ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Nowy rozdział w historii Uzdrowiska Horyniec. Rozpoczęto realizację inwestycji za 22 mln złotych [ZOBACZ ZDJECIA]


W Horyńcu-Zdroju rozpoczęto budowę Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych oraz Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu. W czwartek poświęcono pamiątkową tablicę oraz plac budowy. Zobacz naszą fotorelację.

11 października Spółka „Uzdrowisko Horyniec” przeżywała ważne chwile. To właśnie tego dnia nastąpiło uroczyste poświęcenie pamiątkowej tablicy oraz placu budowy Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych oraz Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu.   

W nowo budowanych centrach klinicznych świadczone będą innowacyjne zabiegi lecznicze w zakresie między innymi: rehabilitacji sportowej, neurologicznej dzieci i dorosłych, przed i pooperacyjnej, zapaleń stawów, mięśni, po udarach i schorzeniach reumatologicznych, kardiologicznej, urazów i zmian kręgosłupa, leczenia obrzęków, układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie), przewlekłego zmęczenia, nadwagi i otyłości czy trudno gojących się ran.

Zanim jednak ks. Bp Mariusz Leszczyński dokonał uroczystego poświęcenia, w Sali Konferencyjnej Domu Zdrojowego Spółki odbyło się spotkanie, podczas którego Prezes Zarządu Spółki Dorota Czyż przedstawiła krótką prezentację na temat rozpoczętych i planowanych inwestycji.

Móc pomóc człowieku do powrotu do zdrowia do pracy to jest nasz codzienny cel. To my jesteśmy dla pacjenta, a nie pacjent dla nas i to świadczy o świadczonych usługach, o powrocie naszych kuracjuszy. To są kuracjusze którzy wracają i to nas cieszy. Dla nich się staramy, dla nich podwyższamy naszą jakość. – mówiła prezes Dorota Czyż

Głos zabrał także Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, który podkreślał, że Uzdrowisko Horyniec jest niezwykle ważne dla Podkarpacia.

Chcemy żeby to była perla uzdrowisk, nie tylko naszych - podkarpackich, których mamy kilka. Chcemy ze żeby to była perla polskich uzdrowisk.  – podkreślał Piotr Pilch

Na konferencji obecny był także konsultant krajowy w dziedzinie rehabilitacji medycznej, stały doradca przy ministrze zdrowia prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Majcher, który  zauważył, że realizowana inwestycja przyczyni się do rozwoju regionu.

To niezwykle ważny moment dla Horyńca jako miejscowości, ale i dla regionu. Nareszcie od trzech lat zaczynamy inwestować w zapomniane rejony, w te rejony, które są niezmierne ważne dla zwykłych ludzi, dla chorych ludzi dla pacjentów. Zaczynamy wracać do leczenia ludzi, przestajemy wykonywać procedury medyczne, interesuje nas człowiek – mówił Piotr Majcher

Całkowity koszt inwestycji to 22 170 704,99 zł, w tym środki RPO -  8 390 704,94 zł, a dokapitalizowanie Spółki przez WP w wysokości 13 780 000,00 zł

Wychodząc na przeciw trendom turystyki uzdrowiskowej, „Uzdrowisko Horyniec” Sp. z o.o. w swojej strategii rozwoju stawia na edukację medyczną, profilaktykę, diagnostykę, rehabilitację, oraz rekreację. Po zakończeniu wszystkich inwestycji dotyczących infrastruktury pobytowej i medycznej zostanie wprowadzona przez Spółkę nowa oferta, rozpoczynająca nowy rozdział w rozwoju potencjału „Uzdrowiska Horyniec” Sp. z o.o. Specjalnie dla klienta komercyjnego z przedziału wiekowego 40+, żyjącego w ciągłym biegu i stresie, najbardziej narażonego na zawał, udar, wylew oraz choroby cywilizacyjne, została zaprojektowana unikatowa oferta.

Uroczystości związane z budową Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych oraz Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu były dla „Uzdrowiska Horyniec” Sp. z o.o. niewątpliwie najważniejszym i najbardziej podniosłym wydarzeniem ostatnich lat.

uzdrowisko-inwestycje01.JPGuzdrowisko-inwestycje02.JPGuzdrowisko-inwestycje03.JPGuzdrowisko-inwestycje04.JPGuzdrowisko-inwestycje05.JPGuzdrowisko-inwestycje06.JPGuzdrowisko-inwestycje07.JPGuzdrowisko-inwestycje08.JPGuzdrowisko-inwestycje09.JPGuzdrowisko-inwestycje10.JPGuzdrowisko-inwestycje11.JPGuzdrowisko-inwestycje12.JPGuzdrowisko-inwestycje14.JPGuzdrowisko-inwestycje15.JPGuzdrowisko-inwestycje16.JPGuzdrowisko-inwestycje17.JPGuzdrowisko-inwestycje18.JPGuzdrowisko-inwestycje19.JPGuzdrowisko-inwestycje20.JPGuzdrowisko-inwestycje21.JPGuzdrowisko-inwestycje22.JPGuzdrowisko-inwestycje23.JPGuzdrowisko-inwestycje24.JPGuzdrowisko-inwestycje25.JPGuzdrowisko-inwestycje26.JPGuzdrowisko-inwestycje27.JPGuzdrowisko-inwestycje28.JPGuzdrowisko-inwestycje29.JPGuzdrowisko-inwestycje30.JPGuzdrowisko-inwestycje31.JPGuzdrowisko-inwestycje33.JPGuzdrowisko-inwestycje34.JPGuzdrowisko-inwestycje35.JPGuzdrowisko-inwestycje36.JPGuzdrowisko-inwestycje37.JPGuzdrowisko-inwestycje39.JPG

Źródło: zlubaczowa.pl, podkarpackie.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

n
+8 # n 2018-10-13 09:49
Dzięki tej egzekutywie,nie którzy mieli przynajmniej pierwszy raz w ręku łopatę.Zawsze to nowe doświadczenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Julek
0 # Julek 2018-10-14 14:23
Ustawienie rąk i nogi to tylko do zdjęć a nie do kopania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Union
+6 # Union 2018-10-13 17:27
Żeby tylko odcisków nie przybyło na pańskich rączkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kirk
+1 # kirk 2018-10-14 22:02
Prawdziwie nowy rozdział, koniec uzdrowiska.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.