ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Utalentowany, nieszablonowy i tajemniczy. W Oleszycach zagrał Sviatyj


W sobotni wieczór w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach w ramach cyklu „Wieczór lokalnych artystów” zagrał pochodzący z Ziemi Oleszyckiej Wojciech Fil.

Sviatyj, czyli święty – tak brzmi jego pseudonim artystyczny. Urodził się 1986 roku w Oleszycach i tutaj się wychował. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie. Mając 15 lat, gdy pierwszy raz trzymał w rękach gitarę poczuł, że szybko się z nią nie rozstanie. Zauroczył się muzyką. Bez pomocy innych nauczył się na tym instrumencie grać. W 2007 roku grał już w zespole, razem ze swoimi kumplami z osiedla. Nazwali się „Ćma”.  Musiał jednak wyjechać ze swojej rodzinnej miejscowości by poszukać lepszego życia. Trafił m.in. na Ukrainę. Spędził tam dwa lata, pracując jako tłumacz, ale nie zapomniał o swojej miłości – muzyce. Na obczyźnie koncertował w barach i knajpach, tym razem pod pseudonimem Sviatyj. Wrócił jednak do swojej Ojczyzny, do Polski. Po przyjeździe do kraju zagrał m.in. na Festiwalu Folkowisko i Cieszanów Rock Festiwal. Tekst i muzykę pisze sam. To blues połączony z folkiem galicyjsko-wschodnim.  Śpiewa o naszych terenach, o swoich przygodach. Po prostu o życiu.  Teraz pokazał swoją twórczość w Oleszycach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu Sviatyja.

DSC_07921.jpgDSC_0815.jpgDSC_0831.jpgDSC_0850.jpgDSC_0853.jpgDSC_0854.jpgDSC_0855.jpgDSC_0859.jpgDSC_0875.jpgDSC_0876.jpgDSC_0885.jpgDSC_0891.jpgDSC_0925.jpgDSC_0926.jpgDSC_0927.jpgDSC_0933.jpgDSC_0943.jpgDSC_0958.jpg

Posłuchajcie też jego utworu:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.