ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Umowa na modernizację drogi z Lubaczowa do Horyńca podpisana! Ponad 15 mln złotych dofinansowania!

fot. podkarpackie.pl
fot. podkarpackie.pl

fot. podkarpackie.pl

W piątek podczas kongresu motoryzacyjnego w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Jasionce podpisano umowę na modernizację drogi wojewódzkiej z Lubaczowa do Baszni Górnej oraz odcinka od Baszni Górnej do Horyńca.

O remoncie drogi z Lubaczowa do Horyńca mówiło się już od wielu lat. Początkowo inwestycja miała być zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, ale wniosek znalazł się na liście rezerwowej. Ostatecznie projekt otrzymał wsparcie finansowe w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska Białoruś Ukraina. Kwota dofinansowania to trzy i pół miliona euro, czyli ponad 15 milionów złotych.

[…] 21 kilometrów drogi będzie zmodernizowanej. Myślę, że to bardzo ważna informacja zwłaszcza dla powiatu lubaczowskiego i myślę, że dzięki takim inwestycjom poprawia się jakość życia mieszkańców. – mówił Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Wkrótce zostaną ogłoszone postępowania na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej i robót budowlanych.

fot. podkarpackie.pl
fot. podkarpackie.pl

fot. podkarpackie.pl

Źródło: TVP Rzeszów, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Wyborca
+4 # Wyborca 2018-09-29 12:51
Wreszcie, chociaż to tylko podpisanie papieru. 15 czy 25 mln wydaje się suma bardzo małą na obecne czasy. Brawo Pani Poseł!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ewa
+9 # ewa 2018-09-29 15:59
brawo PiS!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Union
-4 # Union 2018-09-30 10:32
Cytuję ewa:
brawo PiS!!!!

Oj jak to dobrze.Jak by nie PiS nie było by co do garnka włożyć.Jak ten świat przetrwał tyle lat bez kochanego PiSu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ewa
+2 # ewa 2018-09-30 19:30
Sama się dziwię
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
event
+9 # event 2018-10-01 09:39
Cytuję Union:
Cytuję ewa:
brawo PiS!!!!

Oj jak to dobrze.Jak by nie PiS nie było by co do garnka włożyć.Jak ten świat przetrwał tyle lat bez kochanego PiSu.

Ale ten PiS jest wredny,co oni robią z naszym powiatem, przez dwa lata tylko drogi budują i po co to komu? Przecież można wozem drabiniastym po gościńcu zapierdzielać ,po jaką cholerę nam jakieś drogi (3 obwodnice, droga Lubaczów- Horyniec, w przyszłym roku zapewne Jarosław-Oleszy ce) Ale obłudnicy jak można się wywiązywać z obietnic wyborczych, przecież wystarczyło zrobić tak jak sitwa Po-PSL i nic nie robić, mielibyśmy spokój a tu tylko utrudnienia na drogach. Wstydźcie się PiSiory!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Asad
+3 # Asad 2018-10-01 09:42
Hehehe mistrzostwo, brawo za trafne spostrzeżenie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
srunion
+2 # srunion 2018-10-01 12:55
Cytuję Union:
Cytuję ewa:
brawo PiS!!!!

Oj jak to dobrze.Jak by nie PiS nie było by co do garnka włożyć.Jak ten świat przetrwał tyle lat bez kochanego PiSu.

Dla twojej wiadomości przez 1,5 roku PiS przeznaczy na drogi lokalne 6,5 miliarda złotych PO-PSL przez 8 lat rządów wydało jedynie 5,3 miliarda złotych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ciekawy
+1 # ciekawy 2018-10-02 17:33
Źródło?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Prostownik
+1 # Prostownik 2018-10-02 18:36
Ty jesteś małym człowieczkiem, więc możesz pisać bzdury. Premierowi sąd nakazał sprostowanie: "Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
g
+16 # g 2018-09-29 17:01
Oby plan przebudowy wiązał się także z rozbudową tego odcinka o ścieżkę rowerową przy tej trasie. W tej chwili jadąc rowerem w powiecie po drogach wojewódzkich i powiatowych RYZYKUJE się życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kama
0 # Kama 2018-09-30 05:43
To jak to? Będziemy przez Basznie Górna jeździć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
leszek
0 # leszek 2018-09-30 12:32
a co z drogą przez podemszczyznę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
użytkownik
+1 # użytkownik 2018-09-30 20:45
Proponuję popatrzeć na mapę administracyjną to zrozumiesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Budowlaniec
-2 # Budowlaniec 2018-09-30 14:28
To chodzi o Basznìę Dolną , chyba że ten projekt jest powiàzany z kopalnią siarki w BAszni GÓrnej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
PPP
+3 # PPP 2018-10-01 07:39
Fakt podpisanej umowy cieszy.
Pojawia się jednak najważniejsze pytanie.
Jak dojechać do Lubaczowa, czy Horyńca po godziwych drogach. Odcinek z Lubaczowa do Jarosławia usłany nowymi ograniczeniami prędkości. Aż strach pomyśleć co będzie po tej zimie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
PIS PIS
-3 # PIS PIS 2018-10-01 10:41
PIS TO NAJLEPSZE CO MOGŁO PRZYTRAFIĆ SIĘ POLSCE!

A w Lubaczowie będziemy mieli panią burmistrz Katechetke z PISU

BRAWO!!!!

Rozwój miasta gwarantowany!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
event
+3 # event 2018-10-01 10:53
Po co kłamiesz, przecież PSL to coś najwspanialszeg o dla Polski i powiatu, przez ostatnie 20 lat powiat rozwijał się w ekspresowym tempie i jesteśmy w czołówce najbardziej rozwiniętych samorządów w Polsce. Brawo sitwa PO-PSL oby tak dalej a za cztery lata nas zaorają!! !!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Janek
-1 # Janek 2018-10-02 08:07
Cieszę się, że bedzie poprawiona droga , a w Mlodowie przy ul.Kosciuszki bedzie chodnik i oswietlenie uliczne czyli bezpiecznie.Bra wa dla wojta Kapla bo to duza zasługa, że ta droga bedzie budowana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować