcy osiedla Mazury , to oni bombardowali poprzednia ekipę. Fakt prace, rozmowy prowadzili poprzednicy. Przecież panowie burmistrzowie byli przeciwnikami budowy tych dróg i drugiego mostu .Teraz mówià co innego ale” tylko krowa nie zmienia poglądów”. Sukces ma wielu okców porażka jednego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Pete
+6 # Pete 2018-11-29 18:23
Cytuję Obywatel:
A kiedy remont odcinka drogi od ronda do skrzyżowania w Oleszycach?

Cytuję Ama:
Myśle ze najlepiej czas pamiętają niektórzy mieszkańcy osiedla Mazury , to oni bombardowali poprzednia ekipę. Fakt prace, rozmowy prowadzili poprzednicy. Przecież panowie burmistrzowie byli przeciwnikami budowy tych dróg i drugiego mostu .Teraz mówià co innego ale” tylko krowa nie zmienia poglądów”. Sukces ma wielu okców porażka jednego.

To nic złego że ktoś zmienia poglądy bo się do czegoś przekonał. Głupotą jeat trwanie "przy swoim" za wszelką cecę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Pete
+6 # Pete 2018-11-29 18:24
*jest
*cenę
Sorry
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Obywatel
+2 # Obywatel 2018-11-29 18:16
A kiedy remont odcinka drogi od ronda do skrzyżowania w Oleszycach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Pete
+10 # Pete 2018-11-29 18:26
A kto miałby Ci tu odpowiedzieć?
Zapytaj w PZDW.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
a
+5 # a 2018-11-29 21:43
Podejrzewam ze akurat nie PZDW bo ta droga nie bede juz wojewodzka a miejska/gminna. Droga wojewodzka to obwodnica. Tak będzie w Cieszanowie.
Po dugie Rondo w Oleszycach na krzyzowce drog do Sieniawy, Jaroslawia i gminnej do Dzikowa? Do Dzikowa jest powiatowa a krzyszowka 867 i 865 jest jakies 100-200m dalej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Obywatel
+1 # Obywatel 2018-11-29 18:16
A kiedy remont odcinka drogi od ronda do skrzyżowania w Oleszycach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Sak
-6 # Sak 2018-11-29 18:35
CO ZA IDIOTA WSTAWIA ZNAKI WSKAZUJĄCE KIERUNKI JAZDY W KIERUNKU DRÓG KTÓRE SĄ JESZCZE ZAMKNIĘTE!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Mok
+3 # Mok 2018-11-30 06:22
Za rok przebudowa Oleszyce Zapałów i to pewnie też zasługa poprzedniej ekipy.tak tak. Bo oni planowali. Hehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
lala
+3 # lala 2018-11-30 07:47
Cytuję Mok:
Za rok przebudowa Oleszyce Zapałów i to pewnie też zasługa poprzedniej ekipy.tak tak. Bo oni planowali. Hehe



Piszesz bzdury! Droga do Zapalowa i dalej do Jaroslawia również jest zaplanowana, tylko czekają na nowy most, Malo tego zaplanowana jest już od kilku lat remont drogi do Sieniawy!

Planowane inwestycyjne[ed ytuj | edytuj kod]

Na lata 2017–2018 zaplanowana jest rozbudowa na odcinku 40,1 km: Sieniawa-Oleszy ce-Lubaczów. Inwestycja będzie podzielona na 3 etapy:

Etap I: ~31,5 km od Sieniawy – km 0+000 do zlokalizowanego w zachodniej części Oleszyc skrzyżowania z drogą wojewódzką 865 na ul. Jarosławskiej. Etap II: odcinek ~5,2 km – północna obwodnica Oleszyc, wraz z rozbudową istniejącej drogi, aż do zlokalizowanego w południowo-zach odniej części Lubaczowa skrzyżowania ulic kard. S. Wyszyńskiego i Sportowej. Etap III: ~3,4 km południowa obwodnica Lubaczowa kończąca się w zachodniej części Lisich Jam na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 866 z ul. Wspólną
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Mok
+3 # Mok 2018-11-30 07:59
Przecież napisałem że z oleszyc do zapalowa będzie robiona bo jest już wykonawca. Ale jeżeli ty to przypisujesz po-psl to ja dziekuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
lala
0 # lala 2018-11-30 14:57
Cytuję Mok:
Przecież napisałem że z oleszyc do zapalowa będzie robiona bo jest już wykonawca. Ale jeżeli ty to przypisujesz po-psl to ja dziekuje



Piszę, że kazda inwestycja jest planowana dużo naprzód i zazwyczaj nie ma barw partyjnych, jeżeli chodzi o takie inwestycje (nie mylic z pomnikami) a realizuje ten kto ma władze i pieniądze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Mok
-2 # Mok 2018-11-30 16:37
I wszystko jasne. Brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Budowacz
-2 # Budowacz 2018-11-30 18:31
Ci co realizują, wkopują pierwszą łopatę, a jeszcze bardziej ci co przecinają wstęgę (synowie z pierwszego wpisu #Tomo) zawsze mają barwy partyjne. Ci co planowali w sumie też, ale o nich się nie pamięta, zwłaszcza jeżeli byli z innej opcji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Yoyo
-1 # Yoyo 2018-11-30 17:13
Cytuję Mok:
Za rok przebudowa Oleszyce Zapałów i to pewnie też zasługa poprzedniej ekipy.tak tak. Bo oni planowali. Hehe


Przebudowa tylko na odcinku lipina Oleszyce a projekt budowlany na cały odcinek do zapakowany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Mok
0 # Mok 2018-11-30 08:01
I nic nie wspominałem o drodze do Sieniawy więc o co ci chodzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
lala
+1 # lala 2018-11-30 14:54
Cytuję Mok:
I nic nie wspominałem o drodze do Sieniawy więc o co ci chodzi




Podpowiedzialam , że PiS I O TEJ DRODZE MYSLI;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Klo
+1 # Klo 2018-12-02 07:36
Wszystko Ładnie pięknie to wygląda, ale te głębokie rowy przerażające są, nie chce być złym prorokiem. Wiemy ile osób tam zginęło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
fdfdf
+2 # fdfdf 2018-12-02 18:13
Cytuję Klo:
Wszystko Ładnie pięknie to wygląda, ale te głębokie rowy przerażające są, nie chce być złym prorokiem. Wiemy ile osób tam zginęło.


I dzięki Bogu w Polce rowami się nie jeździ tylko drogą a ta jest w idealnym stanie. Troszkę wyobraźni i można jeżdzić przez lata i to bezpiecznie!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ala
0 # Ala 2018-12-02 19:35
Dzięki PiSowi słońce wschodzi
I gwiazdy świecą. Błogosławiony PiS i jego dzieła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ama
+3 # Ama 2018-12-02 20:28
Ala naczytałam się hymnów pochwalnych o przywódcach komunistycznych daruj sobie , żyjemy na szczęście w innym kraju. Czas hymnów nacześć jednej partii minął
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
as
-1 # as 2018-12-02 21:33
Cytuję Ama:
Ala naczytałam się hymnów pochwalnych o przywódcach komunistycznych daruj sobie , żyjemy na szczęście w innym kraju. Czas hymnów nacześć jednej partii minął


czyżby? dasz głowę? a może masz slaby słuch?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować