ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Są wyniki egzaminów gimnazjalnych. Jak poszło uczniom z powiatu lubaczowskiego?

fot. men.gov.pl
fot. men.gov.pl

fot. men.gov.pl

W piątek 15 czerwca gimnazjaliści w całej Polsce poznali wyniki egzaminów, które pisali w kwietniu. Zaskoczenia nie ma – najsłabiej wypadła matematyka, najlepiej język polski i język angielski.

W powiecie lubaczowskim do egzaminu przystąpiło 530 gimnazjalistów.

Uczniowie z naszego powiatu zdobyli średnio 67% punktów z języka polskiego, 50% z matematyki, z historii i WOS 58%, z kolei z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii): 54%. Natomiast z języka angielskiego 60%.

Lokuje to nas w dolnej części tabeli wśród powiatów województwa podkarpackiego. Wynik naszych gimnazjalistów jest zbliżony do średniej ogólnokrajowej.

W powiecie lubaczowskim najlepszy wynik ogółem z czterech części egzaminu (język polski, historia i WOS, nauki przyrodnicze i matematyka) osiągnęli uczniowie z gminy Horyniec-Zdrój i Wielkie Oczy. Podobnie jak w 2016 roku w naszym powiecie najsłabsze wyniki osiągnęli gimnazjaliści z gminy Lubaczów i Oleszyce.

Język polski

Matematyka

Historia i wiedza o społeczeństwie

Przedmioty przyrodnicze

Język angielski

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Jann
+1 # Jann 2018-06-21 08:32
Ale nauczyciele z Lubaczowa są na wysokim poziomie nauczania brawo dla nich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
inż.
+10 # inż. 2018-06-21 09:01
Uzyskane wyniki wskazują dobitnie, że gimnazja były porażką. Nie stanowiły kontynuacji szkoły podstawowej lecz powtarzały omówiony w niej materiał o nieco większym stopniu trudności. Gimnazja nie uczyły samodzielnego myślenia, zmuszano w nich do przyswajania regułek oraz nauki na pamięć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
???
-7 # ??? 2018-06-21 16:15
Jakąś gazetę nam czytasz? Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Do czego porównujesz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
rozum
+6 # rozum 2018-06-22 12:56
szanowny nauczycielu wnioski wyciąga się na podstawie własnych doświadczeń (uczeń, rodzic), obserwacji, analizy wyników a przede wszystkim na podstawie samodzielnego myślenia a nie na podstawie czytania gazet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
DTMT
+8 # DTMT 2018-06-21 10:29
Brawo!!!. Z tego co pamiętam to przy starym systemie edukacji (8 klasowa podstawówka) do 40% była ocena niedostateczna, od 41 do 50% była ocena mierna!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Tak
0 # Tak 2018-06-21 16:03
Jeszcze większe brawo będzie w szkole średniej bo aby tę "mierną" otrzymać trzeba mieć powyżej 50% czyli 50% + 1 punkt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chochoł
0 # chochoł 2018-06-24 13:42
Cytuję DTMT:
Brawo!!!. Z tego co pamiętam to przy starym systemie edukacji (8 klasowa podstawówka) do 40% była ocena niedostateczna, od 41 do 50% była ocena mierna!!!!

A mnie ciekawi jak by ci gimnazjaliści zdali egzamin do szkoły średniej jak to było kiedyś. Ile z tych osób co spokojnie się dostaną do średniej szkoły dostało by się przy egzaminach jakie to były np 20 lat temu.? Myślę że max 1/3
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
O tak
+3 # O tak 2018-06-21 11:29
Rząd PO - PSL wraz z UE chciał mieć takich właśnie lemingów pozbawionych samodzielnego myślenia żeby łatwiej w przyszłości można było nimi manipulować. Rób ta co chce ta itp. hasła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Niewolnik systemu
0 # Niewolnik systemu 2018-06-21 14:47
A myślisz, że obecny rząd nie chce tego samego. Po co ciągle w programach informacyjnych rządowej telewizji nadają nachalną propagandę sukcesu jak za Gierka. Róbta co chceta, nie dajta nikomu sobą manipulować, obojętne z jakiej opcji, bo wszystkie opcje manipulują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
aa
+4 # aa 2018-06-21 16:40
Cytuję O tak:
Rząd PO - PSL wraz z UE chciał mieć takich właśnie lemingów pozbawionych samodzielnego myślenia żeby łatwiej w przyszłości można było nimi manipulować. Rób ta co chce ta itp. hasła


ciebie juz zmanipulowali.. . i te hasla 'wstalismy z kolan" itp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
uczni
-4 # uczni 2018-06-21 11:52
a finaliści i laureaci konkursów kuratoryjnych ???
macie jakieś informacje? W Rzeszowie tylko w jednej szkole jest 50 laureatów. Może jakieś dane do których można odnieść powiat lubaczowski ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
uczni
+3 # uczni 2018-06-21 12:06
sam odpowiem bo znalazłem dane.
Laureaci - 2
Finaliści - 1
na cały powiat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
To
+5 # To 2018-06-21 17:09
Poczekajcie rok zobaczycie jak 8 klasy napiszą.
Nie ma co porównywać podstawówki tej i sprzed 20 lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xyz
+3 # xyz 2018-06-21 17:14
Porównanie Gmin nie daje prawdziwego obrazu co do szkół, bo w gminach jest co najmniej dwie szkoły,a jedna może być super a druga nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
belfer
+9 # belfer 2018-06-21 19:05
szkoły z gminy Lubaczów słabiutko :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ed
-5 # ed 2018-06-21 22:04
pewnie jak zwykle Młodów najsłabszy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Rt
+1 # Rt 2018-06-22 06:30
Co to znaczy jak zwykle? Wszystkie szkoły w gminie są na tym samym poziomie niestety niskim i nie rozumiem dlaczego szkoła w Młodowie ma być najsłabsza. Odsyłam do poszukania informacji w sieci jak wypadły poszczególne szkoły na przestrzeni ostatnich lat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Janek
0 # Janek 2018-06-22 10:05
Jak zwykle to ty ed jestes najslabszy , nie pisz bzdur jak nie masz wiedzy kto jest najslabszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Rodzic
+7 # Rodzic 2018-06-23 09:45
Trzymajcie jeszcze więcej emerytów/emeryt ek, którym już nic się nie chce, lub jeszcze lepiej matematyków, którzy są polonistami, germanistami, a matematykę zrobili w 1,5 roku, bo godzin brakuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować