ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wiesław Kapel odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

fot. archiwum zlubaczowa.pl
fot. archiwum zlubaczowa.pl

fot. archiwum zlubaczowa.pl

Wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi.

W piątek (25.05) w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy. To święto ustanowione przez Sejm RP (uchwałą z 29 czerwca 2000 roku) dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

W czasie uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Wśród nich znalazł się Wiesław Kapel, wójt gminy Lubaczów. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w pracy samorządowej.

Podczas spotkania z samorządowcami Prezydent podkreślał istotną rolę samorządu i osób pracujących na rzecz lokalnej społeczności, ale także zwracał uwagę, że niezbędną cechą samorządowców powinna być odwaga. – Trzeba mieć nie tylko powołanie do tej służby, ale trzeba mieć jeszcze odwagę. Wszyscy wiemy, że to jest bardzo poważne wyzwanie związane z wieloma trudnościami – mówił prezydent RP Andrzej Duda.

– Gratuluję tych odebranych przed chwilą odznaczeń i z całego serca dziękuję za działalność dla Państwa Polskiego, dla samorządu, ale przede wszystkim dla społeczeństwa. Bo prawdziwym podmiotem służby ludzi, którzy są samorządowcami są współobywatele z wyznaczonego obszaru, czy mówimy o powiecie, mieście czy województwie – mówił Prezydent do zebranych w Pałacu Prezydenckim.

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Źródło: prezydent.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

sasiad
+8 # sasiad 2018-05-27 12:18
za co ........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
j
-6 # j 2018-05-27 12:39
Gratuluję!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
młodowianin
+7 # młodowianin 2018-05-29 22:13
Własnie w Młodowie wycinana jest droga, przez las do koscioła, czy ktoś z radnych młodowskich informował mieszkańców? kompletnie nie! czyli to jest samowolka kogo? tego najwierniejszeg o wsród samorządowców?c zas najwyższy pokazac Suchemu i Kosiorowi gdzie ich miejsce! w piwnicy u Kapla!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Będzie głośno przed
0 # Będzie głośno przed 2018-05-27 13:06
Za co ? Za tworzenie lokalnych trupów? Żal po prostu żal...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
fgh
-9 # fgh 2018-05-27 13:14
za odwagę, prezydent o tym mówił, i ma rację, bo trzeba być odważnym aby móc działać dla lokalnej społeczności, zwłaszcza, gdy wśród niej jest wielu konfidentów!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Art
-2 # Art 2018-05-27 13:17
Gratulacje! Można z wieloma rzeczami się nie zgadzać z Wójtem, ale trzeba mu przyznać pracowitość , ambicję, poświęcenie, patriotyzm lokalny , pozdrawiam !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jacek
-11 # Jacek 2018-05-27 13:55
Prezydent Duda jest dla Wszystkich Polakow ponad podziałami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
NIE WSZYSTKICH
+7 # NIE WSZYSTKICH 2018-05-28 09:30
Prezydent sam powiedział, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków. I TO AKURAT PRAWDA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
aza
-12 # aza 2018-05-27 15:01
Krytykantom zal dupe ściska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Misiek
-13 # Misiek 2018-05-27 15:13
Ah ten nasz wójt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Weik
+9 # Weik 2018-05-27 17:18
Gratulacje dla wojta Kapla.Zostal doceniony za swoja prace i niezaleznosc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Piotrek
+8 # Piotrek 2018-05-27 20:03
Czas najwyższy aby Wiesław Kapel został starostą. To jedyny wójt w naszym powiecie, który naprawdę stara się i ciężko pracuje na rzecz mieszkańców!

Brawo panie Wiesławie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
lokaly
+7 # lokaly 2018-05-28 04:04
Chyba weselnym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chochoł
-3 # chochoł 2018-05-28 09:08
Może nie jedyny taki wójt, ale jeden z dwóch. A co do zostania starostą, to ciężko było by zastąpić tak "ciężko pracującego" naszego starostę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxxl
+8 # xxxxl 2018-05-28 14:43
Piotrek.....a ty na jakim stanowisku jesteś w urzędzie gminy? fotograf jest, czyżby lustrator artykułów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
lxxx
+13 # lxxx 2018-05-27 20:03
Dostal od swoich jako poparcie w przeszlych wyborach no i oczywiscie za piekne opowiadanie bajek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kameleon
+8 # Kameleon 2018-05-27 20:27
Nagroda za wstąpienie do PiS... po SLD, PO i PSL Towarzysz zmienia barwy... a mówią, ze władza nie mami. Chyba, ze boi się ze przyjdą po niego ... o 6 rano i szuka schronienia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
nb
-3 # nb 2018-05-28 15:25
Cytuję Kameleon:
Nagroda za wstąpienie do PiS... po SLD, PO i PSL Towarzysz zmienia barwy... a mówią, ze władza nie mami. Chyba, ze boi się ze przyjdą po niego ... o 6 rano i szuka schronienia

o 6 rano przychodzą tylko po bandytów ,więc Wójt nie ma się czego obawiać kameleonie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxxl
+12 # xxxxl 2018-05-27 21:05
A dlaczego nagrody nie dostał burmistrz Cieszanowa, który zapoczątkował starania o rózne pieniądze z dotacji unijnych? Bo jest z PSL-u, wg.tajnej instrukcji to posłowie nominowali kandydatów, Schmidt nie miała kogo z powiatu, padło na najbardziej lojalnego i taka jest cała prawda o tych wyróżnieniach!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
zet
-8 # zet 2018-05-27 22:10
zapytaj koalicji PO-PSL dlaczego nie nagrodzili zasłużonego samorządowca z Cieszanowa. Faktem jest, że Kapel w ostatnich latach pracuje z największym zaangażowaniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
+12 # mieszkaniec 2018-05-27 23:34
wójt służy społeczeństwu i za to nie powinno się nagradzac, najlepszą nagrodą są głosy wyborców a w tym przypadku widać niefrasobliwość ze strony PIS-u akurat przed wyborami, żenujące.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obserwator
-10 # obserwator 2018-05-28 09:54
gdyby nagrodę dostał działacz PSL to by nikomu nie przeszkadzało! zadziwia mnie nagradzanie na naszym terenie w wyborach ciągle członków PSL, którzy oprócz lojalności partyjnej niczym szczególnym się nie wyróżniają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxxl
+9 # xxxxl 2018-05-28 14:42
skoro nie masz wiadomości, to w ogole nie pisz głupot!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
oko
-11 # oko 2018-05-28 10:01
niefrasobliwośc ią i żenadą jest podważanie i krytykowanie nagrody przyznanej przez Prezydenta!!!
Gratulacje dla pana Wiesława Kapla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxxl
+6 # xxxxl 2018-05-28 14:40
jak to przeczytałem, w tym całym towarzystwie byli tylko samorządowcy z PIS-u, to naprawde dużo mówi, dobry samorządowiec powinien odmówic i wszystko w temacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Samorządnik
+7 # Samorządnik 2018-05-28 19:16
"w tym całym towarzystwie byli tylko samorządowcy z PIS-u" - jeżeli to prawda to mówi co takie odznaczenia są warte. Może jest gdzieś jakiś wójt czy burmistrz sto razy lepszy od tych wszystkich odznaczonych, ale z PiSem mu nie po drodze więc takiego wyróżnienia nie dostanie. Kiedyś przyjdą inni i mu dadzą, a nie dadzą tym co dostali teraz choć może też zasługują, przynajmniej niektórzy. Niech mieszkańcy oceniają w wyborach swoich włodarzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MPK
-2 # MPK 2018-05-30 10:38
Za co niby burmistrz Cieszanowa ma dostać takie odznaczenie. ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
uuu
-7 # uuu 2018-05-27 23:20
Wiesio na prezydenta RP. troche wiejskie imie ale ujdzie w tlumie......... .....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
WN
-2 # WN 2018-05-27 23:46
Wiesław Kapel na starostę!!!!!!! !!! Michalik odejdź!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
swoj
+9 # swoj 2018-05-28 07:43
dobrze jest zmieniac poglady jak w czasie wojny dzis jestem gra,,,,,,,,,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować