ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Michał Dworczyk, Władysław Ortyl oraz Anna Schmidt-Rodziewicz na spotkaniu z mieszkańcami powiatu [RELACJA][ZDJĘCIA]


W poniedziałek w Lubaczowie z mieszkańcami powiatu lubaczowskiego spotkali się: minister Michał Dworczyk, marszałek województwa Władysław Ortyl oraz posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz. Podczas spotkania poruszono ważne kwestie związane z naszym regionem.

W poniedziałkowy wieczór szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość realizuje obietnice wyborcze:

- Prawo i Sprawiedliwość w ciągu 2,5 lat zrealizowało dużą część swoich obietnic. Okazało się, że można.  Wprowadziliśmy program 500+ z którego korzystają dziesiątki tysięcy polskich rodzin. […] To element polityki demograficznej, dzięki któremu w Polsce zaczęło się rodzić więcej dzieci. – mówił M. Dworczyk

Michał Dworczyk zaznaczył, że pomimo tego, że program kosztuje 25 miliardów złotych to budżet „nie zawalił się”. Podkreślił, że było to możliwe dzięki temu, że został uszczelniony system podatkowy.

- Okazało się że, jak został uszczelniony system podatkowy to w zeszłym roku tylko z samego podatku VAT udało nam się zwiększyć przychody do budżetu o ponad 30 miliardów złotych. – mówił minister

Najbliższy współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego odniósł się również do m.in. reformy szkolnictwa.

- W tej chwili rozpoczęła się likwidacja gimnazjów.  Wprowadziliśmy dowolność w wysyłaniu dzieci do szkoły, nie ma już przymuszania aby 6-latki chodziły do szkoły. Dzisiaj każdy rodzic może podejmować decyzje indywidualnie. – podkreślał były wiceminister MON.

Szef KPRM powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość jest dopiero na początku drogi.

- Kolejne reformy, które musimy wprowadzać, jeżeli chcemy modernizować Polskę są szalenie istotne. Nie zależą one tylko od polityków,  ale od mieszkańców. To jest apel do państwa, aby państwo również przypominali swoim znajomym, przyjaciołom, mieszkańcom o tych reformach, które PiS wprowadziło,  o pozytywnych zmianach, które przez dwa i pół roku się dokonały.  – mówił Michał Dworczyk.

Po podsumowaniu dotychczasowych sukcesów rządów Prawa i Sprawiedliwość Michał Dworczyk przedstawił program partii rządzącej na najbliższe lata.

Mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., 300 zł wyprawki dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów i nowy fundusz dróg lokalnych - to pięć projektów, które rząd Mateusza Morawieckiego chce wprowadzić w najbliższym czasie.

- Zaczynany kolejny ważny etap. Ten etap rozpoczął się od  ogłoszenia piątki Morawieckiego. Premier Mateusz Morawiecki jest osobą bardzo empatyczną i bardzo poważnie podchodzi do hasła jakim kieruje się PiS,  czyli do solidarnościowego państwa. Państwo solidarne to takie które pomaga najsłabszym obywatelom, które pomaga tym, które mają  mniejsze szanse na samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie. – zaznaczał szef KRPM

Były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego poinformował także, że polskie siły zbrojne przechodzą gruntowną reformę. Dowodem na te słowa może być strzelnica w Pawłosiowie (gm. Jarosław), w otwarciu której uczestniczył Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk odniósł się również do polityki zagranicznej.

- Polska prowadziła kuriozalną politykę promocji poza granicami kraju. W polskich instytucjach i ambasadach Polska była „promowana” takimi filmami jak Pokłosie.  […] Doprowadziło to do tego, że dzisiaj jesteśmy atakowani. – mówił.

Polityk PiS powiedział, że rząd Mateusza Morawieckiego zadba o dobrą opinie o Polsce.

- Jesteśmy zdeterminowani aby rozwijać za granicą polskie instytucje, które są odpowiedzialne za budowanie dobrego wizerunki Polski. Z czasem przyniesie to określone, pozytywne owoce.

Marszałek województwa o inwestycjach realizowanych w powiecie lubaczowskim

Podczas spotkania z mieszkańcami naszego powiatu głos zabrał także marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, który przypomniał, że w powiecie lubaczowskim realizowanych jest szereg ważnych inwestycji. Zaznaczył, że większość środków pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Do powiatu lubaczowskiego trafiło ostatnio 142 miliony złotych. To wszystko jest z Regionalnego Programu Operacyjnego, na rożnego rodzaju inwestycje, które państwo dzisiaj państwo widzicie poruszając się po powiecie. – zwracał się do zgromadzonych gości W. Ortyl

Marszałek województwa podkreślił,  że ważnym elementem każdego rozwoju gospodarczego jest infrastruktura komunikacyjna, drogowa i kolejowa. Odniósł się do budowanych obecnie obwodnic Oleszyc i Cieszanowa, a także zaplanowanych do realizacji obwodnic Lubaczowa i Narola. 

- Za chwilę będzie budowana obwodnica Lubaczowa za 32 miliony zł.  Będziemy przymierzać się też do budowy obwodnicy Narola. To są poważne inwestycje, które do tej pory w tej części województwa na taką skalę nie były uruchamiane.

Władysław Ortyl oznajmił, że trzeba szybko wyremontować drogę do Jarosławia.

- Wtedy Państwa czas przyjazdu do stolicy województwa skróci się o 30-40 minut. – mówił członek Narodowej Rady Rozwoju

Marszałek naszego województwa stwierdził, ze powiat lubaczowski ostatnio poprawił się z pozyskaniem środków na inwestycje. Doskonałym przykładem może być m.in. termomodernizacja budynków mieszkalnych w gminach Cieszanów, Oleszyce i mieście Lubaczów, które odpowiednio pozyskały 3,7 mln,  1 mln oraz 2,5 mln złotych.

Poinformował również, że dzięki dofinansowaniu udało też się zmodernizować lubaczowski szpital i ponownie przywrócić wydobycie siarki w Baszni Górnej.

Władysław Ortyl nie zapomniał o uzdrowisku Horyniec-Zdrój.

- Horyniec jest szczególnym miejscem, bo mamy tam uzdrowisko. Staramy się aby jakość tego miejsca przeznaczona dla kuracjuszy rosła. Będziemy inwestowali w uzdrowisko. Do końca 2020 ma trafić 20 mln złotych na poprawę jakości infrastruktury uzdrowiskowej.  – mówił marszałek województwa podkarpackiego

Spotkanie zorganizowali działacze lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz.

spotkaniepis1.JPGspotkaniepis2.JPGspotkaniepis3.JPGspotkaniepis4.JPGspotkaniepis5.JPGspotkaniepis6.JPGspotkaniepis7.JPGspotkaniepis8.JPGspotkaniepis9.JPG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mohort
-8 # Mohort 2018-05-09 11:08
Szkoda że nikt trudnych pytań
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
strażak
-4 # strażak 2018-05-11 21:20
a na co ci trudne pytania, wystarczy,ze redakcja zrobi od razu 20 plusów!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jan Demokrata
-6 # Jan Demokrata 2018-05-09 14:33
Ale usunięto , szok ,a ja myślałem ze w 89r skończyła się cenzura ,brawo redakcja!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Misiek
-7 # Misiek 2018-05-09 21:04
Tak wielkie brawa dla redakcji , jeszcze rano czytałem inne komentarze , ale jak widać komuś nie pasowały wię trzeba je było usunąć.Wstyd , więcej nie czytam waszych wpisów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obiektywny
+10 # obiektywny 2018-05-09 23:23
dlaczego nie usunięto tych w których krytykujecie redakcję?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chichot losu
-27 # chichot losu 2018-05-10 00:06
Każdy portalik rządzi się swoimi prawami, czy to jakiś lokalny, czy ogólnopolski, wszędzie kasują wpisy na potęgę, oczywiście zależy którą stronę ten portal popiera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chochoł
-8 # chochoł 2018-05-11 00:43
Co za ćwoki mnie zminusowali? Napisałem coś co nie jest zgodne z realiami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ale jaja
-1 # ale jaja 2018-05-11 06:17
Cytuję chochoł:
Co za ćwoki mnie zminusowali? Napisałem coś co nie jest zgodne z realiami?

Cytuję chochoł:
Co za ćwoki mnie zminusowali? Napisałem coś co nie jest zgodne z realiami?


to robi tylko jeden "cwiok" kumasz o co biega?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
cela
+21 # cela 2018-05-09 14:40
CELA+ działa !!!! :) plujcie teraz na PiS, bo już nic nie ukradniecie, bo wam kolesi zamykają :) hahaha : Były wiceminister w rządzie PO-PSL zatrzymany w sprawie oszustwa VAT.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
-16 # demos 2018-05-09 21:33
To poczytaj sobie co Pis przywłaszczył sobie , oczywiście nie używając słowa "kradzież", przyznawali sobie złodzieje premie nie z tej ziemi,a wszystko myśleli, że uda się ukryć, najbardziej złodziejska partia w Polsce!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Capt.
+1 # Capt. 2018-05-11 12:28
Cytuję cela:
CELA+ działa !!!! :) plujcie teraz na PiS, bo już nic nie ukradniecie, bo wam kolesi zamykają :) hahaha : Były wiceminister w rządzie PO-PSL zatrzymany w sprawie oszustwa VAT.

To również były doradca PAD....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxl
+3 # xxxl 2018-05-09 14:43
Jakoś nie ma zdjęc widowni, pewnie było kilkanascie osób, oczywiscie nie mogło zabraknąc "lizusów" z gminy Lubaczów!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
qat
0 # qat 2018-05-09 15:15
Cytuję xxxl:
Jakoś nie ma zdjęc widowni, pewnie było kilkanascie osób, oczywiscie nie mogło zabraknąc "lizusów" z gminy Lubaczów!

Boli ,bo nie przyjechał żaden cymbał z PSL ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
widz
+4 # widz 2018-05-09 15:15
Cytuję xxxl:
Jakoś nie ma zdjęc widowni, pewnie było kilkanascie osób, oczywiscie nie mogło zabraknąc "lizusów" z gminy Lubaczów!


Dziwisz się, ze nie ma zdjęć!, przecież sam obrażasz osoby które na tym spotkaniu były. Proponuję, aby administrator strony ujawnił dane komputerów z których wychodzą obraźliwe komentarze!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jan Demokrata
+3 # Jan Demokrata 2018-05-09 15:33
Cytuję xxxl:
Jakoś nie ma zdjęc widowni, pewnie było kilkanascie osób, oczywiscie nie mogło zabraknąc "lizusów" z gminy Lubaczów!

Cytuję widz:
Cytuję xxxl:
Jakoś nie ma zdjęc widowni, pewnie było kilkanascie osób, oczywiscie nie mogło zabraknąc "lizusów" z gminy Lubaczów!


Dziwisz się, ze nie ma zdjęć!, przecież sam obrażasz osoby które na tym spotkaniu były. Proponuję, aby administrator strony ujawnił dane komputerów z których wychodzą obraźliwe komentarze!

To napisz kim jesteś ,daj przyklad
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
widz
+11 # widz 2018-05-09 15:42
ja nie obrażam innych, zwłaszcza tych, którzy mają odwagę przyjść na spotkanie lub co więcej zabrać głos.Opozycja ciągle powołuje się na konstytucję, demokrację, wolność słowa i zgromadzeń, ale jakoś nie stosuje tych zasad względem zwolenników PIS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
-12 # demos 2018-05-09 21:35
A jakie to są obrażliwe komentarze? one po prostu odzwierciedlają to co jest w tym padołku pisowskim!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obiektywny
+5 # obiektywny 2018-05-09 23:29
jaki tu padałek pisowski , tutaj rządzi inna partia, coś ci się pokręciło z tego oglądania TVN.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jacek
-2 # jacek 2018-05-09 22:03
Cytuję widz:
Cytuję xxxl:
Jakoś nie ma zdjęc widowni, pewnie było kilkanascie osób, oczywiscie nie mogło zabraknąc "lizusów" z gminy Lubaczów!


Dziwisz się, ze nie ma zdjęć!, przecież sam obrażasz osoby które na tym spotkaniu były. Proponuję, aby administrator strony ujawnił dane komputerów z których wychodzą obraźliwe komentarze!


... i koniecznie zglosil do prokuratury!!! Zero ( z pomoca prokuratora stanu wojennego) znajdzie dla nich paragraf
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chichot losu
-14 # chichot losu 2018-05-10 00:08
Może nie kilkanaście, ale kilkadziesiąt to tez była by wielka przesada. Było raczej do 50 osób o ile mnie wzrok nie zawiódł, choć patrzyłem z orlika, to jednak mogłem wszystkich nie zobaczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
normalny
+3 # normalny 2018-05-10 11:48
a dlaczego podglądałeś trzeba było przyjść zobaczyć i policzyć, przecież to spotkanie otwarte dla wszystkich mieszkańców było.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chochoł
+2 # chochoł 2018-05-11 00:45
Same POczwarki tu klikają, czy urzędnicy się nudzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Weik
+7 # Weik 2018-05-10 10:01
Cytuję xxxl:
Jakoś nie ma zdjęc widowni, pewnie było kilkanascie osób, oczywiscie nie mogło zabraknąc "lizusów" z gminy Lubaczów!

Byli z gminy Lubaczow i bardzo dobrze ,ze poswiecili swoj cenny czas dla dobra mieszkancow gminy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
strażak
+10 # strażak 2018-05-11 14:07
dla dobra własnej kieszeni, chciałeś napisac, mieszkańcami się nie interesuja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
sdfg
-10 # sdfg 2018-05-09 19:20
pisowski portaaaalllllll lll
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obiektywny
+8 # obiektywny 2018-05-09 21:53
jak to pisowski portal co to tutaj robisz? wejdź na inny lubaczowski portal, zastanawiałeś się dlaczego tam nie ma odważnych do komentowania!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ale jaja
-11 # ale jaja 2018-05-09 22:06
Cytuję obiektywny:
jak to pisowski portal co to tutaj robisz? wejdź na inny lubaczowski portal, zastanawiałeś się dlaczego tam nie ma odważnych do komentowania!


Nasz portal! Nasza (ponoc publiczna)TVPiS , Nasza Polska, reszta to DRUGI SORT
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Z
-5 # Z 2018-05-09 21:57
Spotkanie z rodzaju rzucania farmazonami, każdy z mediów - tv i internet to wie od dawna, po jakiego grzyba jeszcze czas marnować i do Lubaczowa przyjeżdżać i to powtarzać. Ludzie tu oczekują teraz jednego - pokażcie wreszcie kandydatów PiS na wójtów i burmistrzów i radnych w powiecie lubaczowskim. Wtedy będzie ciekawie !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obiektywny
+15 # obiektywny 2018-05-09 22:54
Czy na pewno będzie ciekawie, zależny dla kogo? mam wrażenie, że nie tyle ludzie co PSL czeka na nazwiska kandydatów PIS aby zacząć nagonkę na kandydata, jego rodziny, zaczną się podchody, szantażowanie, ośmieszanie a przed wszystkim straszenie zwolnieniami osób z rodziny itp itd. faktem jest,że PIS jest tutaj nadzwyczaj mocno atakowany, ośmieszany, osoby o poglądach prawicowych raczej się nie ujawniają. I tym powinna się zająć pani poseł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Robert z
+6 # Robert z 2018-05-10 10:04
Cierplilwosci w swoim czasie sie dowiesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Patriota
-5 # Patriota 2018-05-09 22:23
Masz racje. Niech wreszcie posłanka Schmidt się czymś wykaże, bo jak do tej pory słyszę tylko " ah jak ja wiele zrobiłam dla Lubaczowa ". Przepraszam ale remont MDK czy termomodernizac ja tej czy innej szkoły jeszcze nic nie znaczy. Ktoś napisze że będzie praca w kopalni siarki, no ale ciekawy jestem jak będzie wyglądać rekrutacja na rzeczone stanowiska w owej kopalni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
renia
+13 # renia 2018-05-09 23:03
jakoś nie słyszałam pretensji do posła Kasprzaka, że mało zrobił dla Lubaczowa(jeżel i cokolwiek dla naszego powiatu zrobił) a miał okazję się wykazać, wszak tutaj jego elektorat na urzędach siedzi,

Pani poseł Schmidt bardzo aktywnie działa na rzecz naszego powiatu, pewnie dlatego jest tak atakowana,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Elektor
+13 # Elektor 2018-05-10 08:33
Chcesz żeby była cudotwórcą? Ta pani coś rzeczywiście robi dla Lubaczowa, w przeciwieństwie do innych, którzy tylko przyjeżdżają na dożynki czy inne imprezy się lansować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Lubaczowianin
+17 # Lubaczowianin 2018-05-09 23:31
Jak to poseł Kasprzak nic nie zrobił? A kto obniżył rangę lubaczowskiego sądu? A kto polikwidował gminne posterunki Policji? A kto zlikwidował punkt gazowy w Lubaczowie? A kto zlikwidował przystanek autobusowy w Lubaczowie? A ile działań zaniechano .....?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Elektor
-16 # Elektor 2018-05-10 08:49
Nie żebym chwalił pana Kasprzaka, ale też nie można pisać tak jakby on osobiście zrobił to co napisałeś. A przystanek autobusowy (chyba chodzi o dworzec) zlikwidował jarosławski PKS, stało się to w czasach rządów koalicji PO-PSL, więc to wina p. Kasprzaka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ama
-14 # Ama 2018-05-10 02:47
Coś mi się wydaje , że niektórzy bardzo boja się PSL , bo atakują te partie , chociaż we wcześniejszych komentarzach nie odnoszono się do nich. Piszcie merytorycznie, chodziło o spotkania posłów PIS z mieszkańcami a nie posłów z PSL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mol
+19 # mol 2018-05-10 09:15
Same zdrowe okazy na tym zdjęciu. Widać, że dieta samorządowca im służy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Patriota
-6 # Patriota 2018-05-10 10:36
Oto dokonania posłanki Schmidt w ciągu ostatnich dwóch lat:
megawrzuta.pl/.../...

Wśród wymienionych nie widzę realnych korzyści dla przeciętnych mieszkańców Lubaczowa. Należy jednak przyznać że Posłanka stara się coś robić i pomaga w realizacji pewnych projektów wymienionych w załączonym wyżej pliku, działania te jednak nie wykazują jakichkolwiek tendencji rozwojowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mol
+18 # mol 2018-05-10 11:20
Jeśli interwencja ws. włączenia Parku Przemysłowego Lubaczów do SSE albo wsparcie otwarcia kopalni w Baszni gdzie będą mogli pracować ludzie z naszego powiatu nie jest tendencją rozwojową, to ja już nie wiem co nią jest. Chcesz żeby P. Poseł ci na podwórku wybudowała fabrykę własnoręcznie albo otworzyła za ciebie działalność?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
normalny
+12 # normalny 2018-05-10 11:23
dziwie się, ze posłanka chce przyjeżdżać do Lubaczowa, po tym jakie zainteresowanie rozwojem wykazują władze samorządowe, nawet frekwencja na spotkaniu świadczy o układzie,, który wykorzystuje panią poseł np. dotacje do remontu domu kultury,
uruchomiła zlikwidowane przez poprzednie władze za rządów PO-PSL punkt dystrybucji gazu , środki na cyfryzację kina w Lubaczowie. w Lubaczowie
. kto z urzędu był na spotkaniu? podejrzewam, ze nikt z władz, nie podziękował posłance za dotychczasowe zaangażowanie w sprawy powiatu. Ale wiadomo programy partii które rządzą w powiecie to anty-pis. Wykorzystają a potem i tak zagłosują na Kasprzaka. Szkoda tylko mieszkańców, którzy są zakładnikami tego układu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Patriota
+10 # Patriota 2018-05-10 13:25
Masz 100 % racji, układ PO - PSL wykorzystuje panią Poseł, która bezrefleksyjnie daje się ogrywać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
normalny
+6 # normalny 2018-05-10 14:13
pani poseł tego nie robi dla układu PSL-PO ale dla mieszkańców , tylko mieszkańcy o tym nie wiedzą, ponieważ cała samorządówka jest w rękach PSL -PO, zresztą na tym portalu widać jak bardzo jest atakowana każda osoba, która chce współpracować z PIS. Chodzą, podglądają , podsłu[wulgaryz m]ą i atakują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Patriota
-7 # Patriota 2018-05-10 11:34
Nie neguje interwencji ws. włączenia Parku Przemysłowego Lubaczów do SSE oraz wsparcia otwarcia kopalni w Baszni są to bardzo dobre działania, które przyczynia się do rozwoju miasta i gminy Lubaczów, jednak jeżeli nie będziemy mieć dobrych dróg i połączenia z autostradą, raczej kolejnych miejsc pracy nam nie przybędzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Eme
+13 # Eme 2018-05-10 11:48
To po co piszesz głupoty w komentarzu ze działania te nie wykazują tendencji rozwojowych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Patriota
-6 # Patriota 2018-05-10 13:05
Zrozumiesz podczas kampanii wyborczej, gdy czyjeś zasługi przypiszą sobie inni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
zet
+12 # zet 2018-05-10 14:23
problemem w terenie są też niektórzy działacze co się podszywają pod PIS zależni od władzy PO-PSL( praca w szkołach, urzędach ), to taki koń trojański, oni nigdy nie będą wspierać PIS, mogą tylko udawać w porozumieniu z dyrektorem szkoły lub urzędem miasta lub gminy, w ten sposób mogą zabezpieczać swoje miejsce pracy i swojej rodziny Tak właśnie jest w powiecie lubaczowskim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
romek
-4 # romek 2018-05-13 12:59
"""Władysław Ortyl oznajmił, że trzeba szybko wyremontować drogę do Jarosławia.
- Wtedy Państwa czas przyjazdu do stolicy województwa skróci się o 30-40 minut."""


