ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Szef KPRM Michał Dworczyk odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej [ZDJĘCIA]


W poniedziałek (07.05) najbliższy współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego Michał Dworczyk wraz z posłanką Anną Schmidt-Rodziewicz odwiedzili nowoczesny Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej. Gospodarzem spotkania był wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Krowicy Lasowej powstał w budynku po  byłej szkole podstawowej.

Przebudowa obiektu  rozpoczęła się w ubiegłym roku. DPS ma na celu zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej dla przyszłych 28 pensjonariuszy, którzy znajdą tutaj warunki do spokojnego, bezpiecznego i godnego życia. Przyszli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, będą mieli do swojej dyspozycji 12 przestronnych pokoi dwuosobowych, każdy z osobnym węzłem sanitarnym oraz sale do zajęć ruchowych i prowadzenia warsztatów.

Wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel podczas konferencji podziękował posłance PiS Annie Schmidt-Rodziewicz za wsparcie finansowe tej inwestycji. Podkreślił, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości pomaga i towarzyszy przy realizacji inwestycji w gminie Lubaczów. W. Kapel z podziękowaniami zwrócił się również do szefa KRPM Michała Dworczyka.

Gorąco chciałbym podziękować Pani Poseł za pomoc i wsparcie w tym przedsięwzięciu. Pani Poseł nam zawsze pomaga i towarzyszy przy realizacji różnych projektów gminnych. Ta inwestycja jest namacalnym dowodem wparcia ze strony Pani Poseł. [...] Dziękuje Panu ministrowi, że chciał zobaczyć jak pieniądze z budżetu państwa są wydatkowane.  Dziękuje Pani ministrze za obecność, za wsparcie. - mówił w poniedziałek Wiesław Kapel

Wójt miny Lubaczów zaznaczył, że liczy na kolejne etapy współpracy z rządem nie tylko w gminie Lubaczów, ale również i samorządami z Ziemi Lubaczowskiej. Jak powiedział celem takich przedsięwzięć jak budowa DPSu jest zatrzymanie mieszkańców w powiecie lubaczowskim.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk stwierdził, że inwestycja jaką zrealizowała gmina Lubaczów jest przykładem dobrze i efektywnie wykorzystanych środków.

Gdyby nie determinacja Pani Poseł pewnie było by o wiele trudniej tą konstrukcje finansową stworzyć. - mówił M. Dworczyk. Tego rodzaje projekty wpisują się w program rządu Matusza Morawieckiego, budujący solidarne państwo, który szereg środków przeznacza na programy o charakterze społecznym, programy socjalne. Cieszy tak efektywnie wykorzystanie tych środków. - podsumował najbliższy współpracownik Mateusza Morawieckiego

Anna Schmidt-Rodziewicz przypomniała, że obowiązkiem rządzącym jest wspieranie osób szczególnie potrzebujących pomocy.

Obowiązkiem Państwa Polskiego i parlamentarzystów jest pochylanie się i udzielanie pomocy, tworzenie dobrych warunków i klimatu dla osób, które szczególnie tego wsparcia potrzebują. […] Na pewno będzie tu niepowtarzalna atmosfera.  Sposób wyposażenia i wykończenia powoduje, że jest tutaj kameralny, rodzinny klimat. Niewątpliwie będzie to  służyło rehabilitacji  – mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Inwestycja kosztowała ponad 3,5 mln złotych, z czego 2.3 zł to środki pozyskane ze źródeł unijnych. Dzięki staraniom posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Schmidt-Rodziewicz udało się pozyskać także 600 tys. złotych z budżetu państwa. Prawie 600 tys.  zainwestowała gmina Lubaczów.

DPS w Krowicy Lasowej ma rozpocząć działalność w czerwcu 2018 roku.

dpskrowica1.JPGdpskrowica2.JPGdpskrowica3.JPGdpskrowica4.JPGdpskrowica5.JPGdpskrowica6.JPGdpskrowica7.JPGdpskrowica8.JPGdpskrowica9.JPGdpskrowica10.JPGdpskrowica11.JPGdpskrowica12.JPGdpskrowica13.JPGdpskrowica14.JPGdpskrowica15.JPGdpskrowica16.JPGdpskrowica17.JPGdpskrowica18.JPG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

mieszkaniec
+20 # mieszkaniec 2018-05-08 06:39
Kampania samorządowa Pis-u trwa w najlepsze, nawet przeciągnęli już Kapla na swoją stronę,obiecują c mu niestworzone rzeczy i w tym pasują do siebie, z drugiej strony, kogo z mieszkańców gminy Lubaczów będzie stac na pobyt w takim domu, gdzie koszt miesięczny to 3600zł?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Romek
-14 # Romek 2018-05-08 07:39
Cytuję mieszkaniec:
Kampania samorządowa Pis-u trwa w najlepsze, nawet przeciągnęli już Kapla na swoją stronę,obiecując mu niestworzone rzeczy i w tym pasują do siebie, z drugiej strony, kogo z mieszkańców gminy Lubaczów będzie stac na pobyt w takim domu, gdzie koszt miesięczny to 3600zł?

Piszesz glupotu na temat kosztow utrzymania w DPS .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
era
+21 # era 2018-05-08 08:24
Jakie głupoty? , oficjalna informacja ze strony Urzędu Gminy Lubaczów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Romek
-12 # Romek 2018-05-08 08:42
Dobrze ze zrozumieniem przeczytaj o zasadach na stronie dps krowica lasowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
dom
+19 # dom 2018-05-08 09:01
Troszkę głupoty - na stronie gminy jest napisane 3359 zł, dokładniej napisano na stronie dpskrowica.pl. Mieszkaniec DPS płaci max 70 % swego dochodu, jeżeli to wychodzi mniej niż 3359 zł to zobowiązana jest dołożyć rodzina, jeżeli i to nie wystarcza albo nie ma rodziny to różnicę pokrywa gmina. A czy będą przyjmowani tacy, do których gmina musiałaby dopłacać to nie napisali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xx
+10 # xx 2018-05-08 22:14
Cytuję era:
Jakie głupoty? , oficjalna informacja ze strony Urzędu Gminy Lubaczów.


Nie wszystkich uczyli czytać ze zrozumieniem (rowniez ogladając TVPiS)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
qwerty
-14 # qwerty 2018-05-08 08:08
Czy coś w tym złego? Masz jakiś problem trollu PSLowski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Służbista
+19 # Służbista 2018-05-08 10:29
Złe jest to, że prowadzona jest kampania mimo, że według przepisów można ją prowadzić dopiero po zarządzeniu wyborów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
tylko kasa
+13 # tylko kasa 2018-05-08 15:34
Cytuję mieszkaniec:
Kampania samorządowa Pis-u trwa w najlepsze, nawet przeciągnęli już Kapla na swoją stronę,obiecując mu niestworzone rzeczy i w tym pasują do siebie, z drugiej strony, kogo z mieszkańców gminy Lubaczów będzie stac na pobyt w takim domu, gdzie koszt miesięczny to 3600zł?


Nikt go nie przeciągał, obskoczył wszystko od SLD począwszy :)

zlubaczowa.pl/.../...

i.ytimg.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
bolo
+19 # bolo 2018-05-08 22:00
Kameleon Lisijamski, pełznie tam gdzie chca słuchac jego bredni i bajek, a, ze w tym jako nauczyciel jest dobry, to prostują go
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Wiesiek
-9 # Wiesiek 2018-05-10 10:12
Pan Kapel moom zdaniem to najlepszy wojt w powiecie lubaczowskim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
renia
-14 # renia 2018-05-09 23:16
no widać jak opozycja totalna martwi się o wójta Kapla, i pilnuje aby się nie urwał z łańcuszka jedynej słusznej partii w powiecie lubaczowskim!
Brawo panie wójcie za odwagę, nie ważna jest partia, ważne jest dobro mieszkańców i za to pochwalam.
To najbardziej pracowity włodarz w naszym powiecie, reszta to tylko psioczy na PIS zamiast się zająć pracą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
+18 # demos 2018-05-10 00:16
A co on zrobił dla dobra mieszkańców? podwyzszenie podatków i wójtowskiej pensji, wpychanie swoich do urzędu,totalne zadłużenie gminy,sponsorow anie z pieniedzy gminnych "igrzysk"czy tą gminę stac na festiwal kultur 11-sto dniowy, przecież to koszt ok.300,400,500t ys.zło.,ignorow anie rad mieszkańców,i tak jak ostatnio , patrzę nowe umowy na wodę, a tam prezes zarządu -sekretarz gminy, czy to już pozbywanie sie obecnego sekretarza i wymiana na kogoś ze swojej listy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Weik
-11 # Weik 2018-05-10 10:09
Demos ,a podoba Ci sie DPS w Krowicy Lasowej ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
strażak
+10 # strażak 2018-05-11 21:27
I to niestety jest cała prawda o tym rzekomo samorządzie gminnym w naszej gminie, radni, którzy realizują swoje prywatne interesy, a tak a propos, każdy radny realizuje soje pomysły w gminie i na to mam dowód, zreszta niektóre były tutaj opisywane, zatrudnianie swoich z rodziny, przetargi dla swoich, czy w tej gminie jest tylko kolesiostwo i nic więcej? z pewnoscią tak
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Romek
-9 # Romek 2018-05-12 07:56
Wymien te dowody , ale mysle ,ze nic nie madz to sa tylko twoje glupie urojenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
+8 # mieszkaniec 2018-05-12 21:56
A zatrudnianie rodziny radnych w urzedzie gminy to sa urojenia? a zatrudnianie rodzin radnych w szkołach też? a załatwianie przetargów rodzinom radnych też? opamietaj się !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
romek
-8 # romek 2018-05-13 13:53
Cytuję mieszkaniec:
A zatrudnianie rodziny radnych w urzedzie gminy to sa urojenia? a zatrudnianie rodzin radnych w szkołach też? a załatwianie przetargów rodzinom radnych też? opamietaj się !

A jak znajdziesz kilkanaście osób z małej miejscowości którzy nie są powiązani rodzinnie-sąsie dzko a mają odpowiednie wykształcenie?. A może chcesz żeby sprowadzić do pracy w urzędzie ukraińców albo syryjczyków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Romek
-10 # Romek 2018-05-13 15:19
To nadal urojenia ,prosxe p konkretne przyklady ,a jak ich nie masz to przestan pisac glupoty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
+6 # demos 2018-05-13 21:26
Kolego! tylko ostatnio szeroko komentowano zatrudnienie męża radnej bez jakiegokolwiek konkursu! a popatrz sobie na komentarze archiwalne z tego forum, to książkę napiszesz o tym jak i co mozna załatwić w gminie, będąc odpowiednio potrzebnym wójtowi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Romek
-3 # Romek 2018-05-14 07:25
A ktorej to radnej , bo jest trzy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
bolo
+3 # bolo 2018-05-14 21:45
a ty co? nie potrafisz czytac wskazówek, dokładnie napisane, ja o tym również czytałem, głupa ''rżniesz" czy co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Agnie
-9 # Agnie 2018-05-08 07:35
Nie chcieliscie Jego w PSL ,a teraz macie pretensje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Obserwator
+14 # Obserwator 2018-05-08 08:14
Usuwanie komentarzy niekorzystnych dla niezaleznego portalu jest rzecza normalna I godna sztuki dziennikarskiej ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jacek
+15 # jacek 2018-05-08 22:17
Cytuję Obserwator:
Usuwanie komentarzy niekorzystnych dla niezaleznego portalu jest rzecza normalna I godna sztuki dziennikarskiej?


Niezalezny portal? kpisz czy o froge pytasz?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ama
+19 # Ama 2018-05-08 08:27
To już teraz o wójcie pisać nie wolno? Wolno ale tylko dobrze, krytykanci do usunięcia,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Egon
+2 # Egon 2018-05-08 09:29
Pytalem juz ale skasowaliscie ten wpis,kto to jest ten pierwszy z lewej obok Pani Posel?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Olsen
+4 # Olsen 2018-05-08 09:44
Na którym zdjęciu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Egon
+4 # Egon 2018-05-08 10:02
Na siodmym od dolu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Olsen
+5 # Olsen 2018-05-08 10:36
Przewodniczący Rady Gminy Lubaczów Roman Cozac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Egon
+5 # Egon 2018-05-08 12:16
Dziekuje ,teraz juz wiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
nie analfabeta
-8 # nie analfabeta 2018-05-08 10:15
Cytuję Egon:
Pytalem juz ale skasowaliscie ten wpis,kto to jest ten pierwszy z lewej obok Pani Posel?


Co się tak bulwersujesz, przeczytaj tytuł może się dowiesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MAK
-8 # MAK 2018-05-08 09:46
To gość z UG
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ktoś
+11 # Ktoś 2018-05-08 10:16
Teraz tylko nałapać przewlekle chorych psychicznie. Ale o to już się panie z gopsu zatroszczą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxl
+18 # xxxl 2018-05-08 23:18
od tych bajek wójtowych ich nie trzeba łapać , oni już sa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Nadzieja
+1 # Nadzieja 2018-05-08 11:02
Jak się postaram to może i mnie przyjmą z otwartymi rękoma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MAK
-1 # MAK 2018-05-08 20:35
Środowiska patriotyczne są zniesmaczone niejasną działalnością posłanki Shmidt - Rodziewicz, która wspiera inicjatywy samorządowców z PO i SLD. Można powiedzieć że jej działania podejmowane są dla dobra mieszkańców, jednak obecne władze z pewnością przypiszą sobie załatwienie dotacji i funduszy na określone cele. Tymczasem posłanka nie utożsamia się z partią którą reprezentuje i nigdzie w artykułach nie ma podanej nazwy PiS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Zesmaczony
-6 # Zesmaczony 2018-05-09 08:42
Poseł jest reprezentantem mieszkańców a nie partii, dietę płaci mu państwo, nie partia. Bardzo dobrze, że wspiera inicjatywy różnych samorządowców, bo one są dla mieszkańców. Ma tych mieszkańców olać, bo mają "niesłuszną" władzę? A oni mają czekać aż będą mieli słuszną, może się doczekają a wtedy zmieni się władza centralna i tak w kółko Macieju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Patriota
+5 # Patriota 2018-05-09 18:08
MAK ma racje. Pamiętaj że sukces ma wielu ojców. Już widzę ulotki obecnych rządzących jak chwalą się cudzymi zasługami: modernizacja szkoły podstawowej czy budowa dróg i obwodnic Lubaczowa, Oleszyc czy Narola. Tymczasem mieszkańców nie interesuje co kto zrobił, ludzie oczekują nowych pomysłów, które poprawią ich dotychczasowe funkcjonowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Lubaczowianin
-1 # Lubaczowianin 2018-05-08 22:22
Środowiska patriotyczne skupiają ludzi inteligentnych. Oczywistości nie wymagają dodatkowych tłumaczeń. PSL-owcy podszywają się jak mogą pod cudze pomysły i pracę, co widać na cenzurowanych zdjęciach na elubaczów. Wściekają się, gdy ich nikt nie zaprasza, jak np. do Krowicy, bo i po co? Oni specjalizują się wyłącznie w pilnowaniu stołków przez organizację zakrapianych festynów.
W poprzednich wyborach większość wyborców wybrała stagnację i degradację miasta i powiatu. Pani poseł uszanowała znakomity wynik wyborczy kandydata PiS na burmistrza. Wreszcie ktoś pokazał, że można coś zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxl
+18 # xxxl 2018-05-08 23:22
no tak ale tutaj na tym pro- pisowskim portalu oczywiście nagłaśnia się bzdury ludzi przypisanych do Pisu!, którzy dbają tylko o własne "ja" za nic mając mieszkańców!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
renia
-10 # renia 2018-05-09 23:48
na innym portalu lubaczowskim jest ta sama informacja, czy też nazwiesz go pisowskim? zanim coś palniesz to pomyśl, żebyś nie był śmieszny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
+8 # demos 2018-05-10 00:20
Renia, ty "palnęłaś" już "maryśkę" czy jakies inne cudo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obiektywna
+4 # obiektywna 2018-05-10 06:23
A tobie "demos"ukrainsk a hara uderzyla do glowy??:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obiektywny
0 # obiektywny 2018-05-10 08:22
a cóż to takiego? ukraińska hara? obiektywna ! napisz obiektywnie swoje wrażenia po uderzeniu tej ukraińskiej hary!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
era
+5 # era 2018-05-13 09:54
Mistrzami podszywania się pod cudze pomysły i osiągnięcia są ludzie z PiS-u.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ktoś
+17 # Ktoś 2018-05-08 22:53
Pan wójt żeby był z namaszenia samego papieża, mojego i mojej rodziny głosu już nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Rysiek
+17 # Rysiek 2018-05-09 07:31
Popieram,czas na zmiany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxl
+14 # xxl 2018-05-09 22:07
pousuwanych dużo komentarzy, które były bardzo "przychylne " wójtowi, to się zastanawiam, czy ten portal jest niezależny czy poddany komus? bo jak dla mnie to oczywiste! i ciekawe, czy z pieniędzy gminnych jest utrzymywany?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obiektywny
-16 # obiektywny 2018-05-09 23:20