ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Bez dowodu rejestracyjnego i OC już od czerwca


Sejm przyjął w środę zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym, dzięki którym kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC.

„Za" głosowało 255 posłów, „przeciw" było 153, natomiast 26 „wstrzymało się" od głosu. Oznacza to, że już wkrótce kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Zamiast tego policja sprawdzi wspomniane dane w systemie informatycznym CEP (Centralna Ewidencja Pojazdów). Już dziś znajdują się tam informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym, a także dane o polisie oraz o badaniu technicznym.

Obecnie kierowca, który nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów podlega karze grzywny do 250 zł lub karze nagany. Po przyjętych zmianach, za brak prawa jazdy nadal będą grozić kary.

Udając się do stacji kontroli pojazdów nadal trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu, by uzyskać pieczątkę potwierdzającą przejście badania. Jest to niezbędne podczas kontroli służb poza granicami kraju.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać 4 czerwca.

 Źródło: www.kurier.pap.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

ole
+6 # ole 2018-05-15 06:15
Dlaczego tylu było przeciw? (bo ich policja nie kontroluje!!!)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Krul
+2 # Krul 2018-05-15 07:20
Bo to posłowie totalnej opozycji. Zawsze są przeciw, bo mają tak zaKODowane ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
pl
+3 # pl 2018-05-15 11:32
Przepraszam, gdzie jest napisane jak głosowała opozycja?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Przekornik
+8 # Przekornik 2018-05-15 14:14
Po ilości głosów za i przeciw można domniemywać, że przeciw była opozycja. I tak było w rzeczywistości. PiS w całości za, PO i N czyli tzw. opozycja totalna w całości przeciw, PSL prawie całe za a Kukiz prawie cały się wstrzymał. Dokładna rozpiska głosowania: sejm.gov.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
pl
+5 # pl 2018-05-15 17:38
Dzięki za podanie linku, mi osobiście nie chciało się szukać, wynik głosowania jak wynik głosowania, nie wnikałem jak głosowała totalna opozycja, czy totalna władza (skoro jest władza i opozycja, to jeśli jest totalna opozycja to i musi być totalna władza). Smutna, że politycy już tak spolaryzowali społeczeństwo, za chwilę za byle gówno ludzie będą skakali sobie do gardeł, a politycy jak szyli tak będą dalej szyli tylko pod innymi szyldami (nazwą własną partii)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MPK
+2 # MPK 2018-05-15 08:05
Partie zdrady narodowej zawsze są przeciw.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Lubacz
+4 # Lubacz 2018-05-15 15:31
A dojnej krowiej zmiany to jakie są ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MPK
-3 # MPK 2018-05-15 19:05
Złodziej z PO się odezwał........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ZxRx
+5 # ZxRx 2018-05-15 10:46
W końcu. W dobie internetu gdzie policja bez problemu może zdobyć masę informacji o obywatelu z sieci, nie była w stanie sprawdzić dowodu i OC ;)
Ci, którzy głosowali przeciw pokazali natomiast kolejny raz ,że ich interes nie leży wcale w usprawnieniu działania państwa i ułatwieniu obywatelowi życia, a na zwykłym trzepaniu kasy i robieniu drugiej stronie na przekór ;) Zależy im tylko jeżeli chcą wygrać kolejne wybory .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Przekornik
+3 # Przekornik 2018-05-15 11:16
W artykule mowa tylko o braku konieczności wożenia dowodu i OC, a może są jeszcze jakieś inne zmiany w ustawie, które już nie są takie dobre dla kierowców? A czy CEP już działa jak należy? Czy może od 4 czerwca będzie działał bezproblemowo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ZxRx
-2 # ZxRx 2018-05-15 11:50
Cytuję Przekornik:
W artykule mowa tylko o braku konieczności wożenia dowodu i OC, a może są jeszcze jakieś inne zmiany w ustawie, które już nie są takie dobre dla kierowców? A czy CEP już działa jak należy? Czy może od 4 czerwca będzie działał bezproblemowo?



Masz rację, nie zwróciłem na to uwagi :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
AVE JA
-2 # AVE JA 2018-05-15 22:47
Byli przeciw i słusznie.Wystar czy jeden mały lub większy lepszy wirusek i cały program CEP leży i wszystkie informaje też.Więc lepiej się tu nie przekrzykiwać ta lepsza ta gorsza partia bo przecież wiadomo jak już jest przez PiS że cały świat już się z Polski śmieje .To jest dopiero WSTYD.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Krul
+5 # Krul 2018-05-16 20:36
Popadasz w skrajności na sile próbując tłumaczyć posłów opozycji. Idąc Twoim tokiem myślenia, z obawy przed „wiruskiem” nie korzystalibyśmy m.in z kart zbliżeniowych i innych tego typu rozwiązań. Co do oceny polityki zagranicznej podsumowałes/ła ś ją w bardzo lakoniczny sposób. To że „świat się śmieje” jest czystym frazesem. Nie mamy idealnego rządu. Jest wiele niedociągnięć, ale nie ma na ten moment ŻADNEJ alternatywy - szczególnie jeżeli chodzi o posłów „totalnej opozycji” Przecież oni nawet żadnego programu nie mają!!! Jest jakiś śmieszny gabinet cieni i ciągła krytyka rzadu lecz brak alternatywnych rozwiązań. Ludzie obudźcie się i zacznijcie myśleć - to nie boli. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
czytelnik
+1 # czytelnik 2018-05-15 15:45
dlaczego glosoława tylko połowa nierobów jak widac bardzo im zalezy na kochanych wyborcach.w sejmnie oni tylko potrafią tylko się kłucic,i brać kasiorę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
asd
+3 # asd 2018-05-19 19:38
W czerwcu wchodzi ustawa umożliwiająca wprowadzenie przepisów które pozwolą jeździć bez dokumentów więc proszę lepiej zapoznać się z treścią i nie wprowadzać ludzi w błąd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Przekornik
0 # Przekornik 2018-05-19 21:40
Masz rację. Minister cyfryzacji ogłosi termin wdrożenia odpowiednich rozwiązań technicznych. Ogłosi co najmniej trzy miesiące przed wdrożeniem, więc nie wiadomo od kiedy nie trzeba będzie wozić dowodu i OC, ale na pewno nie od 4 czerwca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować