O przedsiębiorczości w Baszni Dolnej. Za nami konferencja gospodarcza „Perspektywy dla rozwoju” [ZDJĘCIA]


W piątek w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyła się konferencja gospodarcza „Perspektywy dla rozwoju”, podczas której dyskutowano m.in. na temat szans dla młodych przedsiębiorców oraz zmianach w przepisach.

W konferencji organizowanej przez radną Rady Miejskiej w Lubaczowie Alicję Antonik udział wzięli m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak, Poseł RP Anna Schmidt Rodziewicz oraz Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Podczas konferencji poruszano ważne kwestie związane z rozwojem przedsiębiorczości na terenie powiatu lubaczowskiego. Na temat kreatywności wykład przeprowadził prof.  dr hab. Leszek Kopciuch, o pakiecie ustaw mających zmienić polską przedsiębiorczość na lepsze, zwaną "Konstytucją dla biznesu" opowiadała Irena Kopciuch - kierownik Biura Terenowego ZUS w Lubaczowie.  Dla przedsiębiorców niezwykle ważne są zmiany w przepisach podatkowych - mechanizm split payment, jednolity plik kontrolny, koszty uzyskania przychodów dla twórców, zaświadczenia o rozliczeniach kontrahenta, ryczałt od najmu. Te zagadnienia przedstawiła Danuta Kojner z Urzędu Skarbowego w Lubaczowie. Omówiono także zmiany w prawie pracy oraz zasady zatrudniania obcokrajowców.  Z kolei Sylwia Oczkowska z KPRF Law Office zaprezentowała skuteczne metody weryfikacji kontrahentów. Nie zabrakło również dyskusji na temat rozporządzenia RODO. Wykład dotyczący zmian w ochronie danych osobowych przeprowadził Dariusz Kozłowski z Instytutu Ryzyka Sp. z o.o.

Gospodarz konferencji - wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel podkreślił że na terenie powiatu lubaczowskiego skutecznie działa Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Lubaczowskie Forum Biznesu”. Odniósł się również do zmian ułatwiających prowadzenie przedsiębiorcom działalności gospodarczej tj. „Konstytucja dla biznesu”.

Konstytucja dla biznesu to zmiana piecu podstawowych ustaw, które dotychczas obowiązywały w obszarze działalności gospodarczej. To jest sygnał do tego, że parlament i rząd stara się wdrożyć nowe przepisy do tego, by przedsiębiorcom łatwiej można było prowadzić działalność gospodarczą, łatwiej ją zakładać.  – mówił Wiesław Kapel

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Schmidt-Rodziewicz zauważyła, że w powiecie lubaczowskim jest ogromny potencjał wśród przedsiębiorców. Poinformowała, że właśnie dlatego dzisiaj odbywa się ta konferencja z udziałem wiceministra Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

- Jesteśmy tutaj po to, aby dać Państwu jasny sygnał, że zarówno parlamentarzyści jak i rząd – chcemy Państwa wspierać, pokazać pewną wizję, wytyczyć i wskazać pewne kierunki, które byłyby pomocne w rozwoju mikro-przedsiębiorczości – mówiła posłanka. Stawiamy na politykę zrównoważonego rozwoju. Stawiamy na rozwój Polski Wschodniej, właśnie na takie powiaty jak powiat lubaczowskiego. – dodała

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak przedstawił działania rządu mające na celu wspieranie przedsiębiorców szczególnie w Polsce Wschodniej. Podkreślił, że ministerstwu zależy, aby w Polsce zatrzymać i wspierać młodych przedsiębiorców oraz rozwijać innowacyjność.

- Żeby zatrzymać młode, kreatywne osoby w takich miejscowościach jak Lubaczów musimy przede wszystkim pobudzić przedsiębiorczość, rozszerzyć działalność firm, które już na danym rynku już funkcjonują – mówił.

Hamryszczak zaznaczył, że niezwykle ważne jest wspieranie biznesu, bo wpływa on na ożywanie gospodarcze regionu.

- Biznes wpływa na ożywienie gospodarczego danego terenu, ale co niezwykłe ważne – dla samorządów, bo zwiększa bazę podatkową danego samorządu. W konsekwencji mają więcej środków na inne działania proinwestycyjne. To jest nasz główny cel, aby jak najwięcej instrumentów przygotować bezpośrednio dedykowanych dla Polskiego Biznesu. – mówił Adam Hamryszczak.

Polski rząd stawia na rozwój zrównoważony – podkreślał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

DSC_0005.JPGDSC_0012.JPGDSC_0018.JPGDSC_0022.JPGDSC_0024.JPGDSC_0038.JPGDSC_0039.JPGDSC_0049.JPGDSC_0051.JPGDSC_0067.JPGDSC_0086.JPGDSC_0092.JPGDSC_0105.JPGDSC_0109.JPGDSC_0124.JPGDSC_0129.JPGDSC_0143.JPGDSC_0149.JPGDSC_0166.JPGDSC_0172.JPGDSC_0211.JPGDSC_0234.JPGDSC_0242.JPGDSC_0258.JPGDSC_0264.JPGDSC_0303.JPGDSC_0312.JPGDSC_0323.JPGDSC_0332.JPGDSC_0336.JPGDSC_0344.JPGDSC_0351.JPGDSC_0370.JPGDSC_0381.JPGDSC_0402.JPGDSC_0407.JPGDSC_0429.JPGDSC_0433.JPGDSC_0440.JPG

 


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: