ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Piwo pod chmurką? W tych miejscach w Lubaczowie będzie to legalne

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Lubaczowscy radni na ostatniej sesji Rady Miasta zdecydowali gdzie wypijemy legalnie piwo pod chmurką. Będzie to możliwe na Rynku, boisku "Piaskowiec” oraz stadionie miejskim, ale tylko i wyłącznie podczas organizowanych tam imprez.

Władze miasta były zobowiązane wybrać miejsca do legalnego picie alkoholu po podpisaniu pod koniec stycznia nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która wprowadziła całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych. Zgodnie z nowymi przepisami, gmina może wprowadzić odstępstwo od całkowitego zakazu.

Wstępnie od zakazu wyłączona była tylko płyta Rynku, jednakże Komisja Spraw Socjalnych i Komunalnych zaproponowała od zakazu wyłączyć także boisko „Piaskowiec” oraz stadion miejski.

Przewodniczący komisji Marek Małecki zaznaczył, że na „Piaskowcu” i stadionie również odbywają się m.in. imprezy kulturalne, dlatego zakaz nie powinien dotyczyć tych miejsc. M. Małecki wyraźnie podkreślił, że picie alkoholu w wymienionych wyżej miejscach powinno być tylko dozwolone podczas organizowanych tam imprez.

Uchwała została jednogłośnie przyjęta przez radnych.

Uchwała wchodzi w życie w dwa tygodnie po jej ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

rolex
+5 # rolex 2018-05-04 13:43
Radni wy to macie problemy i ciężkie głowy od myślenia buhahahaha .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Anon
+6 # Anon 2018-05-04 15:32
prohibicja w polsce, i wyznaczone miejsce do picia, z tym że tylko podczas imprez.. I znowu chodzi oczywiście o pieniądze z mandatów, bo tylko głupi uwierzy, że to ma pomóc w walce z alkoholem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Anon
+1 # Anon 2018-05-04 15:32
prohibicja w polsce, i wyznaczone miejsce do picia, z tym że tylko podczas imprez.. I znowu chodzi oczywiście o pieniądze z mandatów, bo tylko głupi uwierzy, że to ma pomóc w walce z alkoholem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Lubacz
+3 # Lubacz 2018-05-05 07:15
Jeszcze proponuje zalegalizować picie pod szkołą podstawową dawniej gimnazjum nr 2 wejście do budynku tam piją co wieczór nowe ściany już są czarne rano pełno szkła i nikogo to nie interesuje żeby wysłać od czasu do czasu Policję i wlepić parę płatnych bilecików zero reakcji !!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jak to
+1 # Jak to 2018-05-07 10:25
Nie wierzę, że policja o tym nie wie. Dziwne, że nie reagują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
piknik rodzinny
+8 # piknik rodzinny 2018-05-05 08:22
na piaskowcu. Hahaha! Dziesiątki pijanych żuli, z drugiej strony gdyby nie piwsko nikt by nie przyszedł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Komoruski
+4 # Komoruski 2018-05-05 10:45
a w Cewkowie maja wprowadzic całkowity zakaz spożywania alkoholu i zakaz sprzedaży :) co zrobia alkoholicy z Cewkowa ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
fcb
+9 # fcb 2018-05-06 17:02
bedac na Bawarii, spotkalem sie wielokrotnie z tym iz na lawce w parku czy przy stoliku siedzieli sobie spokojnie ludzie, popijajac piwko, zagryzacaj preclami czy kielbaskami i nikt tam nikogo nie ruszyl. Policja zwraca uwage tylko na poszanowanie czystosci i jesl nie dymisz to ci nic nie zrobia. Niestety mentalnosc co niektorych jest na poziomie neandertalzyka bo ciezko idiocie wyrzucic butelke do kosza 30 m od niego albo lupki ze slonecznika wrzucac do woreczka i poten do kosza. Juz nie mowie zachowaniu co niektorych baranow,ktorzy zamiast w pewnym momencie powiedziec-dzie kuje,mi juz wystarczy to zachowuja sie jak swinie, co mozna zaobserwowac w kazdy weekend. Cytuje klasyka-wodka jest dla madrych ludzi i piwo. A nie dla baranow. barany pija wode z koryta albo kwasne mleko' najwyzej sraczki dostana. Niektorym,mowia c po wojskowemu nayebalo pradu w kite
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ja