Jakim cudem ten czas się skróci o 40 minut-czy to skróci się droga-czy może znajdziemy się w granicach Rzeszowa?.To że tą drogę trzeba przebudować wiadomo od dawna bo remontować to już niema co.Remont wystarczy do następnej wiosny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Rajdowiec
-5 # Rajdowiec 2018-05-13 17:22
Palnął głupstwo prawie jak Kosiniak-Kamysz o lubaczowskim internecie kiedyś w radiu RMF. 30-40 minut tyle się jedzie do Jarosławia teraz przed remontem, więc po remoncie miało by się jechać 10 minut czy jak? Chyba bolidem F1 ze średnią prędkością 300 km/h.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mis
-22 # mis 2018-05-13 15:03
to
ci gwiazda kazachtanska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ymca
+22 # Ymca 2018-05-14 14:06
Wiadomo już coś ba temat kandydatów poszczególnych partii w tych wyborach na lubaczow czy nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Z
-22 # Z 2018-05-14 16:18
Nic nie wiadomo, bo się boją z otwartą przyłbicą wyjść do ludzi, uważają, że jak tuż przed wyborami się pojawią, to może ukryją swoją marność pod hasełkami i za plecami pani Poseł albo marszałka. Obecnie rządzący są jak na patelni, można ich oceniać, atakować, itd, a kontrkandydaci uważają, że mogą uniknąć stresu i odpowiedzialnoś ci. Jak ktoś nie wie na czym polega polityka, jak bardzo gruboskórnym trzeba być i ryzykować, to lepiej się w to nie pchać w ogóle, bo sukcesu i tak nie osiągnie. Ludzie potrzebują liderów, a nie partyzantów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
agio
+20 # agio 2018-05-14 18:47
No dobra ale z innych ugrupowań coś wiadomo, bo w swoim wpisie odnosisz się tylko do obecnie rządzących (czyli burmistrza z PO i starosty z PSL), no i atakujesz że PIS nie wskazuje jeszcze swojego kandydata. Ale czy wiadomo coś o innych np: od Korwina, Kukiza albo z lewej strony ktoś się zadeklarował już, czy odpuszczają?
Swoją drogą, twój wpis tylko potwierdza, że jak PIS wskaże swojego kandydata, to zacznie się na niego kampania hejtu. Wszystkie ugrupowania naszej totalnej opozycji lubaczowskiej zjednoczą się i będą atakować kandydata i jego rodzinę. Nie dziwię się wcale, że komuś się do tego nie śpieszy. Nie ma tu żadnego znaczenia czy jest gruboskórny i lubi ryzyko bo po nim/niej może to spływać co inni piszą ale inna sprawa jak ktoś przekracza granice i zaczyna się najazd na rodzinę, znajomych itd. A tak na pewno będzie. Będzie jazda bez trzymanki dla tej osoby, tak jak było poprzednim razem. I tu kwestia odwagi nie ma żadnego znaczenia.
Swoją drogą prawdziwy lider powinien być nie tylko odważny ale przede wszystkim roztropny w działaniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Iwona
+19 # Iwona 2018-05-14 18:53
Dlaczego Z z góry zakladasz ze kandydat będzie marny? Czyżbyś był jednym z tych obecnie rządzących, którzy sa tak otwarci na oceny i krytykę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dan
+14 # Dan 2018-05-14 18:59
Pisze tak jakby ci którzy teraz zajmują u nas stołki byli przywódcami i liderami pierwszej wody hehe. Prawdziwi mężowie stanu na naszym lubaczowskim podwórku!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Wybieracz
-13 # Wybieracz 2018-05-14 19:39
A nie są? Starosta już prawie 20 lat wybierany na kolejne kadencje, a wcześniej poseł, był jakiś inny poseł z powiatu lubaczowskiego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Chybki
+12 # Chybki 2018-05-14 19:51
No i po tych 20 latach widać spektakularne efekty tych rządów. Żyć nie umierać u nas. Oczywiście jak ktoś ma rodzinę za granicą i może wyjechać do pracy albo ma rodzinę w jakimś urzędzie gdzie może grzać posadke.
Swoją drogą, starostę wybiera rada powiatu a nie mieszkańcy. Ciekawe czy miałby tyle lat na urzędzie gdyby było inaczej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Z
-11 # Z 2018-05-14 23:45
Nie popieram lokalnych obecnych władz, bo jak na dłoni widać, że się zasiedzieli na stołkach i na sztukę przewracają papierki... ale jeżeli na ich miejsce ma się pojawić zielony gość "wylosowany" przez partię - idź ty Ździsiek, jeszcze nie byłeś - to się nie ma co dziwić, że PiS rżnie w kolejnych wyborach samorządowych coraz bardziej. Jeszcze raz powtórzę, lider to taki bokser, który bez względu na wszystko wyjdzie z otwartą przyłbicą i będzie walczył, a nie chował się pod miotełką i za plecami Pani Poseł (wyrazy szacunku) czy Marszałka. W szeregach lokalnego PiSu nie ma ŻADNEGO lidera, ŻADNEGO działacza, ŻADNEGO społecznika, to ekipa kanapowa bez dorobku, a dlaczego? Bo tacy jak wy mówicie głupotki na temat niewychylania się bojaźni przed opluciem, ploteczkami :D To brzmi jak jakaś totalna farsa pseudopolityczn a. Osobiście na pewno pójdę na wybory, nie mam zamiaru głosować na obecną władzę, ale tym bardziej nie zagłosuję na osobników bez dorobku, bez twarzy, bez odwagi, bo będą na stołku wybitnymi leniami, którzy na koniunkturze tam się wdrapali i plecach osobników, którzy kilka lat opluwali obecnie rządzących, nie mając nic w zanadrzu do zaproponowania lepszego oprócz TKM - kukizowcy i JKMowcy nie mają żadnych szans, to plankton wyborczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Chybki
+8 # Chybki 2018-05-15 01:15
No to zdradz nam wszystkim na kogo będziesz głosował, bo po tym co napisałeś musi to być wybitna postać. Skoro nikt z obecnych się nie nadaje to nikt inny mi nie przychodzi do głowy. Powiedz kto. Przecież się nie boisz ploteczek i oplucia. Śmiało mistrzu wskaż nam drogę. Kto to będzie???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Z
-12 # Z 2018-05-15 01:34
to nie kwestia wskazywania przez kogoś kandydata, tylko tego, jak ktoś o to walczy. Szacunek wyborczy łatwo zdobyć, wystarczy o niego zabiegać. I wybitnie prosty przykład: którykolwiek urzędujący wójt czy burmistrz przez niemal 4 lata bierze udział w większości uroczystości lokalnych, tych patriotycznych jak i łamanie opłatkami i wigilie, spotkania sołeckie czy miejskie, wydarzenia szkolne i sportowe. To obowiązki władzy, ale są dobrą okazją do tego, by bezpośrednio stykać się z władzą, każdy włodarz niemal codziennie przyjmuje mieszkańców z problemami. To niemal automatycznie samolansowanie się, taka osoba staje się faktycznym liderem, który ma wizję działania i to robi. Kogo np: PiS, Kukiz czy inni przeciwstawią takiemu lokalnemu liderowi? Anonima dwa tygodnie przed wyborami, którego nikt nie zna i się żali, że władza mu przeszkadza w lansowaniu? Czysta farsa, Kaczyński zębami wygryzał sobie drogę do zwycięstwa jakie "konsumuje" teraz (opluto go ze wszystkich stron na wszystkie sposoby i jakoś żyje i się nie przejmuje tym), a taki anonim np lokalnego PiSu myśli sobie, że będzie jechał na oklep na tym co Kaczyński zrobił dla zrobienia dobrej koniunktury dla partii... i zaprzepaszcza to zwycięstwo swoją pychą, że mu się uda bo jest w obozie władzy i myśli, że ludzie wybiorą byle kogo ze znaczkiem PiS, nie, ludzie nie wybiorą byle kogo, na dole w wyborach samorządowych liczą się ludzie i to kim są, dlatego wszystko wskazuje na to, że obecnie rządzący odniosą jeszcze większe zwycięstwo niż poprzednio, bo przeciwnicy myślą, że im spadnie samo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Chybki
+9 # Chybki 2018-05-15 09:25
Co do tego żalenia się to podsyłam ci link do ciekawego artykułu:

kurierlubelski.pl/.../...

Jak to obecnie rządzący twój lider tłumaczył sobie i wszystkim, którzy chcieli słuchać dlaczego powiat się nie rozwija. Jak widzisz każdy potrafi się użalać, że mu ciężko, że jest dyskryminowany i to nawet w gazetach i na portalach. Swoją drogą co myśleć o takim "liderze", który po wygranych wyborach składa winę za niepowodzenia na innych???
Prawda jest taka, że Lubaczów zawsze był trudnym terenem dla PiS-u. Rządzi tu układ ludzi z PSL - PO, którzy (jak sam słusznie zauważyłeś) zasiedział się na stołkach. Teraz koniunktura ma szansę się odwrócić, świadczą o tym chociażby organizowane spotkania z ministrami, posłami, marszałkiem województwa. Widać, że od góry ten odzew jest i myślą o tym powiecie. Kwestia jest taka, że obecni liderzy, tylko się kompromitują i nie potrafią nawiązać merytorycznego dialogu. W ich mniemaniu, wystarczy wygrać wybory, a potem brać udział w "uroczystościac h lokalnych, tych patriotycznych jak i łamaniu opłatkami i wigiliach, spotkaniach sołeckich czy miejskich, wydarzeniach szkolnych i sportowych", żeby dostać reelekcję i to wszystko. Prawdziwy lider to nie tylko osoba, która "spotyka się z mieszkańcami" ale przede wszystkim ktoś, kto po wygranych wyborach będzie realizował swoje zamierzenia (i nie myślę tu o zamierzeniach skierowanych na reelekcję). Prosty przykład wójta, który potrafi dogadać się z każdym (czy z marszałkiem czy z posłem) wykorzystuje to dla swojej gminy. Drugi przykład masz w Rzeszowie, gdzie prezydent potrafi działać mimo, że nie zawsze to jest proste. Nasi lokalni "liderzy - mocarze" potrafią tylko narzekać, że czegoś ktoś im nie dał.
Druga sprawa jest taka, że ostatnie wybory pokazały wyraźnie, jak inni kandydaci potrafią prowadzić swoją kampanię. Kandydat PiS-u był niszczony i atakowany razem ze swoją rodziną i znajomymi. To nie są "ploteczki" jak piszesz tylko bardzo agresywna retoryka, oparta na kłamstwach. Dla tych ludzi liczy się tylko władza i zrobią wszystko, żeby ją utrzymać. Jeśli jesteś takim gierojem jak oczekujesz od innych, że będą, to proszę startuj. Obgadamy, poplotkujemy, i zobaczymy czy też nie będziesz się tym przejmował.
Inna sprawa, że nie znamy jeszcze nawet terminu wyborów, więc kandydat ma jeszcze czas.

Jeśli chodzi o tegoroczne wybory to mam nadzieję, że mieszkańcy potrafią uczyć się na 20 letnich błędach i wybiorą ludzi, którzy mają szansę i chęć, żeby rozwinąć to miasto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować